Królestwo w ruinach

Okładka książki Królestwo w ruinach K.F. Breene
Okładka książki Królestwo w ruinach
K.F. Breene Wydawnictwo: Nowe Strony Cykl: Smakowicie mroczne baśnie (tom 3) romantasy
romantasy
Smakowicie mroczne baśnie (tom 3)
A Kingdom of Ruin
Nowe Strony
2023-05-23
2023-05-23
2022-02-06
9788383206677
Aleksandra Górczyńska
Fantasy

Zakochałam się w drugim tomie i byłam turbo ciekawa trzeciego – nie zwiódł!

„Królestwo w ruinach” skupia się głównie na aspekcie fabularnym, ale pojawia się też trochę tego perwersyjnego seksu, który wypełniał pierwszy tom. I jak w „W ruinach róż” mnie on męczył i wręcz odrzucał tak tu został genialnie wykorzystany. Hadriel – ten wulgarny kamerdyner – też. Dobrze, że moje życzenie żeby go odstrzelić po drugim tomie się nie spełniło 😅

Po prostu uwielbiam Finlay – twarda, inteligentna i zdecydowana. Trzeba coś zrobić? Zrobi to bez rozwlekania za i przeciw przez pół książki a potem jeszcze w trakcie.

Plot twist na sam koniec sprawił, że chciałam zgrzytać zębami i mam nadzieję, że nie potoczy się dokładnie tak jak moja pierwsza myśl gdy to przeczytałam. No ale cóż, zobaczymy.

Przede mną finał tej historii. Oby był zajebisty, każde inne wrażenie będzie rozczarowujące.

Moja ocena 8/10

Zakochałam się w drugim tomie i byłam turbo ciekawa trzeciego – nie zwiódł!

Uwielbiam Finley, kobieta która nie potrzebuje ciągle ratunku, nie jest mdła, potrafi o siebie zawalczyć. Wolę ją od Poppy która w ostatniej części strasznie mnie wkurzała.

"Królestwo w ruinach" to już trzecia część serii Smakowicie Mroczne Baśnie autorstwa K. F. Breene. Pierwsza część serii mi się podobała, druga to była dla mnie katorga i męczarnia, a jak wam się wydaje, jak wypadła trzecia część?

Tym razem akcja przenosi się do Królestwa demonów. Finley jest więźniem samego króla demonów. Jest torturowana, ale ma plan. Zrobi wszystko by się uwolnić i znaleźć sojuszników do walki o swój dom. Przy zdrowych zmysłach trzyma ją nadzieja, że wróci do swojego towarzysza i wreszcie będą razem. Będzie to droga wyboista, pełną cierpienia, ale innej opcji nie widzi. Zrobi wszystko by uwolnić Królestwo i Nyfaina od klątwy. Czy jej się uda? Czy wróci do domu do swojego towarzysza?

Jak zaznaczyłam we wstępie, pierwsza część mi się podobała, druga mnie zmęczyła, a trzecią była, o dziwo, miłym zaskoczeniem. Bałam się po to sięgnąć, teraz trochę żałuję, że tyle musiała czekać😅.

Miałam wrażenie, że to zupełnie inna historia i inni bohaterowie. Finley pokazuje swój prawdziwy charakter i niespotykaną odwagę. Za to jej smoczyca to wrzód na tyłku 🤭, ale przez to ich rozmowy były bardzo zabawne. Do tego bliżej poznajemy Hadriela i to on skradł całe show🤣🤣🤣. Ten kolo jest po prostu genialny, irytujący na maxa i przezabawny. Mieszanka wybuchowa, oj da popalić ty demonów, nawet nie będą wiedzieli z której strony nadciąga niebezpieczeństwo😅🤣. Nadal jest niegrzecznie, ale da się wytrzymać, nie to co w drugiej części. Tutaj to strategia i ma sens, a tam tylko puste dymanie😅🤣. Jak zawsze zakończenie jest najlepsze i bardzo cieszę się, że już czeka na mnie czwarta, a zarazem ostatnia część. Coś czuję, że tam, to się dopiero będzie działo. Jeszcze jedno, w tej części są smoki i to ile, a to zawsze wielki plus😁. Jeżeli lubicie niegrzeczne romantasty, to dajcie szansę tej serii. Powiedziała bym darujcie sobie druga część, ale niestety tak się nie da😅🤣. Mimo wszystko polecam poznać 😁.

Królestwo w Ruinach" zabiera nas do lochów złego Króla Demonów, gdzie Finley musi znieść dużo cierpienia aby uratować Królestwo a tym samym pomóc pozbyć się klątwy Nyfaina.
Rozłąka nie jest łatwa.
Cierpią oboje...
Ale ich determinacja i silna wola dają nadzieję...

