Zaczekaj na to

Okładka książki Zaczekaj na to Mariana Zapata
Okładka książki Zaczekaj na to
Mariana Zapata Wydawnictwo: NieZwykłe Seria: Niezwykłe Zagraniczne literatura obyczajowa, romans
Niezwykłe Zagraniczne
Wait for It
NieZwykłe
2023-08-10
2023-08-10
2016-12-06
9788383208268
Małgorzata Gajda
Contemporary Romance Military Romance Age gap Romans i erotyka Slow Burn Friends to Lovers Różnica wieku Grumpy Sunshine

Czytajcie książkę gdzieś, gdzie będziecie mogli w spokoju płakać. Piękna, oczyszczająca i niepozbawiona humoru historia miłosna. Polecam przeczytać wcześniej "Wielki Mur z Winnipeg i ja", gdyż wtedy jeszcze lepiej można poznać główną bohaterkę i jej historię.

Autorka nie zawiodła i stworzyła książkę, którą czyta się z wielką przyjemnością. Dodatkowym atutem są świetnie wykreowani głowni bohaterowie., których historia bardzo mnie wciągnęła. Polecam ;)

Na półkach: , , , , , , , ,

On miał żonę i wroga nastawionego do świata brata.
Ona samotnie wychowywała dwóch chłopców.
On od początku był do niej wrogo nastawiony.
Ona chcąc zjednać sobie sąsiadów, postanowiła dać mu ciasteczka.
Od niechęci, poprzez sąsiedzką pomoc, do przyjaźni.
Lekko, ciepło, przyjemnie, emocjonalnie i wciągająco.
Bardzo mile spędzony czas w klimacie małomiasteczkowego slow.

On miał żonę i wroga nastawionego do świata brata.
Ona samotnie wychowywała dwóch chłopców.
On od początku był do niej wrogo nastawiony.
Ona chcąc zjednać sobie sąsiadów, postanowiła dać mu ciasteczka.
Od niechęci, poprzez sąsiedzką pomoc, do przyjaźni.
Lekko, ciepło, przyjemnie, emocjonalnie i wciągająco.
Bardzo mile spędzony czas w klimacie małomiasteczkowego slow.

Ohhh jakie to było dobre, idealna główna bohaterka, świetny główny bohater meeega slow burn, ale relacje między bohaterami i jak wyglądają realia wychowywania dzieci! Kocham!!!

Samo życie…

Całym życiem dla 27-letniej Diany Cassilas jest dwójka chłopców. Są to synowie jej brata, którymi w wyniku splotu okoliczności musiała się zaopiekować. Niedługo po przeprowadzce, w środku nocy, Diana ratuje z opresji brata swojego nowego sąsiada - Dallasa. Czy Diana w ferworze opieki nad chłopcami pozwoli sobie na swoje szczęście? Czy Dallas odwzajemni uczucia Diany?

„Zaczekaj na to” to bardzo powoli rozwijający się romans, co pozwala na poczucie „chemii” między bohaterami. Oboje to postacie po przejściach, niosące brzemienia przeszłości, co tym bardziej ich łączy. Oprócz slow burn romansu na pierwszy plan wysuwa się tu relacja Diany z chłopcami. Relacja, która jest ciepła, rozpalająca, urocza oraz pełna wzajemnego szacunku i wsparcia, tak Diany do chłopców jak i na odwrót. Szczególnie rozbrajająca jest postać młodszego chłopca - Luke’a. Do tego dochodzi sam stosunek Diany do pełnionej przez nią roli, która w żaden sposób nie chce stać się ‘nowym’ rodzicem dla chłopców, a wręcz stara się pielęgnować w nich pamięć o nich, szczególnie o swoim bracie.

Powieść napisana jest w bardzo przyjemnym stylu, szybko się czyta. Momentami irytowały mnie myśli głównej bohaterki odnośnie Dallasa i przeszkadzało mi niekiedy dość spore nagromadzenie wulgaryzmów, które, mam wrażenie, że nijak nie było podyktowane rozgrywającą się sytuacją. Niemniej nie rzutowało to mocno na mój odbiór całości.

„Zaczekaj na to” uważam za dobry slow burn romans, który pokazuje piękną relację kobiety z dziećmi, która niejako musi spełniać rolę ich matki, jednocześnie nią nie będąc.

Samo życie…

Mariana Zapata jest królową slow burn. Absolutnie każda jej ksiązka sprawia, że nie mogę się oderwać. Autorka zgrabnie wprowadza nas w świat postaci, a w wypadku tej książki po prostu opisuje codzienne życie i powoli wkradającą się w nie miłość. NIC tu się nie dzieje i dzieje się WSZYSTKO. Marzy mi się, żeby tak średnio raz na tydzień wydawała nową książkę, ale z drugiej strony obawiam się, że musiałabym wtedy na zawsze zamieszkać na kanapie z kocem i czytnikiem.

Nie jest to najlepsza książka tej autorki jednak nadal ją polecam! Przyjemna historia i miło spędziłam z nią czas. Jedyne co leży i kwiczy to korekta. Sporo błędów stylistycznych, literówek i kilka tłumaczeń na męską osobę. Przecież narracja jest w całości prowadzona przez kobietę... Czasami musiałam parę razy przeczytać dialogi czy opisy by zrozumieć sens, bo tak kiepsko były skomponowane zdania. Niemniej jednak nadal polecam zapoznać się z historią Diany i Dallasa :)

Bardzo ciekawa książka. Romans a nie oczywisty. Fajnie napisany. Polecam

Bardzo ciekawa książka. Romans a nie oczywisty. Fajnie napisany. Polecam

Pochłonęłam tego grubaska w jeden wieczór. Mariana nigdy nie zawodzi jeśli chodzi o dobry slow burn i budowanie napięcia. Miłe były też wzmianki o bohaterach z innych książek autorki.

Już to pisałam nie raz, książki tej autorki…

… każda kolejna sprawia, że zakochuje się na nowo. Nie wiem jak ona to robi. Kocham 🩷

Bardzo polecam ! Ubolewam, że nie mam więcej jej książek ale liczę że szybko się to zmieni 🩷

Już to pisałam nie raz, książki tej autorki…