Wszystkie drogi prowadzą do ciebie

Okładka książki Wszystkie drogi prowadzą do ciebie Mariana Zapata
Okładka książki Wszystkie drogi prowadzą do ciebie
Mariana Zapata Wydawnictwo: NieZwykłe Seria: Niezwykłe Zagraniczne literatura obyczajowa, romans
Niezwykłe Zagraniczne
All Rhodes Lead Here
NieZwykłe
2023-01-26
2023-01-26
2021-04-01
9788383204215
Piotr Pazdej
Slow burn Samotny ojciec Różnica wieku Friends to Lovers Grumpy Susnhine Miasteczko Romans i erotyka

mega dluga ale nawet fajnie sie słuchało

mega dluga ale nawet fajnie sie słuchało

"Wszystkie drogi prowadzą do ciebie” opowiada o Aurorze, która wraca do miasteczka po rozstaniu, aby odkryć tajemnice związane z zaginięciem matki. Ta emocjonalna podróż ukazuje jej walkę o nowy początek i pojednanie z przeszłością. Góry, które kochała jej matka, odgrywają tu znaczącą rolę i stanowią motyw przewodni historii. 💫 Aurora to kobieta gotowa do walki o własną przyszłość i pokonanie demonów przeszłości.

Główni bohaterowie, Aurora i Tobias, są niezwykle dobrze przedstawieni. Aurora z jej optymizmem i determinacją przypadła mi do gustu od pierwszych stron, a tajemnicza postać Tobiasa i jego troską o syna sprawiła, że pragnęłam poznać go jeszcze lepiej. 🌸Ta książka to must-read dla miłośników dopracowanych historii, w których uczucia mają czas na rozwój. Mariana Zapata stworzyła ciepłą, romantyczną opowieść, która jednocześnie porusza tematy odnalezienia prawdziwego domu i miłości. 💕

Relacja między Aurorą a Tobiasem była dla mnie jedną z najpiękniejszych, jakie miałam okazję dotychczas czytać. Znakomicie pokazana ewolucja ich związku i wsparcie, jakiego udzielają sobie nawzajem, stworzyły niesamowitą chemię między postaciami.

Kto by pomyślał, że jeden wybryk nastolatka doprowadzi do tak pięknej historii… 🌟 Jeżeli jeszcze nie czytaliście "Wszystkie drogi prowadzą do ciebie", to jest to odpowiedni moment. To intrygujący slow burn romance, który trzyma w napięciu przez całą lekturę. Brzmi świetnie, prawda?

Gorąco polecam każdemu poszukującemu delikatnej, ale głębokiej opowieści o miłości i nowych początkach! 💖

Po więcej recenzji zapraszam na IG: czytelnik.recenzent

Bardzo fajnie napisane i przyjemnie się czytało. Tak na wieczór. Ciepła opowieść z odpowiednią dozą niejasności. Polecam

Mariana Zapata jako królowa slowburnów oczywiście mnie nie zawiodła. Kolejna genialna książka, którą mimo swojej długości nie nudzi i sprawia że nie można się od niej oderwać

"Wszystkie drogi prowadza do Ciebie" to moje pierwsze spotkanie z Mariana Zapata. Chyba nie czytałam takiego slow slow burn. Ale mimo że nie mogłam się już doczekać kiedy w końcu główni bohaterowie się pocałują, bardzo doceniam całą tę historie, to jak z każdą kolejną stroną czułam się coraz bliżej każdego z nich, czas ten był wartościowy a wątki nie musiały mieć plot twistów żeby zainteresować mnie i wciągnąć bez tchu. Pokochałam Aurore i Rhodsa, Amosa i wszytskich innych bohaterów. W tej książce nie ma przypadków, nic nie dzieje się bez przyczyny. Za każdym razem gdy na scenę wchodził "mężczyzna, od którego wynajmuje mieszkanie nad garażem" skupiałam się i doszukiwałam tych małych gestów, a było ich naprawdę wiele. Jego troska okuta w maske ostrej twarzy, to jak pojawiał sie z nikąd, niby przypadkiem a ty snujesz domysły czy aby na pewno. Postać Aurory, mimo tego co przeżyła w swoim życiu, daje wiarę w to że zawsze trzeba próbować, że nie wolno się poddawać bo nawet w najmniej sprzyjających okolicznościach może urodzić się coś dobrego i pieknego.

Przeczytałam wszystko co wyszło u nas od @marianazapata i naprawdę mi się podobało.
Zarówno Lukov, Wielki Mur i Kulti to dla mnie takie czterogwiazdkowce😊.
Fajne historię, szybko się czytają, są zabawne... no wszystko gra.
Całkiem inaczej sprawa się ma ze "Wszystkie drogi prowadzą do Ciebie".
Niby pomysł spoko, czasem nawet zabawna, ale na litość, ta książka to w 80% przemyślenia głównej bohaterki i opisy. Baaaardzo mocny slow burn. Czytanie dłuży się niemiłosiernie, ciężko przebrnąć przez rozmyślania Aurory, a pod koniec książki nie potrafiłam powiedzieć nawet jak główny bohater ma na imię bo był ciągle "mężczyzną od którego wynajmuje mieszkanie nad garażem". 😬
Co najmniej 200 stron za dużo, za mało dialogów, za dużo nic nie wynoszących opisów.