Ta część serii wciąga nas w wir niebezpiecznych wydarzeń, gdzie każdy z bohaterów ociera się o śmierć.
Do tego dodajmy, że do Finley i Nyfaina dołączają inne smoki i inni zmiennokształtni, którzy wnoszą do fabuły jeszcze więcej humoru.
Tak Kochani w tej czesci historii równie mocno możecie wstrzymać oddech ze strachu jak i poczuć dawkę humoru. Nie wspominając już, że policzki zaczerwienia się od scen łóżkowych.

Rozłąka nie jest łatwa.
Cierpią oboje...
Ale ich determinacja i silna wola dają nadzieję...

Do...

Najlepsza cześć z całej serii 🤟🏻

Najlepsza cześć z całej serii 🤟🏻

Smakowicie mroczne baśnie #3

Recenzja trzeciego tomu pokręconej kipiącej erotyzmem i absurdem serii.

Nie byłam już tak zaskoczona moimi emocjami jak wcześniej, bo wiedziałam, co dostanę. Dawkę szalonej rozrywki. Jeśli potrzebujecie odmóżdżenia i wytchnienia od codzienności – to będzie dobry wybór.

Ta część nieco daje nam odetchnąć od zwierzęcego przyciągania, jakie jest między Finley a Nyfainem. Para zostaje rozdzielona jednak mimo dzielącej ich odległości wciąż wyczuwają się przez więź. Finley, chcąc ratować Nyfaina i królestwo zawiera pakt z Królem demonów. Staje się jego więźniem, daleko od Wyvern. Czytając książkę miałam uczucie spokoju, bo wiedziałam, że kto jak, kto, ale Finley na pewno sobie poradzi. Za to też, w dużej mierze tak polubiłam tę serię – Filney ma jaja (jajniki?) ze stali 🖤 Nyfain pozostaje w Wyvern, którego nie może opuścić by ratować ukochaną przez klątwę. Próbuje jednak spełnić jej życzenie i przygotować mieszkańców królestwa do walki z demonami. Jest mu ciężko, bo przez więź wyczuwa emocje swojej towarzyszki, z wzajemnością. Kiedy Finley jest torturowana Nyfain jej pomaga. W dość specyficzny – jak na tę serię przystało – sposób😈 W tej części do akcji wkraczają również lokaj i pokojówka - absurdalna para, która sporo namiesza. Uwielbiam ten duet. Mamy kilka rozdziałów napisanych z ich perspektywy co niezwykle mnie ucieszyło. Sceny z nimi są dość... szokujące. Polecam Wam tę serię serdecznie - miejcie jednak na uwadze że nie jest to książka dla osób niepełnoletnich.

Smakowicie mroczne baśnie #3

Recenzja trzeciego tomu pokręconej kipiącej erotyzmem i absurdem serii.

Ta część nieco daje nam odetchnąć od zwierzęcego przyciągania, jakie jest...

W końcu kamerdyner pokazał jaja... W przenośni ponieważ dosłownie robił to nie raz :D całkiem spoko, chociaż poprzednie bardziej mi się podobały

▪️Tytuł: Królestwo w ruinach. Tom 3
▪️Seria: Smakowicie mroczne baśnie
▪️Autor: K. F. Breene @kfbreene
▪️Wydawnictwo: Nowe Strony @wydawnictwonowestrony
▪️Premiera: 23.05.2023 r.
Współpraca barterowa @wydawnictwonowestrony
▪️▪️▪️
Finley, aby ocalić wszystkich, na których jej zależało, zawarła układ z najbardziej podstępną istotą na świecie, przez co lochy stały się jej nowym domem. Jednak dziewczyna nie zamierza odpuścić a zniszczenie Doliona będzie jej najwyższym celem. Sęk jednak w tym, ze aby zrealizować cel bedzie musiala jeszcze przezyc.. Prawda?

Seria "Smakowicie mroczne baśnie" składa się z kilku tomów. Tym razem doczynienia miałyśmy z jej trzecią częścią w której dostałyśmy tak jak w poprzednich wiele pikanterii ale cała fabuła nie kręciła się jedynie wobec niej. Tutaj autorka postanowiła wstrzyknąć w czytelnika nieco więcej adrenaliny za sprawą pewnych działań wojennych, inteligentnie uknutych intryg oraz sprawnie zawartych sojuszy. Pojawią się zupełnie nowe, ciekawe postacie które będą potrafiły solidnie namieszać w głowach i losach bohaterów..

Finley bedzie musiała dowieść swojej lojalności i... Wierności. Zostanie postawiona przed nie jedną próbą której efekt końcowy zadecyduje o jej być... Albo nie być. Nyfain zaś za wszelką cenę choć z dala od ukochanej będzie starał się w każdy możliwy sposób pomóc. Niestety jak z życia dobrze zapewne wiecie czasami człowiek im więcej myśli tym więcej ma wątpliwości zatem... Czy uda mu sie doczekać uwolnienia Finley zanim popełni jeden z tych nieodwracalnych błędów...? 🤔 Zdecydowanie ta część będzie testem dla naszych ulubieńców pokazującym czy ich uczucie było prawdziwe czy też nie..

