Ta jedna miłość

Cykl: Marzenia do spełnienia (tom 4)
Wydawnictwo: Filia
literatura polska
aleqsia

Piękna opowieść o przyjaźni, czekoladzie i zimowym, nadmorskim Mrzeżynie. Florka musi otworzyć nowy rozdział w życiu, a wszystko po to, by wreszcie odnaleźć TĘ JEDNĄ MIŁOŚĆ. Miłość zmieniała ludzi, dodawała im wyrazistości, mocno podkreślając przemeblowania w sercu. Obserwowała wiele par, które połączyły się idąc już nie osobno, ale razem przez świat. Zawsze zazdrościła im tej więzi, która...

Piękna opowieść o przyjaźni, czekoladzie i zimowym, nadmorskim Mrzeżynie.

Miłość zmieniała ludzi, dodawała im wyrazistości, mocno podkreślając przemeblowania w sercu. Obserwowała wiele par, które połączyły się idąc już nie osobno, ale razem przez świat. Zawsze zazdrościła im tej więzi, która splata na wiele lat.

Florka kochała czekoladę i nie wyobrażała sobie bez niej życia.
Jednak nie można objadać się słodyczami bez konsekwencji w postaci kilku zbędnych kilogramów.
Pewnie dlatego coraz częściej czuła się najbrzydsza, najgrubsza i niekochana.
Ale jak się ma takie przyjaciółki jak Florka, to można uwierzyć w CUD.
To one wysłały ją na zimowe wczasy pielęgnacyjne do nadbałtyckiego Mrzeżyna, które miały otworzyć nowy rozdział w jej życiu.
Ale czy Florka pójdzie na ustępstwa i wprowadzi zmiany?
Czy będzie miała szansę przywrócić smak swojemu życiu?
A wszystko po to, by odnaleźć TĘ JEDNĄ MIŁOŚĆ?
Dorota Milli, autorka pięknych i pogodnych powieści, znów udowadnia, że prawdziwe szczęście może być w zasięgu ręku. Czy słońce czy deszcz, czy lato czy zima, ono może być tuż przy Tobie.
A czy jest lepszy czas, aby w to uwierzyć niż Święta?

źródło opisu: Filia

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/317

Wiikusiia | 2019-05-10
Przeczytana: 09 maja 2019

Rewelacyjna powieść! Czytało mi się bardzo dobrze, szybko i z ogromnym zaciekawieniem. Temat bardzo mi bliski, dlatego z ogromną chęcią czytałam o zmaganiach się bohaterki z nadmiarowymi kilogramami :)
Bardzo lekka, relaksująca i kobieca powieść. Polecam!

Ervisha | 2019-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2019

Czytelnik po raz kolejny otrzymuje współczesną wersję baśni o Kopciuszku tym samym można domyślić się zarówno przebiegu fabuły jak i jej zakończenia. Nie spodobała mi się - dla mnie jest zbyt bardzo naciągana, przewidywalna i oklepana. Nudziłam się w trakcie jej lektury - nie poczułam zainteresowania.

sus3l3k | 2019-03-24

Czy w przyjaźni można wybaczyć perfidny podstęp? Czy silna wola wystarcza do osiągania celów?
Czwarta część sprawnie napisanej historii czterech przyjaciółek, które mimo różnego doświadczenia życiowego, różnych doświadczeń mogą na sobie polegać.
Bardzo miło czyta się autorkę prowadzi nas przez meandry uczuć, przyjaźni. Uczy nas że w życiu nie dzieje się nic przez przypadek. Pokazuje nam, że wszystko ma swój czas i sens
Polecam

gabriella | 2019-03-23
Przeczytana: 22 marca 2019

Dorota Mila to jedna z moich ulubionych polskich pisarek.Kolejna książka i nie zawiodłam się.Florka wyjeżdża na turnus pielęgnacyjny.Jest bardzo ciężko przystosować się do regulaminu.Jednak dni mijają a Florka zauważa pierwsze efekty.Poznaje swojego trenera z innej strony.Spotykają się w ukryciu,jednak Florka wie że już niedługo jej turnus się kończy.Dochodzi miedzy nim do kłótni po czym Ben wyjeżdża.Czy Florka straci miłość swojego życia.Teraz ,kiedy uwiadamia sobie,że jest piękna i przestaje być zakompleksiona postanawia odnaleźć Bena.Dodatkowy plus tej książki to legendy.Powieść ciepła,pogodna,miło się czyta.Polecam

Po książkę "Ta jedna miłość" sięgnęłam skuszona tytułem. Nie czytałam opisu ani rekomendacji, o autorce również nic wcześniej nie słyszałam. Natomiast potrzebowałam powieści lekkiej w odbiorze, być może trochę przewidywalnej i infantylnej, ale takiej, przy której miło spędzę czas. A historie z miłością w tle zawsze miło się czyta. Zdałam się na intuicję i się nie zawiodłam. Nie przypuszczałam jednak, że dostanę coś naprawdę wciągającego.

