Deadlands. Martwe ziemie. Przewodnik szeryfa

Książka to podręcznik dla Mistrza Gry, pragnącego poprowadzić przygody w świecie Deadlands : Weird West w świecie Dziwnego Zachodu. Z niego dowiesz się, jak związać bandę śmiałków, jak wystawić ich na próby i jak korzystać z grozy Martwych Ziem. Wpakowaliśmy tu furę plugawych stworów, którymi możesz poszczuć swych chłopców oraz dziewczynki i sprawić, że nabiorą zdrowej, sino czerwonej barwy.

Kazik | 2012-04-04

Senne, małe miasteczko pośrodku niczego wydaje się opustoszałe. Ludzie poukrywali się w budynkach, a teraz ostrożnie wyglądają przez szyby. Na głównej ulicy stoją naprzeciw siebie dwaj mężczyźni - jeden, starszy, z czarnym kapeluszem i zmęczonym spojrzeniem, niedbale miele w zębach wykałaczkę. Drugi, z paskudną blizną przecinającą policzek, wyraźnie się niecierpliwi. Skwar, duchota, jedyny dźwięk to skrzypienie nienaoliwionego szyldu. Niemal samo południe. Wskazówka na zegarze ratusza leniwie zmierza do szczytu... jeszcze... tylko... sekun... Do diabła! Mieszkańcy tej zapyziałej dziury mieliby niepowtarzalną okazję zobaczyć rewelacyjny pojedynek, którego uczestnicy szybko uciekliby się do kantów, amuletów, przyzywania manitou, a może nawet użyto by któryś z pomniejszych reliktów - niestety, los chciał, by zbłąkany, dwudziestojardowy (czyli jeden z tych mniejszych osobników) grzechotnik z Mojave wybrał sobie tę mieścinę na stołówkę. Kto żyw, niech chwyta za broń napędzaną upiorytem,...

Rumpel | 2013-04-07
Hajdamaka | 2013-04-01