Perdition

Okładka książki Perdition Hope S. Ward
Okładka książki Perdition
Hope S. Ward Wydawnictwo: Wydawnictwo SPARK Cykl: #Temptation (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
#Temptation (tom 1)
Wydawnictwo SPARK
2023-12-12
2023-12-12

Po różnych opiniach i samym opisie spodziewałam się stanowczo czegoś więcej niż dostałam.
Książka krótka, a co za tym idzie, akcja dość szybko się rozwija i... tu zaczynają się problemy tej pozycji. Zupełnie nie zauważyłam momentu, w którym bohaterka zakochuje się w dużo starszym od siebie mężczyźnie, a miłość ta jest później oraz w następnym tomie podkreślana tak wielokrotnie, że aż do znudzenia. I tylko na podstawie tego wiem, że takowa miłość w ogóle wystąpiła. Jak dla mnie bohaterka, Rose, nagle postanowiła uwieść starszego mężczyznę, kolegę swojego ojca, który był w długoletnim związku. On sam, Noah, tez bez jakiegoś większego powodu stwierdził nagle, że ulegnie swojej pracownicy, chociaż podkreślał, że nigdy nie zdradził partnerki. Więc ja się pytam- jak? Co mu nagle strzeliło do głowy? Autorka chyba nie miała pomysłu na to, w jaki sposób połączyć w końcu bohaterów.
Generalnie czułam się zażenowana postępowaniem bohaterów. Zachowywali się bardzo niedojrzale.
A do tego wszystkiego błędy w papierowej wersji...

Czegoś mi brakowało w tej historii. Nie przekonała mnie i absolutnie nie uwierzyłam w miłość między głównymi bohaterami.

Bardzo mi zależało na poznaniu tej historii. Ma w sobie moje dwa ulubione motywy- romans biurowy z age gap. I chyba zbyt dużo sie spodziewałam. Nie znalazłam magii w tej historii. Bohaterowie jacyś miałcy. Noah wydawał mi sie wręcz niezdecydowany jak uczniak... Historia z potencjałem ale dla mnie zabrakło emocji i bez efektu WOW! Całość z pewnością moze sie podobać, bo historia jest napisana naprawdę dobrze. Dla mnie to takie lekkie czytadło na raz.

Nie spodziewałam się takiej końcówki.. Jestem w ogromnym szoku co tu się właśnie podziało 😅
Mimo to historia mi się podobała, mimo iż takich książek z taką fabuła jest napisane dużo.
Racja główna bohaterka czasami sama nie wiedziała czego chce co może być irytujące. Co do postaci Noah nie mam żadnych zastrzeżeń, uważam że został dobrze napisany
Polecam i nie mogę się doczekać następnego tomu

Polecam i nie mogę się...

Perdition to romans biurowy z wątkiem age gap, autorstwa Hope S. Ward. Książką napewno rozgrzeje wasze serca a wy zakochacie się w cudownych bohaterach.
Ze skomponowanej relacji rodzi się uczucie, które doprowadza do nieco zakazanego romansu…
Ta historia zapewni wam wiele emocji i sprawi, że od pierwszych stron nie oderwiecie się od książki.
Mimo słabych stron takich jak stereotypy lub wątki które nie były dopracowane książka jest warta przeczytania w oczekiwaniu na drugi tom 😉

Mimo słabych stron takich jak...

On 38, ona 19 - zainteresowani?

Bardzo lubię książki z dużą różnica wieku, więc nie mogłam przejść obojętnie obok PERDITION.
Silny, męski facet i trochę pyskata, i wyluzowana młoda dziewczyna.
Czy coś może z tego być?

Noah ma świetną firmę i plany na przyszłość, w których widnieje jego partnerka. Otwiera właśnie kolejny oddział w Miami i odnawia kontakty z dawnym przyjacielem.
Rose ma dopiero 19 lat i całe życie przed sobą. Zaczyna studia, ale chce też jakoś sobie dorobić.
Widzą się po raz pierwszy u niej w domu i od tego czasu nieustannie mają się w pamięci.

PERDITION od Hope S. Ward to całkiem przyjemny romans z zaskakującym zakończeniem.
Główni bohaterowie są od siebie bardzo różni, jednak to Noah bardziej przypadł mi do gustu. Rose miała w sobie coś takiego, co trochę mnie od niej odpychało. Może to zbytnie wyluzowanie i traktowanie niektórych kwestii bardzo niepoważnie.

Ich relacja rozpoczęła się całkiem typowo, ale jej przebieg był mocno burzliwy. Odpychali się od siebie i znów przyciągali, jednocześnie będąc w innych związkach.

Zdecydowanie nie brakuje tutaj emocji, które budują napięcie.

PERDITION jest interesujące, ale zabrakło mi tego czegoś. Jest różnica wieku, zakazana relacja, ukrywanie się po kątach, ale nie znalazłam takiej iskierki mówiącej o tak, to jest to.
Jednak książka ma wiele dobrych opinii, więc zapewne innym przypadnie do gustu.

On 38, ona 19 - zainteresowani?

Silny, męski facet i trochę pyskata, i wyluzowana młoda dziewczyna.
Czy coś może z tego być?

Redakcję proszę o zwracanie większej uwagi na odmianę imion obcojęzycznych. Niby nic, ale sprawia, że naprawdę odechciewa się czytać.

