Żar

2023-09-06
Debiut Tajemnice Małomiasteczkowość Śledztwo
Inne

Złe wybory

Książka przez pierwsze strony rozbudziła moje oczekiwania, a potem miałem z nią przeróżne relacje, czasem mnie nużyła czy też zdarzyło mi się nieraz pogubić w wątkach bohaterów. Samo zakończenie było zaskakujące i późno je odkryłem.
Nie wiem, tytuł pozostawił we mnie poczucie niespełnionego potencjału, ale chętnie kiedyś zerknę kolejną pozycję autorki 🙌

wielki zawód. W książkę wpompowano masę pieniędzy na promocję, ewidentnie nie zasługuje na zachwyt i wygraną w kategorii debiut roku. Pomysł może i dobry, ale język tak prosty, że nie mogła tego napisać dorosła osoba. Książka pełna błędów językowych (ubrała baleriny. zapaliło sie światło w oknie. założyli ochraniacze na buty i rękawiczki....)

rewelacyjna książka!!! To właśnie jedna z tych, która sie kocha od pierwszej strony

To książka, która czekała na mnie w kolejce przez kilka miesięcy, ale żałuję, że aż tak długo! Bo przeczytałam ją w 1,5 dnia.

To zdecydowanie udany debiut, napisany ładnym i popruwanym językiem, który zawiera nie tylko wątek kryminalny, ale również obyczajowy, za co cenię tego rodzaju powieści najbardziej. Trochę mi przypomina stylem Kasię Puzyńską i jej "Lipowo", chociaż tutaj nie rozmawiamy o serii.

Dużo nawiązań metaforycznych. Zdecydowanie warto sięgnąć i przeczytać!

Będzie krótko i bez ściemy. Po przeczytaniu wielu pochlebnych opinii na temat tej książki zwyczajnie musiałam ją przeczytać i sama się przekonać czy jest tak dobra jak piszą. Otóż nie jest dobra, jest bardzo dobra i aż dziw bierze, że to debiut autorki. Znalazłam tu wszystko co lubię znajdować w książce, dwie ściśle że sobą powiązane płaszczyzny czasowe, tajemnica sprzed lat, która stworzyła bolesną ranę nie chcącą się zagoić i to zakończenie, obstawiałam zupełnie inaczej. Dla mnie bomba.

Absolutnie niczego temu kryminałowi nie brakuje, jest ciekawy, angażuje czytelnika, zbija z tropu i zaskakuje rozwiazaniem, a do tego wszystkie wątki są spójne i przemyślane. Czyta się z ogromną ciekawością.

Bardzo dobra książka, przeczytana w jedna noc. Można było poprowadzić trochę inaczej zakończenie ale.. to debiut i nie ma się co czepiać. Polecam, ja przeczytam kolejne Autorki książki.

Książka miała potencjał by być jeszcze lepszą niż jest. Brakuje mi zakończenia, jakiegoś pozytywnego epilogu. Dla mnie jest trochę chaotycznie napisana, mimo że historia bardzo mi się podobała, czyli wokół pełno tajemnic i mnóstwo powiązań między sobą, to jednak za dużo tych tajemnic na raz, łatwo można było się pogubić no i jak dla mnie nie wszystko do końca zostało wyjaśnione jaki udział w tym wszystkim miał Janek i jak to się stało, dlaczego Kasia popełniła samobójstwo i czy w ogóle.
Mam niedosyt.

Szczerze mówiąc nie rozumiem opinii kładących nacisk na fakt, że to debiut autorki. Książka jest naprawdę świetna! Jaka to różnica czy to pierwsza czy kolejna?

Swietna książka

Swietna książka