Książka Roku 2018

Cykl: 100 (tom 2)
Wydawnictwo: Bukowy Las
Day 21
Sherry

Druga część Misji 100, która zainspirowała twórców popularnego serialu The 100. Kass Morgan w swej kolejnej powieści z cyklu sprawia, że czytelnikowi zaczyna żywiej bić serce: ujawnia tajemnice z przeszłości, stawia bohaterów przed trudnymi wyzwaniami i sprawdza, czy ich uczucia przetrwają w nowej rzeczywistości. Stu zesłańców walczy o przeżycie ze świadomością, że uda im się to tylko dzięki...

Druga część Misji 100, która zainspirowała twórców popularnego serialu The 100.
Kass Morgan w swej kolejnej powieści z cyklu sprawia, że czytelnikowi zaczyna żywiej bić serce: ujawnia tajemnice z przeszłości, stawia bohaterów przed trudnymi wyzwaniami i sprawdza, czy ich uczucia przetrwają w nowej rzeczywistości. Stu zesłańców walczy o przeżycie ze świadomością, że uda im się to tylko dzięki solidarności. Od lądowania misji 100 na porzuconej niegdyś Ziemi minęło 21 dni. Są pierwszymi ludźmi, którzy postawili stopę na ojczystej planecie od stuleci... a przynajmniej tak myśleli. Wells usiłuje przekonać zesłańców, aby wspólnie stawili czoło nieznanym wrogom. Clarke wyrusza na Mount Weather w poszukiwaniu innych przybyszów z Kolonii, a Bellamy chce za wszelką cenę uratować siostrę. Tymczasem na statku Glass musi wybrać pomiędzy miłością swojego życia - a samym życiem!
Igrzyska śmierci i Zagubieni w jednym cyklu

źródło opisu: http://bukowylas.pl/ksiazki/dzie%C5%84-21

źródło okładki: http://bukowylas.pl/ksiazki/dzie%C5%84-21

Izabela Pycio | 2015-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2015

"Dobrzy ludzie mogą się mylić. To nie znaczy, że przestaje ci na nich zależeć."

A w drugim tomie, bohaterowie nabierają kolorytu i wyrazistości, coraz więcej odkrywają nam ze swojej przeszłości. Utożsamiamy się z nimi, kibicujemy im i z zainteresowaniem śledzimy spotykające ich wydarzenia, historie i przygody. Autorka przekazuje coraz więcej szczegółów i istotnych faktów, rozbudowuje fabułę, wprowadza wiele nowych i intrygujących wątków. Narracja silnie przyciąga uwagę czytelnika i wciąga w świat fantastyki z elementami science fiction. Oczywiście, wątek romantyczny, podobnie jak w tomie pierwszym, dalej odgrywa wiodącą rolę w powieści. Trzeba przyznać, że jest prowadzony interesująco i sympatycznie. Mamy także przedstawione lub kontynuowane inne atrakcyjne motywy, intrygi, wyzwania i dylematy, przed jakimi muszą stanąć i poradzić sobie główni bohaterzy - Wells, Glass, Bellamy i Clarke. Akcja nabiera dużego tempa i niespodziewanych zwrotów. Retrospekcje do lat spędzonych przez...

Lenka | 2019-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2019

Chyba obiektywne określenie tej książki jako "dobra" jest lekką przesadą, jednak zdecyduję się na to gdyż po prostu lubię powieści antyutopijne.
Niewiele się tu zmienia od poprzedniego tomu - mamy narrację prowadzoną z perspektywy czterech osób, mamy retrospekcje, mamy dwa miejsca akcji. To wszystko moim zdaniem na plus. Mamy też głównych bohaterów bez polotu i niewgłębianie się w żaden z poruszonych wątków. Niestety...
Moim zdaniem książka jest świetna - ale jako pomysł, brudnopis autora, gdzie można jeszcze rozwinąć poruszone tematy, nadać wyrazistości postaciom i pominąć nieistotne sceny.

