Payback's a Witch

Okładka książki Payback's a Witch Lana Harper
Okładka książki Payback's a Witch
Lana Harper Wydawnictwo: SeeYA Cykl: The Witches of Thistle Grove (tom 1) romantasy
romantasy
The Witches of Thistle Grove (tom 1)
Payback's a Witch
SeeYA
2023-10-25
2023-10-25
2021-10-05
Natalia Mętrak-Ruda

Taka Hallmark'owa historia ze szczyptą magii i romansem wlw.

Początkowo mocno się wkręciłam, ale później jakoś zwolniło i lekko mi się dłużyło.

Troszkę to wszystko za idealnie wyszło jak na mój gust, ale taki był zamysł. Było miło i się skończyło.

Taka Hallmark'owa historia ze szczyptą magii i romansem wlw.

Emmy to czarownica. Jednak jej możliwości magiczne są dość ograniczone. Od lat bowiem nie odwiedziła rodzinnego miasteczka Thistle Grove. Skomplikowana historia rodzinna sprawiła, że Emma żyje jak na wygnaniu. Jednak kiedy zbliża się termin turnieju magicznego, w którym rodzina Emmy jest arbitrami, dziewczyna wraca, by wypełnić rodzinny obowiązek.

Ciąg dalszy recenzji na:

Ciąg dalszy recenzji...

Dobrze trafiłam, pozycja pełna magii, emocji i przytulnego klimatu.
Trochę magii, trochę romansu, do tego bardzo przyjemne i lekkie pióro autorki i mamy bardzo zgrabną książkę, którą czyta się błyskawicznie ✨
Mam mały niedosyt jeśli chodzi o proporcje czarów do romansu, ale z pewnością nie brakuje tu emocji.
Magiczny turniej i turniejowe zadania wciągnęły mnie ogromnie, zaangażowałam się w losy naszych bohaterów i bawiłam się cudnie.
✨✨✨

Dobrze trafiłam, pozycja pełna magii, emocji i przytulnego klimatu.
Magiczny turniej i turniejowe zadania wciągnęły mnie ogromnie,...

Czary i tajemnice.

Młoda czarownica, rodzinna tajemnica, ucieczka i powrót do domu, próba stawienia czoła przeszłości, szczypta uczuciowych zawirowań - "Payback's a Witch" Lany Harper w czystej teorii wydaje się idealną propozycją z nurtu young adult, w której znajdziemy wszystkie najważniejsze elementy fabuły, mogące zainteresować nieco młodszego (?) czytelnika. Czy jednak ta czysta teoria sprawdza się w dużo bardziej namacalnej i odniesionej do wrażeń po lekturze praktyce? Sprawdźmy.

Emmy Harlow jest czarownicą, ale niezbyt potężną – po części dlatego, że od lat nie była w rodzinnym magicznym miasteczku Thistle Grove. Jej dobrowolne wygnanie ma wiele wspólnego ze skomplikowaną historią rodzinną oraz chęcią kroczenia własną ścieżką. Tylko w tyciusim stopniu wiąże się z Garethem Blackmoore’em, spadkobiercą najpotężniejszej magicznej rodziny w mieście, a także przypadkowym łamaczu serc i niszczycielu snów.

Kiedy zbliża się magiczny turniej, w którym jej rodzina służy jako arbitrzy, okazuje się, że tradycja (lub naprawdę imponujące poczucie winy spowodowane przez rodziców) jest wystarczająco silna, by sprowadzić Emmy z powrotem. Dziewczyna jest zdeterminowana, aby wypełnić rodzinny obowiązek, spędzić trochę czasu z najlepszą przyjaciółką, Linden Thorn, a następnie wrócić do swojego prawdziwego życia w Chicago.

