Zielarnia pod starym dębem

Okładka książki Zielarnia pod starym dębem Magdalena Witkiewicz
Okładka książki Zielarnia pod starym dębem
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo FLOW Cykl: Mała Przytulna (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Mała Przytulna (tom 2)
Wydawnictwo FLOW
2023-05-31
2023-05-31

Lekka, przyjemna lektura na pochmurne dni. Pięknie opisuje relacje rodzinne
Skłania do refleksji nad naszymi relacjami z najbliższymi

Lekka, przyjemna lektura na pochmurne dni. Pięknie opisuje relacje rodzinne
Skłania do refleksji nad naszymi relacjami z najbliższymi

Jaka ja jestem wdzięczna Pani Magdalenie Witkiewicz, że pisze takie historie. Uwielbiam być w Małej Przytulnej, uwielbiam to, że z każdej książki wynoszę nową wiedzę... Zakupiłam tyle herbat, że teraz jestem skazana na bycie wiecznie młodą, piękną i szczęśliwą osobą 😍😅 Spacer po lesie i zbieranie pokrzyw wejdzie mi już chyba w wiosenną tradycję ☺ Dziękuję za tą książkę. Polecam na prezent i na terapię od ciężkich tematów dnia codziennego 🥰🌷 Niewyspana (bo musiałam wiedzieć jak to się skończy 😅) - ale szczęśliwa. Poluje na kolejną część 💛

Wiem, że piszę to przy okazji każdej książki pani Magdy, ale "𝐙𝐢𝐞𝐥𝐚𝐫𝐧𝐢𝐚 𝐩𝐨𝐝 𝐬𝐭𝐚𝐫𝐲𝐦 𝐝ę𝐛𝐞𝐦" staje się moją ulubioną powieścią Autorki!

Jak dobrze było wrócić do Małej Przytulniej i spędzić czas w towarzystwie jej mieszkańców!

Każdy rozdział rozpoczyna notka z zielnika- poznałam sporo ciekawostek o różnych znanych mi i tych jeszcze nie poznanych ziółkach. Jako, że interesuje się ziołolecznictwem, uwielbiam zbierać różne rośliny, a następnie je suszyć, mielić, zaparzać i pić, lektura książki była dla mnie jeszcze bardziej wartościowa. Każde słowo w tej historii ze mną rezonowało, czytając czułam po prostu bezbrzeżne szczęście.
Nie raz odnosiłam również wrażenie, że "Zielarnia pod starym dębem" to powieść stworzona dla mnie - to niesamowite uczucie, którego życzę każdemu!

W książce znalazłam też pełno dobrego humoru, więc na mojej twarzy nieustannie towarzyszył uśmiech. Wielu bohaterów znałam już z poprzedniej części, wspaniale było móc znowu ich spotkać.

Tym razem zauroczyła mnie Marysia, którą pokochałam całym sercem. Chciałabym kiedyś być tak mądra jak ona...
Renata i jej niesamowita metamorfoza również zdobyła moją sympatię. Jako miłośniczka morsowania nie mogłam jej nie polubić!

Zachwyciła mnie również przyjaźń między starszą panią, a dorastającym chłopakiem. Wielu seniorów i młodych ludzi mogłoby brać z nich przykład...

Książka, tak jak i miejsce jej akcji, jest naprawdę PRZYTULNA, a ja jestem wdzięczna i szczęśliwa, że po raz kolejny mogłam odbyć tak wspaniałą literacką podróż.

Magdalena Witkiewicz po raz kolejny otuliła moje serce puchową kołderką miłości, przyjaźni, serdeczności, wzruszeń i całej masy pozytywnych emocji....

Szybko się czyta, każdy rozdział poprzedzony opisem rośliny z opisem właściwości tworzy klimat

Czy boimy się tego co niesie los? Czasami warto marzyć i "spotkać się" ze swoimi lękami. Powrót do starego daje nam szansę na nowe życie.

Druga część przygód mieszkańców Małej Przytulnej nie zawiodła mnie ani trochę. Czyta się ją lekko i przyjemnie, z resztą jak każdą książkę tej autorki. Polecam serdecznie!

czytadło, ale relaksujące, motywujące.

czytadło, ale relaksujące, motywujące.

Rzadko czytam książki lekkie i przyjemne, ale cieszę się, że w tym przypadku zrobiłam wyjątek, bo „Zielarnia pod starym dębem” mnie oczarowała. Przede wszystkim forma powieści jest niezwykle interesująca. Każdy rozdział rozpoczyna swego rodzaju notatka z zielnika i każdy traktuje o innym bohaterze książki. Znajdziemy tu też inwersję czasową, która moim zdaniem nadaje smaku całości.

Rzecz się dzieje w Małej Przytulnej – malutkim miasteczku, gdzie życie płynie wolno, a mieszkańcy znają się od dekad. Jednak leniwe małomiasteczkowe życie nabiera tempa, gdy do domku pod starym dębem wprowadza się miastowa.

Książka dostarczyła mi przede wszystkim całego wachlarza emocji: śmiałam się, płakałam ze wzruszenia, a czasem złościłam. Fabuła, mimo, że troszkę przewidywalna, jest pełna uniwersalnych prawd życiowych i cennych lekcji. Myślę, że niejednego czytelnika skłoni do refleksji nad tym, co jest w życiu naprawdę ważne. Autorka pięknie opisała trudy rodzicielstwa i odwieczny konflikt pokoleń.

„Zielarnia pod starym dębem” to lektura przytulna, jak jej miejsce akcji. Dostarczyła mi mnóstwa wspaniałych wrażeń i z ręką na sercu ją polecam.

Ciekawa. Dlaczego losy Małej przytulnej. Jak zawsze drobne błędy w korekcie, kilka powtórek tego samego tematu. W sumie czuć, że autorka zmieniała pomysł na książkę w trakcie, bo trochę niespójności w osobach zostało.

Druga część jak dla mnie wyszła trochę gorzej od pierwszej. Początek zaintrygował, a potem było nudno. Wciąż jeden temat wałkowany i mało emocji wyczuwałam. Na szczęście czym bliżej końca tym było ciekawiej. W końcu coś się działo.

• Przeczytane 2023