Sensitive Heart

2024-01-24
2024-01-24
9788383622088
Enemies to lovers 16+

"- Przyniosłem ci kwiaty. Bedą one tutaj stały aż do momentu, w którym przestanę cię kochać.
I dopiero wtedy dostrzegłam, że kilka tych pięknych białych róż było sztucznych.
Łzy spłynęły po moim policzku, gdy zrozumiałam.
Chase White już nigdy nie przestanie mnie kochać."
"Sensitive heart" @kiczkaa._ to jednotomowa historia, a także debiut autorki.
Może to dziwnie zabrzmi, ale ja uwielbiam książki, przy których mogę sobie dużo popłakać, i w których głowni bohaterowie mają pod górkę. A jeszcze bardziej lubię, gdy któryś z bohaterów cierpi na jakąś chorobę... Jejku, jak to brzmi. Jakbym była jakaś nienormalna 😅 Ale naprawdę, uwielbiam sobie popłakać przy czytaniu i czuć wszystkie te emocje wraz z bohaterami książek czy nawet autorami, którzy zapewne przy pisaniu czuli się tak samo jak ja podczas czytania.
"Sensitive heart" to książka pełna bólu i cierpienia, ale i też chwil szczęścia, słońca i radości. Historia głównych bohaterów chwyta za serce, kruszy je na milion kawałków, by po chwili poskładać je na nowo.
Wszystkie emocje, którymi autorka naszpikowała strony w tej powieści, ulokowały się tak głęboko we mnie, że czuję je do teraz. Płakałam, śmiałam się, nie mogłam złapać tchu, bo bałam się, że zaraz coś się może wydarzyć.
Uwielbiam to jak każdy z bohaterów został wykreowany. (Chociaż ojca Naomi to szczerze nienawidzę.)
"Sensitive heart" to zdecydowanie historia gdzie główny bohater zakochuje się jako pierwszy.
Chase to taki trochę typowy chłopak z dobrego domu, za którym uganiają się wszystkie dziewczyny w szkole, a który ubiera maskę wyluzowanego chłopaka, bez żadnych trosk i problemów, by zdala od swoich znajomych przeżywać wiele cierpienia.
Naomi to dziewczyna, która stara się za bardzo nie rzucać w oczy. Nie ma za wielu przyjaciół, w sumie to tylko jednego. I to ten jeden, jedyny przyjaciel zna jej tajemnice.
Właśnie, co do Parkera. Chyba każdy z nas chciałby mieć takie przyjaciela jak on. Uwielbiam go pod każdym względem. Pokusiłabym się o nazwanie go takim aniołem stróżem.
Oczywiście to ta powieść, w której odnalazłam swojego kolejnego książkowego męża! O taaaak! Zdecydowanie Chase ląduje na mojej liście mężów książkowych.
Zanim wzięłam się za czytanie tej książki, to poczytałam sobie opinie na jej temat. Niektórzy zarzucają autorce, że nie zrobiła porządnego researchu, jeżeli chodzi o chorobę głównej bohaterki. I owszem, zgodzę się z tym, ale mi to kompletnie NIE przeszkadzało. Ja czytając tę historię zagłębiałam się w relacje między bohaterami, w fabułę, a nie w to czy ta choroba na pewno na tym polega, czy na pewno się przy niej bierze takie i takie leki. Jakby... to mniej namniej interesuje w książkach. Jeżeli widzę absurdalne rzeczy, które jakoś bardzo nie zniechęcają mnie do czytania książki, to o nich nie myślę. Skupiam się na tym, co według mnie w danej historii jest najważniejsze. Tak też postąpiłam tym razem, dlatego ta książka zakorzeniła się tak głęboko w moim sercu.
Polecam z całego serca tę książkę.
Mam nadzieję, że autorka napisze dla nas coś jeszcze.
PS Z całej książki najbardziej płakałam, gdy Naomi dostała list (nie zdradzę nic więcej żeby nie spoilerować). Płakałam jak małe dziecko i nie mogłam tego przetrawić, chociaż coś podejrzewałam.
Bolało bardzo 😭😭

Łzy spłynęły po moim policzku, gdy zrozumiałam.
Chase White już nigdy nie przestanie mnie kochać."
"Sensitive heart" @kiczkaa._ to jednotomowa historia, a także debiut autorki.
Może to dziwnie...