No cóż...reklama dźwignią handlu. Dużo zachwytów zachęciło mnie do przeczytania tej pozycji. I nie rozumiem skąd aż tyle pozytywnych opinii. Jasne, nie jest to najgorsza książka jaką czytałam ale czy aż tak dobra ? 🙈
Pierwsza połowa nawet wciąga ale później autorka na każdym kroku przypomina tą wielką różnicę wieku, która powinna być problemem. A ty orientujesz się, że kompletnie nie zauważyłeś tejże "tragedii" bo jeden i drugi bohater jest na tym samym poziomie emocjonalnym- taki bardziej dojrzały 16latek 🙄. Co do samej fabuły to czegoś mi brakowało, jakby została mocno spłaszczona i skrócona. Nie przekonała mnie ta historia i nie uwierzyłam w miłość między bohaterami. Podsumowując książka nie jest zła, szybko się czyta jednak nie jest aż tak super jak ją zachwalają. Innymi słowy uważam, że to trochę książka- wydmuszka.

Książki z motywem różnicy wieku- czytacie? Powyższa była moją pierwszą. Chciałam przekonać się jak zareaguję, bo jako osoba młoda osobiście nie wyobrażam sobie związku z kimś dwa razy starszym. Po przeczytaniu jestem pozytywnie zaskoczona. Zżyłam się z bohaterami i towarzyszenie im w drodze do pokonywania swoich słabości i namiętności okazało się bardzo emocjonujące.

Historia opowiada o bogatym mężczyźnie Noahu Graysonie, który otwiera oddziału swojej firmy w słonecznym Miami, gdzie mieszka jego dawny przyjaciel z żoną i córkami. Jedną z nich jest Rose, młoda studentka, która dzięki znajomości ojca rozpoczyna staż w przedsiębiorstwie Noaha. Ładna, mądra dziewczyna wpada w oko starszemu mężczyźnie, który choć próbuje panować nad swoimi uczuciami ciągle przekracza nowe granice. Czy związek z osobą o wiele młodszą, w dodatku córką przyjaciela i partnera biznesowego w ogóle ma rację bytu?

Jak walczyć o coś, co z góry skazane jest na porażkę? Powieść jest króciutka, ale bardzo dobrze się bawiłam podczas czytania. Nie jest tradycyjnym, sztampowym romansem ze szczęśliwym zakończeniem. Uczy, że miłość nie wybiera i że w starciu pomiędzy umysłem a sercem, czasem trzeba wybrać… no własnie, co takiego? Dowiecie się po przeczytaniu. Mnie zakończenie dosłownie wbiło w fotel.

ᴘᴇʀᴅɪᴛɪᴏɴ || ʜᴏᴘᴇ s. ᴡᴀʀᴅ

[współpraca reklamowa z @wydawnictwo_spark]

Książka opowiada o trzydziestoośmioletnim Noah Graysonie, który przeprowadził się właśnie do Miami i otworzył tam swoją nową firmę, jego życie było idealnie ułożone i niczego mu nie brakowało. Jednak na jego drodze pojawiła się dziewiętnastoletnia Rose - córka jego przyjaciela ze studiów, dziewczyna zapadł mu niesamowicie w pamięć przez co nie mógł się skupić na pracy, a szczególnie,kiedy ta była jego sekretarką w firmie, którą zatrudnił z własnej inicjatywy. Co się stanie kiedy ta dwójka przekroczy granice czysto przyjacielskie i zrobi coś po czym nie ma już odwrotu? Tylko co jeśli to nie miłość buduje związek, a odpowiednio dobrane kłamstwa? W tym przypadku trzeba się pilnować by samemu się w nich nie pogubić, a co zrobią bohaterowie? Tego dowiecie się czytając te książkę.

Naprawdę nie wiele książek potrafi mnie zaskoczyć jednak „Perdition” jest jedną z tych, które zrobiły to doskonale. Czytając tą książkę byłam wręcz pewna jej zakończenia tymczasem epilog sprawił, że nie mogłam się pozbierać to był bezbłędnie napisany zwrot akcji, który nie mógł nie zaskoczyć czytelnika. Jestem pod ogromnym wrażeniem bo z początku myślałam, że będzie to historia jak każda inna, którą najpewniej przeczytam i zostawię na półce, jednak przez jej zakończenie wbiła się ona w moją pamięć tym samym zyskując pewne miejsce w moim sercu, od razu jak tylko wyjdzie druga część popędzę ją kupić bo jestem niesamowicie ciekawa dalszych losów tej dwójki. Po skończonym czytaniu tak naprawdę dopiero wtedy da się zrozumieć w pełni dlaczego właśnie ten cytat został umieszczony na okładce, przysięgam, że w tym momencie moja głowa jest pełna przeróżnych teorii. Oczywiście ta historia momentami miała swoje minusy takie jak denerwujące zachowania bohaterów czy dość płytkie pod jednym względem relacje, mimo wszystko polecam te książkę każdemu kto lubi age gap i takie klimaty.

zapraszam na instagram: czytelniczabajka

ᴘᴇʀᴅɪᴛɪᴏɴ || ʜᴏᴘᴇ s. ᴡᴀʀᴅ

[współpraca reklamowa z @wydawnictwo_spark]

oznacza pomimo tego że czytałam naprawdę dużo książek o?tym motywie to ta była naprawdę fajna. nie powtarzało się.duzo rzeczy z innych. ale końcówka 🤬 co to ma.byc ja.sie.pytqm ? co za kutas serio 😡 biedna. Mam nadzieję ze 2 rom będzie bedzie jeszcze lepszy . polecam

• Zakazana miłość
  • Serie