Poznaj mnie

Okładka książki Poznaj mnie Zofia Pyłypczuk
Okładka książki Poznaj mnie
Zofia Pyłypczuk Wydawnictwo: BeYa Cykl: Nowy początek (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Nowy początek (tom 1)
BeYa
2024-04-02
2024-04-02
16+ Young Adult

🎓Dawno nie czytałam książki z tak świetnym humorem. Naprawdę mnóstwo się uśmiałam podczas tej lektury. Fabuła książki daje mi vibe Wattpada, ale w bardzo dobrym znaczeniu, co mnie naprawdę wciągnęło. Rozdziały są krótkie, a język pisany jest przyjemny.
🎓Jeśli chodzi o bohaterów, po prostu uwielbiam ich. Dorian skradł moje serce swoim charakterem. Babcia Adelia jest po prostu cudowna, kocham jej energię i sposób, w jaki opiekuje się wnukami. Adrian jest przesłodki, zdecydowanie zasługuje na miejsce na podium moich książkowych mężów. Dalia jest trochę skryta, ale szybko odnajduje się w nowym towarzystwie.
🎓Jedyną rzeczą, do której mogłabym się przyczepić, jest brak opisu emocji oraz styl pisania autorki na początku, który czasami mnie lekko dezorientował, ale później coraz bardziej się wciągał.

[Współpraca reklamowa]

Historia Dalii Mayer i Adriana Walkera wciągnęła mnie niesamowicie, jest to naprawdę mega słodki romans. Pokochałam ją całym sercem. To jak autorka opisała ich relację jest niesamowite. Czułam się jak bym przeżywała to razem z nimi te motylki w brzuchu, śmiech i spotkania. Tak samo jak Dalia, zakochałam się w Adrianie to jaki słodki on był nie potrafiłam tego nawet opisać. Miałam co do niej duże oczekiwania, a chociażby przez to że opis naprawdę mnie zachęcił do przeczytania. Mówiąc szczerze na początku książka była dla mnie dość nudna, ale gdy minęłam około 100 stronę tak się wyciągnęłam że nie potrafiłam przestać, więc uważam że nie pomyliłam się co do tej książki. Styl pisania Zofii Pyłypczuk jest naprawdę niesamowicie ciekawy i zachęcający do czytania dalej i zagłębiania się w książce i cudownej historii naszych bohaterów. Czekam z niecierpliwością na drugi tom tej jakże słodkiej dylogii. Polecam każdemu ją przeczytać bo tak cudownego romansu nie czytałam naprawdę dawno

[Współpraca reklamowa]

🌼 Zaczynając tą książkę starałam się podejść do niej bez żadnych oczekiwań, chociaż patrząc na skład patronacki liczyłam na to, że mi się spodoba co nie do końca niestety się sprawdziło.

🌼 Książka nie była zła, jednak niestety dla mnie przede wszystkim za mało się w niej działo. Ja osobiście preferuję historie gdzie jest dużo akcji i plot twistów, ale jeśli lubicie książki, gdzie głównie skupiamy się na relacji pomiędzy bohaterami, to myślę, że „Nowy początek” będzie dla Was idealny.

🌼Jeśli chodzi o bohaterów, to uważam, że zostali oni naprawdę dobrze wykreowani. Autorka nie skupiła się tylko i wyłącznie na głównych bohaterach, ale również na ich znajomych i rodzinie, co według mnie jest zdecydowanie na plus dla tej książki.

🌼Bardzo podobał mi się wątek romantyczny, którego czułam wręcz niedosyt po skończeniu tej historii. Relacja pomiędzy bohaterami jest taka naturalna i bardzo dobrze pokazana, przez co naprawdę dobrze mi się o niej czytało.

🌼Podsumowując już moją opinię, uważam, że „Nowy początek” to całkiem dobry romans, który jednak niestety do końca do mnie nie trafił. Pomimo tego, wydaje mi się, że przeczytam drugi tom, gdyż sama historia mnie całkiem zaciekawiła.

