Klub miłośniczek zbrodni

Okładka książki Klub miłośniczek zbrodni Robert Thorogood
Okładka książki Klub miłośniczek zbrodni
Robert Thorogood Wydawnictwo: Znak Koncept Cykl: The Marlow Murder Club (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
The Marlow Murder Club (tom 1)
The Marlow Murder Club
Znak Koncept
2024-02-26
2024-02-26
2021-01-07
Ewa Horodyska

Jak to przyjemnie się czytało. Angielski humor, ciekawa zagadka kryminalna i trzy, właściwie cztery inteligentne kobiety tak różne, które pragną ją rozwiązać.

To z pewnością przedstawiciel modnego ostatnio nurtu cosy crime. Jednocześnie jest to kryminał z klasą, czyta się go z prawdziwą przyjemnością. A i intryga nie należy do zbyt prostych, jest przestrzeń aby trochę pogłówkować. Polecam na poprawę nastroju.

Lekka, przyjemna

Lekka, przyjemna

Judith jest żywiołową 77-latką. Żyje sobie spokojnie w małym miasteczku Marlow i zajmuje się tworzeniem krzyżówek. Jej życie nabiera zawrotnego tempa, kiedy staje się świadkiem morderstwa swojego sąsiada. Małomiasteczkowa policja wydaje się nie być gotowa na śledztwo w sprawie takiego formatu. Judith wiedziona swoją dociekliwością zakasuje więc rękawy i rozpoczyna własne śledztwo. Wkrótce w miasteczku dochodzi do kolejnego morderstwa, a na pomoc w śledztwie przychodzą dwie inne panie domu, Suzie i Becks. Marlow stanie na głowie! Czy kobietom uda się ustalić sprawcę?

„Klub miłośniczek zbrodni” to zabawna komedia kryminalna w stylu nowel Agathy Christie. Judith i jej koleżanki to barwne postacie, a każda bierze udział w prywatnym śledztwie z innych pobudek. Bohaterki są przezabawne i sprawiają, że tę książkę czyta się z wielką przyjemnością. Małomiasteczkowy klimat i angielski humor dodają tej książce uroku.

Podążając za nietuzinkową Judith, wciągnęłam się w tę historię, snując własne wnioski i próbując rozwiązać zagadkę. Jednak zbrodnie w Marlow nie są takie łatwe do rozwiązania! Autor stworzył kilka wątków, które niełatwo było połączyć w jedną całość, dlatego ta książka całkowicie pochłania.
Zaskoczeniem oprócz sprawcy jest prawdziwa historia starszej pani. Od początku myślałam, że ona nie jest taka święta, na jaką próbuje wyglądać.

Serdecznie Wam polecam jako relaksującą i interesującą lekturę na wieczór lub dwa. Myślę, że Judith pokocha wiele osób.

W spokojnym miasteczku Marlow, zostaje zamordowany sąsiad Judith. Staruszka po usłyszeniu krzyków i odnalezieniu ciała angażuje się w poszukiwania mordercy. Wraz ze swoimi przyjaciółkami szukają kolejnych poszlak. Czy współpraca z panią detektyw pozwoli znaleść sprawcę?

Ta historia utwierdza w przekonaniu, że wiek to tylko liczba. Zaciętość i upór w dążeniu do odnalezienia sprawcy, zaangażowanie Judith dowodzą, że życie można wieść ciekawie. Jej niezwykły talent i spostrzegawczość pchają sprawę do przodu, a pomoc przyjaciółek ratuje z opresji.
Znajdziecie tu kryminał ze sporą dawką humoru oraz przyjaźń godną naśladowania, pomimo wieku kobiet. Pełna tajemnic i wartkiej akcji historia dla każdego.

Z książką spędza się przyjemnie czas, wartka akcja sprawia, że czyta się ją szybko. Wątek kryminalny spina się w całość, trzymając czytelnika w lekkim napięciu.
Jak dla mnie, wiek głównej bohaterki jest niewątpliwie atutem tej książki.
Polecam

Jak dla mnie, wiek głównej bohaterki jest niewątpliwie atutem tej książki.
Polecam

" Klub miłośniczek zbrodni " to cudownie zaskakujący kryminał, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Robert Thorogood trochę odkurzył dawny sznyt powieści detektywistycznych spod literackiego znaku Agathy Christie i Panny Marple.

Thorogood portretuje ekscentryczną i zabawną starszą panią, która rozwiązuje niekrwawe zbrodnie dokonane w spokojnym angielskim miasteczku Marlow. Dochodzenie autor opiera na łamigłówkach, które są  pasją dociekliwej seniorki. Nie burzy to spójności fabuły i niesie ze sobą obietnicę odkrywania kolejnych poszlak.

Śledztwo napotyka wiele trudności, jest tu dużo fajnego humoru sytuacyjnego. To bardzo orzeźwiające i lekkie pióro cozy crime. W sam raz na ostatki pod kocykiem.

Trochę słabsza wersja Osmana i jego Czwartkowego klubu zbrodni.

Trochę słabsza wersja Osmana i jego Czwartkowego klubu zbrodni.

