Najdalsza podróż

Okładka książki Najdalsza podróż
Robert A. Monroe Wydawnictwo: Galaktyka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Galaktyka
2020-01-01
1998-01-01

Genialna książka dla zainteresowanych tematyką wychodzenia z ciała. Przeczytałam wiele z nich i uważam, że trylogia Monroe'a jest idealna dla osób, które chcą dopiero zagłębić się w tematykę związaną z OObe.
Dla osób posiadających wiedzę również bardzo polecam. Trylogia jest istną perełką, każdy znajdzie coś dla siebie.

Ostatnia część. Najtrudniejsza w zrozumieniu i interpretacji, zawiera wspaniałe rozdziały ale też i takie zbyt "nowoczesne". Moja najpiękniejsza podróż w życiu, wspaniały czas i głębokie refleksje. Otwiera oczy, uczy i pomaga. Spodziewałem się pewnych fajnych rzeczy po trylogii ale nie aż tyle i nie z aż tylu dziedzin życia. Życia tego tu i tego tam :-)

Ta książka jak i cała seria otwiera umysł, naprawdę polecam!

Ta książka jak i cała seria otwiera umysł, naprawdę polecam!

Kontynuacja wspaniałej serii. Równie wspaniała co poprzednie pozycje jednak siłą rzeczy posiada kilka powtórzeń.

Wygląda jak skrawki tego co nie pojawiło się w pierwszej i drugiej książce sklecone w jedną całość. Nadaje to jakąś inną perspektywę, bo nie ma tam jakoś bardzo wielu odwołań do wcześniej poruszanych kwestii, ale też mało tego co poprzednio mnie interesowało. Wydała mi się jakby ‘odpryskiem’, chociaż nie uważam jej jako „złego zakończenia” - widocznie autor nie miał już nic do dodania, a ja to szanuję, jednakże pozostaję niezaspokojona. Nadal nie wiem jak pan Monroe oraz inni biorący udział w jego programach robili OBE. Mam opisy doświadczeń innych osób, ale nadal brak mi konkretnej wskazówki o co facetowi tak dokładnie chodziło. Być może mam jakiś głęboko zakorzeniony problem, który uniemożliwia mi osiągnięcie stanu pomiędzy ‘jawą’, a ‘snem’ (głęboki relaks) i tutaj nie ma jakiejś ‘wielkiej filozofii’.
Robert Monroe nie dążył do takich przeżyć, tylko pojawiły się we właściwym momencie. On tego nie zignorował, co dla wielu osób by było wygodniejsze.
Dlaczego te pouczające doświadczenia spotykają innych, a ja muszę żyć tylko teorią?

Moja ulubiona część, ostatnia. Przekompilowało moje domysły kim tak naprawdę jesteśmy. Jednak aby być w temacie należy przeczytać pierwsza część , druga i tą. Polecam

No i wszytko się wyjaśniło. Zachęcam przed tą pozycją przeczytać wcześniejsze. Jedna z książek, która całkowicie zmienia spojrzenie na świat.

Idealne zwieńczenie trylogii.Część książki trudno się czyta,gdy autor dokonując różnych naukowo brzmiących analiz,usiłuje odnaleźć swoją"podstawę". Widać,że od publikacji poprzedniej książki,autor bardzo się rozwinął duchowo,co pomogło mu pogodzić się ze "śmiercią" żony,choć i tak nie był na nią przygotowany. Opisy Monroe'a nie zawsze są łatwe w zrozumieniu,ale nieustannie zaskakują i fascynują czytelnika. Moje pragnienie doświadczenia OOBE w pełni tylko się zintensyfikowało po lekturze trylogii. Aż smutno się robi,że autora nie ma z nami już 21 lat,ale pewnie już dawno osiadł na poziomie 27 lub przekroczył szczelinę 😊

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trylogia (nieżyjącego już w świecie 3D) Boba Monroe jest niezbędna do przeczytania przez każdego adepta w rozwoju duchowym. Bob Monroe stworzył 'naukowe' podwaliny w zrozumieniu tzw. 'świata astralnego', opisywanego przez magię od zarania ludzkości. Bob Monroe jako właściciel stacji radiowej rozpowszechnił technologię dźwiękową ułatwiającą tzw. 'wychodzenie z ciała' (OOBE/OBE) i penetrowanie 'astrala'. Technologia ta nazywa się Hemi-Sync. Bob stworzył też we Wirginii (USA) Instytut nazwany jego nazwiskiem.

2048

Nawet dla mnie opisy tych podroży nie mieszczą się w wyobraźni:)sam miałem przygodę z wyjściem z ciała więc nie wierzę w OBE.Ja o tym wiem.