Książka nie zachwyciła. Posiadała spory potencjał, niestety zmarnowany wg mnie.
Kupiłam ją, zachęcona opiniami, zachwytami, i...... srogo się zawiodłam. Jakoś tak płytko, bez polotu, styl zdecydowanie nie mój. Ciężko było czytać, nie spinały się wątki. Zamysł był dobry, ale coś gdzieś nie zagrało.

Książka nie zachwyciła. Posiadała spory potencjał, niestety zmarnowany wg mnie.

Główna bohaterka, Naomi Moore, to dziewczyna, która mimo młodego wieku musiała zmierzyć się z wieloma trudnościami, zarówno zdrowotnymi, jak i rodzinnymi. Jej walka z chorobą oraz problemy w rodzinie nadają książce głębi i emocjonalnego ładunku, który trafia prosto do serca czytelnika.

Spotkanie z Chase'em, chłopakiem, który na początku wydaje się być irytujący, staje się dla Naomi wyzwaniem, ale również szansą na nowe spojrzenie na życie. Wraz z rozwojem relacji między nimi, czytelnik zostaje wciągnięty w wir emocji i zagadek, które towarzyszą tej nieprzewidywalnej historii.

Niezwykłe jest także to, jak w najtrudniejszych momentach życia to właśnie Chase staje u boku Naomi, oferując jej wsparcie i zrozumienie. Transformacja ich relacji od nieprzyjaciół do przyjaciół, a może nawet czegoś więcej, jest bardzo poruszająca i daje nadzieję na lepsze jutro.

Nie wiem, co myśleć.. dużo wątków zaczetych, zostawionych bez odpowiedzi.. nie daje niższych ocen i nie robię dnf.. ale pod koniec miałam taka ochotę.

𝑺𝒆𝒏𝒔𝒊𝒕𝒊𝒗𝒆 𝑯𝒆𝒂𝒓𝒕 - 𝑲𝒂𝒕𝒂𝒓𝒛𝒚𝒏𝒂 𝑾𝒊𝒔́𝒏𝒊𝒆𝒘𝒔𝒌𝒂

[ współpraca reklamowa/patronacka @wydawnictwoniezywkle ]

⋆.˚Na początku tej recenzji chciałabym przeogromnie podziękować przewspaniałej Kasi, autorce tej cudownej historii za możliwość wzięcia jej pod swoje skrzydła!
Jestem przeogromnie wdzięczna za to, że mogę być częścią czegoś, co pokochałam całym sercem i mam nadzieję, że wy pokochacie to równie mocno! ⊹₊ ⋆

⋆౨ৎ˚⟡˖ ࣪

Nienawidzę, gdy mam problem z wciągnięciem się w fabułę książki, a przy czytaniu Sensitive Heart wręcz nie mogłam oderwać się od czytania.
Styl pisania autorki jest po prostu niesamowity, przyjemny i wciągający na tyle mocno, że gdy już zacznie się czytanie to nie odłoży się tej książki do samego jej końca.
Historia ta jest przecudowna i prędko przejmuje umysły i serca czytelników!
Wszystkie postacie łącznie z pobocznymi zostały wykreowane genialnie. Każdy był inny, miał inne problemy, charaktery, przedstawiali oni nam wiele problemów, z którymi na codzień spotyka się młodzież i nie tylko!
Mimo tego, iż nie wszystkich bohaterów lubiłam, to nie mogę zarzucić Kasi absolutnie nic w sposobie, jaki zostali wykreowani.

