Wędrówka dusz

Wydawnictwo: Cintamani Poland
Journey of souls
Wędrówka, dusz
dona

Ta wyjątkowa książka - "Wędrówka dusz" - po raz pierwszy odkrywa tajemnicę życia w świecie dusz po śmierci człowieka na Ziemi. Dr Michael Newton, doktor doradztwa personalnego, dyplomowany hipnoterapeuta prowadzący prywatną praktykę, rozwinął swoją własną technikę hipnozy by dosięgnąć ukrytych wspomnień swoich pacjentów o ich życiu po śmierci. Powstałe zapisy rozmów z pacjentami stanowią "dziennik podróży" po - wybranych spośród setek innych - przykładach dwudziestu dziewięciu osób, które zostały przeniesione w stan nad świadomości. W stanie głębokiej hipnozy osoby te w poruszający sposób opisują to, co wydarzyło się pomiędzy ich poprzednimi inkarnacjami na Ziemi. Wyjawiają one barwne szczegóły naszych odczuć w chwili śmierci, z kim się spotykamy zaraz po odejściu z ciała, jak wygląda świat dusz, gdzie się udamy i czym będziemy się zajmować jako dusze oraz - dlaczego decydujemy się powrócić w określonych ciałach. Po przeczytaniu książki Wędrówka dusz lepiej zrozumiesz nieśmiertelność ludzkiej duszy oraz stawisz czoło wyzwaniom codziennego życia z większą świadomością celu, kiedy zaczniesz rozumieć przyczyny zdarzeń z twojego własnego życia. W stanie głębokiej hipnozy dwadzieścia dziewięć osób przypomina sobie swoje przeżycia pomiędzy kolejnymi wcieleniami, kiedy istniały jako duchowe istoty.

A oto kilka tematów szczegółowo omówionych w tej książce:
- co czujemy w chwili śmierci
- co widzimy i czujemy zaraz po śmieci
- duchowi przewodnicy (dusze opiekuńcze)
- dlaczego jesteśmy przypisani do określonych grup dusz w świecie duchowym
- czym się tam zajmujemy jak wybieramy następne ciało, by powrócić na Ziemię
- o różnych poziomach rozwoju dusz: początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych
-kiedy i gdzie po raz pierwszy uczymy się rozpoznać nasze bratnie dusze na Ziemi
-cel życia i przejawy istnienia "Stwórcy".

Jeśli czytałeś książki Raymonda Moody'ego, jak np. "Życie po życiu" lub "Życie przed życiem", to koniecznie musisz zapoznać się z książkami Michael'a Newtona, bo Wędrówka dusz i Przeznaczenie dusz zabiorą cię nieskończenie dalej w ten duchowy świat.

Dorian_LC | 2017-01-15
Przeczytana: 12 stycznia 2017

WROTA DO WIECZNEGO ŚWIATA

9,5

Journey of Souls - wydana w 1994 roku publikacja autorstwa Michaela Newtona doktora doradztwa personalnego, psychologa i hipnoterapeuty.

"Wędrówka dusz" to zapis sesji przeprowadzonych przez dr.Newtona z 29-ma pacjentami (wybranymi spośród setek). Autor w formie tzw. "dziennika podróży" przedstawia relację osób znajdujących się pod wpływem głębokiej hipnozy (przeniesionych w stan nadświadomości) ze swojego pobytu w świecie duchowym, czyli pomiędzy ich kolejnymi inkarnacjami na Ziemi.
Publikacja dr.Newtona odpowiada na mnóstwo pytań o charakterze egzystencjalnym, począwszy od typowych:
- Co się dzieje po śmierci?
- Jak wygląda "niebo"?
- Co tam się robi?
Po te z górnej półki:
- Dlaczego teraz jest więcej ludzi na Ziemi?
- Czy liczba dusz jest określona, a może wciąż ich przybywa?
Dodatkowo realizm "Wędrówek dusz" podnosi samo podejście autora. Dr.Newton otwarcie deklaruje swój stosunek do poruszanej kwestii (ma charakter naukowy), nie chce nikogo...