Snieznooka | 2019-01-18

Po recenzji książki „Misja 100” przyszła kolej na to, aby wziąć się za przeczytanie, napisanie i przedstawienie Wam swojej opinii. Nadal pozostaje twardo przy swoim i nie oglądam serialu, zapieram się rękami i nogami! Najpierw książka, żeby nie popsuą sobie wrżen. Co słychać u naszych zesłanych na Ziemię bohaterów?
Myśleli, że są pierwszymi ludźmi, którzy postawili stopę na ojczystej planecie od stuleci. Wells usiłuje przekonać zesłańców, aby wspólnie stawili czoło nieznanym wrogom. Tajemniczy wirus dopada młodocianych przestępców, a do obozu powoli wkrada się panika. Clarke wyrusza na Mount Weather w poszukiwaniu innych przybyszów z Kolonii, a Bellamy chce za wszelką cenę uratować siostrę. Tymczasem na statku Glass musi wybrać pomiędzy miłością swojego życia, a przeżyciem. Dzieje się, więc naprawdę sporo.

„- Co to, to nie- zaoponowała. Szukałam tej książki od lat. Muszę wiedzieć, czy bohaterka zejdzie się z tym chłopakiem, który przezywał ją "Marchewka".
- Jeżeli...

Ania Mróz | 2015-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2015

Pokochałam te książki już po samej zapowiedzi. Czekałam, czekałam i ... doczekałam się. :)
Druga część podobała mi się nawet bardziej od pierwszej. Akcji było więcej i wszystko było jakieś nowe (czego nie można było powiedzieć o pierwszej części, jeśli oglądało się serial, bo druga w ogólnie nie przypominała ekranizacji, czy może na odwrót :).
Uwielbiam parę Clarke-Bellamy, czego zawsze brakowało mi w serialu.
A skoro już tyle o tym serialu, to po pierwszej części byłam skłonna przyznać, że jest on lepszy, natomiast po tej dam szansę książkom.
POLECAM! <3

Wybredna Maruda | 2016-01-09
Przeczytana: styczeń 2016

Recenzja oraz konkurs:

grejfrutoowa | 2016-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Dwadzieścia jeden dni temu grupa młodych skazańców mieszkających do tej poy na statku kosmicznym trafiła na ziemię. Od teraz koloniści muszą radzić sobie z niebezpieczeństwem, które dopadło ich znienacka. Okazuje się, że ziemia wcale nie jest wyludniona, a jej mieszkańcy nie są przyjaźnie nastawieni. Gdy przybysze z kosmosu muszą pogrzebać jednego ze swoich, coś w nich pęka. Zdają sobie sprawę, że to nie jest łatwa wyprawa, na której mogą sobie poradzić młodzi ludzie. Na dodatek ktoś porywa Octavię. Bellamy wyrusza na jej poszukiwanie w towarzystwie Clarke. W obozie natomiast Wells stara się przekonać wszystkich, że uda im się zachować bezpieczeństwo. W tym samym czasie w kosmosie także nie dzieje się za dobrze. Niedostateczna ilość tlenu powoduje, że władze odcinają społeczności niżej urodzone od głównej części statku, ograniczając im w ten sposób powietrze i skazując na śmierć.
Dzień 21 Kass Morgan to kontynuacja Misji 100. Druga część cyklu podejmuje wątki z poprzedniego tomu,...

Pati Maj | 2015-10-14
Przeczytana: 13 października 2015

Gdyby ktoś mnie zapytał podczas czytania pierwszej części o to co mi się bardziej podobało książka czy serial, bez zastanowienia powiedziałabym, że serial. Wątki przedstawione w części pierwszej w serialu były bardziej rozbudowane i ciekawsze. Jednak po przeczytaniu części drugiej stwierdzam, że wydarzenia książkowe są ciekawsze i teraz bardziej lubię książkę niż adaptację.
No właśnie... odnoszę wrażenie, że ludzie tworzący serial po prostu użyczyli sobie wątki, a następnie wymyślili sobie własną wersję. Ale to już moje wymysły XD.

Książka jest napisana dobrze - nie za krótko,nie za długo, ale (wiem zawsze jest jakieś "ale" :) za cenę ok. 35 zł. liczę na trochę dłuższą lekturę. Druga część miała ( podobnie do pierwszej ok.250 stron ) dla mnie to za duża cena w porównaniu z zawartością. Poza tym bardzo przyjemnie mi się czytało i czekam na kolejne części.

