Aveline Jones i Wiedźmi Krąg

Okładka książki Aveline Jones i Wiedźmi Krąg Phil Hickes
Okładka książki Aveline Jones i Wiedźmi Krąg
Phil Hickes Wydawnictwo: Świetlik Cykl: Aveline Jones (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Aveline Jones (tom 2)
The Bewitching of Aveline Jones
Świetlik
2024-02-21
2024-02-21
2021-09-16
Olga Szlachciuk

Wakacje, małe miasteczko, w którym nie ma zbyt wielu atrakcji... Czy to może być udany wyjazd?

Okazuje się, że Aveline w każdym miejscu znajdziecie coś interesującego. Jeśli dodamy do tego tajemnicze osoby, kamienny krąg, z którym wiążą się niesamowite historie i wiedźmy, możemy liczyć na niezapomnianą przygodę ze szczyptą dreszczyku.

Aveline uwielbia historie o duchach. Nic więc dziwnego, że tajemnicze miejsca ją fascynują. Czy i tym razem uda się dziewczynce odkryć prawdę o Hazel i Wiedźmim Kręgu?

Muszę przyznać, że ta historia wciągnęła nas w wir wakacyjnego klimatu, otoczyła tajemnicą i przyspieszyła bicie serca. To opowieść dla tych, którzy lubią się bać. Mroczna, ale i zabawna, ciekawa i zaskakująca, pełna zwrotów akcji. Z niecierpliwością czekamy na kolejną część.

Jeśli lubicie książki z dreszczykiem, ta sprawdzi się idealnie. Muszę przyznać, że ciekawość sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko. Tajemnice, mroczne miejsca, sekrety, duchy i ten niesamowity klimat tworzą owianą zagadkami przygodę. Jeśli lubisz mroczne miasteczka i odrobinę strachu, daj się ponieść tej historii.

Aveline uwielbia historie o duchach....

Kamienny krąg, stara chatka, tajemnicza Hazel, nieco ekscentryczna Alice, druidzi, zakopana butelka z niespotykaną zawartością, nieco podejrzane zdarzenia… Ci z Was, którzy mieli okazję poznać Aveline Jones mogą się domyślać, że będzie magicznie, strasznie, niespotykanie i emocjonująco.

„Aveline Jones i Wiedźmi Krąg” to druga część serii o sympatycznej dziewczynce, której przytrafiają się rzeczy, jakich wolelibyśmy nie doświadczać. Po spotkaniu z duchem przyszedł czas na wiedźmy. Phil Hickes zadbał o to, aby czytelnik się nie nudził, aby poczuł dreszczyk emocji i aby po plecach przeszły ciarki.

Aveline wraz z mamą wynajmują starą chatkę w Norton Wick. W jej pobliżu znajduje się wspomniany wcześniej kamienny krąg, przez mieszkańców nazywany Wiedźmim Kręgiem. Nasza bohaterka jest nim zachwycona. Przy okazji poznaje tajemniczą Hazel, z którą się zaprzyjaźnia. Zaczynają się dziać dziwne rzeczy, których Aveline nie potrafi do końca pojąć. Kim jest tak naprawdę Hazel? Jak jej przeszłość wpłynie na przyjaźń między dziewczynami? Czy Aveline może się czuć bezpiecznie? Zachęcam, abyście sprawdzili sami. Nie chcę zdradzać szczegółów, aby nie odbierać Wam przyjemności z poznawania tej nieco upiornej historii.

Podobnie jak przy pierwszej części, taki i tym razem się nie zawiodłam. Dałam się porwać temu magicznemu światowi czując ekscytację, napięcie i chłonąc z zaciekawieniem każdą kolejną stronę. A Ty dasz się wciągnąć do tego świata?