"Królestwo w ruinach" jest świetnym połączeniem erotyki, humoru oraz walki dobra ze złem 😎 był pewien moment kiedy podczas czytania przyszedł nam na myśl "Shrek" oraz "Władca Pierścieni" 😁😂 czemu i co konkretnie nam się z nimi skojarzyło?
O tym przekonajcie się sami! Wiedzcie jednak, że to jeszcze nie koniec gdyż niektóre postacie nie powiedziały ostatniego słowa...🔥

@wydawnictwonowestrony bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 😊🖤❤️

Książka dostępna na stronie:

#królestwowruinach #smakowiciemrocznebaśnie #kfbreene #wydawnictwonowestrony #eroticseries #eroticromance #eroticbook #hotromance #hotbook #hothistory #grzeszneksiążki #niegrzeczneksiążki #naughtybooks #bookevening #ksiazkanawieczor #czytamwieczorem #lubieczytacksiazk

▪️Tytuł: Królestwo w ruinach. Tom 3
▪️Seria: Smakowicie mroczne baśnie
▪️Autor: K. F. Breene @kfbreene
▪️Wydawnictwo: Nowe Strony @wydawnictwonowestrony
▪️Premiera: 23.05.2023 r.
Współpraca barterowa @wydawnictwonowestrony
▪️▪️▪️

Już od pierwszego tomu jestem wielką fanką tej serii (do której udało mi się namówić przyjaciółkę i teraz razem się ekscytujemy) dlatego gdy tylko mogłam przeczytać 3 tom od razu się za niego zabrałam. Podobnie jak w drugim tomie akcja zdecydowanie nie zwalnia, a wręcz przyspiesza przez co nie mogłam się oderwać właściwie do samego końca. W tej części w odróżnieniu od poprzedniczek dostajemy więcej pobocznych postaci, a nie tylko Finley i Nyfaina co uważam że dodało książce ciekawego powiewu świeżości. Po końcówce nie mogę się doczekać kolejnej części w której jestem pewna że również się zakocham.

Ps. Jeżeli jeszcze nie daliście szansy temu wyjątkowemu retellingowi Pięknej i Bestii to koniecznie nadróbcie to!

Zdarza Wam się trafić na książkę, gdzie bardziej niż sama spisana historia podoba Wam się wyobrażenie tego jak mogłaby wyglądać ?

Nie wiem czy rozumiecie co mam na myśli ale seria “Smakowicie mroczne baśnie” to taki paradoks. Niby dobrze mi się czyta, niby wczuwam się w wydarzenia, po części boję się tego co będzie dalej. Ale … jest tu wiele kwestii, które psują efekt, przez które wciąż mam do niej zastrzeżenia. I jak myślę o tym jakby wyglądała gdyby wprowadzić pewne zmiany, gdyby pewne kwestie pominąć, ująć tego erotyzmu, to mogłaby być genialna seria. No mogłaby ale mimo, że nie uważam ją za dno i wodorosty, mimo, że nie potrafię machnąć ręką na ciąg dalszy bo ciekawi co będzie w kontynuacji, wciąż mam jej wiele do zarzucenia.

“Była moją prawdziwą towarzyszką, sercem, ciałem i duszą. Nie miało znaczenia, że stałem w zrujnowanym królestwie. Zawsze będzie walczyć, żeby być ze mną - a następnie u mojego boku.”

Nyfaim został w Wyvern. Sam, tuż po tym jak naznaczył Finley i została zabrana przez Doliona do Królestwa Demonów. Żeby uratować ukochanego, rodzinę i ich królestwo, poszła na układ, jednak nie spodziewała się tego jakie będą tego konsekwencje…

Finley przekonana, że trafi do królestwa Doliona, z łatwością go przechytrzy i wróci do Nyfaima żeby zdjąć klątwę ciążącą na nim i Wyvern, nie przewidziała, że to nie będzie takie proste. Naznaczona przez alfę smoków, miała być nietykalna dla Jedreka, Doliona i innych demonów. I niby to działa ale tylko pod względem erotycznym jej zapach ich odrzuca. Ale w torturach nie przeszkadza to absolutnie. I tak więziona w lochach zabezpieczonych silnym zaklęciem, odcięta od dworu i możliwości ucieczki, znalazła się w wyjątkowo patowej sytuacji. Ani ona nie może pomóc Nyfainowi ani on jej, choć w pewien sposób jej pomoga… Jaki związek z jej torturami ma jego …onanizacja ? Hmm…

No właśnie, w tej książce wszystko sprowadza się do seksu, do orgii, do wszelkiego rodzaju perwersji. To jest zarazem kluczem do wszystkiego i psuje finalny efekt. Jak przechytrzyć Doliona i podnieść mu ciśnienie ? Seks. Jak uratować królestwo i zdjąć klątwę ? Seks. