Nikt nie robi tego lepiej

Okładka książki Nikt nie robi tego lepiej Cecily von Ziegesar
Okładka książki Nikt nie robi tego lepiej
Cecily von Ziegesar Wydawnictwo: Amber Cykl: Plotkara (tom 7) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Plotkara (tom 7)
Nobody Does It Better
Amber
2005-01-01
2005-01-01
Małgorzata Strzelec
Cecily von Ziegsar plotkara Manhattan Upper East Side literatura młodzieżowa

Siódma część Plotkary w Nowym Jorku. Taka sama mała książeczka, niewielkiego formatu. Typowa młodzieżówka.
Powstał serial na podstawie książki. Nie oglądałam.

Dla przypomnienia: na treść składają się plotki, bogactwo, luksus, przepych, drogie limuzyny, dostęp do nieograniczonej ilości pieniędzy, apartamenty jakich świat nie widział na Piątej alei, przyjęcia i bankiety.
Główni bohaterowie to: Plotkara – ale nikt nie wie kto nią nie jest, poza tym Blair, Chuck, Nate, Serena. Ci ostatni tworzą grupę przyjaciół, szczerych czy tylko udawanych?
Rozpieszczone dzieci z Manhattanu, poprzewracane w głowach i zepsute do szpiku kości spędzają czas upijając się, paląc trawkę, uprawiając seks dla sportu, beztrosko trwoniący majątek własnych rodziców na imprezy. Piękni, młodzi i bogaci.

Są jeszcze ci drudzy z Brooklynu ,niższej półki Dan, Jenny i Vanessa, którzy nigdy nie mieli pieniędzy i sami muszą wszystko wywalczyć dla siebie.

W tej części uczniowie szkół elitarnych mają jeszcze dwa tygodnie , żeby zdecydować się do , którego pójść college’u. Dotyczy to tych ,którzy mają taką możliwość ,ze względu na wiele propozycji. To już ostatni semestr w szkole, trzeba się trochę postarać ,żeby go nie zawalić.
A pogoda sprzyja nicnierobieniu, wywabia na słońce, najlepiej do Central Parku. Przy czym można szpanować nowym modelem kostiumu , włożonego pod mundurek szkolny. Do tego jeszcze nowe miłosne zagrania.

Młodzieżowy język, bardzo proste słownictwo, praktycznie same dialogi. Brak opisów poza wyglądem kreacji odzieżowych, imprez itp.
Jest to takie przeciętne czytadło, akurat wpadł mi w ręce cały komplet , gdyż siostrzenica chciała wyrzucić na przemiał. Zabrałam do domu ,by się zapoznać z treścią.

Powstał serial na podstawie książki. Nie oglądałam.

Nie lubię bohaterów, ale mam wrażenie, że autorka celowo tak ich opisuje. Sama historia już zaczyna się powtarzać. Jakby w kółko ogrzewać tego samego kotleta. Nie mój typ literatuty.

Zdecydowanie mój wiek nie jest odpowiedni do czytania tego typu książek, ale... Lubię Plotkarę! Naprawdę :). Wciąga w swój bogaty, pełen przepychu świat nastolatek. Nie zmusza do przemyśleń. I dobrze. Nie zawsze musimy czytać by myśleć, prawda? Ja, lubię czasami poczytać coś zupełnie niezobowiązującego, co nie powoduje natłoku w moich zwojach mózgowych. Ostatnimi czasy nawał obowiązków w pracy powodował, że do książek było mi daleko, a do tych ambitnych jeszcze dalej, a kolejny tom plotkary (po bardzo długiej przerwie) okazał się trafem w dziesiątkę.
Polecam, nawet tym 25+ :)

Kolejne diabelstwo, które odciągało mnie od nauki ;)
Cóż szczególnego można powiedzieć o każdej części z osobna, kiedy wszystkie są utrzymane na podobnym poziomie? No, może początkowe na trochę niższym, dalej akcja nieco się rozkręca, choć w porównaniu z zawrotnym tempem serialu, tutaj momentami wieje nudą... Na szczęście, parę nieoczekiwanych zwrotów akcji i tutaj się znalazło, dzięki czemu element zaskoczenia pozostał. Jeśli ktoś lubi taką literaturę, proszę bardzo, niech czyta. Jeżeli wolicie jednak ciut ambitniejsze dzieła... Cóż... To nie ten adres :)

Kolejne diabelstwo, które odciągało mnie od nauki ;)

Wszyscy w ciągu najbliższych 2 tygodniu muszą zdecydować gdzie iść do collegu. B i N są teraz po prostu nierozłączni. D i V się rozstali. V szuka współlokatora. D jest teraz wokalistą sławnego zespołu. J staje się niegrzeczna i tylko szuka kłopotów. S jest według plotek z Damianem (członek zespołu D).