„Aveline Jones i Wiedźmi Krąg” to druga cześć serii przygód tytułowej Aveline. Ja muszę się przyznać, że pierwszej części jeszcze nie miałam przyjemności przeczytać, jednak nie przeszkadzało mi to w niczym, bez problemu zrozumiałam o co chodzi. Mimo tego, że jest to książka dla starszych dzieci/młodzieży to niesamowicie mnie wciągnęła. Autentycznie opisana historia wywołała we mnie dreszczyk emocji i nie mogłam się od niej oderwać (zarwałam dla niej spory kawałek nocy, bo nie byłam w stanie odłożyć tej książki dopóki nie zobaczyłam okładki po prawej stronie). Zdecydowanie wątek wiedźm i magii osadzony w małym miasteczku wywołuje wiele emocji. Książka przepięknie ukazuje rolę przyjaźni i walkę dobra ze złem.
Jeżeli szukacie wspaniałej książki przygodowej dla młodszych czytelników, ale nie tylko, bo dla dorosłych także będzie wspaniała, to śmiało możecie sięgnąć po tę pozycję.

Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Świetlik

Egzemplarz książki otrzymałam od wydawnictwa w zamian za recenzję.
Wydawnictwo nie miało wpływu na treść i formę recenzji.

Aveline fascynuje wszystko, co tajemnicze i nadprzyrodzone.
Ale nie chce przygód i strachu, nie szuka kłopotów;
wydarzenia mrożące krew żyłach znajdują ją same.
Tak było w tomie "Aveline Jones i duch z Malmouth",
tak jest w tomie "Aveline Jones i Wiedźmi Krąg".

Okładka jest równie intrygująca, jak poprzednia, ale bardziej niepokojąca.
Chociaż tym razem Phil Hickes rozgrywa akcję nie ponurą jesienią, a latem
w angielskiej wiosce w nieco zaniedbanym domku letniskowym,
za ogrodzeniem którego znajduje się dziwny kamienny krąg.

Na początku autor raczy nas opisami okolicy, fabuła rozwija się dość powoli,
choć prawie od razu wyczuwamy, że zapowiada się coś elektryzującego.
Niedługo potem napięcie gwałtownie rośnie, a lektura już nie da się odłożyć.

Bohaterka jest w swoim żywiole, chce poznać tajemnice kamiennego kręgu,
znajduje tajemniczą butelkę, poznaje dziwną, znikającą dziewczynę
i dowiaduje się, że kiedyś Wiedźmi Krąg był miejscem przemocy
wobec kobiet, które uznano za czarownice.

Pojawia się lęk.

Nagle wydarzenia wymykają się jej z rąk,
zdaje sobie sprawę, że jest w niebezpieczeństwie,
i - choć nie chce urazić nowej przyjaciółki - musi się ratować.

Dziwne okoliczności, niebezpieczna przyjaźń,
magia, fascynacja, strach, przeczucia.
Nie wiadomo, komu ufać.
Instynktowi?

Egzemplarz książki otrzymałam od wydawnictwa w zamian za recenzję.
Wydawnictwo nie miało wpływu na treść i formę recenzji.

Aveline fascynuje wszystko, co tajemnicze i nadprzyrodzone.
Ale nie chce przygód i strachu, nie szuka kłopotów;
wydarzenia mrożące krew żyłach znajdują ją same.
Tak było w tomie "Aveline Jones i duch z Malmouth",
tak jest w tomie "Aveline Jones i...

Drugi tom przygód rezolutnej dziewczynki, lubiącej czytać o duchach i strasznych historiach. Poprzednio Aveline miała bliskie spotkanie z pewnym duchem, a obecnie spędza kilka dni w sąsiedztwie Wiedźmiego Kręgu.

Aveline ma tylko mamę, w dodatku mocno zaangażowaną w swoją pracę. Niestety, nie opływa w dostatki, ba, można powiedzieć, że żyje w lekkim ubóstwie. Nie ma gadżetów jak inni jej rówieśnicy, wyposażenie pokoju to najpotrzebniejsze rzeczy, a jej ubrania są mocno znoszone i zużyte. Jedzenie służy zaspokojeniu głodu. Z pewnością nie stać jej na żadne zbytki. Spędzenie natomiast paru dni ze swoją mamą w Norton Wick, w podupadający domu, jawi się Aveline jako coś cudownego. Wreszcie nastanie czas spędzany z mamą, a tajemnice znajdujące się dosłownie za płotem dodadzą temu okresowi tylko smaczku.