[współpraca recenzencka z wydawnictwem editio red]

Dziękuje bardzo za wysłaną książkę.:)

Ta recencja nie będzie długa, a dlaczego ? Otóż nie moim zdaniem ta książka nie ma rzadnych mankamentów. Dawno nie przeczytałam tak dobrej książki. Styl pisania autorki jest bardzo przyjemnym, dużym plusem są krótkie rozdziały. Uwielbiam dialogi Dalii i Adriena, i ich sweet sceny, które mnie bardzo rozczulały. Książkę czyta się bardzo szybko. Czekam z niecierpliwością na ostatnią część. "Nowy początek. poznaj mnie" jest jedną z moich ulubionych książek.

Czy polecam przeczytać książkę? Takkk!! i jeszcze raz tak.

[współpraca recenzencka z wydawnictwem editio red]

Dziękuje bardzo za wysłaną książkę.:)

Jest to lekka młodzieżówka z pozoru niczym nie wyróżniającą się od innych, jednak posiada wiele wartości oraz pokazuje czym jest prawdziwa miłość. Autorka ma cudowny styl pisania i talent. Wyróżnia się od innych, a przez tekst się płynie. Już od pierwszych stron fabuła bardzo mnie wciągnęła.

Poznajemy Dalie Mayer, która pragnie rozpocząć nowe życie z dala od tego dotychczasowego. Wprowadza się do rodziny od strony ojca, w małym miasteczku. Dziewczyna posiada świetną osobowość. Zdecydowanie ją polubiłam. W wielu sytuacjach jej zachowanie czy myśli bardzo mnie intrygowały. Nie zostały tutaj wyjaśnione, dlatego czekam z niecierpliwością na następną część. Nastolatka od razu zaklimatyzowała się w nowej szkole, gdzie znała już kilka osób.
Między innymi chłopaka, którego miała szansę wcześniej spotkać na imprezie. Ze zdziwieniem odkryłam, że Adrian był bardzo troskliwy. Relacja tej dwójki była niesamowita i tworzyła się w odpowiednim tempie.

Wszyscy bohaterowie mieli świetne teksty, które wiele razy mnie rozbawiły. W szczególności najlepszy przyjaciel głównego bohatera - Dorian. Był zabawny, tworzył atmosferę oraz świetnym dopełnieniem w książce.

Podczas czytania odczuwałam wiele emocji, a z twarzy nie schodził mi uśmiech. Mam nadzieję, że ta dylogia trafi do większej ilości osób bo zdecydowanie na to zasługuje. Myślę, że jest idealna na rozpoczęcie swojej przygody z czytaniem.

[współpraca]

@majszi.books

Poznajemy Dalie Mayer, która pragnie rozpocząć nowe życie z dala od tego...

moja opinia:
Jeżeli macie ochotę na przeczytanie książki o nastolatkach odnajdujących miłość, ale nie tylko, bo także imprezujących oraz mierzącymi się z różnymi problemami ta książka jest zdecydowanie dla was. Ja uwielbiam poznawać historie osób w mniej więcej moim wieku, ponieważ wtedy bardziej się w nie wczuwam. Moim zdaniem miłość młodych ludzi jest mega ciekawa. Autorka tej książki miała fajny pomysł, który w na prawdę dobry sposób przedstawiła. BŁAGAM WAS WALKER JEST CUDOWNY!!!😍😍 Według mnie ta książka była luźna, śmieszna i bardzo przyjemna. Można się szybko w niej zatopić i przeczytać w bardzo krótkim czasie. Na pewno jest godna mojemu poleceniu.
Jeżeli przeczytaliście już ta książkę koniecznie chce znać Waszą opinie na jej temat!!!

