Podróże poza ciałem

Okładka książki Podróże poza ciałem Robert A. Monroe
Okładka książki Podróże poza ciałem
Robert A. Monroe Wydawnictwo: Limbus ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Journeys out of the body
Limbus
1994-01-01
1994-01-01
838547529X
Jerzy Śmigiel
parapsychologia projekcja astralna oobe

Nie przemawia do mnie taki styl dziennika. Nie rozumiem fenomenu tej książki.

Nie przemawia do mnie taki styl dziennika. Nie rozumiem fenomenu tej książki.

Sen i to co się dzieje z ludzkim ciałem i umysłem w jego trakcie jest niesamowitą i nie do końca zbadaną kwestią. To jak organizm się regeneruje, czym jest sen, oraz jego fazy jest bardzo ciekawym zagadnieniem.
Autor jednak porusza w swojej książce jeszcze inną kwestię, mianowicie umiejętność opuszczenia swojego ciała i odbywania podróży astralnych. Monroe porusza wiele ciekawych zagadnień, jednym z najciekawszych jest fizyczny kontakt jakiego doświadczył podczas swojej podróży, czy też co się dzieje z duszą człowieka po śmierci.
Książka, która dość długo przeleżała na mojej półce, co było błędem. Przeczytałem ją w podrózy, czasem po kilka stron, czasem po kilkadziesiąt. Muszę jeszcze raz to przeczytać w spokojniejszym momencie.

trudno tu cokolwiek napisac. jak ocenic taka ksiazke? prawda? falsz? halucynacje? autohipnoza? reklama (instytut za kurs i materialy bierze 2000$)? nie podejmuje sie chociaz bardzo chcialbym zeby to bylo prawda.
to niestety jest glownie dziennik "przezyc". krotka i niejasna instrukcja zaczyna sie na 130 stronie (na jakies 160).

XXI wiek. Świat jeszcze nigdy nie był tak racjonalny jak obecnie - ale czy na pewno? Galopujący postęp zmienia go w oszałamiającym tempie. Nauka wydaje się jeszcze pozostawać w ryzach narzuconych jej przez człowieka, ale jak długo? Jesteśmy mądrzejsi od naszych poprzedników, przynajmniej tak lubimy o sobie myśleć. Poznaliśmy sporą część naszego fizycznego świata. Ale co z resztą? Co z głębinami oceanów, co z biegunami, co z Księżycem, co ze Wszechświatem? Wciąż jeszcze ogrom pracy przed naukowcami.

Jesteśmy mądrzy i racjonalni, zwłaszcza, jeżeli do rozwikłania trudnych problemów możemy użyć "szkiełka i oka". Pojawiają się jednak sytuacje i zdarzenia, kiedy te narzędzia są bezużyteczne. Wciąż brakuje nam metod i aparatury aby wgryźć się w ludzką psychikę i zbadać pokłady możliwości ludzkiego mózgu. Bo kiedy mamy do czynienia ze zjawiskami takimi jak np. objawienie, uzdrowienie, ożycie, geniusz czy jasnowidzenie i ich genezą, to już niczego nie możemy być tak stuprocentowo pewni. Zdarzały się i wciąż zdarzają w tym naszym świecie sytuacje, których wytłumaczyć nie sposób, a którym zaprzeczyć się nie da. W takich momentach, my racjonaliści, najczęściej te sytuacje bagatelizujemy, wyśmiewamy, negujemy. No bo co innego możemy zrobić? Chyba, że jedno z takich niewytłumaczalnych zjawisk dotknie akurat nas samych.

Robert Monroe - racjonalista i intelektualista, w książce " Podróże poza ciałem" opisał swoje wieloletnie doświadczenia związane ze zjawiskiem eksterioryzacji (OBE, przebywania poza ciałem). Ba! Nie tylko opisał, ale z iście naukowym zacięciem przeanalizawał i usystematyzował swoje przypadki OBE. Spróbował wskazać prawa, zasady i wzajemne relacje pomiędzy poszczególnymi elementami tych niezbadanych (niematerialnych?) obszarów. W jednym z rozdziałów wskazał potencjalnym zainteresowanym metody na skuteczne świadome oddzielenie Drugiego Ciała (jak je nazywa) od ciała fizycznego.

Książkę czytałam z zaciekawieniem połączonym z niedowierzaniem. Monroe opisuje "coś" tak nierzeczywistego, że aż fascynującego.

nie podoba mi się. gość kompletnie poszedł pod publikę. więcej się chwali swoim biznesem niż mówi o opuszczaniu ciała. Dziwi mnie ten jego kult

Świetna książka nurtu parapsychologii. Opisuje cudowny stan jakim są świadome sny i Out Of Body Experience. Pozycja obowiązkowa dla każdego, podnosi wibracje!

Ta książka pojawiła się w moim życiu w ciężkim momencie i dała tak wiele do myślenia, myślenia które dalej przetrawiam, że to mnie po prostu rozniosło na łopatki...
Zupełnie jakbym znalazł w jednej chwili wiele różnych elementów układanki, której przez tyle lat nie rozumiałem, i dopiero teraz zaczynam łączyć to wszystko.
Dziwne uczucie.
Zaczynając czytać mój wewnętrzny sceptyk był zirytowany mnogością tych jak pomyślałem dziwnych odjechanych ekscesów autora, ale jako że praktykowałem kiedyś z niezbyt wielkim skutkiem świadome śnienie, ponieważ na wiele prób udało się zaledwie dwa razy, coś mnie pchało żeby przeczytać do końca.
Niesamowite jak zmieniła się ocena początkowa, a końcowa w moim przypadku.
Polecam każdemu kto ma wiele pytań bez odpowiedzi niedających o sobie zapomnieć każdego dnia, być może ta pozycja i wam rozjaśni dręczące was pytania natury egzystencjalnej.

Dziwne uczucie.
Zaczynając czytać mój wewnętrzny...

Genialna książka dla zainteresowanych tematyką wychodzenia z ciała. Przeczytałam wiele z nich i uważam, że trylogia Monroe'a jest idealna dla osób, które chcą dopiero zagłębić się w tematykę związaną z OObe.
Dla osób posiadających wiedzę również bardzo polecam. Trylogia jest istną perełką, każdy znajdzie coś dla siebie.

„Podróże poza ciałem” jest ciekawą lektura. Jedni bardziej sceptyczni będą uważać Monroe za wariata, natomiast inni z zachwytem będą czytali jego doświadczenia związane z eksperymentami OBE. Sposób Monroe jest przystępny, książkę można śmiało polecić osobom zainteresowanym praktykami opuszczania ciała. Książka może być przerażająca, czasem ukazane badania wydają się niewiarygodne

Minusem książki jest brak praktycznych ćwiczeń metod w jaki sposób osiągnąć przestawione stany.

Biblia OBE. Szerokie spektrum opisywanych doświadczeń. Pozycja genialna sama w sobie. Czułem jakbym znał się z autorem od lat. Analiza materiału zajęła mi wiecej czasu niż jego czytanie. Głowa pracowała na niespotykanych jak dotąd obrotach. Fascynujące tezy, niewyobrażalne doświadczenia. Czytając czułem, że się rozwijam.

• Ezoteryka

Robert A. Monroe Podróże poza ciałem Zobacz więcej