Z miłością jest tak, że przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie. I to zazwyczaj wtedy, kiedy w końcu przestajemy na nią czekać i zaczynamy akceptować siebie, a także coś robić z własnym życiem. Może nas trafić w sklepie, w parku, podczas przeglądania profili randkowych, na wyjeździe, albo na jakimś kursie czy siłowni. Nigdy nie wiadomo, kiedy i gdzie spotkamy miłość swojego życia. Przeważnie zdarza się to wtedy, kiedy przestajemy już szukać.

Florka to kobieta zakompleksiona, niepewna siebie, topiąca smutki i niepowodzenia w czekoladzie. Od...

LenkaMaj | 2019-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2019

Ta jedna miłość jest bardzo pozytywną książką, która przełamała mój kryzys czytelniczy. Dawno się tak nie uśmiałam, zdarzały się momenty, zadumy, refleksji, nie raz przytakiwałam głową.
Florka Kocha czekoladę, jej przyjaciółki wysyłają ją na obóz pielęgnacyjny. Obóz ten okazuje się obozem dla odchudzających w stopniu zaawansowanym. Florka przechodzi katusze małe posiłki i ani grama cukru, treningi 3 razy dzienni i trener który choćby nie wiem jak się starała zawsze krzyczy "mocniej, wyżej, szybciej"
Rewelacyjnie wykreowana postać Florki, która nie raz będzie oszukiwać (udawać że ćwiczy), która będzie podjadać swoją ukochaną czekoladę, ale do pewnego momentu...
"Facet nie pies na kości się nie rzuci" nie trzeba być anorektyczką ale w zdrowym ciele zdrowy duch.
Trener osoba która wymaga ale też jest wyrozumiały. Florka nie raz zajdzie mu za skórę, połamie jego zasady.
W książce oprócz zabawnej historii mamy spotkania z psychologiem które ujawniają grzechy otyłości, z coachem które...

"Ta jedna miłość" jest ostatnią częścią serii "Marzenia do spełnienia" o niesamowitych siostrach i ich przyjaciółkach z urokliwego Dźwirzyna. Dużym plusem serii jest to, że każdą część można czytać oddzielnie.

Florentyna Mazurek i jej trzy przyjaciółki tworzą niesamowitą paczkę. Wspierają się, pomagają sobie, zawsze mogą na siebie liczyć. Florka to młoda, samodzielna kobieta, pracuje jako księgowa, rozwija się w tym kierunku. Mieszka w Londynie, dobrze sobie radzi i... jest samotna, a do tego ma sporą nadwagę. Przyjaciółki podstępem uzyskują jej zgodę i podpis na umowie, na wyjazd na wczasy odchudzające. Wczasy pielęgnacyjne - jak naiwnie myślała - okazały się obozem dla odchudzających, gdzie obowiązywał ścisły regulamin. Same zakazy i nakazy. To co spotyka Florkę po przyjeździe do ośrodka, wydaje się jakimś koszmarem. Czy zbilansowana dieta, regularne ćwiczenia, pomoc psychologa pomoże jej w końcu zapanować nad swoim obżarstwem? Jej trenerem zostaje przystojny, dobrze zbudowany...

Katarzyna | 2019-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2019

Bardzo fajna książka. Polecam wszystkim, którzy czytali poprzednie części...

myszqus | 2019-01-17
Na półkach: Przeczytane, Legimi
Przeczytana: 17 stycznia 2019

Przez połowę książki miałam wrażenie, że jest to antyreklama wszelkich obozów odchudzających i krytyka wobec ogarniającego nas zewsząd trendu fit i bio. Będąc traktowana tak jak bohaterka książki na pewno bym szybko zrezygnowała, co więcej popadałabym w ogromne kompleksy. Ale jak to przy dobrym treningu bywa najpierw trzeba nieźle pocierpieć, aby nagroda smakowała bardziej. Książka jest współczesną wersją bajki o kopciuszku. Czyta się lekko i przyjemnie, choć bardzo przewidywalnie. Momentami męczyła mnie obsesja bohaterki na punkcie czekolady, która autorka przedstawiła chyba zbyt dosadnie.

Maruszka | 2019-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2019

Dobrze się czyta, lekka, ciekawy temat. Jedyny poważniejszy minus to mnóstwo literówek.