⋆.˚⭒.˚

• 𝒉𝒂𝒕𝒆-𝒍𝒐𝒗𝒆
• 𝒋𝒆𝒅𝒏𝒐𝒕𝒐𝒎𝒐́𝒘𝒌𝒂
• 𝒖𝒅𝒂𝒘𝒂𝒏𝒚 𝒛𝒘𝒊𝒂̨𝒛𝒆𝒌
• 𝒄𝒉𝒐𝒓𝒐𝒃𝒂
• 𝒑𝒓𝒐𝒃𝒍𝒆𝒎𝒚 𝒓𝒐𝒅𝒛𝒊𝒏𝒏𝒆

Parker - najlepszy przyjaciel głównej bohaterki, jest on osobą, której wszyscy potrzebujemy w swoim życiu, od razu pokochałam go całym sercem i nie było żadnego momentu, w którym chociaż przez chwilę kwestionowałam te uczucie.
To jak martwił się o dziewczynę, wspierał, dbał o nią i jej pilnował roztopiło moje serce i sprawiło, że niesamowicie zazdrościłam Naomi posiadania kogoś takiego w swoim życiu.

Naomi - główną bohaterkę pokochałam równie mocno, jak Parkera. Jest ona niesamowicie silną postacią, którą ogromnie podziwiam, czytanie o wszystkim co przeszła wiele razy sprawiło, że płakałam i rozbiło moje serce na milion kawałków.
Kocham w jej osobie to, że mimo tego iż nienawidziła ona Chasea, który przyjaźni się z Parkerem to nigdy nie była o niego zazdrosna, zawsze wspierała ich przyjaźń i chciała dla swojego przyjaciela jak najlepiej, a gdy wiedziała, że potrzebuje on Chasea, to miała nadzieję, że jak najszybciej znajdzie się on u jego boku.

Chase, to wspaniały chłopak, noszący maskę, którą zakrywa swoje pozytywne cechy, to że jest kochany, opiekuńczy i zakochany po uszy!
Jego postać z początku mnie irytowała, to gdy wyciągał błędne wnioski z zachowań Naomi, to jak najpierw myślał a później mówił.
Jednak gdy poznał prawdę… zakochałam się w nim. Nie zliczę ile wylałam łez czytając słowa, które wypowiadał do Naomi, gdy dowiedział się o jej chorobie. Tak bardzo go pokochałam, jego charakter, jego czyny, to jak zachowywał się w stosunku do ważnych dla niego osób i wszystko inne z nim związane, i’m in love.

𝑺𝒆𝒏𝒔𝒊𝒕𝒊𝒗𝒆 𝑯𝒆𝒂𝒓𝒕 - 𝑲𝒂𝒕𝒂𝒓𝒛𝒚𝒏𝒂 𝑾𝒊𝒔́𝒏𝒊𝒆𝒘𝒔𝒌𝒂

[ współpraca reklamowa/patronacka @wydawnictwoniezywkle ]

"Człowiek może znieść bardzo dużo, lecz popełnia błąd sądząc, że potrafi znieść wszystko. "(F.D.)

⬇️

"Sensitive heart".
Autor: Katarzyna Wiśniewska @kiczkaa._
Wydawnictwo @wydawnictwoniezwykle

Naomi Moore nie jest zwykłą nastolatką. Jej życie to paleta emocji, w którym najczęstszym gosciem jest ból. Od ponad 3 lat bardzo ciężko choruje, jednak ten fakt ukrywa przed rodzicami. Na codzień pracuje z przyjacielem w kawiarni,a zarobione pieniądze przeznacza na potrzebne do życia leki.

Parker stara się wspierać dziewczynę i podtrzymuje na duchu. Dzięki niemu,przyjaciółką poznaje Chase'a. Ich znajomość zaczyna się od wzajemnej niechęci. Zmienia się to dopiero, gdy chłopak dowiaduje się z czym zmaga się Naomi.

