My dilemma is you 2

Okładka książki My dilemma is you 2 Cristina Chiperi
Okładka książki My dilemma is you 2
Cristina Chiperi Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: My dilemma is you (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
My dilemma is you (tom 2)
My dilemma is you 2
Akapit Press
2020-01-01
2020-01-01
Monika Motkowicz

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Czy wiadomo coś o trzeciej części?

Czy wiadomo coś o trzeciej części?

,,My Dilemna Is You 2” to druga część kultowego cyklu Cristiny Chiperi. W tej części poznajemy dalsze losy Cris i Camerona. Po wstrząsających wydarzeniach w Los Angeles oboje wracają do Miami. Po powrocie trzeba stawić czoła kolejnym trudnościom, ponieważ wszyscy już widzą, że Cris i Cameron są parą. Główni bohaterowie obawiają się jednak tego, jak oni to przyjęli. Nastolatkowie ponownie muszą stawić czoła kolejnym intrygom osób wczesnych oraz pałających nienawiścią. Cristina ponownie musi zmierzyć się z przeszłością. O co tak naprawdę chodziło z Carly? Co się wtedy faktycznie stało i jaka jest prawda? Czy Cristina rozwiąże tą zagadkę?

Ta część jest jeszcze lepsza od pierwszej pod względem fabuły. Autorka trzyma w napięciu do samego końca książki, ponieważ aż do zakończenia tomu nie do końca wiadomo, o co chodzi. Nie mogłam oderwać się od tej książki. Bardzo ciekawie wykreowani bohaterowie. Zakończenie bardzo mną wstrząsnęło. Emocje nadal mnie trzymają po przeczytaniu tej książki. Polecam! Chętnie sięgnę po kolejną część. Dziękuję wydawnictwu Akapit Press za zaufanie i egzemplarz do recenzji❤.

Drugi tom trylogi o Cristinie i Cameronie, zainspiroway piosenka Seleny Gomez. Moim zdaniem tą część ma ładniejszą okładkę, taką słodką, różową.

Dziewczyna wróciła do Los Angeles, a relacja jej i Camerona jest pełna wzlotów i upadków. Kłócą się, aby znów się godzić, obrażać i zbliżać. Starają się razem pokonywać trudności, ale czy to wystarczy? Utrzymanie miłości nie jest łatwe, szczególnie w wielku nastoletnim.

Przeszłości, dawni znajomi, ci, którym nie podoba się ich relacja i tajemnice. To całkiem dużo, nie? Gdy jest się nastolakiem drobne problemy wydaje się większe, a czasem nawet błahy drobiazg może doprowadzić do kłótni.

Jak para poradzi sobie wobec tych trudności? I co dalej z przeszłością Cris i tymi, którzy chcą ją skrzywdzić?

Tutaj mamy chyba jeszcze więcej akcji, mnóstwo niespodzianek i ciekawy romans w sam raz dla nastolatek. Jestem ciekawa hak to wszystko rozwinie się w trzeciej, ostatniej części.

Nie mogę się doczekać 3 cz. :)

Nie mogę się doczekać 3 cz. :)

Cristina i Cameron wracają z Los Angeles. Tak jak w pierwszym tomie ich życie opiera się w dużej mierze na kłóceniu i godzeniu się, a także na zrywaniu i wracaniu do siebie. Jednak mimo wszelkich problemów udaje im się dochodzić do porozumienia i zaczynają coraz lepiej się docierać. Nie wszyscy są z tego powodu szczęśliwi i robią co mogą, żeby utrudnić parze życie. Tak jakby sami wystarczająco go sobie nie komplikowali.

Do naszej dwójki bohaterów zaczyna odzywać się przeszłość, a także pojawia się coraz więcej kłamstw zarówno między nimi, jak i resztą ich przyjaciół. Odbija się to bardzo mocno na Cris, która wie ze wszystkich najmniej i nikt z osób jej bliskich, którym ufa, nie chce wyjawić szczegółów tego, co dzieje się wokół niej. Jedyne, czego udaje się dziewczynie dowiedzieć, to to, że „historia się powtarza”.
Czy uda jej się uzyskać odpowiedzi na kłębiące się w głowie pytania? Kto mówi prawdę, a kto usiłuje manipulować sytuacją?

