My dilemma is you

Okładka książki My dilemma is you Cristina Chiperi
Okładka książki My dilemma is you
Cristina Chiperi Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: My dilemma is you (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
My dilemma is you (tom 1)
My dilemma is you
Akapit Press
2019-11-12
2019-11-12
Monika Motkowicz

Szybka przyjemna książka.

Szybka przyjemna książka.

W momencie przeprowadzki życie szesnastoletniej Cris Evans zmienia się nieodwracalnie. Dziewczyna w Los Angeles zostawiła całe swoje życie, a przede wszystkim dwójkę swoich najlepszych przyjaciół. Teraz będzie musiała zawrzeć nowe znajomości w Miami, a to może okazać się trudne…
Cameron Dallas z pewnością nie zamierza jej tego ułatwiać. Odkąd Cris wdała się w sprzeczkę z jego dziewczyną, ten traktuje ją chłodno i na wszelki wypadek trzyma się od niej jak najdalej. Niestety, jego nienormalna siostra oczywiście musiała zaprzyjaźnić się z nową, przez co – chcąc nie chcąc – Cameron i Cris muszą się czasem widywać.
Ta dwójka powoli zaczyna się zbliżać do siebie, przebijając mur niechęci, który razem zbudowali. Czy dadzą radę się zaprzyjaźnić? A może nawet między nimi narodzi się… coś więcej?
Jedno jest pewne – ta historia rozgrzeje Was nie tylko klimatem słonecznego Miami!

Sięgając po romans, nie mam wobec książki wielkich wymagań. Najczęściej chcę po prostu odprężyć się, może poczuć też szybsze bicie serca czy zainteresowanie losami głównej pary. „My Dilemma Is You 1” zapewniło mi to wszystko, chociaż nie mamy tutaj niczego odkrywczego. Ot, historia stara jak świat; dwójka nienawidzących się ludzi zaczyna się zbliżać do siebie, finalnie zakochując. Nie każdemu się to spodoba, więc czekają nas dramaty życiowe bohaterów, zdrady oraz kłótnie. Wiadomo.
Mimo tego ta powieść mnie kupiła. Czym? Przede wszystkim ciekawymi głównymi postaciami, które łatwo było polubić. Relacja Cris i Camerona została ukazana bardzo dobrze, a podczas ich spotkań wprost iskrzyło. Najważniejsze dla mnie było to, że dziewczyna znała swoją wartość i wiedziała, na co może pozwolić chłopakom względem siebie. Mamy tutaj ukazany nastoletni bunt, problemy z narkotykami czy potrzebę, aby być akceptowaną przez grupę. Tematy wciąż aktualne w społeczeństwie, w tej książce zostały poruszone w sposób prosty i przystępny.
Jeśli chodzi o język, to warto zauważyć, że pierwotnie powieść ta publikowana była na platformie Wattpad. Bardzo wyraźnie to widać w niej, przede wszystkim z powodu krótkich rozdziałów, nagromadzenie dialogów czy serialowych rozwiązań. Czasami brakowało mi w niej opisów ubioru czy miejsc, w których przebywali bohaterowie. Zdania stosowane w niej są raczej proste, co nadaje jednak dynamiczności fabule.
Powieść czyta się bardzo szybko, chce się do niej wracać i poznawać losy głównej pary. Spodobały mi się także zwroty akcji, a tego ostatniego kompletnie się nie spodziewałam! Myślę, że sięgnę po kolejny tom perypetii tej dwójki, a Was mogę tylko gorąco zachęcić do poznania pierwszego tomu. Nie jest to może literatura wymagająca, ale z pewnością dostarczy rozrywki na kilka godzin. Serdecznie polecam.

Christina Evans to zwykła nastolatka dla której codziennością jest szkoła, spotkania ze znajomymi i imprezy. Życie dziewczyny zmieni się całkowicie po tym gdy usłyszy od rodziców o tym że musi przeprowadzić się do Miami. Musi zacząć nowe życie bez znajomych w miejscu gdzie nikogo nie zna. W nowym miejscu nie jest jednak tak strasznie. Dziewczyna szybko zdobywa nowych znajomych ale nie wszyscy są zadowoleni z jej obecności. Jedną z takich osób jest Cameron. Chłopak nie ukrywa niechęci do dziewczyny, ciągle jej dogryza. Nie wiadomo dlaczego tak się zachowuje ale kto się czubi ten się lubi. Tutaj również to się sprawdza.

