Aveline Jones i duch z Malmouth

2023-09-06
2023-09-06
2020-09-17
Olga Szlachciuk
middle grade mystery horror children
Inne

O mój boże! Dawno żadna książka mnie tak nie pochłonęła! To aż wstyd, bo to tytuł adresowany do czytelników bez dowodów osobistych, a ja już od dawna nie należę do tego zacnego grona ;>

Ciekawy , klimatyczny tytuł o duchach dla młodszego czytelnika. Szczególnie nad morzem, wietrzno-pochmurną porą.

Bardzo klimatyczna, lekko straszna i zdecydowanie wciągająca. Aveline to świetna towarzyszka do tajemniczych i lekko strasznych przygód. Myślę, że gdybym była młodsza chowałabym się ze strachu pod kołdrą, więc jednak radzę uważać jeśli ktoś chciałby taką historię sprezentować młodszemu czytelnikowi. Ja chętnie przeczytam kolejny tom.

Thrillery i kryminały to moje ulubione gatunki od lat. Czytałam je mając dobry humor i mając doła, w środku dnia i w środku nocy. Żaden nie potrafił utrzymać mnie w stanie lekkiego niepokoju przez cały czas. Nie spodziewałam się, że uda się to książce dla dzieci ;)

Prostota tej historii jest jej dużym atutem. Historie dla dorosłych często są pokręcone i wymyślne, co nie zawsze wychodzi im na dobre.

Idealna na zastój czytelniczy bo bez problemu można ją pochłonąć na jeden raz.

Pogrzebała moje marzenia o domku nad morzem (nawet stan rynku mieszkaniowego nie był w stanie tego zrobić)

Bardzo fajna ksiazka dla dzieci.

Bardzo fajna ksiazka dla dzieci.

Bardzo dobra, klimatyczna, mroczna książka nie tylko dla czytelników 9+.

Aveline przyjeżdża do swojej niezbyt przyjaźnie nastawionej ciotki w miejscowości Malmouth. (Czy brytyjskie Falmouth to literacki pierwowzór?) Miejscowość leży nad morzem, pogoda jest tam okropna, klimat nieciekawy, mieszkańcy nieprzyjaźni, a do tego straszą straszne kukły zatknięte na Halloween. Dziewczynka, jako miłośniczka upiornych opowieści o duchach udaje się do antykwariatu, gdzie zapoznaje właściciela. Ten jej poleca książkę zawierającą opisy miejscowych mitów i legend: Legenda o zatoce Blackmarsh; Powóz widmo; Duchy z karczmy przemytników; Nawiedzone kopalnie; Bestia z Bodmin. Ostatnia opowieść - "Dama wśród fal" jest całkowicie zamazana przez poprzednią właścicielkę książki, Primrose. Dlaczego to zrobiła? Kim była Primrose? W jakich okolicznościach zaginęła? I dlaczego wykreśliła całą legendę z książki? Jak jest powiązana z domem ciotki? Wszystko jest tu logicznie i ciekawie połączone, ilustracje i opisy pogody tylko wzmagają niepokój... chcemy poznać historię Primrose i uratować naszą bohaterkę od najgorszego. Polecam!

Bardzo dobra, klimatyczna, mroczna książka nie tylko dla czytelników 9+.

Świetna krótka, historia o duchach. Niby książka dla młodszych, ale szczerze jest na prawdę straszna. Na pewno sięgnę po kolejne tomy, bo bawiłam się przednio z nią.

czytanie młodszemu bratu nauczyło mnie, że książki dla dzieci potrafią czasem bardziej wciągać niż te "dla dorosłych" - ta, spodobała mi się - krótka, przyjemna, ciekawa i z dreszczykiem. czego chcieć więcej...

Super się bawiłam!

Super się bawiłam!

Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się, że horror dla młodszych czytelników tak mi się spodoba 👻. Ale była to naprawdę fajna, choć krótka przygoda. I przyznaję, że chociaż nie kuliłam się ze strachu, to gdzieś taki delikatny dreszczyk się pojawiał, gdy wyobrażałam sobie siebie w sytuacji głównej bohaterki 🙈.

Lubię małomiasteczkowy, ponury klimat, który w książce był fajnie przedstawiony, tak, że naprawdę mogłam poczuć się, jakbym tam była, czułam te mroźne powiewy wiatru, grzmoty i morski, solny zapach oceanu 🌊.

Szybko, krótko i na temat, ale wszystko co najważniejsze było. Chętnie poznałabym bardziej Aveline, więc na pewno sięgnę po kolejny tom jej przygód 🥰.

Lubię małomiasteczkowy, ponury klimat, który w książce był fajnie...

• Literatura dziecięca
  • Audiobooki