Muszę przyznać, że drugi tom tej historii jest znacznie lepszy od pierwszego. Dalej uważam, że dużo bardziej wczułabym się w sytuację jakieś dziesięć lat temu, ale mimo to powieść tę czytało mi się bardzo miło i przyjemnie. Była to dla mnie odskocznia od poważniejszych książek i myślę, że po trzeci tom też chętnie sięgnę. Poza tym mam wrażenie, że od poprzedniej części autorka wiele się nauczyła, a styl jest znacznie lepszy.
Co prawda w dalszym ciągu bohaterowie zachowują się momentami absurdalnie i niedojrzale, ale z drugiej strony, czy nie takie są lata nastoletnie? Pełne sprzecznych emocji, szalejących hormonów i dziwnych pomysłów? Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który w okresie dojrzewania nigdy nie zachował się niedorzecznie. Dlatego jestem w stanie przymknąć oko na niektóre wybryki głównych bohaterów.

Podsumowując, jest to zdecydowanie książka dla młodszego ode mnie czytelnika, ale mimo to dobrze się przy niej bawiłam. Autorka zrobiła spory progres i mam nadzieję, że po przeczytaniu kolejnego tomu będę mogła znowu ją pochwalić.

Po mojej odrobine burzliwiej recenzji pierwszego tomu sięgnęłam praktycznie odrazu po kontynuacje włoskiej serii. Bardzo przypadł mi klimat w tej książce, cała taka otoczka tajemnicy i intryg dziejących się na korytarzach szkolnych jak i tajemnic uczniów uczęszczających do wspomnianej szkoły, była intrygująca. Z plusów napewno mogę wymienić poruszenie trudniejszych tematów, takich jak problemy rodzinne czy też wyśmiewanie lub zazdrość ze strony rówieśników. Kontynuacja pierwszego tomu jest lepsza, jak dla mnie bardziej wciągająca i emocjonująca. W tej części bardziej mogłam zrozumieć takie, a nie inne zachowania bohaterów, co niewątpliwe jest wiekim plusem.

Gdy już wszystkie plusy omówiliśmy to czas na negatywną stronę książki, na szczęście będą to drobniejsze minusy w porównaniu do pierwszego tomu. Tak jak w pierwszym tomie nie mogłam zrozumieć pewnych rzeczy. W tym tomie były to powody przez które zrywali bądź kłócili się.
Ilość kłótni na książkę była męcząca, ale mimo wszystko szybko przeczytałam i byłam wciągnięta w każde pojedyczne zdanie czy dialog. Muszę zaznaczyć, że książka może być idealną pozycją dla nieco młodszego czytelnika. Zaznaczam, ponieważ uważam, że powinno się podjeść do niej ze spokojem i wymagać od niej tylko jak już dużej dawki odpoczynku podczas czytania

Dlatego myślę, że mimo wszystko jeśli po tej opinii jak i pierwszego tomu dalej chcesz przeczytać kontynuacje ”my dilemma is you” to śmiało, nie będę odradzać :)

My dilemma is you 2" jest to drugi tom. W książce tak jak poprzedniej znajdziecie intrygi, tajemnice wątek kryminalny oraz romans. Świetna serja dla młodzieży, zakończenie którego wogòle się nie spodziewałam. Polecam i czekam na kolejną część

Czytając miałam wrażenie, że akcja toczy się także w Riverdale. Kolejne intrygi, tajemnice i lekkie wątki kryminale dodane do coraz większej dozy dramatyzmu i romansu.
Nie mam zamiaru negatywnie przybierać toru mojej opinii, wciąż jest to bardzo dobra seria młodzieżowa, jednak myślałam że będzie utrzymane mocno realistycznie - tak jak poprzednia część.

