To jest wulwa

2023-10-25
48 min.
Karolina Jaszecka

Okładka książki To jest penis Anna Salvia, Cristina Torrón
To jest penis Anna Salvia, Cristi...
Okładka książki Miesiączka. Chcę wiedzieć! Anna Salvia, Cristina Torrón
Miesiączka. Ch... Anna Salvia, Cristi...

Książka dla młodszych czytelników, która odnosi się do opisu intymnych części ciała dziewczynek. Przedstawia ich potoczne, często zabawne nazwy, które używane są w codziennych rozmowach. Pokazuje ich budowę, higienę i funkcjonowanie. Uwzględnia zmiany ciała, które następują wraz z wiekiem oraz wyjątkowym stanem, jakim jest ciąża.
Podkreśla także intymność oraz prywatność każdego dziecka w przypadku nadużycia ze strony innych osób.
Książka kierowana jest do młodszych czytelników, przedstawiając im w zabawny i bardzo przystępny sposób kwestie intymne i fizyczne związane z ciałem.
Na końcu książki znajdują ciekawe materiały dla rodziców i edukatorów, które odpowiadają jak rozmawiać z dziećmi o czymś, co dla wielu jest trudne, a nawet postrzegane jako temat tabu.

Humor zawarty w książce znacznie rozluźnia i pomaga podczas lektury, zmniejszając ewentualne skrępowanie.

Podkreśla także intymność oraz prywatność...

Książka w bardzo przejrzysty sposób przybliża problematykę (czy to na pewno PROBLEMatyka?) dojrzewania u dziewcząt. Mówi też o paru innych zagadnieniach powiązanych z fizjologią i anatomią człowieka. Dla porównania dodaje też przykłady zwierzęce.

Piękna kreska, świetne grafiki, bardzo pomocny punkt wyjściowy do rozmowy, analizy, może nawet własnych wspomnień i przekazania ich o jedno (może więcej?) pokolenie dalej.

Patronat pani Tosi z Instagrama WdŻ dla zaawansowanych tylko upewnia, że to dobry wybór lektury. Miłego! :)

• Dla dzieci
  • Samodzielne
  • 2023 Czytanie na głos
  • Helena
  • Zakupy
  • Nuka

Dodaj cytat z książki To jest wulwa