Hiszpańskie love story

Natalia Sońska Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura obyczajowa, romans
Czwarta Strona
2023-06-28
2023-06-28

Kochani, książki Natalii Sońskiej potrafią wzruszyć. TO już wiem. Zabrałam się w końcu za jej dosyć kultową serię „Love story”, tym razem padło na Hiszpanię. Chciałam przekonać się jak bardzo hiszpańska historia poruszy moim sercem.
I wiecie co? Moje serce nie zostało aż tak mocno wzruszone, jak chciało być!
Książka jest dobra, bardzo dobra może, ale nie rewelacyjna.
Zdecydowanie jest to lektura z kategorii lekkich lektur, które nie przytłoczą czytelnika zbyt mocno. Można więc spokojnie pakować ją do walizki na letni/wiosenny wyjazd i nie martwić się, że gdzieś po drodze będą nam spływać po policzkach łzy. Bo tak wzruszająco nie jest! A może właśnie tego oczekiwałam, tego pragnęłam?
Nie zmienia to faktu, że z Hiszpańskim Love Story spędziłam bardzo miły czas w Barcelonie – och przez przypadek też tam ją właśnie czytałam (dobra, nie był to przypadek). I ten wybór akurat był doskonały.

I wiecie co? Moje serce nie zostało aż tak mocno wzruszone, jak chciało być!
Książka jest dobra, bardzo dobra może, ale nie rewelacyjna....

Miła lekka w czytaniu przygoda zarówno dla młodych ja i tych 60+. Polecam.

Miła lekka w czytaniu przygoda zarówno dla młodych ja i tych 60+. Polecam.

Pierwsza połowa tak średnio do mnie trafiła, ale druga była nieco lepsza. Ogółem całkiem fajna i szybko i przyjemnie się czyta. Dla fanów hiszpańskiej kultury może być mniej ciekawa, bo skupia się na relacjach międzyludzkich, ale nie odbiera to zbytnio atrakcyjności tej książce. Jednak sprawiło, że byłam gdzieś obok. Myślałam, że będzie więcej Hiszpańskiej kultury, hiszpańskiej fauny i flory. Może dlatego, że nigdy w Barcelonie nie byłam, wydaje mi się, że historia tak naprawdę mogłaby się dziać cały czas nawet w Krakowie.

Autorka już od samego początku serwuje nam niezłą dawkę emocji. Wydarzenia z pierwszych stron poruszają i wstrząsają. To taka mieszanka wybuchowa. Troszkę emocji, troszkę słodkości, jednak całość bardzo przyjemna w odbiorze. Autorka Natalia Sońska zauroczyła mnie pięknymi opisami miejsc w Barcelonie. Klimat jest naprawdę świetnie oddany. Poza tym to książka, którą bardzo szybko się czyta. Taka na jedno popołudnie o to takie przy ciepłej herbatce i ciastku.
Przeraziłam się trochę, jak zobaczyłam poprzednie części. Myślałam, że znów zaczynam od kolejnego tomu i nie będę wiedziała, o co chodzi. Uff jak się ucieszyłam, że to odrębne historie i można czytać oddzielnie. Mimo to na pewno sięgnę po dwie poprzednie, gdyż ta miłość w różnych zakątkach, którą opisuje autorka, bardzo do mnie przemawia.

Było włoskie, teraz "Hiszpańskie love story", takie na bardzo przyzwoitym poziomie harleqiny do przeczytania w jeden wieczór.

Cóż do przeczytania dla rozrywki czy zastoju czytelniczego spoko ale ilość kwestii które mogłyby się nie wydarzyć a jednak się pojawiły... no niestety obniżyły ocenę całości.

Kończy się roczny pobyt w Barcelonie w ramach Erasmusa, co jest dobrą okazją do wspólnego wyjścia ze znajomymi nawet dla stroniącej od tłumów Glorii.
Niestety dobrze zapowiadający się wieczór, kończy się tragicznie. Życie wszystkich zmienia się o 180 stopni, a nasza bohatera postanawia przedłużyć swój pobyt o jeszcze kilka miesięcy by poukładać swoje myśli i sprawy przed powrotem do Polski.
Taka słodko-gorzka historia, napisana w lekki sposób jak to autorka ma w swoim zwyczaju.

Jeśli szukacie historii o niespodziewanej namiętnej miłości, ale też refleksyjnej, z trudami przeszłości, niosącej nadzieje, a jednocześnie z wakacyjnym klimatem - Hiszpańskie Love Story będzie idealne.

Bardzo dobrze się czytało, świetna i lekka historia, w sam raz na jedno popołudnie.

ROMANTYCZNE WAKACJE W BARCELONIE

"Pozwól zabrać się w podróż do magicznej Barcelony, pachnącej słońcem i morską bryzą" Lepszej zachęty do sięgnięcia po powieść Natalii Sońskiej chyba nie mogłam sobie wymarzyć, więc zasiadłam na tarasie i wyruszyłam na wycieczkę do stolicy Katalonii, którą darzę szczególnym sentymentem.

"Hiszpańskie love story" to przyjemna letnia lektura osadzona w środowisku studenckim w pięknej i magicznej Barcelonie. Gloria, Julka, Kamil i Łukasz są grupą studentów z Polski, która przyjechała na wymianę w ramach programu Erasmus. W Barcelonie spędzili cały rok akademicki, zaprzyjaźnili z innymi studentami, poznali mnóstwo nowych ludzi. Czas jest jednak nieubłagany i pora wracać do kraju. Młodzież organizuje pożegnalną imprezę w klubie Los Locos przy plaży. Piękny wieczór, spokojne morze, dobra zabawa... Nic nie zwiastuje katastrofy. A jednak brawura i nieodpowiedzialność młodych mężczyzn doprowadzają do tragedii, która odbija się na życiu pozostałych osób.

"Hiszpańskie love story" to przyjemna, letnia, romantyczna historia naznaczona piętnem lekkomyślności i głupoty. Dość mocna i dosadna w swojej wymowie jest dla czytelnika przestrogą. Główni bohaterowie mimo młodego wieku są już ludźmi po przejściach. Każde dźwiga na swoich barkach jakiś ciężar i każde musi rozliczyć się z przeszłością. Autorka stworzyła interesujące charaktery, obdarzyła bohaterów bardzo różnymi osobowościami, często są to kompletne przeciwieństwa, które, jak wiemy, zazwyczaj się przyciągają.

Książka jest łatwa w odbiorze i ciekawa. Wydarzenia intrygują, choć bez trudu możemy rozszyfrować zamysł autorki. Miałam nadzieję, że finał mnie zaskoczy, ale niestety akcja potoczyła się dokładnie tak, jak się spodziewałam. Autorka skupiła się przede wszystkim na relacji Glorii i Filipa, bardzo dobrze oddała klimat wakacyjnego romansu. Gorące słońce, piękna plaża, surfowanie po falach i młodzi ludzie zafascynowani sobą, wolnością i życiem. Ja oczekiwałam trochę czegoś innego - niepowtarzalnej atmosfery samej Barcelony, jej tajemniczości, wąskich uliczek i zaułków, które przyciągają i jednocześnie budzą niepokój. Bardzo liczyłam właśnie na takie podejście do tematu, ale niestety w tej książce tego nie znalazłam. Jedna panorama miasta widziana z tarasu, choćby i najładniejsza, czy jedna wycieczka do parku, albo na plażę nudystów to jednak trochę za mało.

Pozostaje jeszcze kwestia rodziców Glorii, o których dużo się mówi i to zazwyczaj niezbyt pochlebnie, ale autorka nie dała im właściwie żadnej możliwości obrony. Liczyłam na jakąś konfrontację, albo choćby głos z ich strony, a tymczasem wątek ten pozostał gdzieś z boku, jakby pominięty i niedokończony. A szkoda, bo miło byłoby poznać przyczynę chłodnej relacji z córką także z ich strony. Wówczas nasza ocena nabrałaby obiektywizmu.

Historia opisana przez Natalię Sońską w "Hiszpańskim love story" pobudza wyobraźnię i daje nam zakosztować słonecznego hiszpańskiego lata. Książkę czyta się błyskawicznie. Opowieść na tyle mi się spodobała, że z przyjemnością wybiorę się na wycieczkę do Prowansji z "Francuskim love story" i do Rimini z "Włoskim love story". Mam nadzieję, że i tutaj emocji nie zabraknie.

ROMANTYCZNE WAKACJE W BARCELONIE

"Hiszpańskie love story" to przyjemna letnia lektura...

• Papier
  • Przeczytane w 2023

Dodaj cytat z książki Hiszpańskie love story