Mam tutaj coś dla fanów klasycznych kryminałów rodem powieści Agathy Christie!
Klub miłośniczek zbrodni – Robert Thorogood.
Ja osobiście nie jestem fanką twórczości Agathy Christie (oceniam po przeczytaniu jednej książki, więc moja ocena nie jest potwierdzona!).
Klub miłośniczek zbrodni to bardzo zabawna historia z klasycznym motywem „Panie z sąsiedztwa przejmują śledztwo w sprawie zbrodni na przedmieściach”. Motyw ten jest dla mnie najbardziej naiwnym motywem książkowo/serialowym. Przez co książka sama w sobie mnie nie zachwyciła.
Nie ukrywam, ze męczyłam tę książkę dosyć długo, co już świadczy o tym, że nie należy ona do tych, które wzbudzają we mnie większe emocje.
Jeśli lubicie motywy lekkie, zabawne i nie przeszkadza Wam naiwność historii – czytajcie, jeśli jednak tak jak ja czujecie się delikatnie zażenowani takimi motywami – odpuśćcie sobie.
Pozostawiam do Waszej decyzji, czy sięgniecie po nią.

Mam tutaj coś dla fanów klasycznych kryminałów rodem powieści Agathy Christie!
Klub miłośniczek zbrodni – Robert Thorogood.

"Klub miłośniczek zbrodni" autorstwa Roberta Thorogooda, wydany przez @znak, to historia, przy której dobrze się bawiłam.
Jest to pierwsza książka nowej serii autora i scenarzysty, twórcy serialu BBC " Death in Paradise", który znam i oglądam.
Powieść należy do coraz bardziej popularnego gatunku powieści kryminalnej, zwanego jako cosy crime, czyli przytulny kryminał😉.
Czyli rozrywka, przygoda i zbrodnia w jednym.
To, co najbardziej przyciąga mnie do tej powieści, to wyjątkowa bohaterka - starsza pani z zamiłowaniem do detektywistycznych zagadek.
Dodatkowo świetna kolażowa okładka sprawiła, że nie mogłam się oprzeć tej historii.

Judith Potts to nietuzinkowa postać. Energiczna i młoda duchem siedemdziesięciosiedmioletnia kobieta, całkowicie zadowolona z życia. Mieszka w rezydencji nad Tamizą, w angielskim miasteczku Marlow, pije whisky jak sok, kąpie się nago w rzece i tworzy krzyżówki do gazet.
Jest zupełnie niezależna, nie ma przy sobie żadnego mężczyzny, który mówiłby jej , co ma robić.
Judith ma także swoje tajemnice.
Jednak pewnego upalnego wieczoru jej rutyny ulegną zmianie. Kobieta słyszy odgłos wystrzału.
Jej sąsiad, Stefan Dunwoody, właściciel lokalnej galerii sztuki, zostaje znaleziony martwy.
Śledztwo prowadzone jest w kierunku samobójstwa przez Tanikę Malik, funkcjonariuszkę lokalnego komisariatu.
Jednak Judith nie jest zadowolona z tropu policji i rozpoczyna własne śledztwo, szybko wskazując potencjalnego mordercę.
Kiedy w cichym, nudnawym Marlow dochodzi do kolejnej zbrodni, Judith uświadomia sobie, że mają do czynienia z seryjnym mordercą.
Wkrótce do śledztwa Judith dołączają, Suzie Harris, dziwaczna opiekunka cudzych psów oraz Rebecca "Becks" Starling, przykładna żona miejscowego pastora.
Wskazówki pozostawione na miejscu zbrodni łączą morderstwa, ale powiązania między ofiarami pozostają zagadką.
Wciągająca historia, szalona konfrontacja i zawiłe rozwiązanie, mogą zaskoczyć czytelnika.
Autor stworzył wspaniałe kobiece postacie. Judith nie da się nie polubić. Jest inteligentna, niezależna i zdecydowanie nietypowa emerytka.
Judith, Suzie i Becks wykazują wielką odwagę, nie tylko rozwiązując sprawę, ale także nawiązując między sobą nić porozumienia i przyjaźni, mimo, że każda z nich jest zupełnie inna.
Podobał mi się klimat małego angielskiego miasteczka, bardzo je lubię.
Klub kajakowy, galerie sztuki, spacerki z psami - przytulnie, ale trochę nudnawo, więc zbrodnia wprowadza trochę "życia" 😅w to zacisze, a miasteczko ujawnia szemrane towarzystwo.
Bohaterki okazują się na tyle sprytne i przebiegłe, że zostają doradczyniami cywilnymi na komisariacie.
W powieści pijawiają się smaczki ze świata sztuki, które zawsze mnie kręcą😉. Pojawia się wątek z obrazem M. Rothko, a Judith posiada reprodukcję obrazu J. W. Waterhouse'a "The Lady of Shalott", który wiele może powiedzieć o bohaterce.
Powieść polecana jest wielbicielom twórczości Agathy Christie i Joanny Chmielewskiej, choć moim zdaniem Agatha jest znacznie mroczniejsza.
To lekki, przyjemny kryminałek w angielskim stylu i humorze. Polecam.

• Przeczytane 2024
  • Przeczytane w 2024