Gwiazda

Cykl: Stargirl (tom 1)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Stargirl
Beata Horosiewicz

Od pierwszego dnia jej przybycia do spokojnego liceum w Mica po korytarzach niesie się szmer głosów powtarzających „Gwiazda, Gwiazda”. Początkowo zauroczeni są wszyscy uczniowie, ale później zwracają się przeciwko niej. Nagle odrzucają Gwiazdę z powodu tego, co ją wyróżnia, a Leo, przerażony i rozpaczliwie zakochany, nakłania ją, aby stała się dokładnie taka jak wszyscy. W książce tej,...

W książce tej, będącej pochwałą nonkonformizmu, zdobywca Medalu Newbery Jerry Spinelli snuje przesyconą uczuciami opowieść o ryzyku, jakie niesie popularność, a także o dreszczu emocji i natchnieniu, jakie daje pierwsza miłość.

źródło opisu: opis dytrybutora

źródło okładki: Media Rodzina, 2004

Daria | 2017-01-16
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Książka nie tylko dobrze napisana, ale ważna. Powinna być lekturą obowiązkową :) Dodane do ulubionych! :)

Książka niesamowita. Przedstawia prawdziwe wartości, wciąga i sprawia, że czytelnik czuję się uczestnikiem wydarzeń.
Gorąco polecam

Daylight | 2012-11-02
Przeczytana: 01 listopada 2012

Bardzo dobra książka! Przyznaję, z początku myślałam, że będzie banalna i opowiadać będzie o typowej popularnej w szkole dziewczynie. Opis jest mylny - książka opowiada o wyróżnianiu się, altruizmie i poświęceniu. Bardzo dobrze i ciekawie napisana, jedna z lepszych książek, jakie czytałam, mimo, że krótka. Wystarczył jeden dzień, a już skończyłam czytać - i z pewnością zapadnie mi na długo w pamięć!

Dominika Rutkowska | 2015-08-26

Cudowna, wciągająca bez reszty książka, która zmieniła wiele w moim życiu. Polecam!

alimaczek | 2012-04-14

Ciekawe spojrzenie z punktu widzenia faceta

justyna | 2014-01-07
Na półkach: Przeczytane, Lektury, Pożyczone
Przeczytana: 01 października 2013

Moja pierwsza lektura w gimnazjum. Nawet ciekawa. Znalazłam w niej odbicie wielu ludzi, których znam. Ta książka pozwala nam czytelnikom inaczej spojrzeć na świat. POLECAM w szczególności ludziom, którzy nie mogą znaleźć swojego miejsca na świecie.

Książka o wiele się różni od książek, które do tej pory czytałam. Ale podobała mi się, polecam ;)

Folatita | 2012-07-27

Przeczytałam wiele razy i przeczytam jeszcze nie raz:)Niesamowita książka jak dla mnie.

esquilinha | 2018-02-23

Rewelacja, zapadła mi w pamięć i poszukuję gdzie można by ją nabyć na własność.

Rose | 2011-05-17
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Niezwykła. Pod każdym względem.