Miałam ochotę na jakąś lekką książkę, padło na młodzieżówkę. Nie jest to jakaś wybitna historia ale na pewno miło spędza się z nią czas. Mamy tutaj typowo szkolne problemy, ciągłe kłótnie. Akcja książki leci niesamowicie. Takie przeskakiwanie od sceny do następnej sceny. Mimo tego szybko sięgnęłam po następną część. Niestety trzeciej nie znalazłam a pewnie też bym ją przeczytała. Na zabicie czasu i relaks, dobra lektura.

Christina Evans ma wspaniałe życie, dwójkę przyjaciół oraz plany na przyszłość. Jednak pewnego dnia ulegają one zmianie, ponieważ rodzice Christiny oznajmiają, że muszą wyprowadzić się z Los Angeles i zamieszkać w Miami. Dziewczyna musi na nowo odnaleźć się w nowej codzienności. Szybko zyskuje nowych znajomych, zamieszkuje z rodzicami w pięknym domu. Jednak w głębi duszy dziewczyna tęskni za swoim dawnym życiem. W szkole pewna dziewczyna ze swoim chłopakiem są bardzo wrogo nastawieni do Christiny. Jakie tajemnice są ukrywane i dlaczego przyjaciele nie mówią jej o wszystkim? Tego musicie dowiedzieć się sięgając po książkę.

,,My Dilemna is you” to pierwszy tom kultowego cyklu młodzieżowego. Większość wydarzeń odbywa się w szkole. Jednak jestem zdania, że zarówno młodzież jak i dorośli spędza doskonale czas czytając tą książkę. Znajdziemy tutaj dużo akcji, cały czas coś się dzieje. Bohaterowie są dość ciekawie wykreowani. Każdy z nich jest inny. Znakomite dialogi oraz sekrety bohaterów. Polecam z całego serca. Przyjemnie spędziłam czas z tą książką. Dziękuję wydawnictwu Akapit Press za zaufanie i egzemplarz do recenzji❤.

Włoska seria zainspirowana hitem Seleny Gomez "My Dilemma" to coś, co koniecznie musiałam przeczytać jako fanką tej piosenkarki.

Mamy tu Cristinę, która wiedzie zwyczajne nastolenie życie w Los Angeles. Zwyczajne, a może idealne? Ma świetny dom, wspaniałych przyjaciół i cały czas chodzi na imprezy, robiąc co chce. To wszystko ulega zmianie, gdy wraz z rodziną przeprowadza się do Miami. Nowe miasto, nowa szkoła, tęsknota za dawnymi przyjaciółmi.

Mamy też Camerona, tego, który jej nienawidzi, a jednak ich do siebie ciągnie. Czy nie zawsze tak jest? Im większa nienawiść, tym silniejsze przyciąganie. Jednak czy uda im się do siebie zbliżyć, odkryć sekrety i zaufać?

Ta dwójka wciąż sobie dogryza, nie mogą się dogadać. Czy skrywaną sekrety zmienią coś między nimi?

Wiele się dzieje, akcja zmienia się szybko i mamy wiele typowych, nastoletnich problemów. Myślę, że dla osób w wieku głównej bohaterki te 16+ To idealna książka. Jako że jestem już trochę starsza czegoś mi tu brakowało, niemniej jednak szybko i przyjemnie się czytało.

My Dilemma to zwyczajny, codzienny nastoletnie romans w uroczej okładce. Przestawię życie takim, jakie jest bez upiekszniem i prawdziwe historie w które możemy się wczuć. Jeśli lubicie takie romantyczne historię i szukacie czegoś lekkiego na oderwanie, to powinno wam się spodobać.

Cudowna :)

Cudowna :)

Dawno nie przedstawiłam wam żadnej nowej młodzieżówki, a w ostatnim czasie w moich recenzjach lała się krew. Dlatego dzisiaj przed wami kilka zdań na temat pierwszej części trylogii „My dilemma is you” autorstwa Cristiny Chiperi.

Cristina Evans jest najzwyklejszą na świecie nastolatką, jej życie to imprezy, szkoła i przyjaciele. Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się, że musi przeprowadzić się z ukochanego Los Angeles do Miami. Jak to zwykle bywa zmiana szkoły jest dla niej czymś nieciekawym i trudnym, zwłaszcza, że dzieje się to już po rozpoczęciu semestru.
Wszystko układa się jednak dobrze, dziewczyna szybko odnajduje się w nowym towarzystwie, zdobywa grono znajomych. Jest jednak jedna osoba, która nie jest zadowolona z jej przybycia i jest to Cameron Dallas. Chłopak lubuje się w dogryzaniu jej, a także jest dość nieprzyjemny. Oczywiście ma swoje tajemnice, bo bez nich ta historia nie miałby żadnego sensu.
Czy uda im się dogadać, czy pozostaną wrogami do grobowej deski? Przekonajcie się sami.

