Podróże poza ciałem

Tłumaczenie: Jerzy Śmigiel
Wydawnictwo: Limbus
Journeys out of the body
838547529X
Wojtek

Robert Monroe, spokojny biznesmen z Virginii zaczął doświadczać tajemniczych stanów, które całkowicie zmieniły jego życie. Były to odmienne stany świadomości, podczas nich opuszczał swoje ciało fizyczne i wędrował przez świat astralny spotykając istoty, których istnienie podejrzewa każdy z nas i które każdy z nas przynajmniej raz spotkał w swoim życiu.

Jakub Szwedo | 2010-10-04
Przeczytana: 01 października 2010

Robert A. Monroe jest pierwszym człowiekiem zachodu który w rzetelny, wyczerpujący sposób opisał zjawisko opuszczania ciała. Sam będąc racjonalistą przywiązywał dużą wagę do szczegółów, do prawdopodobieństwa, dowodów itp. Sam wielokrotnie poddaje pod wątpliwość niektóre ze swoich przeżyć. Jednak to, co opisuje oraz to, o czym mówi tysiące ludzi gromadzących się w internecie wokół tego tematu nie pozwala przejść obok zjawiska OOBE. Robert przygotował grunt do badań, stworzył instytut, przeprowadził pierwsze eksperymenty, postawił pierwsze tezy. Miał ogromną nadzieję, że w przyszłości naukowcy z dziedziny fizyki, psychologii, biologii ale także filozofowie i teolodzy zainteresują się tym zjawiskiem i zaczną prawdziwy badania na ten temat. Niestety, dziś w tym kierunku jest podejmowanych mało kroków - społeczeństwo jak i świat nauki raczej sceptycznie patrzy na OOBE. Może jest to wina słabo rozwiniętej jeszcze technologii, może potrzeba czasu? Tego nie wiem, wiem jednak że...

Adrian Jeżak | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

Zależnie od tego jak ją potraktujecie i czy jesteście gotowi uwierzyć w treść dziwną do przyjęcia książka ta może zmienić wasze życie lub wcale was nie poruszyć.
Zainteresowałem się nią ze względu na napotykające mnie czasem nocami dziwne sny. Spędzam w nich dni, tygodnie, a nawet lata by po przebudzeniu stwierdzić, że to wszystko co dotąd było moją rzeczywistością znikneło. Wszystko to skierowało mnie na zainteresowania życiem duchowym, pozacielesnym i hipnozą. Wiedza jaką książka przed nami otwiera nabiera znaczenia dopiero w chwili kiedy samemu praktykujemy to co wcześniej opisał nam autor.
Książka godna polecenia, jedyna z realnym ryzykiem, które towarzyszy nam podczas prób hipnozy, ucieczki w przyszłosc czy poza świadomość. Mi niejednokrotnie się to udało, ale nie myślcie, że nie wymaga to długiej pracy i skupienia na tym co robimy. Niebezpieczne? Owszem. Pouczające? Także. Jednak jest jeden poważny skutek uboczny, o którym każdy powinien wiedzieć i to nie przed samą lekturą a...

Aleksandrus | 2012-06-24

Trylogia Monroe'a to swoista biblia jego przezyc duchowo astralnych. Jego koncepcja, odkryta prawda i techniki pozowlily rowniez i mnie na wyjscia poza cialo fizyczne, na swiadome sny oraz na kontakt do wnętrza. Jezeli jesteś sceptykiem, smiejesz sie z tego typu spraw i uwazasz, ze swiat materialny to jedyne co jest i w czym warto sie poswiecac to zyj dalej i nie siegaj po tego rodzaju lektury. Jezeli zadajesz pytania i szukasz sensu w tym swiecie to pozycja obowiązkowa, ktora otworzy twoje serce i wskaze drogę. Polecam cala trylogię.

grzecho | 2014-07-09

Książkę tę kupiłem w księgarni 20 lat temu, mając 17 lat. Jest to pierwsza część trylogii. Do dziś leżą na mojej półce, co prawda sporo kartek już się poodklejało ale trzymają się kupy. Jest to pozycja dla osób, które poszukują odpowiedzi na odwieczne pytania: czym jesteśmy, skąd się tu wzięliśmy, oraz jaki jest sens naszej wędrówki. Kiedy pierwszy raz czytałem tę książkę, nie było jeszcze internetu i takie pojęcia jak OOBE (out of body experience - pobyt poza ciałem) raczej nie były specjalnie znane. Dziś, w dobie internetu, znajdziemy multum stron, forów, książek, e-booków, blogów, gdzie na temat OOBE znajdziemy dosłownie wszystko. Trylogia Monroe'a "Podróże poza Ciałem", "Dalekie Podróże" oraz "Najdalsza Podróż" stała się źródłem wiedzy oraz swoistą biblią dla dzisiejszych "obenautów". Robert Monroe opracował techniki pomocne w osiągnięciu tego cudownego stanu, założył nawet swój instytut "The Monroe Institute" który istnieje do dziś. Jedną z najbardziej znanych metod...