Bardzo spodobała mi się okładka, przyciąga uwagę, a treść w niej zawarta jest wartościowa. Przewija się tu multum bólu, walki o życie i dawki leku wydłużającego czas. Ukrywana choroba przed rodzicami to bardzo naciągany wątek, chociaż mogę na to przystać, gdy w tle jest rozwód a nastolatką boi się posądzenia o kłamstwa czy litość. Nastoletnie problemy grają tu główną rolę, wsparcie przyjaciół w trudnych chwilach jest bardzo ważne. Znajdziemy tu też temat maltretowania i obraz tego tak wyraźny, przez co przy czytaniu dłonie zaciskają się w pięści z bezsilności. Książka dosadnie pokazuje okrutny świat, który rządzi się swoimi prawami, a pieniądze stoją w nim na pierwszym miejscu. Miłość uskrzydla, daje nadzieję i siłę do walki, a przyjaźń nie pozwoli Ci upaść. Pod koniec czułam niedosyt. Brakowało mi zakończenia kilku wątków, ale jeśli skupiasz się tylko na głównej bohaterce, nie zwracasz na to uwagi. Podsumowując, historia jest pełna lęku, przerażenia i nadziei. Momentami pociekły łzy nie tylko radości ale i smutku. Wielkie brawa za wstawienie w odpowiednim miejscu apelu z kontaktami dla ludzi potrzebujących pomocy.

meggi.books

⬇️

"Sensitive heart".
Autor: Katarzyna Wiśniewska @kiczkaa._
Wydawnictwo @wydawnictwoniezwykle

Fajna, wciągająca historia o pięknym i bezgranicznym uczuciu.
Było jednak parę rzeczy które mnie denerwowały i traktuje je jako niedociągnięcia autorki.
1. Wiem, że Naomi była chora jednak mam wrażenie, że jej doba składała się głównie ze spania.
2. Wątek zaręczyn "na niby" nie miał dla mnie sensu, a Naomi od razu na niego przystała.
3. System nauczania w Stanach nie składa się tylko z dwóch przedmiotów, a bohaterka tak jakby uczęszczała do szkoły tylko na matematykę i historię.
4. Kupienie kawiarni przez Chase'a był dla mnie niezrozumiały. Ani słowa o skonczrniu szkoły czy planach na studia. Naomi wcześniej nie wspominała, że chce mieć kawiarnię, więc nie rozumiem skąd taka decyzja.
5. Przyjaciółka głównej bohaterki zniknęła z dnia na dzień. Co z jej relacją z przyjacielem Naomi?

Fajna, wciągająca historia o pięknym i bezgranicznym uczuciu.
3. System nauczania w Stanach nie składa...

@rewi.books
Książka ,,Sensitive Heart" zachęciła mnie do siebie nie tylko okładką ale również swoim opisem.
Jest to tematyka książek jaką lubię. Młodzi ludzie radzący sobie z problemami i miłość.
Czy historia spodobała mi się?

Była całkiem niezła. Nie na tyle żeby mnie zachwycić ale miło spędziłam przy niej czas.
Styl autorki jest bardzo fajny co sprawiło, że książkę czytało się szybko. Nie nudziłam się ani na moment.

Polubiłam głównych bohaterów i ich przemiany.
To jak radzili sobie z przeciwnościami jakie zsyłał im los.
Jedna rzecz, która mi nie pasowała to choroba głównej bohaterki. A raczej niewiedza jej matki. Jakim cudem bohaterka choruje trzy lata a o jej chorobie wie tylko jej przyjaciel? Ta jedna nieścisłość mi nie pasowała.
Nie jest to jednak taki minus aby psuł całą historię.
Całościowo historia wypada nieźle. Jeśli będę miała okazję to chętnie przeczytam coś innego tej autorki.

@rewi.books
Czy historia spodobała mi się?

Styl autorki jest bardzo fajny co sprawiło, że książkę...

Książka z fabułą o naprawdę fajnym potencjale, ale przytłoczona warstwą poruszonych ciężkich tematów.

