Miłość według przepisu, czyli słodko-gorzkie cappuccino

Cykl: Kawiarenka za rogiem (tom 2)
Wydawnictwo: Filia
literatura polska
palalela

Zapraszamy do Kawiarenki za rogiem! Pięknej opowieści pełnej miłości, ważnych życiowych problemów i małych sekretów! W Kawiarence za rogiem rozwija się ukrywana miłość. Tymon wydaje się być idealnym partnerem, a Miłka wreszcie z radością wita każdy dzień. Jednak nieoczekiwane pojawienie się Wiktorii jest początkiem serii wydarzeń, które mogą popsuć tę idyllę. Jaki jest prawdziwy powód jej...

Czy bohaterom „Kawiarenki” uda się kolejny raz wyjść cało z opresji?

Nieoczekiwane zwroty akcji, mnóstwo emocji, trudne wybory i ukrywane sekrety, to wszystko znajdziecie w nowej powieści Karoliny Wilczyńskiej!

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/371

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/371

Aellirenn | 2019-06-07
Na półkach: 2019, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 06 czerwca 2019

Na zakończenie wyzwania „52 książki w 2019” chciałam postawić na pewniaka, dlatego padło na Wilczyńską. Wczoraj zaczęłam i wczoraj skończyłam - naprawdę nie sposób się oderwać. I niby to jest kolejna obyczajowa powieść, która przecież nic odkrywczego za sobą nieść nie może. A jednak...
To, co uwielbiam w książkach pani Karoliny to autentyczność jej bohaterów. Choćby Miłka z kawiarenki - ona jest taka nieoczywista, taka prawdziwa, niczym wyrwana z realnego świata, bo i da się lubić, i wkurzy niemiłosiernie, i wzbudzi współczucie, i zirytuje, i wywoła uśmiech u czytelnika. I oczywiście zostawi kaca powilczyńskiego ;)
Ps. Bardzo chciałabym już móc czytać kolejny tom.

Książkanonstop | 2019-06-10
Na półkach: Przeczytane, Od wydawnictw
Przeczytana: maj 2019

Często potrafimy się w życiu „zasiedzieć”. Tworzymy azyl, w którym gromadzimy niezbędne do funkcjonowania gadżety. Zostawiamy jeszcze trochę miejsca na pasję i sprawdzone grono przyjaciół. Jest nam wygodnie. Nie czujemy potrzeby wyjścia ale nadchodzi moment, kiedy konfrontacja z „innym” światem zdaje się być nieunikniona. Różne są ku temu powody. Czasami sami czujemy, że coś już nie jest tak, jak powinno. Czasami do spojrzenia dalej i otwarcia oczu popycha nas ktoś. Czyjeś słowa bądź zachowanie. Wtedy są dwa wyjścia. Można wbrew wszystkiemu tkwić w jednym punkcie albo też podjąć poniekąd ryzyko i opuścić swoją strefę komfortu.

Pierwsza część serii „Kawiarenka za rogiem” pokazała czytelnikom, że główna bohaterka mogła zostać w rodzinnym domu, lecz byłoby to zbyt trudne. Podjęła więc ryzyko i rozwinęła skrzydła w Kielcach. Zaczęła żyć na własną odpowiedzialność. Mogłoby się wydawać, że złapała wszystko, co najlepsze. Podjęła się pracy w kawiarence dzięki czemu nie tylko posiada...

Beata | 2019-06-12
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2019

Sięgnęłam po drugi tom i nie żałuję. Chociaż muszę przyznać, że musiałam przejrzeć streszczenie pierwszej części, bo tak jak pisałam szybko uleciała. Ale muszę przyznać, że dalsze losy bohaterki Miłki mnie zainteresowały i na pewno przeczytam dalszą część.

NIEnaczytana | 2019-06-11

"Zdarzają się dni, gdy budzisz się i pierwsze, co czujesz, to radość. Jeszcze zanim otworzysz oczy, wiesz, że to będzie dobry czas i nic złego nie może się przydarzyć. To uczucie dodaje energii i nie sposób uleżeć ani chwili dłużej. Musisz wstać, ba - chcesz wstać, bo szkoda ci każdy minuty tego wspaniałego dnia".

Czy los Miłki w końcu się odmienił i spotkała miłość swojego życia? Czy jej kompleksy nie zniszczą jej związku?

W Kawiarence za rogiem rozwija się ukrywana miłość. Tymon wydaje się być idealnym partnerem, a Miłka wreszcie z radością wita każdy dzień. Jednak nieoczekiwane pojawienie się Wiktorii jest początkiem serii wydarzeń, które mogą popsuć tę idyllę. Jaki jest prawdziwy powód jej wizyty? Czy bohaterom „Kawiarenki” uda się kolejny raz wyjść cało z opresji?
Mamy wielu smakoszy kawy. Jedni wolą gorzką, czarną jak smoła, a inni preferują słodką, okraszoną mleczną pianką. Czy jednak moglibyśmy myśleć o kawie w kontekście własnego życia? Ktoś powie, że jasne, kawa nie...