Podczas swojej pierwszej nocy w domu Emmy spotyka Talię Avramov – wszechstronną adeptkę mrocznych sztuk magicznych – która jest świeżo po ciężkim rozstaniu… z Garethem Blackmoore’em. Talia dała się oczarować tylko po to, by odkryć, że Gareth spotyka się również z Linden – bez wiedzy żadnej z nich. A teraz obie pragną zemsty. Pozostaje tylko jedno pytanie: czy Emmy w to wchodzi? Dziewczynę jednak najbardziej niepokoi co innego: dlaczego nie może przestać myśleć o przerażająco kompetentnej, porażająco pięknej, niegodziwie czarującej Talii Avramov?

Hm... Pisałem coś takiego już kilka razy przy tego typu lekturach i - niestety - muszę się lekko powtórzyć. Bo być może niniejsza książka ma jakieś głębsze walory, lecz ja ich - przynajmniej w tym "głębszym" wymiarze - nie dostrzegam aż tyle, ile w zamierzeniu ich tu zamieszczono. Może dlatego, że dla dzisiejszych odbiorców nurtu YA jestem z dużą dozą prawdopodobieństwa (za) stary ;) Nie zmienia to jednak faktu, że omawiana książka jest po prostu przewidywalna. Co jednak nie oznacza, że nie może się podobać (bo może).

Ocenę musicie wystawić sami. Z recenzenckiego obowiązku niniejszy krótki tekst na blogu się pojawia, jednak bądźmy szczerzy - chyba nie jestem (już?) właściwym wyznacznikiem jakości tego typu książek :)

Dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca oraz seeYA za egzemplarz recenzencki.

#psychoterapiaegzystencjalna #yalom #cosnapolce #bookreview #bookstagram #bookstagrampolska #recommendedbooks #instabooks #instabookspoland

Czary i tajemnice.

Dziękuję za egzemplarz do recenzji oraz zaufanie♡
[Współpraca reklamowa @seeya_books ]
...
Szczerze mówiąc do tej książki nie miałam żadnych oczekiwań. I w sumie to dobrze, bo wiecie podobała mi się ona ale jakoś bez większych zachwytów. Moim zdaniem świat fantastyczny jest troszkę źle wykreowany. Znaczy się w ogóle nie odczułam momentami, że ma to być fantastyka. Co do bohaterów uważam, że momentami zachowywali się dosyć płasko i byli nijacy. Zaś jeśli chodzi o wątek romantyczny to nawet nawet mi podpadł.
Czytając tę książkę odczułam mocy vibe jesieni oraz halloween więc na ten czas polecam wam się w nią zaopatrzyć i przeczytać ponieważ uważam, że jest ona idealna na ten czas.
Podsumowując powieść ta raczej nie należy do moim ulubieńców, ale też nie do tych najgroszych pozycji. Może polecać wam jej nie będę aczkolwiek uważam, że najlepiej jest się zaopatrzyć w jakąś książkę aby wyrobić sobie swoją opinię.

Dziękuję za egzemplarz do recenzji oraz zaufanie♡
[Współpraca reklamowa @seeya_books ]
...

Za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej dziękuję bardzo wydawnictwu.

Miała to być fantastyczna powieść dla młodzieży o współczesnych czarownicach i turnieju magii. I tego właśnie tu oczekiwałam. Mnóstwa magii i ciekawych starć między osobami obdarzonymi magicznymi zdolnościami. I odrobinę tego tu dostałam. Jednakże dostajemy tu jeszcze relacje rozwijającą się między dwoma bohaterkami, które bez wątpienia są pełnoletnie, a sceny jakie tu dostajemy... ich bym się zdecydowanie nie spodziewała w powieści dla młodzieży. Jeśli miałabym podać gatunek po przeczytaniu tej powieści byłyby to raczej romans WomanLovesWoman.

Relacja między bohaterkami rozwija się zbyt szybko by za chwilę zawrócić i wrócić do poprzedniej oschłej i niemal profesjonalnej - niemal jak w wahadle raz tu, raz tam. Odrobinę mnie to irytowało choć można znaleźć w tym głębsze znaczenie związane z pozycjami osób w turnieju.

