Najdalsza podróż

Wydawnictwo: Galaktyka
LubimyCzytać

Najnowsza książka Monroe’a to trzeci tytuł w serii (po kultowych Dalekich podróżach oraz Podróżach poza ciałem), bardzo osobisty i uzupełniony o doświadczenia innych osób. Opowieść o tym, co racjonalnie niepewne okazuje się bliska każdemu, kto kiedykolwiek mierzył się z nieznanym. Monroe uczy nas jak pokonać strach – „największą barierę w rozwoju...

Najnowsza książka Monroe’a to trzeci tytuł w serii (po kultowych
Dalekich podróżach oraz Podróżach poza ciałem), bardzo osobisty i
uzupełniony o doświadczenia innych osób. Opowieść o tym, co racjonalnie
niepewne okazuje się bliska każdemu, kto kiedykolwiek mierzył się z
nieznanym. Monroe uczy nas jak pokonać strach – „największą barierę w
rozwoju człowieka” – a każdą obawę przekuć w ciekawość tego, co nowe.
Pomaga zmierzyć się z tym co nieuchronne – ze śmiercią. Pokazuje, że
dopóki żyjemy nie zrozumiemy geniuszu stworzenia.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Aisling | 2019-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2019

Wygląda jak skrawki tego co nie pojawiło się w pierwszej i drugiej książce sklecone w jedną całość. Nadaje to jakąś inną perspektywę, bo nie ma tam jakoś bardzo wielu odwołań do wcześniej poruszanych kwestii, ale też mało tego co poprzednio mnie interesowało. Wydała mi się jakby ‘odpryskiem’, chociaż nie uważam jej jako „złego zakończenia” - widocznie autor nie miał już nic do dodania, a ja to szanuję, jednakże pozostaję niezaspokojona. Nadal nie wiem jak pan Monroe oraz inni biorący udział w jego programach robili OBE. Mam opisy doświadczeń innych osób, ale nadal brak mi konkretnej wskazówki o co facetowi tak dokładnie chodziło. Być może mam jakiś głęboko zakorzeniony problem, który uniemożliwia mi osiągnięcie stanu pomiędzy ‘jawą’, a ‘snem’ (głęboki relaks) i tutaj nie ma jakiejś ‘wielkiej filozofii’.
Robert Monroe nie dążył do takich przeżyć, tylko pojawiły się we właściwym momencie. On tego nie zignorował, co dla wielu osób by było wygodniejsze.
Dlaczego te pouczające...

Drewny | 2018-12-07

Moja ulubiona część, ostatnia. Przekompilowało moje domysły kim tak naprawdę jesteśmy. Jednak aby być w temacie należy przeczytać pierwsza część , druga i tą. Polecam

301 | 2017-11-28
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

No i wszytko się wyjaśniło. Zachęcam przed tą pozycją przeczytać wcześniejsze. Jedna z książek, która całkowicie zmienia spojrzenie na świat.

Spiderdog86 | 2016-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Idealne zwieńczenie trylogii.Część książki trudno się czyta,gdy autor dokonując różnych naukowo brzmiących analiz,usiłuje odnaleźć swoją"podstawę". Widać,że od publikacji poprzedniej książki,autor bardzo się rozwinął duchowo,co pomogło mu pogodzić się ze "śmiercią" żony,choć i tak nie był na nią przygotowany. Opisy Monroe'a nie zawsze są łatwe w zrozumieniu,ale nieustannie zaskakują i fascynują czytelnika. Moje pragnienie doświadczenia OOBE w pełni tylko się zintensyfikowało po lekturze trylogii. Aż smutno się robi,że autora nie ma z nami już 21 lat,ale pewnie już dawno osiadł na poziomie 27 lub przekroczył szczelinę 😊

CrAxMaN | 2016-10-23

Trylogia (nieżyjącego już w świecie 3D) Boba Monroe jest niezbędna do przeczytania przez każdego adepta w rozwoju duchowym. Bob Monroe stworzył 'naukowe' podwaliny w zrozumieniu tzw. 'świata astralnego', opisywanego przez magię od zarania ludzkości. Bob Monroe jako właściciel stacji radiowej rozpowszechnił technologię dźwiękową ułatwiającą tzw. 'wychodzenie z ciała' (OOBE/OBE) i penetrowanie 'astrala'. Technologia ta nazywa się Hemi-Sync. Bob stworzył też we Wirginii (USA) Instytut nazwany jego nazwiskiem.

Leszy | 2016-07-11

Nawet dla mnie opisy tych podroży nie mieszczą się w wyobraźni:)sam miałem przygodę z wyjściem z ciała więc nie wierzę w OBE.Ja o tym wiem.

damian | 2014-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2014

OOBE. Wyobrażam sobie jak trudne musi być przekazanie słowami doświadczeń wyjścia z ciała... I ciężko mi oceniać jak autor wywiązał się z zadania, bo jest mi oobce to doświadczenie. Może póki co, może nie, ale na pewno sięgnę inne książki o tej tematyce. A że ciekawość rośnie w miarę czytania...

ROTE, czyli otrzymany od innej istoty pakunek informacji, które z czasem docierają do naszej świadomości. Na pewno to zupełnie co innego, ale dla mnie ta książka jest jak taki właśnie pakunek. Wchłonąłem wszystko, a teraz potrzeba nieco czasu, by się z tym oswoić i przeanalizować to.

Najbardziej zadziwiła mnie jasność i klarowność całego systemu wszechświata opisanego w książce... Ponadto ścisłe powiązanie z resztą systemu i wyjaśnienie doznań ze skraju świadomości, których każdy w jakimś stopniu doświadczył, dają nam niejako dowód na prawdziwość filozofii OOBE. Bardzo to ciekawe, ale oby nie było zgubne. Zdecydowanie polecam uzbroić się w dystans, ale też odrzucić uprzedzenia.

anettaja | 2014-05-27

Potraktowałam to jak powieść fantasy- całkowicie niechcący. Choć wiem że OB i świadome śnienie istnienie to ta książka była dla mnie jak powieść.

Maria | 2013-12-08

SUPER!!

Aleksandrus | 2012-06-24

Trylogia Monroe'a to swoista biblia jego przezyc duchowo astralnych. Jego koncepcja, odkryta prawda i techniki pozowlily rowniez i mnie na wyjscia poza cialo fizyczne, na swiadome sny oraz na kontakt do wnętrza. Jezeli jesteś sceptykiem, smiejesz sie z tego typu spraw i uwazasz, ze swiat materialny to jedyne co jest i w czym warto sie poswiecac to zyj dalej i nie siegaj po tego rodzaju lektury. Jezeli zadajesz pytania i szukasz sensu w tym swiecie to pozycja obowiązkowa, ktora otworzy twoje serce i wskaze drogę. Polecam cala trylogię.