Wkrótce okazuje się, że faktycznie za farmą znajduje się pradawny Wiedźmi Krąg. Aveline nastawia uszu, co mieszkańcy mówią o tej pozostałości. Przesłanie jest jednak takie, żeby dziewczynka trzymała się z daleka od tej formacji. Ale gdy w oddalonej części ogrodu Aveline znajduje dziwną butelkę czuje, że jakieś tajemnice czekają na wyjawienie. Nowo poznana dziewczynka, Hazel, choć nieco dziwna, angażuje się w sprawy związane z Wiedźmim Kręgiem. Wkrótce zaprzyjaźnia się z Aveline i zaprasza ją do swego domu. Czy Hazel jest tym, za kogo się podaje? Co łączy ją, oprócz przebywania, z Norton Wick? Jakie tajemnice skrywa ta dziewczynka?

Mimo iż seria o Aveline Jones przeznaczona jest dla młodszego czytelnika, o czym świadczą krótkie rozdziały, duża czcionka, niedługa opowieść i ilustracje, to i dorośli mogą się przy niej dobrze bawić. Spora dawka trzymającej w napięciu fabuły, bohaterka którą da się lubić, ciekawostki wplecione w historię - to wszystko powoduje, że "Aveline Jones i Wiedźmi Krąg" jest znakomitą lekturą.

Aveline Jones po raz drugi... w tarapatach 🙈

Kolejne wakacje, nowe miejsce i niewytłumaczalne (bardzo wiedźmio-magiczne) wydarzenia. A także rytuały, zabobony, wątpliwości i niepokój 👀

Idealna książka na mgliste i lekko mroczne chwile z delikatnym dreszczykiem emocji (i trochę większym na koniec 🤭).

Polecam małym (9+) i dużym, a sama wyczekuję kolejnych przygód 🪄

Aveline Jones po raz drugi... w tarapatach 🙈

Polecam małym (9+) i dużym, a sama wyczekuję kolejnych przygód 🪄

Kolejny raz pochłonęła mnie bez reszty powieść dla dzieci i kolejny raz była to cudowna i nieustraszona Aveline Jones.

W drugim tomie Aveline zaprasza nas na wakacje do chatki w Norton Wick Z pozoru spokojne miasteczko kryje jednak swoja tajemnicę, której sercem jest zagadkowy Wiedźmi Krąg. Krótko po przyjeździe dziewczynka poznaje nową przyjaciółkę, której usposobienie jest pełne tajemniczości i fascynacji, a także… strachu. Gdy do Norton Wick zawita również stary przyjaciel Aveline Harold, okazuje się, że nowa przyjaciółka głównej bohaterki nie bardzo za nim przepada. Chce mieć Aveline tylko dla siebie.

Pełna emocji fabuła, która mrozi krew w żyłach i pobudzi każdą wyobraźnię. Powieść w której rzeczywistość miesza się z tajemniczą magią, gdzie starożytne rytuały są koniecznie nawet w czasach nowożytnych, aby trzymać upiory z dala. Intrygujący celtycki klimat kamiennych kręgów, druidów i wiedźm. Dajcie się pochłonąć!

Więcej recenzji znajdziesz na www.jakeczyta.blogspot.com

Pierwsza książka o przygodach Aveline Jones na tyle mi się spodobała, że z wielką radością sięgnąłem po kolejny tom. Czy była to jednak udana lektura, taka na miarę pierwszej części?

Aveline Jones spędza końcówkę wakacji w wiejskim domku niedaleko Bristolu. Wolałaby leżeć z mamą na plaży i czuc morska bryzę, ale z uwagi na natłok pracy wynajmują jedynie domek. Aveline szybko dowiaduje się, że w pobliżu wynajmowanej chatki znajduje się wiedźmi krąg - miejsce tajemnicze i według legend przepełnione mocą, a w rzeczywistości prezentujące się jak mniejsza wersja Stonehenge. Dziewczyna, która uwielbia książki z dreszczykiem i tajemnicami oczywiście czytała o kręgu w jednej ze swoich lektur. Już pierwszego dnia bohaterka dostrzega przy kamieniach tajemnicza dziewczynę. Dziewczyny bardzo szybko sie zaprzyjaźniają, ale Aveline od razu dostrzega, że Hazel (tak ma na imię tajemnicza dziewczyna) skrywa jakąś niepokojąca tajemnicę. Przyjazd Harolda, przyjaciela Aveline tylko nasila uczucie, że Hazel skrywa jakis sekret, a wszystko to związane jest z wiedźmim kręgiem.

'Duch z Malmouth' zaskoczył mnie bardzo pozytywnie i przeczytałem książkę w ciągu jednego dnia. Poczułem, że świat stworzony przez autora, postaci i przygody to jest coś co lubię. Trochę tajemnicy, odrobina horroru, a wszystko ubrane w sposób idealny dla młodszych czytelników. Na tę chwilę seria o Hotelu Winterhouse jest u mnie numerem jeden jeśli chodzi o książki dla dzieci, ale Aveline Jones powoli wspina się na podium.

To co działa na minus w przypadku tej książki, a przynajmniej jeśli chodzi o mnie to cała otoczka historii. O ile 'Duch z Malmouth' od pierwszych stron porwał mnie klimatem, zimnem, deszczem, jesienią i odpowiednią atmosferą, o tyle 'Wiedźmi Krąg' wydaje się być pisany naprędce. Miasteczko, topografia okolicy, czy sama pora roku wydają się być stworzone na szybko, bez wejścia w detale. Zamiast tego autor skupia się na głównej nitce fabularnej. Nie kupuję tego, nie potrafiłem się odnaleźć w miejscowości, która jest nijaka. Do tego dochodzi dośyć dziwne zachowanie bohaterki, bo Aveline Jones pomimo 12 lat i doświadczenia ze zjawiskami nadprzyrodzonymi zachowuje się conajmniej naiwnie. I to tylko po to żeby za chwilę w pojedynkę rozwiązać problem, który przerósłby niejednego dorosłego.

No i finalnie drugi tom serii o Aveline jest wyraźniej słabszy od doskonałej pierwszej książki. Jednak nadal wierze w autora i czekam na tom numer trzy. Mimo wszystko warto poświęcić te kilka godzin na lekturę.

Więcej recenzji znajdziesz na www.jakeczyta.blogspot.com

Aveline Jones to miłośniczka opowieści o duchach i rozmaitych mrocznych historii, od których pojawia się gęsia skórka i włos jeży się na głowie. Aveline uwielbia zaznajamiać się z lokalnymi legendami, obcując z wszystkim co je otacza i do nich nawiązuje.

Aveline tym razem spędza wakacje w North Wick, które zapowiadają się nudnie i bez towarzystwa. Jedynie Wiedźmi Krąg jest dla bohaterki czymś, co może kryć w sobie intrygującą historię. Z czasem wszystko się zmienia: Aveline poznaje miejscową dziewczynkę o imieniu Hazel, które chce zaprzyjaźnić się z naszą bohaterką i przekonać ją jak wiele może zyskać na tej przyjaźni. Z chwili na chwilę coraz bardziej ponura aura zaczyna otaczać miasteczko i wydarzenia, które mają miejsce. Nie wszystko można wytłumaczyć, a wręcz pojawia się coraz więcej pytać bez odpowiedzi.

W drugiej części przygód Aveline będziemy poznawać kolejną tajemniczą i mrożącą krew w żyłach historię, która tylko pozornie wydaje się być czymś błahym i przez lata zapomnianym. Wiedźmi Krąg w North Wick ma bowiem swoje sekrety, które rosły w siłę, szukając swojego ujścia.