Bardzo podobało mi się to jak autorka skonstruowała tu magię i siłę turnieju. To, że bohaterka stawała się silniejsza w rodzinnym mieście i jej moc magiczna była większa. Historia jest ciekawa i wciągająca, ale czegoś jej brakuje.

Mam bardzo mieszane uczucia co do tej pozycji. Z jednej strony fabuła zapowiadała się ciekawie i ma ogromny potencjał na niezwykłą historię. Samo zakończenie było w porządku choć mnie odrobinę rozczarowało - może nie będę tu pisać czemu, bo byłby to zbyt duży spoiler - choć rozumiem taki wybór.

Sami musicie zdecydować czy chcecie sięgnąć i sprawdzić jak Wam się spodoba ta książka. Ma ogromny potencjał jednak liczyłam na magiczną i lekką powieść dla młodzieży, która poruszy trudne tematy tożsamości, ale zdecydowanie nie spodziewałam się powieści NA ze scenami dla dorosłych. Kto wie może Wy będziecie nią zachwyceni i pokochacie ten romans WLW. Wybór zawsze należy do Was.

📚PAYBACK’S A WITCH 🖋 @lanalyte @seeya_books
🔸🔹🔸🔹🔸🔹
„Payback’s a Witch” to fascynująca opowieść o czarownicach, miłości, zemście i magii, która doskonale łączy elementy przygody, romansu i tajemnicy. Lana Harper w mistrzowski sposób ukazuje świat Thistle Grove, wprowadzając czytelnika w wir wyjątkowych wydarzeń.

Emmy Harlow, główna bohaterka, to czarownica, która przez lata unikała rodzinnego miasteczka, pragnąc kroczyć własną ścieżką. Jednak zbliżający się magiczny turniej i skomplikowane relacje rodzinne zmuszają ją do powrotu. Harper doskonale kreuje postaci Emmy i jej przyjaciółki Lindena, nadając im autentyczność i głębię emocji.

Wprowadzenie postaci Tali Avramov, adeptki mrocznych sztuk magicznych, dodaje dodatkowego smaku historii. Romantyczne perypetie między Emmy, Talią a Garethem Blackmoore’em są skomplikowane, pełne napięcia i tajemnic. Autorka zgrabnie posługuje się narracją, ukazując zawiłości uczuć i relacji pomiędzy bohaterami.

Harper nie tylko prezentuje czytelnikowi magiczny świat Thistle Grove, ale również przedstawia fascynujący turniej czarodziejów, wzbogacając fabułę ciekawymi wydarzeniami i nietuzinkowymi zadaniami. Motyw magii, zawodów i rodzinnych tajemnic stanowi solidną podstawę dla rozwinięcia intrygi.

Styl pisania autorki jest przyjemny, lekki i płynny, co sprawia, że lektura jest łatwa i przyjemna. Fabuła jest intrygująca, a zwroty akcji utrzymują czytelnika w napięciu, sprawiając, że trudno oderwać się od książki.

„Payback’s a Witch” to świetna propozycja na zimowy wieczór, pełna magii, romansu i emocji. Lana Harper z powodzeniem łączy różne elementy, tworząc opowieść, która zaskakuje, wzrusza i dostarcza niezapomnianych chwil. Gorąco polecamy tę książkę wszystkim miłośnikom magii, romantyki i niebanalnych historii. Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu @seeya_books

📚PAYBACK’S A WITCH 🖋 @lanalyte @seeya_books
🔸🔹🔸🔹🔸🔹

Emmy Harlow, główna bohaterka, to czarownica, która przez...

