Dalekie podróże

Okładka książki Dalekie podróże
Robert A. Monroe Wydawnictwo: Galaktyka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Galaktyka
2013-01-01
1994-01-01

Genialna książka dla zainteresowanych tematyką wychodzenia z ciała. Przeczytałam wiele z nich i uważam, że trylogia Monroe'a jest idealna dla osób, które chcą dopiero zagłębić się w tematykę związaną z OObe.
Dla osób posiadających wiedzę również bardzo polecam. Trylogia jest istną perełką, każdy znajdzie coś dla siebie.

Genialna! Jeszcze lepsza od pierwszej części! Dla otwartych umysłów. Porusza bardzo wiele aspektów życia nie tylko samo OBE. Czytałem z zapartym tchem. Najlepsza pozycja jaką kiedykolwiek miałem w dłoniach! Autor zaskakuje, otwiera oczy, przekazuje swoje fascynujące doświadczenia. Zostawia porady jak opuszczać ciało, jakich technik używać. Scala obydwie półkule, przez co wpadałem w stan euforii. Powtórzę jeszcze raz Biblia eksterioryzacji! Jesli szukasz czegoś co odmieni postrzeganie tego świata, zmieni podejscie, otworzy zaskakujacy kierunek to na pewno jest to ta pozycja!

Niesamowite jakich rzeczy doświadczał autor. Tym bardziej niesamowite kiedy samemu liznęło się skrawka doświadczeń poza ciałem.

Książka zdecydowanie najlepsza w swojej tematyce. Jeśli interesujesz się zjawiskami OBEE? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Może poprostu chciałbyś zaznajomić się z pięknymi opisami innych światów, często jakże innych od naszego, gdzie nie obowiązują znane nam prawa fizyki? Ta książka jest dla ciebie. Autor wyrywając się poza granice naszego wymiaru odwiedza miejsca niezależne od ram czasowych i przestrzennych. Pozycja uświadamia że życie istnieje poza sferą fizyczną i człowiek może poruszać się w całej gamie innych wymiarów.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Wielokrotnie przeżyłam OOBE, co prawda działo się to spontanicznie, nie umiem zrobić tego na życzenie, ale „wyjść” było tak wiele i miały tak różnoraki charakter, że to, o czym pisze Monroe, jest mi w całkiem sporej części znane. Wiem m.in., co to znaczy „rozciągnąć” nogę albo rękę, aby sięgnąć do przeciwległej ściany lub sufitu; wiem, jak się przenika przez ścianę lub zamknięte okno; wiem także (co było najwspanialszym i najradośniejszym przeżyciem), jak to jest być kuleczką/iskierką energii, która bez żadnych ograniczeń śmiga w przestrzeni. Miałam również świadome sny (lucid dreams). Dzięki temu mogę porównać te trzy stany: zwykły sen, sen świadomy i OOBE, i z całą stanowczością twierdzę, że tego nie da się pomylić. OOBE to ponad wszelką wątpliwość nie sen ani żadne majaki!
Nie dotarłam nigdy aż tak daleko jak Monroe i jego współpracownicy (a także teraz już wiele osób na świecie), ale miałam możliwość przebywania również w pięknych światach (jakiś wysoki, ale jednak nadal astral).
Trylogię Monroe’a czytałam już dawno, zaraz jak tylko ukazały się te książki w Polsce (czyli ok. 20 lat temu). Teraz postanowiłam przeczytać jeszcze raz, bo przez te lata wiele się wydarzyło, wiele się dowiedziałam, wiele moich przekonań uległo radykalnej zmianie. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że książki te absolutnie się nie zestarzały, a wręcz dzięki ponownej lekturze wiele puzzli wskoczyło na swoje miejsce.
Dziękuję Panu, Panie Robercie :)

Znów odniosłam wrażenie, że albo styl autora albo tłumacze uczynili tekst tak wyśmienitym. Gdyby każda książka była w ten sposób napisana to jeszcze bardziej ochoczo bym je pożerała. Niestety tłumacząc łatwo przekręcić lub coś zagubić, więc musiałabym poznać także w oryginale. Niemniej jednak z polskiej wersji jestem dosyć zadowolona. Nawet sam Monroe mówi, że kiedy się używa słów albo tłumaczy na jakiś inny język to trudno oddać, a nietrudno niemiarodajnie oddać.

Tym razem mamy szersze spektrum różnych doświadczeń Roberta Monroe'a (oraz relacje innych osób w ramach Instytutu) z eksterioryzacją. W poprzedniej książce odbywało się to według pewnego schematu, więc można wyczuć od tamtego momentu spory progres. Nadal mnie zastanawia tylko czy to kolejna iluzja dla znudzonych, czy może jednak wyjście poza matrycę rzeczywistości cielesnej jest jednak faktem. Nawet jeśli mnie się uda (zrobić OBE świadomie) to przy otwartości na dane doświadczenia postaram się być czujna, ale nie tak by być zamkniętą.
Czuję jednak iż faktycznie są różne modele istnienia. Co prawda opis tego jest przefiltrowany przez percepcję autora tzn. związany jest na ile się da takie doświadczenia przełożyć na słowa oraz ma limity w postaci zasobu słownictwa danej osoby.
Oprócz doświadczeń poza ciałem mamy przemyślenia związane z ludzkim instynktem zachowawczym/przetrwania oraz jego wypaczeniom, które przywiązują nas do bycia człowiekiem i zmętniają świadomość. Życie ludzkie to nauka, pewna gra, a poczucie zobowiązania, skupienie na doznaniach czy ambicjach jedynie zakładają nam dodatkowe więzy.

Jeśli czytałeś pierwsza część koniecznie przeczytaj druga a następnie trzecią. Nie będziesz żałować

Ta książka wraz z pozostałymi pozycjami Monroe pozwoliła mi na eksperymenty z moją świadomością, które otworzyły mi oczy na wiele rzeczy. Zmieniła moje podejście do wielu spraw i myślę, że ukształtowała w dużej mierze mój światopogląd. Polecam osobom o otwartych umysłach i chętnym na eksperymenty z własnym "mózgiem"

Jeszcze ciekawsza niż pierwsza pozycja. Milowy krok w rozwoju świadomości.

Jeszcze ciekawsza niż pierwsza pozycja. Milowy krok w rozwoju świadomości.

Ta książka jest jeszcze lepsza od swojej poprzedniczki, choć w połowie czytania zacząłem mieć małe wątpliwości. Historia istot z KT-95 brzmiała tak trywialnie jak wyjęta z jakiegoś kina familijnego. Opis wydawał się tak zwyczajny,że aż nie chciało się wierzyć,by coś takiego wydarzyło się w jakimś innym energetycznym wymiarze. Ale potem pomyślałem,że podobne zdanie można mieć odnośnie tego, co zawiera Biblia, więc pozbyłem się wątpliwości i oczyściłem umysł z uprzedzeń, a skupiłem się na odczytywaniu wspomnień autora. Zacząłem już pochłaniać trzecią część i mam nadzieję,że będzie równie dobra. Została wydana w 10 lat po tej i na rok przed śmiercią autora,więc opisy doświadczeń OOBE powinny również być szersze i bogatsze, gdyż autor pod koniec "Dalekich podróży" był już bardzo doświadczonym obenautą, który zrozumiał już wiele aspektów niefizycznego życia, a także to, jaki jest cel życia na Ziemi.

Dodaj cytat z książki Dalekie podróże