Grace Holloway | 2014-11-09
Przeczytana: listopad 2014

Nikt nie postawił stopy na Ziemi od wieków – aż do teraz.

Minęło 21 dni odkąd setka wylądowała na Ziemi. Są jedynymi ludźmi, którzy postawili nogę na planecie od wieków... albo tak myśleli. W obliczu nieznanego wroga, Wells próbuje trzymać grupę razem. Clarke zmierza na Mount Weather w poszukiwaniu innych Kolonistów, a Bellamy jest zdeterminowany, aby uratować swoją siostrę bez względu na koszty. Na statku Glass zmierza się z niebywałym wyborem pomiędzy miłością swojego życia a samym życiem.

Pierwszy tom spodobał mi się, gdyż autorka wykreowała ciekawy świat i interesujących bohaterów, serial też wciągnął mnie niezmiernie (muszę przyznać, że jest trochę ciekawszy niż książka na której powstał) i jak najszybciej chciałam sięgnąć po „Day 21”.

Tak jak w poprzedniej części wydarzenia obserwujemy z punktu widzenia czterech osób: Clarke, Bellamy'ego, Wellsa i Glass. Jeśli zazwyczaj przeszkadza mi takie przeskakiwanie pomiędzy postaciami, to tutaj nie odczuwałam tego. Nadal moimi...

Kinga_recenzuje | 2016-09-06
Przeczytana: 04 września 2016

Po przeczytaniu pierwszego tomu byłam strasznie ciekawa dalszych losów bohaterów, zwłaszcza, że zakończył się on w dość... ważnym momencie.

Miałam nadzieję, że teraz wszystko się wyjaśni, że będzie dobrze, okej i ogólnie wszystko cacy, i super. Nie do końca poszło po mojej myśli, jednak jestem bardzo zadowolona.

Na samym początku wspomnę, że moja przygoda z tą serią rozpoczęła się od serialu "The 100". Bardzo mi się on spodobał, więc zapragnęłam poznać jego pierwowzór. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy wyszła na jaw wielka ilość różnic pomiędzy jednym a drugim. Czy uważam to za plus? Myślę, że jak najbardziej.

Chcę tutaj powiedzieć o tym, że serial wywarł na mnie pewien wpływ, a właściwie na to, jak postrzegałam książkę. Przez niego ciężko mi było wyobrazić sobie głównych (i nie tylko) bohaterów, co jak dla mnie jest minusem, jednak działo się tak z mojej winy. Dlatego też radzę wam zapoznać się najpierw z pierwszym tomem, ponieważ nawet jeśli nie przypadnie Wam on do gustu,...

Dominika | 2017-08-31
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

"-Może wszyscy śpią?
-Ale gdzie? W krematorium? Snem wiecznym?"

Jak pisałam w recenzji pierwszej części tej serii (link tutaj), książkę zaczęłam tylko dzięki serialowi, o którym też pisałam (kolejny link).
Pierwsza część nie zachwyciła, ale dałam kolejną szansę i stąd ta recenzja.
I tutaj zachodzi niezwykłe zjawisko, jeśli chodzi o mnie, ponieważ serial jest o wiele ciekawszy niż książka.

Minęło 21 jeden dni, odkąd grupa młodocianych przestępców pojawiła się na Ziemi. Okazuje się, że większość rzeczy, o którym dowiedzieli się na statku kosmicznym, nie pokrywa się z tym, co sami przeżywają.
Planeta nie jest wyludniona, a jej mieszkańcy nie pałają zbytnią przyjaźnią do przybyszów. Do tego ludzi w obozie ogarnia strach, jest bardzo dużo problemów, z którymi nie potrafią sobie poradzić.
Bardzo przeżywają fakt, że grobów przybywa, a oni nie radzą sobie z podstawowymi rzeczami.
Bellamy dowiaduje się, że ktoś porywa jego siostrę, Clarke zdradza swoje sekrety, a Wells stara się...