Ulubiony cytat✨:
„Chciałam prawdziwie żyć, a nie jedynie oddychać. Pragnęłam, żeby otaczali mnie ludzie, którym na mnie zależy. Marzyłam, żeby zaznać normalności.”

ocena: 4⭐️

moja opinia:

Nowy początek. Poznaj mnie - Zofia Pyłypczuk

𝓜𝓸𝓽𝔂𝔀𝔂: strangers to lovers, first love, he fell first, found family, popular boy, highschool romance
𝓚𝓪𝓽𝓮𝓰𝓸𝓻𝓲𝓪 𝔀𝓲𝓮𝓴𝓸𝔀𝓪: 16+
𝓞𝓬𝓮𝓷𝓪: 🌺🌺🌺🌺🌺/5

[współpraca recenzencka z wydawnictwem BeYa]

„Opowieść o pierwszej miłości, złamanym sercu i walce z przeciwieństwami losu”

„Nowy początek. Poznaj mnie” to debiutancka powieść autorki Zofii Pyłypczuk. Książka opisuje dzieje Dalii, która przeprowadza się do Maidstone, żeby zacząć wszystko od nowa oraz Adriana, który stara się pomóc odnaleźć się jej w nowym dla niej miejscu.

Sięgając po tę pozycję, miałam wobec niej spore oczekiwania, ponieważ już czytając opis mogłam przysiąc, że na pewno mi się spodoba. I nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak bardzo miałam rację.

Jak możecie się domyślić, pokochałam historię Dalii i Adriana całym swoim serduszkiem. Ich relacja jest taka ciepła, słodka i uważam, że chyba najbardzej zdrowa, w porównaniu z innymi książkowymi parami.

Nawet nie wyobrażacie, jakie było moje zdziwienie, kiedy odkryłam, że my z Dalią jest bardzo podobne. Chyba nawet powiedziałabym, że w pewnych kwestiach jesteśmy identyczne. Podczas czytania nie jednokrotnie łapałam się na tym, że odczuwam, jakbym czytała książkę o sobie, co jak najbardziej mi pasuje, jeśli mam przeżyć taką przygodę miłosną hihi
A tak na poważnie, to nas z Dalią różni jedna literka w imieniu, co doskonale widać po jej zachowaniu, więc jeśli chce poznać mój charakter trochę bardziej to serdecznie zachęcam was do przeczytania tej cudnej książki.

Jestem niesamowicie szczęśliwa, że mogłam poznać Dalię i Adriana oraz już nie mogę się doczekać drugiego tomu tej dylogii, ponieważ niektóre kwestie związane z głównymi bohaterami wciąż pozostają nie wyjaśnione…

Mam nadzieję, że moja recenzja będzie dla was przydatna 💗

- Ściskam, Daria 🎀

Nowy początek. Poznaj mnie - Zofia Pyłypczuk

𝓚𝓪𝓽𝓮𝓰𝓸𝓻𝓲𝓪 𝔀𝓲𝓮𝓴𝓸𝔀𝓪: 16+
𝓞𝓬𝓮𝓷𝓪: 🌺🌺🌺🌺🌺/5

[współpraca recenzencka z wydawnictwem BeYa]

„Opowieść o pierwszej miłości, złamanym sercu i walce z przeciwieństwami losu”

„Nowy początek. Poznaj mnie” to debiutancka powieść autorki...

[Współpraca barterowa @wydawnictwo.beya ]

Książka zapowiadała się naprawdę dobrze, od razu przeszliśmy do fabuły bez zbędnych przedłużeń, ale niestety potem zaczęło być tylko gorzej.
Cała książka jest dla mnie nudna i monotonna. Każdy rozdział jest praktycznie taki sam urozmaiceniem jest wyjście do kina czy pójście do galerii. Ale schemat ten sam, wstanie pójście do szkoły jakieś wyjście i tyle. Na tym opiera się praktycznie cała książka.
Bohaterowie niestety też tu nie pomagają. Dalia była dla mnie bardzo irytującą bohaterką, sama dokładnie nie potrafię powiedzieć dlaczego, po prostu jej niektóre zachowania czy teksty były dość irytujące i denerwujące. Adrian to typowy chłopak książki, który niczym się się nie wyróżnia. Jedyny bohater, który zyskał moją sympatię i sprawił, że książka nie była taka szara był to Dorian. Był dla mnie bohaterem, który nadawał barw tej pozycji.
Czy sięgnę po drugi tom? Jeśli będzie on o tych samych bohaterach to napewno nie, ale jeśli w drugim tomie głowną rolę będzie odgrywał Dorian to jestem pewna, że po niego sięgnę.