Zarówno Lukov, Wielki Mur i Kulti to dla mnie takie czterogwiazdkowce😊.
Fajne historię, szybko się czytają, są zabawne... no wszystko gra.
Całkiem inaczej sprawa się ma ze "Wszystkie drogi prowadzą do Ciebie".
Niby pomysł spoko, czasem nawet zabawna, ale na litość, ta książka to w 80%...

Zdecydowanie jedna z najlepszych książek jakie dane mi było przeczytać 🩷
Polecam. Bardzo

Zdecydowanie jedna z najlepszych książek jakie dane mi było przeczytać 🩷
Polecam. Bardzo

Bardzo chciałam zachwycać się tą książką, tak jak wszystkie osoby, które do mnie pisały, że to najlepsza powieść Zapaty.
Niestety, nie przebiła "Kiedy Gracie poznała marudę" czy "Od Lukova z miłością".

Klimat "Wszystkie drogi prowadzą do ciebie" był cudowny. Lasy Kolorado, piesze wędrówki, małe miasteczko... Ale momentami książka była dla mnie za nudna. Szczególnie na początku niewiele się działo i nie czułam potrzeby sięgać po nią w każdej wolnej chwili. Sama fabuła również mnie nie zaskoczyła. Od początku do końca wiedziałam co mniej lub więcej będzie się dziać.

Zapata słynie ze swojego mega wolnego slow burn i byłam na to przygotowana, ale brakowało mi napięcia między bohaterami. Gdybym nie relacjonowała postępów z pierwszym pocałunkiem na ig/threads to nawet bym na niego nie czekała.

Kiedy "Wszystkie drogi prowadzą do ciebie" się rozkreciła naprawdę dobrze mi się ją czytało. Aurora była bohaterką, z którą łatwo było się utożsamić i kibicowałam jej przez całą książkę. Między nią, a Rhodes'em było dużo momentów "grumpy x sunshine", które uwielbiam. Jednak historia nie wciągnęła mnie na tyle żeby się nią zachwycać.

Macie swoją ulubioną książkę Mariany Zapaty?

U mnie o pozycję lidera kłóci się "Kulti" i ta, którą przybliżę Wam dzisiaj. "Wszystkie drogi prowadzą do ciebie" to jedna z historii, które mogłabym wciskać każdemu i czytać na okrągło.

"– Nie mam problemu z tym, że nie jestem pierwszym mężczyzną, którego kiedykolwiek kochała, bo wiem, że będę ostatnim."

Aurora i Rhodes, czyli sunshine i grump, którzy niby pochodzą z jednego miejsca, a w gruncie rzeczy są z różnych światów. Różni ich 8 lat, a łączy tyle troski i tak wiele roztapiających serce momentów, że głowa mała.

W tej książce nawet nie trzeba szukać romansu. Nie trzeba wyczekiwać momentu, aż się pojawi. Wystarczy po prostu czytać i obserwować rozkwit prawdziwego, głębokiego uczucia. Od niezbyt pozytywnego startu aż do miłości niepodważalnej, naturalnej i zdrowej. Wiadomo, że każdemu, również Aurorze i Rhodesowi, zdarzają się wzloty i upadki, ale najważniejsze, że potrafią wspólnie wyciągnąć z nich wnioski. To niby jest "bare minimum", a i tak niesamowicie rozczula. O takich uczuciach aż chce się czytać.

Może zainteresuje Was motyw samotnego ojca – tutaj w niecodziennym wydaniu. Kiedy czytałam tę książkę po raz pierwszy, za nic nie mogłam rozgryźć tego wątku, dopóki sytuacja nie została wyjaśniona. Autorka świetnie ją ujęła, tworząc naprawdę oryginalną historię. Górska otoczka kreuje cudowny klimat i jest zarówno tłem, jak również ważniejszym elementem dla całości.

Faktem jest, że aby polubić się z książkami Zapaty, trzeba lubić długie opisy, a przynajmniej nie mieć nic przeciwko nim. Osoby, które za nimi nie przepadają, raczej nie polubią się też z tym tytułem, no chyba że zdołają się przemóc i dać mu szansę ze względu na bohaterów, bo ich można bardzo łatwo pokochać.

Ocena: 5/5 🥃

– Magda

Macie swoją ulubioną książkę Mariany Zapaty?

Aurora i Rhodes,...

Mariana przyzwyczaiła mnie już, że z jej książek bije ciepło, a relacje bohaterów rozwijają się powoli, za to w cudowny sposób, więc akcja ani na moment się nie dłuży. Było zabawnie, rozczulająco, momentami też smutno, a to wszystko w klimacie małego miasteczka, więc czego chcieć więcej? Cudownie było wyobrażać sobie te górskie widoki i razem z Aurorą przeżywać mniej lub bardziej niebezpieczne przygody.

Wątek romantyczny jak zwykle w przypadku Mariany totalnie mnie kupił, bo motyw grumpy x sunshine w jej wykonaniu po prostu musiał się udać. To ten rodzaj historii, kiedy relacja głownych bohaterów jest budowana na solidnych fundamentach, a Wy czujecie satysfakcję z każdej ich interakcji, która wykracza poza słowny flirt. Aurora i Rhodes są aktualnie moją ukochaną, tak dobrze dopasowaną do siebie parą.

Jeśli jeszcze jej nie czytaliście, a lubicie porządny slow burn romans, który spory nacisk kładzie też na wątki obyczajowe, sięgajcie śmiało.

• Romans