Drugi tom bestsellerowej trylogii My dilemma is you, opowiada o dalszych losach naszej głównej bohaterki Cristiny. Jej związek z Cameronem kwitnie. Przechodzą razem wszelkie przeszkody jakie stawia im świat… Wszystko wydaje się idealne, niestety komuś ten związek bardzo się nie podoba, a do Cris wraca przeszłość. Wracają starzy znajomi, a ludzie, których ma za swoich przyjaciół coś ukrywają. Czy Cris aby na pewno może im ufać ? Dlaczego nit nie wyjawi jej o co chodzi? Przeszłość stwarza coraz większe niebezpieczeństwo. Czy Cris stanie się krzywda? Czy historia naprawdę się powtarza???

Oceniam tę książkę 7/10⭐ . Książka bardzo mnie wciągnęła już od pierwszych stron. Bardzo podoba mi się to, że autorka przeszła płynnie z końca pierwszej części do drugiej. Byłam przekonana, że początek historii w drugim tomie, zacznie się kilka miesięcy po tym co stało się w pierwszej książce, ale się myliłam i bardzo pozytywnie mnie to zaskoczyło. Trochę irytowało mnie to, że główna para tak często się kłóciła i to, że Cameron o niczym nie mówił Cris… Zakończenie mnie rozczarowało, pod tym względem, że nie ma jeszcze 3 części i nie mogę w najbliższym czasie dowiedzieć co się stało! Niemniej jednak książka podobała mi się i czytało się ją szybko! Polecam! Dziękuje jeszcze raz wydawnictwu za obie części.

Druga część jest według mnie lepsza pod względem fabuły. Nie wszystko jest oczywiste, a tajemnica z przeszłości wzbudza ciekawość. Nie jest to zagadka na miarę wielkiego kryminału, jednak ma one podłoże miłosne, złamane serce, zakład, to, co nastolatkowie przeżywają. Tak naprawdę do samego końca dokładnie nie wiadomo, o co chodzi. Autorka podsuwa nam różne wskazówki i teorie. Jednak cała ta tajemnica związana z byłą dziewczyną Cama jest tylko tłem do głównej historii, jaka rozgrywa się pomiędzy głównymi bohaterami, to oni są na pierwszym planie i ich relacja. Romans jest zarazem uroczy, ale również bardzo przesadzony, autorka nie znalazła dobrego środka na to.Niestety, dawno nie poznałam tak drażniącej osoby, jak Chris. Dziewczyna nakrywa swojego chłopka, gdy ten całuje się z inną, wszystko byłoby ok, gdyby ona była bez winy, ale chwilę przedtem jak pogodziła się z chłopakiem, była u innego i się z nim całowała. Nie przyznaje się do tego, ale uparcie twierdzi, że są tylko przyjaciółmi i do niczego między nimi nie doszło. Cały czas udawała ofiarę, chociaż sama nie była bez winy. Myślałam, że może w drugiej części się zmieni, ale to nie uległo zbytniej poprawie, może nie odstawiała takich szopek, ale dużo jej brakuje do tego, abym ją polubiła. Kreacja bohaterów jest dobra, bo są pokazane te dobre, jak i złe cechy. Może ktoś się polubi z Chris, ja niestety nie miałam takiej przyjemności.
Podsumowując, fabularnie książka jest lepsza od pierwszej części, więcej w niej tajemnicy i napięcia, a nie tylko romansu. Zakończenie mną wstrząsnęło, czegoś takiego się nie spodziewałam. Czytałam to kilka razy, myśląc, że coś przeoczyłam. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Pomijając postać Chris, przeżywałam ogromne emocje, minęło już kilka dni, odkąd przeczytałam tę powieść, a nadal ją przeżywam.

• Literatura młodzieżowa
  • 52 książki (2020)
  • Cykl: My dilemma is you (d)
  • Moje
  • Young/New Adult