Katja | 2019-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2019

Czy „Miłość według przepisu, czyli słodkie-gorzkie cappuccino” również spełni oczekiwania czytelników tak jak było to w przypadku tomu pierwszego cyklu pt. „Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem"

„To trochę jak z cappuccino. Patrzysz na nie i widzisz smakowitą piankę. Aż się chce zanurzyć usta i poczuć jej słodkość na wargach. Ale tego nie robisz. Bo nie chcesz zepsuć tej wierzchniej warstwy i tak naprawdę wiesz, że pod spodem jest gorzka kawa.”*

Cytat, który widzicie u góry, według mnie jest wyjątkowy, przede wszystkim dlatego, że jest prawdziwy, ale też stanowi esencję tego, co najważniejsze w życiu człowieka, czyli miłości! Uważam, że Karolina Wilczyńska za pomocą tych kilku słów, poprzez analogię pięknie ukazała to, co przeżywają zakochani. Słowa te, oczywiście kieruje nie tylko do smakoszy kawy, wszak wszyscy znamy jej smak, każdy kiedyś jej spróbował i wielu się sparzyło, a części nie posmakowała. Czyż nie podobnie jest z miłością, gdy pod posypaną cynamonem...

Recenzentka Doskonala | 2019-06-17

Milosc według przepisu, czyli słodko-gorzkie cappuccino. @kwilczynska11 @wydawnictwofilia Po raz pierwszy mam w ręce tak urocze i pięknie wydane książki od wydawnictwa filia! Przyznam, że okładka w dużej mierze nawiązuje do historii i treści oraz bohaterów. Motyw kawiarenki przewija się na każdym kroku i muszę przyznać, że jest to tak uroczne i piękne, że aż ciężko jest odłożyć tę historię na pózniej. Czyta się jà z zapartym tchem właśnie przez to, że jest bardzo przyjemnie napisana. Nie jest w żaden sposób trudna w zrozumieniu, to obyczajówka, typowa dla kobiet. Bohaterowie jak najbardziej przypadli mi do gustu, szczególnie postać Miłki i ten Tymon, ah. Muszę przyznać, że byłam nimi bardzo oczarowana i zachwycona. Te postacie były takie ludzkie, z zaletami ale i rownież z wadami, a to coś, co kocham najbardziej. I choć to obyczajówka, to z pewnością można przy tej książce nieźle się bawić. Ma wiele zwrotów akcji, pełno emocji. To bardzo oryginalna historia, na pewno jedyna w swoim...

palalela | 2019-06-08
Na półkach: 2019, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 07 czerwca 2019

Długo przyszło mi czekać na dalsze przygody Miłki, a gdy już się do nich dorwałam, miałam ochotę złapać główna bohaterkę za kudły i walnąć jej głową o ścianę. Bo to, co ona wymyślała i wyrabiała, to była jakaś masakra. Wieczne pretensje, podejrzenia i spekulacje. święty by nie wytrzymał z taka babą, a Tymon (koleś o niesprecyzowanym zawodzie) wziął sobie na głowę nie tylko ją, ale i jej rozrywkową siostrzyczkę.Zawiedziona jestem strasznie, choć 3. część przeczytam głównie po to, żeby się dowiedzieć, co knuje Paula.

Tina1216 | 2019-06-18
Przeczytana: 17 czerwca 2019

Nie mogłam się jej doczekać! Zwykła, prosta historia dziewczyny, jej wyborów, kompleksów, zdarzeń, zmagań samej ze sobą. Prosta, no bo co w niej takiego niezwykłego? Dziewczyna adoptowana o czym dowiaduje się przed śmiercią od babci, ma dość wyjeżdża i odcina wszystko grubą krechą. Historia może gdzieś taka jest w Polsce, bo mało takich ludzi? W książce jest coś więcej. Magia w lepsze jutro, autorka ukazuje, że nie warto się poddawać, mimo przeciwności losu.

Na początku było mi jej żal, bo wyszło co wyszło, posiadała uczucia po dowiedzeniu się prawdy jakie posiadała, była po prostu dobra a każdy z niej drwił a Wiktoria jeszcze na na tym korzystała. Ta postać do samego końca mnie drażniła!!! Nawet gdy powiedziała prawdę nie umiałam jej współczuć. Chciała być dorosła niech była by dorosła sama, a nie zwaliła się Miłce na głowę i czekała nie wiem na co.... a powiedziała, że będzie dorosła, bo skoro siostrze(nie siostrze) się udało to i ona sobie poradzi, z tym, że ona była...

Harcownik | 2019-06-18
Halszka | 2019-06-17