Aryman | 2016-03-13
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

przeczytałem trylogie jednym tchem i jeszcze tej samej nocy miałem oobe, sentyment

Patryk | 2016-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Jeśli chodzi o OOBE to pierwszy raz usłyszałem o tym w 2007 roku z odcinka „Nie do wiary” pt. „Życie po życiu”. Były w nim zaprezentowane opisy ludzi, którzy doświadczyli tego zjawiska, choć nie było to nazwane tym fachowym terminem. Wtedy myślałem, że takie doświadczenia zdarzają się tylko przy śmierci klinicznej, teraz w wyniku studiowania tematu wiem, że to nie prawda. Dwa lata później obejrzałem sobie odcinek „Strefy Tajemnic”, pt. „Podróże astralne” gdzie było ciekawie przedstawione te zjawisko. W późniejszych latach z ciekawości czytałem w internecie fora dyskusyjne o tej tematyce. Próbowałem nawet robić na sobie eksperymenty z tym związane, ale ostatecznie zwyciężyło lenistwo i strach, być może kiedyś jeszcze do tego wrócę. Ostatnio przypomniałem sobie o tym i postanowiłem kupić książkę Roberta Monroe „Podróże poza ciałem”. Chciałem zdobyć konkretną wiedzę o światach astralnych. Zdecydowałem się na ten właśnie wybór, ponieważ jest to najpopularniejsza książka o OOBE. Autor...

Janmax | 2014-09-13
Przeczytana: 12 września 2014

Do książki tej można podejść na wiele sposobów,
niezależnie jaki się wybierze czyta się całkiem dobrze,
Jedynie od Was zależy czy uwierzycie czy nie, co z tym zrobicie
i jak to potraktujecie. Można spokojnie na jej podstawie stworzyć nową religię, teorie czy nawet grupę społeczną o podobnych zainteresowaniach, można też zachować to tylko dla siebie,
zawsze można też potraktować treść tej książki jako czystą fantastykę. Zatem to od was zależy co w niej znajdziecie.
Jeżeli tematyka Religi, duchowości, świata astralnego Cie nie interesuje, nie warto sięgać po tą książkę.

lambada | 2015-11-21
Przeczytana: 2015 rok

Jeśli miałabym opisać tę książkę jednym słowem, byłoby to słowo "abstrakcja". I to przez duże "A"! Książkę czytałam jak jakąś powieść fantasy albo science-fiction, momentami wciągającą, a momentami nużącą... Przyznaję, że w temacie jestem zielona, stąd i o rzetelną ocenę mi ciężko. Sama MYŚL, że w takie podróże mogę nieświadomie udawać się podczas snu, jest bardzo ekscytująca, a zarazem przerażająca. Z pewnością od dawna żadna książka nie wzbudziła we mnie tylu emocji i nie poruszyła mojej wyobraźni w tak wielkim stopniu, co ta właśnie.

Tomek | 2013-11-01
Przeczytana: 14 października 2013

Ogólnie książkę miło się czyta, miejscami jest bardzo ciekawa, ale jeżeli chodzi o sam wątek naukowy, to na pewno niejeden światły umysł znajdzie w niej coś dla siebie. Natomiast odnosząc się do fenomenu OOBE, to książka z pewnością może pomóc z samy oswojeniem się z OOBE jak i z przełamaniem bariery strachu przed wejściem w świat astralny. Myślę, że osoby, które chcą doświadczać OOBE powinny obowiązkowo przeczytać właśnie tę książkę.

PanicDemonic | 2010-12-05
Przeczytana: maj 2010

Próbowałam czytać raz, drugi, trzeci... Nic z tego. Monroe to nie mój autor, okropnie przynudza, pisze 'na okrętkę', nie przechodzi do sedna. Mimo mojego zainteresowania tematem, prób astralnych, oobe i ld i ogólnej wiary w projekcje astralne, ta książka jest po prostu stratą czasu. Opisuje raczej jego doznania, jego historię, jego fenomen.
Nie dokończyłam i nie dokończę.