[Współpraca barterowa @wydawnictwo.beya ]

[WSPÓŁPRACA RECENZENCKA]

🪷 Wyjątkowa książka z wyjątkową historią, którą albo się kocha albo nienawidzi. Mnie osobiście ta lektura bardzo przypadła do gustu, towarzyszyła mi na codzień umilając każdą wolną chwilę. Od pierwszych stron poznajemy Dalie i jej historię - powoli rozwijającą się akcją miłosną na tle życia codziennego została cudownie ukazana. W książce znajdziemy wątki takie jak "He fill first", "first love", "popular boy", "strangers to love", "high school romence" oraz dedykowaną playlistę. Całości dopełnia fakt drugiego tomu, który nie daje o sobie zapomnieć - po przeczytaniu pierwszego wręcz pragnę dostać do ręki dalszczy ciąg historii nastolatki.

🪷 "Był moim nowym początkiem, bo wzbudził we mnie nadzieję na coś, czego nigdy bym się nie spodziewała. Pragnęłam, żeby pozostał w moim życiu jako osoba, której nigdy w nim nie miałam."

🪷 Autorka przez swój styl pisania świetnie oddała powoli rosnące, szczere uczucie bohaterów. Całośc czyta sie przyjemnie i szybko. A poczucie humoru, które Zofia pozwoliła sobie wpleść w historię spowodowało niezliczoną ilość razy uśmiech na mojej twarzy.

🪷 podsumowując:
Ocena: ★★★★★/★★★★★
Książka bardzo przyjemna, ciekawa. Chętnie sięgnę po tom 2. Historia na pewno zostanie ze mną na długo, nie jest to jednak książka dla osób lubiących plot twisty lub większe akcje. Mamy tutaj bardzo spokojne rozwijanie wydarzeń i nie ma żadnych nagłych, nieoczekiwanych wydarzeń w relacji między postaciami. Skupiona uwaga została przekazana tutaj relacji i uczuciom głównych bohaterów.

[WSPÓŁPRACA RECENZENCKA]

Dawno nie czytałam tak realnej historii. Tego potrzebowałam. Szczerej przyjaźni, akceptacji, uczucia i odwagi w przełamywaniu swoich obaw.
Dalia i Adrian tworzą parę o jakiej większość z nas marzy. Jednak nie jest to szybka relacja z jeszcze szybszym zakończeniem. Ich znajomość rozwija się swoim tempem i na neutralnym gruncie przyjaźni przechodzą do związku.
Adrian to chłopak, o którym można powiedzieć "takiego to ze świecą szukać". Troskliwy, wyrozumiały, oddany przyjaciel, kochający i do tego zabójczo przystojny. Każda by chciała takiego mieć. 😇
Bohaterowie zmagają się z codziennymi problemami. Ich życie nie jest usłane różami co sprawia, że historia jest realna i bardziej do mnie trafiła, pozwala mi to bardziej utożsamiać się z bohaterami nie tylko tymi głównymi, ale i pobocznymi.
Od początku coś mi nie pasuje w stanie zdrowia bohaterki jednak szczegółów dowiemy się w następnej części. Trochę się tego obawiam jednak jestem dziwnie spokojna o jej przyjaźń i związek.
Ta książka wywołała we mnie mnóstwo pozytywnych emocji w tym śmiech co jest u mnie rzadkim zjawiskiem przy czytaniu.
Chcę już przeczytać kolejną część by poznać losy naszych bohaterów.

Adrian to...

• Do kupienia
  • Serie 7.1 i więcej
  • Współpraca
  • 2024 ✔

Dodaj cytat z książki Poznaj mnie