W tej książce magia i mrok zataczają swój krąg, trzymając czytelnika do ostatniej strony. Przygotujcie się na to, że możecie czuć niepokój, który otacza i ściska dzięki świetnie skrojonej opowieści i odpowiednio budowanemu napięciu.
To się naprawdę dobrze czyta!

Straszne historie najbardziej kojarzą mi się z jesienią. Z tym okołohalloweenowym czasem, kiedy w otoczeniu drążonych dyń czy papierowych nietoperzy siadamy z książką w fotelu, zawinięci w ciepły kocyk. Ale przecież można sobie podobną lekturę zaserwować o każdej porze roku - czy to mroźną zimą, kapryśną wiosną, czy też w długi letni wieczór. A jeśli szukacie interesującej powieści na taki właśnie niepokojący seans czytelniczy, idealnej dla młodszych nastolatków (albo do czytania wspólnie z nimi),to zwróćcie uwagę na Aveline Jones i Wiedźmi Krąg Phila Hickesa.

Wciąż pamiętam przyjemność, z jaką czytałam pierwszą książkę o Aveline i byłam ciekawa, czy autorowi uda się raz jeszcze przywołać tamten klimat. Okazuje się jednak, że drugi tom oferuje nam przygodę w nieco innym klimacie, ale równie przyjemnie niepokojącą.

Właśnie ten specyficzny klimat sprawia, że książki są tak wyjątkowe. Klimat idealny do tego, by czerpać tę przyjemność z lektury, która rodzi się na granicy bezpieczeństwa i niepokoju. Tam, gdzie porzucamy racjonalność, dopuszczając do siebie historie o duchach, upiorach, wiedźmach i innych stworzeniach, a jednocześnie czujemy się błogo bezpieczni w ulubionym fotelu. Kiedy rozkoszujemy się dreszczykiem stawiającym na baczność włoski na rękach. I właśnie taką historię oferuje nam Hickes.
Tym razem nie mamy nadmorskiego miasteczka poza sezonem i dmącego wiatru, ale spokojne lato w wiejskim domku. Ten czas może być leniwy albo nawet nudny, chyba że ciekawość zachęci nas do odwiedzenia owianego złą sławą kamiennego kręgu. Niepokój pojawia się tam, gdzie zebrane zostają legendy o czarownicach i niegasnąca wiara mieszkańców w to, że kamienny krąg skrywa mroczne tajemnice.

To miejsce wręcz stworzone dla naszej sympatycznej bohaterki, która z lubością pochłania historie o duchach i wciąż gotowa jest podążać za śladem niezwykłych opowieści. Swoją dociekliwość wykorzystuje do zdobywania także książkowej wiedzy o miejscach, przedmiotach i legendach, co finalnie okazuje się bardzo przydatne. Tym bardziej gdy odkrywa, że historie o wiedźmach nie muszą być wcale odległą przeszłością.

Ale historia o Aveline to nie tylko opowieść o niepokojących zjawiskach. To także nastoletnie problemy, takie jak zawieranie przyjaźni, umiejętność asertywności w kontakcie z rówieśnikami czy zrozumienie własnych potrzeb. Historia marzenia o zemście i o tym, że spełnianie wszystkich zachcianek nie jest tak atrakcyjne, gdy traci się najbliższe osoby. W tej powieści znajdziemy przygodę, tajemnice i niesamowite zjawiska, ale też uniwersalne problemy i wartości.

Świetnie jest bać się we własnym łóżku, pod własną kołdrą, z rodzicami tuż za ścianą. Historie grozy dostarczają emocji i są świetną rozrywką, a opowieść o Aveline idealnie wpisuje się w ten nurt, oferując młodemu czytelnikowi interesującą przygodę z elementami nadnaturalnymi. To świetna lektura z urzekającą okładką i klimatycznymi, czarno-białymi ilustracjami. A przede wszystkim wciągająca i bardzo przyjemnie niepokojąca lektura dla młodszych nastolatków, która może spodobać się też ich rodzicom.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2024