Natalia | 2013-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2013

Książka, która zmieniła moje spojrzenie na temat świata. Wysunęłam przez nią kilka refleksji i wniosków na temat życia. Polecam każdemu, kto "lubi myśleć" i jest otwarty na nowe wiadomości. Bardzo możliwe, że przeczytam drugi raz, co robię bardzo rzadko. Jeden przeogromny plus - autor w ogóle nie opierał się na chrześcijaństwie czy żadnej innej religii - sama logika, wiedza i "badania". Zero powłoki typu "Bóg jest, musisz wierzyć, bo pójdziesz do piekła". Świetna sprawa.

amroz22 | 2014-09-24
Przeczytana: 2014 rok

Jest to książka przeznaczona raczej dla ludzi "otwartych" na aspekt duchowy swojego życia. Mnie osobiście bardzo zaintrygowała, gdyż bardzo interesuję się tą (duchową) stroną swojego życia i oczywiście jego sensem. Autor bardzo dosłownie przytacza wypowiedzi swoich pacjentów, będących w hipnozie, jednocześnie analizując i wyjaśniając wiele faktów czytelnikowi. Książka ta odpowiedziała mi na wiele nurtujących mnie pytań dotyczących sensu życia, śmierci i cierpienia, choć równie wiele ich pozostało i zrodziło się po jej przeczytaniu. Czuję niedosyt informacji, ale cóż każdy dowie się więcej w odpowiednim dla siebie czasie. Szczerze polecam, zarówno ludziom wierzącym, jak i niewierzącym, a także sceptykom, bo zdaję sobie sprawę, że takich będzie wielu.

Justyna_78 | 2017-06-26
Przeczytana: 23 czerwca 2017

Dobrze przeczytać coś takiego ale odbieram tą książkę jako ciekawostkę na temat tego do czego zdolny jest ludzki mózg a nie jako relację ludzi którzy przeżyli ileś tam wcieleń.
Napewno sięgnę po tego rodzaju literaturę z czystej ciekawości a czy wierzę w wersję o wędrówce dusz autora to już inna sprawa.
Przecież wersje niektórych przypadków (jeśli nie wszystkie) są do sprawdzenia na ile mogły zdarzyć się faktycznie a autor tego nie robi tylko przedstawia swój punkt widzenia zresztą sam autor przyznaje że wszystkie opisane przez niego przykłady nie mają podstaw naukowych, mogących potwierdzić ich prawdziwość dlatego książka jest niewiarygodna.

Leń | 2017-01-28

Wierzę w reinkarnację, więc książka bardzo mi się spodobała. Trudno mi się wypowiadać o samej treści, ponieważ nie dysponuję wiedzą pozwalającą ją zweryfikować. Zafascynowały mnie natomiast dwie rzeczy: po pierwsze teoretyczna możliwość naukowego (statystycznego) zbadania ilości i stopnia podobieństwa wspomnień w stanie hipnozy na temat egzystencji przed narodzinami w dużej grupie ludzi oraz pewne podobieństwa z książką (filmem) Nasz Dom słynnego brazylijskiego medium Chico Xaviera. Jako uzupełnienie mogę również polecić mojego ulubionego naukowca od spraw niewyjaśnialnych - Iana Stevensona.

JDM | 2014-07-17
Na półkach: Przeczytane, 2014

Książka bardzo wąsko, wręcz powierzchownie traktuje wątek życia po śmierci. Czytelnik, który po raz pierwszy spotyka się z tematyką, będzie miał bajkowy, niespójny obraz. Znawca tematu będzie znudzony. Autor poprzez swoje badania stara się dowieść, że reinkarnacja jest faktem, ale nie bierze pod uwagę, że wielu przed nim już o tym pisało (choć może nie na gruncie naukowym). Według mnie brakuje pomostu między światem nauki, a ezoteryką.

Na pewno plus za ogrom pracy włożony w wieloletnie zbieranie materiału i za prosty, czasami wręcz fabularny przekaz.

KamiVV | 2014-09-24

Żadna opinia tu nie jest adekwatna. To po prostu trzeba przeczytać. Ten kto jest na to gotowy po nią sięgnie.

Adam89 | 2015-03-27

Bardzo ciekawa pozycja. Polecam tym, którzy interesują się reinkarnacją i poprzednimi wcieleniami.

Saszetka | 2014-11-02

Książka warta przeczytania chociażby ze względu na chęć poznania co być może nas spotka po drugiej stronie. Czy wierzyć czy nie to już indywidualna sprawa

Jacek Parys | 2016-05-30

Koncepcja ciekawa ale ja potraktowałem ją w kategoriach fikcji literackiej. Jest ona ogólnie dostępna jako PDF w internecie.