Chociaż wszyscy mają jak zawsze pełno spraw na głowie, to jednak nadszedł czas na imprezy!

Czy związek B i N przetrwa? Czy B dostanie się do Yale? Czy z V i A będzie jakaś para? Kto zamieszka z V? Czy to będzie tylko chwilowa sława D? Czy J wyrzucą ze szkoły? Czy S i N wybiorą Yale, nawet jeżeli B się nie dostanie?

Książka jak zawsze lekka i miła, chociaż trochę poplątana.

Chociaż wszyscy mają jak zawsze pełno spraw na głowie, to jednak...

Jakiś czas temu jeden z ciekawszych seriali telewizyjnych, jakim była Plotkara, dobiegł końca. Jeszcze w trakcie jego emisji wpadłam na pomysł przeczytania serii książek, które stały się podstawą do nakręcenia serialu. I mimo, że są to książki zdecydowanie bardziej młodzieżowe niż serial a ich treść nie jest zbyt wymagająca, czy wciągająca, to i tak co jakiś czas sięgam po kolejny tom. Czasem przyjemnie jest poczytać coś lekkiego.

Siódma część Plotkary obejmuje akcją wiosenny okres końca semestru. Przebrzydle bogaci, młodzi i piękni mieszkańcy Upper East Side dokonują, o ile mogą, ostatecznych decyzji dotyczących wyboru college'u a czas, który powinni spędzać na zajęciach, spędzają wszędzie tylko nie tam. Ale cóż to są za elitarne wagary, kochani! Przebrzydle bogaci, młodzi i piękni mieszkańcy Upper East Side wagarują bowiem wyłącznie w pięciogwiazdkowych hotelach, na pokładzie luksusowych jachtów podkradzionych rodzicom lub w domach znanych gwiazd rocka. Czym są przy tym wszystkim nasze marne ucieczki z lekcji do parku na tanie wino?

Jak i w poprzednich częściach serii tak i w tej, jednym z przewijających się tematów jest seks. Osobami, za sprawą których możemy tyle o nim czytać jest głównie Blair i Napalony-Nate, rzecz jasna. Tym razem jednak temat seksu nie kończy się na snuciu planów dotyczących utraty dziewictwa i ogromnych cyckach Jenny, tym razem seks bywa też prawdziwy, z nagimi ciałami, latającymi po pokoju stanikami (które kosztowały fortunę) i papierosie po, tudzież skręcie.

Jak już wspomniałam wcześniej, jest to bardzo niewymagająca literatura, przeznaczona zresztą dla nastolatków. Język książki jest prosty, dopasowany do docelowej grupy odbiorców, dzięki czemu książka jest lekka, do przeczytania w jeden wieczór. Na takie wieczory, w które pragniemy odpocząć i nie wytężać umysłu a może i nawet powspominać problemy wieku nastoletniego Plotkara 7 jest w sam raz.

Mała Jenny coraz bardziej odnajduje się w imprezowym świecie. Spędza noce w hotelu, gdzie rezyduje zespół jej brata.
Niestety, zespołem Dana długo nie był, bo wrażliwy poeta okazał się zbyt wrażliwy na gwiazdę rocka. Młodsza siostra z radością z tego skorzystała. Czy wobec tego grozi jej wydalenie ze szkoły?

Czy ze szkoły wyleci też Nate, który ośmielił się ukraść łódź swoich rodziców i wybrał na rejs z przyjaciółmi? Kim jest tajemnicza Lexi, która sporo w jego życiu namiesza? No i kto wyląduje z nim w wannie w czasie weekendu piękności?

Niezmienne marzenia ma jedynie Blair. Chce dostać się do Yale a potem założyć szczęśliwą rodzinę z Natem. Wobec faktu, że jej pragnienia się nie spełniają, Blair postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.
Na początek zamieszkuje z jedną ze swoich koleżanek. Z która? Przekonajcie się sami, duża niespodzianka gwarantowana!

Część wyjątkowo nudna, akcja rozkręca się dopiero pod koniec.

Czy ze szkoły wyleci też Nate, który ośmielił się ukraść łódź...

jedna z najprzyjemniejszych części, bardzo w stylu starego Hollywoodu.

jedna z najprzyjemniejszych części, bardzo w stylu starego Hollywoodu.

Z każdą kolejną częścią poszczególne wątki robią się po prostu nudne... Najlepsi przyjaciele stają się najgorszymi wrogami, wrogowie zaczynają się przyjaźnić. Wszystko strasznie poplątane. Zobaczymy co znajdzie się w "8".

Kolejny tom "serialowej" książki - nie dzieje się za dużo, ale czyta się przyjemnie.

• Plotkara
  • Młodzieżowe