Biblia Szatana

The Satanic Bible
83-908539-4-9
Biblia, Szatan, Satanizm, Diabeł
espeja

Książka stanowiąca wykład filozofii i praktyki satanistycznej. Biblia Szatana składa się z czterech ksiąg: Piekielna diatryba, nazywana inaczej Księgą Szatana, opisuje w formie poematu to, co przedstawia sobą satanizm i jego nauki. Księga Lucyfera, zawiera dwanaście esejów, których tematyka rozpoczyna się od Boga, a kończy na życiu pozagrobowym. Znajduje się tam też wykład dotyczący podstaw satanizmu oraz esej o psychicznych wampirach, czyli osobach, które emocjonalnie nadmiernie opierają się na innych ludziach. Księga Beliala, zawiera pięć podrozdziałów, których główną tematyką jest magia. Mimo iż cała Biblia Szatana traktuje o magii i okultyzmie, ten rozdział jest najbardziej z nią związany. Księga Lewiatana, zawiera dokładne opisy rytuałów, spis imion piekielnych, inwokacje oraz tzw. klucze henochiańskie, służące do odprawiania rytuałów. Do spisania ich użyto języka henochiańskiego, sztucznego języka powstałego w XVII wieku. Jest to zbiór wyrazów o odpowiednim brzmieniu, które mają na cel wywołać w odbiorcy nastrój grozy i tajemnicy.

Kamelinium Apogeum | 2010-02-27

jeśli spodziewacie się ofiar z kozłów, profanacji cmentarzy, wywoływania duchów i jedzenia kotów to NIE jest tytuł dla was. Rozczarujecie się. "Biblia Szatana" pokazuje nam, że jesteśmy tylko ludźmi a Szatan to nie przeciwnik Boga z rogami i kopytami który kąpie się w ludzkiej krwi i pachnie siarką.. ksiązka zaskakuję i mimo iż wielu z was ma zbyt stereotypowe pojęcie "Szatana" mogę polecić każdemu.. jednak osoby, które nie mają jeszcze pojętego świata, własnych wartości i ideii, dla NICH TA KSIĄŻKA MOŻE STAĆ SIĘ WYZNACZNIKIEM... Warto przeczytać, warto przemyśleć, ale nie warto w to wierzyć... Mimo wszystko jak dla mnie, obowiązkowa pozycja..

aferka93 | 2010-07-26

Sranie w banie o szatanie, a kaska spływa garściami.To zdanie praktycznie podsumowuje całą tą paplaninę do kotleta. Jak dla mnie to nie żadna filozofia siąść na zydlu i napisać co ci na język przyjdzie. W sumie to ta publikacja nie wnosi nic ciekawego i interesującego. LaVey widać, albo był nieźle narąbany, albo tak mądry, że wymyślił pierdoły i ludzie zaczeli mu wierzyć. Nie chodzi o to, że gardzę satanistami, ale sposób pisania, że zło jest dobre, a ludzie czczący szatana mają misje do wypełnienia to stek bzdur. No i jeszcze rozbroiło mnie stwierdzenie, że szatan i diabeł to dwie różne osoby. I szatan jest dobry, bo gdyby nie on nie mogliby istnieć chrześcijanie. No cóż, spodziewałam się jakiś ciekawych przemyśleń filozoficznych, a dostałam bełkot w czystej postaci.

Polecam tę publikacje tym, którzy myślą, że sataniści jedzą kozy i zabijają dzeci na ołtarzu, bo po tej lekturze zdadzą sobie sprawę, że to takie same paproki jak reszta świata.

Krystian P | 2012-12-14

Fatalna. Napisana dość sprytnym językiem manipulacji... dla ludzi znających się na psychologii i rozwoju osobistym niegroźna.
Przykro mi,że ktokolwiek się nabiera na coś takiego... Pomijając fakt mojego ateizmu, to momentami było mi aż smutno (a nie śmiesznie).

Aneta | 2010-10-29

"Słaba" to za mało. Przeczytałam w czasie studiowania filozofii. I co? I swoisty synkretyzm przeróżnych nurtów filozoficznych. Dowodzenie oparte na błędnych przesłankach. Papka pseudofilozoficzna, która człowiekowi niezorientowanemu wyda się logiczna i przekonująca. Nie dla mnie. Nudy na pudy, śmieszne i dziecinne implikacje. No cóż, chciał autor dobrze, wyszło jak zwykle.