Główny wątek - problem typu ośmiornica. Każda macka dotyka innego dołka, ale dalej łączy się w jedno ciało. I to jest całkiem spoko. Do momentu, kiedy ta ośmiornica nie przygarnia koleżanek i mamy lekki mackowo-wątkowo-problemowy misz-masz.
Czytając miałam wrażenie, że autora złapała za dużo problemów na raz, przez co wątki są urwane, potraktowane trochę po macoszemu, nieco przeskakiwane?
O! To tak jakbyście wyobrazili sobie, że codziennie rozmawiacie godzinami z Waszą ulubioną osobą, po czym przez dwa tygodnie nie wymieniacie ze sobą ani jednego słowa. Po tym czasie wracacie do siebie i staracie się wszystko streścić tak, żeby nadgonić to co nie zostało wypowiedziane w okresie rozłąki.
Niecierpliwość dotarcia do opowiedzenia pewnych scen, zaciera poboczne treści, które mogłyby być naprawdę wartościowe.

Nie mniej jednak, trzymam mocno kciuki za kolejne publikacje Autorki, bo w moim oku zakręciła się łezka, a to wymaga dobrego przekazu emocji na papierze. I tu się kłaniam. Chyba, że na starość robię się jakaś sentymentalna (co mocno wypieram mimo wszystko :P).

Czytając miałam wrażenie, że...

Współpraca reklamowa

Naomi od wielu lat zmaga się z chorobą. Na codzień jednak wraz ze swoim przyjacielem pracuje w kawiarni. Dzięki niemu poznaje Chase, który w pewnym momencie staje się nieodłącznym elementem jej życia, jednak chłopak nie wie, że dziewczyna poważnie choruje, a nagromadzenie się w jej życiu wielu zdarzeń zmienia bieg jej życia, i niektórych znajomości...

Ta książka jest definicją bólu, lecz sposób w jaki autorka posługuje się piórem i tworzy swą powieść sprawia, że nie da się od niej oderwać. Jest napisana w płynny i ciekawy sposób, a każdy poszczególny element wydaje sie być potrzebny, co jest dużym plusem, gdyż nie ma tu tak zwanych zapychaczy.

Pomimo tego, że ta historia wycisnęła ze mnie mnóstwo łez, jestem wdzięczna, że było mi ją dane przeczytać i zobaczyć jak poważna choroba wpływa na życie osób młodych, przed którymi dzwi powinny stać otworem. Dzięki tej lekturze moje myślenie na temat niektórych rzeczy się zmieniło, a sama po jej zakończeniu nie mogłam zasnąć, gdyż do głowy nasunęło mi się sporo przemyśleń.

Chase i Naomi z początku nie darzą się sympatią, lecz ze względu na wspólnego przyjaciela stwarzają jako tako pozory, gdy natomiast pewne rzeczy wychodzą na światło dzienne zmiana jaka w nich zachodzi jest niesamowita, w szczególności w postaci Chase'a, gdyż emocje, które zaczyna ukazywać względem dziewczyny, jego dobroć, troska nieraz roztopią wam serce.

Choć wątek romantyczny jest tutaj przepiękny nie sposób pominąć przyjaźni, która odgrywa tutaj znaczną rolę, i powiem szczerze, że jest ona tutaj przedstawiona w tak ujmujący i wspierający sposób o jakim nie było mi dane czytać.

Ta książka nie jest zwykłą młodzieżówką, porusza ciężkie tematy, więc warto z początku zapoznać się z ostrzeżeniami, uważam jednak, że przez jej zawartość i głęboki przekaz każdy powinien się z nią zapoznać i poczuć wraz z bohaterami ból, bezsilność, czy nadzieje, gdyż od samego początku wciąga nas ona do świata postaci, autorka w umiejętny sposób prowadzi fabułę przez co skupia i angażuje czytelnika w każde zdarzenie które staje na drodze bohaterów, sprawiając, że czujemy dokładnie to co bohaterowie.

Współpraca reklamowa

• Pojedyncze