Pierwsze co przyszło mi do głowy po przeczytaniu tej książki, to to, że jestem już na takie historie za stara. Jestem pewna, że gdyby miała w tej chwili to 13-14 lat, a nie 23, to ta powieść podobałaby mi się znacznie bardziej. Na tym etapie życia mam już trochę inne problemy, a te typowe, które mają nastolatkowie wydają mi się lekko trywialne. Dla nich są jednak bardzo ważne i urastają do niemalże śmiertelnego dramatu, o czym też należy pamiętać.

Już po kilkudziesięciu stronach tej powieści zauważyłam, że akcja niesamowicie pędzi, a ja czasami przestawałam nadążać za pomysłami głównych bohaterów, czy też ich przyjaciół. Sama Cristina zachowywała się momentami bardzo niedojrzale i bezmyślnie. Jednego nie można odmówić tej książce, cały czas coś się dzieje ani na moment bohaterowie nie siadają i nie zajmują się tak zwanym „nic nierobieniem”. Jest to raczej niewymagająca lektura na jeden wieczór i tak jak wspomniałam, myślę, że dużo bardziej spodoba się znacznie młodszym odbiorcom, poza tym raczej do nich jest skierowana.

Czytało mi się ją jednak bardzo przyjemnie i szybko, a zakończenie sprawiło, że jestem zaciekawiona tym, co będzie się dziać w drugim tomie, który już czeka na swoją kolej.

Pomysł na fabułę jest dla mnie dobry, bo ostatnio nie czytałam książek z akcją osadzoną w szkole, napewno jest to coś innego od tego co czytam na codzień. Pozycja zawiera proces zakochiwania się. Dokładnie taki jaki się dzieje gdy pierwszy raz zaczynamy kogoś kochać, kiedy to wszystko jest nowe i przerażajace. Książka napewno nie nudzi, a nawet bym powiedziała ze momentami ma zbyt szybką akcje. Dodam jeszcze, że miałam przez chwile problem z Cameronem, bo nie lubię postaci, których ewidentnie nie mogę rozgryźć, przez ciągłe ich zmiany nastrojów. Wysyłanie co chwile sprzecznych sygnałów było po kilku powtórzeniach średnie, ale na szczęście po czasie zrozumiałam powody jakie nim kierowały. Książka pokazuje jak bardzo możemy się mylić co do ludzi z naszego otoczenia wszystko przez fakt, że często ukrywamy swoje prawdziwe zamiary. Mimo wad myślę, że spodoba się osobom, które chodzą do szkoły i szukają lekkiej książki. Chodź dla mnie książka ma wady, to myślę że wynikają z mojego wieku i faktu że nie jestem młodą nastolatką, a młodą dorosłą osobą. Dlatego bardzo możliwe, że kochałabym tę historię gdybym była młodsza, w każdym razie nie wykluczam tego :)

Podczas czytania ”My dilemma is you” czuć było, że jest historia skierowana do nastolatek, ale czy to źle? Przecież chciałam sięgnąć po nią, żeby odpocząć po ciężkim dniu, a mimo to mam pewny niedosyt. Liczę, że drugi tom, który również mam na półce dostarczy mi większej ilości wrażeń, bo nie ukrywam mam duże nadzieje, że pozycja ta potoczy się w odrobinę lepszym kierunku....

2062

Stanowczo nie jest to książka dla mnie. Nie ukrywam, że lubię "młodzieżówki", lecz ta jest zdecydowanie tylko dla nastolatek. Poziom problemów bohaterów jest dziecinny, tak jak i zachowanie Christiny, Camerona i całej reszty ich rówieśników. Raz "hate" raz "love" - karuzela do znudzenia. Nie jestem zainteresowana kontynuacją, niemniej jednak młodemu pokoleniu może ta seria przypaść do gustu.

Książka znalazła się u mnie przez przypadek , leżała czekała na swoją kolej aż się doczekała .

To następna Historia opowiadająca , jak z nienawiści można przejść do miłości , główną bohaterką jest Szesnastoletnia Christina Evans która przeprowadza się z Los Angeles do Miami . I tam jej życie zmienia się , nie do poznania bohaterka przeżywa swoje pierwsze miłości , zerwania i problemy ze znajomymi a niektóre się nie kończą dobrze .

Sam zarys na ta książkę bardzo mi się podoba , ale można spotkać dziwne ,niewyjaśnionych zachowania bohaterki , które do niczego nie prowadzą . I to jest dosyć duży minus , ale ogółem , dobrze się czyta jest lekka , przyjemna i miło spędza się czas a o to przecież chodzi . Myślę że dla miłośników romansów niezbyt ambitnych ale takich na jeden wieczór książka będzie idealna .

• Młodzieżówki
  • Literatura młodzieżowa