Zemsta Siódmej

Cykl: Dziedzictwa Planety Lorien (tom 5)
The Revenge of Seven
lorien
TheBlueHipsta

Wydawało się, że najgorsze już za nami. Po dziesięciu latach separacji ponownie połączyliśmy siły. Krok po kroku odkrywaliśmy prawdę o naszej przeszłości. Szkoliliśmy się do walki, z dnia na dzień rosnąc w siłę. Czasem nawet bywaliśmy szczęśliwi… Nigdy nie przyszłoby nam do głowy, że Mogadorczycy zdołają przeciągnąć kogoś z nas na swoją stronę. Jakże byliśmy głupi, ufając Piątemu. A teraz Ósmy...

Nigdy nie przyszłoby nam do głowy, że Mogadorczycy zdołają przeciągnąć kogoś z nas na swoją stronę. Jakże byliśmy głupi, ufając Piątemu. A teraz Ósmy zginął, odszedł na zawsze. Oddałabym wszystko, aby móc przywrócić mu życie, ale to niemożliwe. Zamiast tego zrobię wszystko, aby wytępić naszych wrogów, do ostatniego. Przez całe życie uciekałam przed nimi, a oni zabierali mi po kolei każdą cenną rzecz. Ale teraz koniec z tym. Teraz to my uderzymy na nich. Mamy nowego sprzymierzeńca, który zna ich słabości. A ja wreszcie mam moc i mogę podjąć walkę.
Numer Pierwszy zginął w Malezji.
Numer Drugi – w Anglii.
Numer Trzeci – w Kenii.
A Numer Ósmy na Florydzie.
Zabili ich wszystkich.
Ja jestem Siódma.
Zapłacą mi za to.
Pittacus Lore jest głową Starszyzny Loryjczyków. Posiada moce, o jakich posiadaniu wy marzycie. Potrafi robić rzeczy, o jakich wy możecie tylko pomarzyć. Widział rzeczy, jakich nigdy nie zobaczycie. Od dwunastu lat mieszka na Ziemi, szykując się do wojny, która zdecyduje o losie naszej planety. Nikt nie zna miejsca jego pobytu.

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/

MarCyśka | 2015-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Ta oto książka zakończyła mój czytelniczy 2015 rok.
Wartka akcja, przy której trudno oderwać się od książki. Czyta się ekstremalnie szybko. Fabuła świetna, choć czasami niektóre momenty się przeciągały, ale nie będę narzekać, bo to jedna z moich ulubionych serii :) Zaskakujący koniec! Czekam z niecierpliwością na dalsze losy Gardów i reszty!

AngelFire | 2015-12-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Serie, 2015
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Piąta cześć historii o młodych Gardach,której autorem jest członek starszyzny Lorien trzyma poziom.Dorównuje wszystkim poprzednim książkom.
"Zemsta Siódmej zaskakuje czytelnika kolejnymi faktami dotyczącymi Lorien,a także samych Gardów oraz dynamicznymi zwrotami akcji.
Dla Johna,Szóstej,Sama,Dziewiątego,Mariny,Malcolma i Adama jest to przede wszystkim ciągłą walką o przetrwanie.Ciągłe niebezpieczeństwo,bitwy z Mogodarczykami.

Dla Ellie jest to odkrywanie rodzinnych sekretów.Przebywając z wodzem Mogów z niedowierzaniem poznaje prawdę przede wszystkim o sobie,o swoich dziedzictwach i pochodzeniu.Nie sprawia to jednak,że traci nadzieję na wygraną lub przechodzi na drugą stronę.Wręcz przeciwnie,poznaje sposób aby pokonać największe zagrożenie.

Książka jest niezwykle interesująca.Tak jak poprzednie części czyta się lekko i przyjemnie,a do tego w ekspresowym tempie,bo tak bardzo pragnie się poznać zakończenie jednej z trudniejszych walk.

lovebook | 2018-12-26
Przeczytana: 23 grudnia 2018

Piąta części tej serii zaciekawiła mi bardzo. Bardzo ciekawa kontynuacja historii. Chociaż uważam że autor nie potrzebnie aż tak rozwinął tą historie, mógł ją skrócić odrobinę. Fajna książka dla fana ale ja osobiście czekam na to czy wygrają te wojnę czy nie. Ma parę interesujących zwrotów akcji ale i tak uważam że nie potrzebna była ta części.
Ale bardzo polecam żeby się dowiedzieć co było dalej.

alex | 2015-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2015

Książka świetna, dorównuje poziomem poprzednim częścią. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Znani z poprzednich części bohaterowie wciąż potrafią zaskoczyć(zwłaszcza numer Piąty). Niestety w całej książce nie było ani jednego rozdziału napisanego z perspektywy tytułowej bohaterki, choć po opisie z tyłu książki można by się tego spodziewać:( ale to chyba jedyny minus;)Książkę zdecydowanie polecam i już czekam na następną.

PaniPsycholog | 2015-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Rozwala myślenie.
Dotychczas najlepsza ze wszystkich wydanych tomów głównych.
Akcja cały czas się rozwija.
Poznajemy rozwiązania kilku tajemnic, by pod koniec książki poznać nowe wątki, w których tylko możemy się domyślać jak się skończą oraz jak będzie przebiegać fabuła tomu 6.
"Zemsta Siódmej" jest lekturą obowiązkową!

LostInfinity | 2015-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Aaaaaa! Dlaczego takie zakończenie?! Czekam z niecierpliwością na finał! :D
Książka daje duuużo odpowiedzi i niezwykle zaskakuje ;P

MałpiszonekxD | 2016-01-05

Wciągająca, chcę więcej :D

magdalenika | 2018-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2018

Siedem gwiazdek to moja ocena za wszystkie pięć części. Pierwsza część w porównaniu do następnych była słabsza. Rzadko się zdarza, aby aby kolejne części były lepsze. Tu z każdym odzwierciedleniem kolejnej części jest coraz lepiej i ciekawiej. Szkoda tylko że wygląda na to, że nie poznam dalszych wątków bo jako beztalenicie do nauki języków obcych nie przeczytam kontynuacji, która nie doczekała się polskiego wydania.

Karolina | 2016-12-28
Przeczytana: 25 grudnia 2016

Kolejna porcja przygód młodych superbohaterów z planety Lorien, którzy po przylocie na Ziemię muszą się ukrywać przed Mogadorczykami. Tym razem Lorienczycy zostają rozdzieleni. Jednak nieoczekiwanie pojawia się pomoc, i cały bieg zdarzeń może odwrócić losy Ziemi.

Kubix24 | 2015-04-17