Nowy rok zaczęłam z powieścią „Payback's a witch" Lana Harper.
🌟Emma, potomkini rodu Harlowów, po latach wraca do rodzinnego miasta Thistle Grove na turniej magii, który ma poprowadzić jako arbiter. Razem z przyjaciółką oraz Talią Avramov postanawiają się zemścić na Garethu, który uwiódł je i porzucił. Emma, zamiast na spisku zaczyna skupiać się na Talii adeptki mrocznych sztuk magicznych i jej sile przyciągania, co może negatywnie wpłynąć na łamanie zasad turnieju.
🌟Szybko i miło czytało się tę ciekawą książkę, której mocną stroną są zachwycające porównania, metafory i lekkie pióro autorki. Bohaterka zabiera nas do miasteczka, które skrywa w sobie stare urazy i nowe wydarzenia. Interesujące relikty przeszłości, przeplatają się z rzeczywistością, pobudzając wyobraźnię. Subtelne połączenie fantastyczno - romansowej fabuły z motywem podróży, poszukiwaniu swojego miejsca i motywem miłości między dwiema kobietami. Świetnie poprowadzone wątki, spowite charakterystyczną aurą magi. Obraz kobiety „kręcącej  się w miejscu jak popsuta igła kompasu" jest idealnym przykładem, jak pod wpływem określonych życiowych okoliczności można zmienić punkt widzenia. W oryginalny sposób przedstawiony świat, gdzie raz jest uczuciowo, a raz tajemniczo, raz zabawnie, a raz emanuje napięciem erotycznym. A nad wszystkim unosi się wciągający klimat oraz siła słów budująca atmosferę, pod którą kryją się cienie dusz, rody czarodziejów, niteczka nadziei, przyjaźń, poczucie wartości uzależnione od zazdrości oraz szczypta pikanterii.
🌟Polecam literaturę fantasy, która jest idealną odskocznią od rzeczywistości.
[Współpraca]

Nowy rok zaczęłam z powieścią „Payback's a witch" Lana Harper.

Emmy Harlow pochodzi z magicznego miasteczka Thistel Grove i jest czarownicą o przeciętnych zdolnościach. Zdecydowała się uciec od swoich korzenii i magii aż do Chicago. A także od swej przeszłości i Garetha Blackmoora, potomka potężnego magicznego rodu. Jednak tradycja miasteczka wzywa Emmy do powrotu. Magiczny turniej potrzebuje arbitra! A Thistel Grove nowego przywódcy. Emmy dość niechętnie wraca do domu, gdzie konfrontuje się z przeszłością i wraz z sojusznikami nieoficjalnego paktu postanawia zmienić przyszłość miasteczka. A przypadkiem także i swoją.

Powieść ta jest przepełniona magią i emocjami! Wątek magicznego turnieju jest dobrze i dość oryginalnie poprowadzony. Bohaterowie są ciekawie wykreowani. "Payback's a witch" mówi o poszukiwaniu siebie, słuchaniu głosu serca, o tym jak doświadczenia determinują nasze wybory. To także ciepła historia o miłości między kobietami.
Lektura zdecydowanie należała do przyjemnych, jednak nie wywołała efektu wow, nie zapierała tchu i nie zaskakiwała. Myślę, że autorka mogła bardziej skupić się na wiedźmim wątku niż na miłosnym. Powieść na pewno by na tym zyskała. I zabrakło mi rozwinięcia motywu zemsty, na którym cała ta opowieść się opierała.
Fani wiedźm nie powinni się zawieść. Zachęcam do lektury starszych czytelników.
Współpraca reklamowa

Z przykrością muszę stwierdzić, że historia mnie nie porwała tak jakbym tego chciała. Intrygujący opis na okładce dał mi nadzieję na spektakularną (w dodatku magiczną) zemstę, a tymczasem dostałam zwykły... romans.

Początkowo autorka skupiła się na wspomniany wyżej wątku, jednak kiedy na scenę wkroczyły pierwsze zauroczenia, tam jakby całkowicie o nim zapomniała i zepchnęła go na drugi plan.

Niestety zyskała tym u mnie sporego minusa i odebrała mi radość z czytania lektury.

Gdybym nie to byłabym zadowolona. Autorka posługuje się lekkim piórem, dzięki czemu książkę czyta się bardzo szybko i mimo wszystko przyjemnie.

Jak zawsze zachęcam Was do wyrobienia sobie własnej opinii.

• Po angielsku
  • Romans