Podróże poza ciałem

Tłumaczenie: Jerzy Śmigiel
Wydawnictwo: Galaktyka
LubimyCzytać

Książka o najbardziej ekscytujących przeżyciach, jakie zdarzyły się człowiekowiRobert A. Monroe - spokojny biznesmen z Wirginii - zaczął doświadczać tajemniczych stanów, które całkowicie zmieniły jego życie. Gdy po raz pierwszy zobaczył swoje ciało leżące w łóżku, myślał, że postradał zmysły. Ponieważ dziwne stany powtarzały się, postanowił poszukać naukowców, którzy wyjaśniliby, co się z nim dzieje.Podczas odmiennych stanów świadomości opuszczał swoje ciało fizyczne i wędrował przez świat astralny. Tam spotykał byty, których istnienie prawie każdy nas podejrzewa. Tam też dowiedział się, co się dzieje, gdy człowiek umiera i jak wygląda życie po śmierci.Najsłynniejsza książka nurtu literatury parapsychologicznej.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Moirrey Malane | 2019-06-18
Przeczytana: 14 grudnia 2018

Obowiązkowa dla ludzi interesujących się oobe i new age.

Barbara Bąkowska | 2019-05-29
Przeczytana: 29 maja 2019

„Podróże poza ciałem” to bardzo zajmująca lektura. Przeczytałam ją z ogromnym zainteresowaniem.

Robert A. Monroe w ciekawy sposób opisał swoje doświadczenia, eksperymenty z podróży poza ciałem. W książce tej udostępnił swoje relacje, które zapisywał w dzienniku, po każdym doświadczeniu, jakiego doznawał po oddzieleniu z ciałem fizycznym i przemieszczaniu się w tzw. drugim ciele.

Autor książki przeprowadzał różne eksperymenty, w których towarzyszyli mu lekarze, robiąc specjalistyczne badania w trakcie osiągnięcia przez niego stanu oddzielenia i wizyt w tym czasie będąc w drugim ciele (nie fizycznym) u znajomych.

„Podróże poza ciałem” skłaniają do przemyśleń nad życiem, śmiercią, światem materialnym, duchowym, nad jestestwem człowieka i być może istniejącymi innymi wymiarami życia, świata, wszechświata.

Patrząc w gwiazdy zawsze odnoszę wrażenie, że takich planet, jak Ziemia, z rozwiniętym życiem może być bardzo wiele.
Zdolność człowieka do śnienia, czy tak, jak to miało...

arabeg123 | 2019-05-14
Przeczytana: 14 maja 2019

Książka wybitnaz wyprzedzająca swoje czasy, zaraz biorę się za dwie kolejne części :D

Aisling | 2019-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2019

Podoba mi się przystępny sposób Monroe’a , w który dzieli się swoimi doświadczeniami. Nie pozuje na ‘wielce oświeconego’ ani nie sili się na przesycone naukowymi określeniami słownictwo. Z drugiej strony wydaje się szanować inteligencję czytelnika. Dowodem wydaje się dla mnie być fragment o ćwiczeniach w jaki sposób autor radzi zacząć własne podróże. Wygląda jakby mówił „Aha, i tu cię mam leniu ty! Sama powinnaś dojść do własnego rozwiązania!”. Chyba, że to jest napisane w sposób uniwersalny, lecz ja czegoś nie pojmuję (tym umysłem, który jest ograniczony, odcięty od pełni poznania – poza tym opisywanie tych kwestii za pomocą słów nigdy nie da pełni sukcesu, gdyż język nie został stworzony do opisywania tego typu działań). Takie doświadczenia rzadko kiedy biorą się z ‘chciejstwa’. Pojawiają się jeśli zachodzi potrzeba. Nieraz trzeba najpierw wyzbyć się programów nałożonych w procesie wychowania. Niektórym przychodzi spontanicznie. Zastanawiam się czy jednym ze źródeł blokady u...

uiopek | 2018-12-25

Jeśli interesuje Cię wychodzenie z ciała, to trylogia Roberta Monroe jest obowiązkowa. W innym wypadku nawet nie ma co próbować podchodzić do czytania tej książki.

Drewny | 2018-12-07

Trylogię Monroe trzeba przeczytać. Na chwilę obecną najlepsze książki jakie przeczytałem w życiu. Trylogia ta to podrecznik dla dla tych początkujących jak i zaawansowanych podróżników

conti01 | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018

Jako, że od dłuższego czasu próbuję stawiać swoje pierwsze kroki w OOBE, musiałem sięgnąć po tą pozycję. Jednak jest to raczej relacja z życia autora niż kompendium wiedzy o OOBE.

pawelbrysch | 2018-04-01

Mało konkretów

birdek | 2017-10-25
Przeczytana: 25 października 2017

Najgorzej, jak się ma wobec czegoś albo kogoś oczekiwania. Wtedy, z reguły, nic nie jest w stanie ich spełnić. :-) I trzeba mieć tę świadomość, że coś nie jest złe ale po prostu nie spełnia naszych oczekiwań.
U mnie tak było z tą książką.
Nie liczyłam na jakiekolwiek odpowiedzi, bo nikt i nic nie podsunie nam żadnych odpowiedzi. Wszystkie musimy "zdobyć" sami. To jest dla mnie oczywista. Liczyłam jednak przynajmniej na pytania. I zdumiewa mnie fakt (a przytaczając z książki, to już nie zdumiewa ale tylko dziwi), iż ktoś tak doświadczający ma ich tak mało, a jeśli ma, to są one (w moim przekonaniu) mało dotyczące "istoty". Oczekiwałam też, że autor "odkryje karty". Miałam jednak wrażenie, że autor dużo ukrywa, jakby wstydził się własnej (tak mówimy, ale nie wiem, czy to jest własna, czy wspólna) natury. Nie ujawnia. A jeśli cokolwiek ujawnia, to kamufluje treści w ogólnikowych opisach. Oczekiwałam też, że poczuję jakiś rodzaj wspólnoty z autorem. Nie poczułam.
Lektura nie zachęciła...

301 | 2017-03-20
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Bardzo ciekawa pozycja z gatunku rozwoju świadomości.