Bardzo dobra książka. Musiałam się nieźle nachodzić żeby ją zdobyć.
Spodziewałam się pseudosatanistycznego bełkotu, jednak zostalam mile zaskoczona. Książka zdecydowanie otwiera oczy na wiele spraw, uczy, by skupiać się na sobie. Bo czy istnieje lepsza inwestycja w cokolwiek, niż w siebie?
Autor pokazuje alternatywę dla bezsensownych modlitw - działanie i wiara w siebie. Bóg da Ci szczęście? Nie, sam rób wszystko, żeby być szczęśliwym.
Książka całkowicie wpasowuje się w mój światopogląd. Nie jest dla każdego - na pewno nie dla ciemnogrodu.

Ewa Radomska | 2012-03-01

To książka dla tych którzy chcą być wolni, a nie tak jak dotychczas zniewoleni przez chrześcijaństwo. Chrześcijaństwo potępia ludzi za każdą przyjemność! A przecież przyjemności nadają sens naszemu życiu, bez nich byłoby ono nudne, szare i nic nie warte. Czynności, które nazwano grzechami prowadzą do psychicznego, umysłowego i emocjonalnego zadowolenia. Każdy kto uważa Szatana za uosobienie zła, powinien zastanowić się nad wszystkimi mężczyznami, kobietami, dziećmi o których śmierci zdecydowała "wola Boża". Chyba każdy chciałby by jego bliscy żyli nadal a nie byli w świecie, do którego ludzie nie mają wstępu. Umierają nasi najukochańsi, duchowni na to obłudnie mówią: "Jest teraz w lepszym świecie"lub "Przebywa teraz u Pana". Do przemyśleń popchnęła mnie śmierć kuzynki (miała dwadzieścia lat i jeszcze całe życie przed sobą), tym sposobem wpadłam w internecie na fragmenty "Biblii Szatana" i stwierdziłam, że oto filozofia, która nareszcie da mi pełne szczęście i wolność. Cieszę się...

Patula | 2010-08-03

rozczarowanie - nie ma zjadania kotów i ofiar z młodych dziewic, jako religia/sekta/kult również rozczarowanie bo wedle wyłożonej w tej książce filozofii prawie każdy człowiek jest satanistą.
nie reprezentuje sobą niczego odkrywczego, o czym człowiek z minimalną chociaż inteligencją nie zdawałby sobie sprawy.
jak dla mnie robienie kasy na kontrowersyjnym słowie SZATAN i potrzebie buntu dzieciaków. a z tego co wiem pan la vey na satanizmie ładnie się dorobił.
chociaż za pomysł na dorobienie się na szatanie chylę czoła;)

a sam tytul czy nazwa religii pana laveya - biblia i kościół szatana, w swym czerpaniu terminów z chrześcijaństwa są żałosną prowokacją

Perdurabo | 2010-03-14

naprawdę kiepska książka o przereklamowanym tytule. Warta jednak przeczytania - nagle się okazuje, że wokół nas więcej satanistów niżby się wydawało ;)

Paskuda | 2013-04-03
Przeczytana: 2011 rok

Kontrowersyjny tytuł, wstęp mający na celu przykuć uwagę. Po takim wejściu mamy zaserwowaną filozofię, która na pierwszy rzut oka ma jakiś tam sens, jednak gdy przyjrzymy się głębiej jest ona usprawiedliwianiem wątpliwie moralnych czynów. Inne spojrzenie na moralność człowieka, jednak czy można nazwać to satanizmem? Mnóstwo osób po przeczytaniu tej książki mogłoby sądzić, że trafia do nich ten "światopogląd" i zostają Satanistami. Całość tak naprawdę zawiera może 2 trafne uwagi. Kiedy już przebrniemy przez wprowadzenie i element filozoficzno-światopoglądowy, LaVey uraczy nas opisem jakże potrzebnych i mhrocznych rytuałów, które brzmieniem swym przypominają jedynie bełkot.
Tak oto "Biblia Szatana" wraz z każdą stroną upada coraz niżej.
Warto przeczytać jako ciekawostkę.

[Więcej opinii znajdziesz na: http://paskudnerecenzje.blogspot.com]

Izabela | 2011-02-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

E tam. Absolutnie szkoda czasu.