Dzień 21

2018-01-01
2018-01-01
Maciej Studencki

Okładka książki Kruki Kass Morgan, Danielle Paige
Kruki Kass Morgan, Daniel...
Okładka książki Meet Cute Jennifer L. Armentrout, Sona Charaipotra, Katie Cotugno, Jocelyn Davies, Nina LaCour, Emery Lord, Katharine McGee, Kass Morgan, Julie Murphy, Meredith Russo, Sara Shepard, Nicola Yoon
Meet Cute Jennifer L. Armentr...

Cóż mam powiedzieć...
Genialna książka
Myślę że dorównuje części pierwszej, jak człowiek się wciągnie to ciężko się od niej oderwać.
Nie mogę się doczekać kolejnego tomu.
Jestem ciekawa co wydarzy się dalej

Cóż mam powiedzieć...
Genialna książka
Nie mogę się doczekać kolejnego tomu.
Jestem ciekawa co wydarzy się dalej

Serial wypada o niebo lepiej, porównując - za wiele akcji to tu nie ma, koncentrujemy się na rozterkach miłosnych bohaterów. Czyta się szybko, ale po obejrzeniu serialu spodziewałam się więcej akcji, raczej nie sięgnę po dalsze tomy, a szkoda, bo serial uwielbiam.

Dzień 21 to druga część Misji 100. Książki te były inspiracją dla twórców popularnego serialu The 100, który nie ukrywam obejrzałem z przyjemnością. Z kolejną częścią widać jak akcja przyspieszyła. Powoli autorka ujawnia tajemnice kolejnych postaci. Rzeczy wstydliwe o których nie chcą rozmawiać a tym bardziej dzielić się z innymi tymi informacjami. Historie z przeszłości stawiają pod znakiem zapytania relacje i uczucia pomiędzy poszczególnymi postaciami. Nasi bohaterowie, stu zesłańców zaczynają mieć pierwsze kontakty z osobami mieszkającymi na Ziemi. Osada Mount Weather gdzie schronili się rządzący podczas katastrofy nuklearnej znowu zaczyna funkcjonować. Jednak okazuje się że przed nimi przed misją stu była wysłana wcześniej misja a jej uczestnikami byli skazańcy ale nie tylko……
Druga książka z serii Kass Morgan. Napisana przystępnym językiem, więc czyta się szybko i przyjemnie. Muszę natomiast przyznać, że serial był o wiele bardziej rozbudowany przez co przypadł mi bardziej do gustu. Gdybym teraz miał wybór to najpierw bym przeczytał książkę a później obejrzał serial.

Dzień 21 Kass Morgan to kontynuacja Misji 100. Po wylądowaniu na ziemi, setka musi zmagać się z trudami codziennego życia bez technologi, lekarstw i pewnego wyżywienia, ale także bez surowego prawa. Clarke, Bellamy, Wells i spółka będą bardzo zaskoczeni kiedy okaże się że na planecie są też inni ludzie. W kosmosie natomiast toczy się walka o przetrwanie. Glass ratuje swoją miłość.
W tej książce sporo się dzieje, jednak serialowa historia trochę zbacza w innym kierunku. Jest dużo więcej postaci drugoplanowych.

Troszkę ciekawsza niż 1 tom pod względem porównania treści, a równocześnie gorsza... W zasadzie tylko dla fanów serialu "zjadalna".

Drugi tom serii Misja 100 już nie był dla mnie ta ookim zaskoczeniem jak pierwszy, bo byłam świadoma jak wielkie różnice są pomiędzy książką a serialem.
Traktuje tę serię jako coś zupełnie innego niż serial i nawet nie mam obawy o spoilery, bo te historie są od siebie coraz bardziej odległe 😁
Książkę czytało mi się całkiem przyjemnie, ale zdecydowanie nie jest to mój ulubieniec.
Moja ocena to 6/10

Książkę czytało mi się całkiem przyjemnie, ale zdecydowanie nie jest to mój...

Mimo trudności, setka zesłańców zaaklimatyzowała się na Ziemi. Podczas gdy Bellamy i Clark wyruszają na poszukiwania siostry chłopaka, Wells zostaje w obozie, doglądając jego odbudowy po pożarze. Okazuje się jednak, że wbrew temu, co wszyscy wcześniej myśleli, nie są na Ziemi sami.

Problem z niespójną narracją uważam za zażegnany. Nie wiem, czy jest to kwestia przyzwyczajenia, czy może rzeczywiście poprawił się styl autorki. Fakty są takie, że "Dzień 27" czytało mi się lepiej niż "Misję 100". I dużo bardziej mi się podobało.

Clarke i Bellamy stanowią mój osobisty filar całej opowieści. Przekonałam się nawet do Wellsa! A Glass pozostaje dla mnie wciąż najmniej interesującą bohaterką. Szkoda mi jej, naprawdę, ale nie bardziej niż reszty bohaterów. Każdy z nich dźwiga jakiś ciężar przeszłości, doświadcza bólu i rozczarowań, ale w przeciwieństwie do reszty, Glass nie ma sobą wiele więcej do zaoferowania.

Mimo prostego języka i skondensowanych opisów podoba mi się pomysł na tę serię i jej konstrukcja - bohaterowie zmagają się z jakimś konkretnym problem (w "Misji 100" było to np. zesłanie na Ziemię, w "Dniu 27" - pojawienie się Ziemian),ale w tle wciąż tli się jakaś większa, wiążąca wszystko intryga. Jaka? Cóż, tego będę musiała dowiedzieć się z kolejnych tomów.

Fajna

Fajna

Książkę przeczytałam jako , że jestem fanką serialu. Czytałam ją z myślą o postaciach i relacjach między nimi . Rozwijany jest zdecydowanie wątek romantyczny pomiędzy Bellamy'm i Clarke . Brakowało mi akcji , konkretniejszej charakterystyki bohaterów .Była to dość przyjemna lektura , jednak pozostawia wiele do życzenia .

Dla fanów serialu jest to fajna forma spędzenia czasu z tą tematyką. Szybko się czyta. Lecz skupianie całej treści na sferze emocjonalnej i romansu zdecydowanie na minus. Ocena 7 dzięki sentymencie do serialu.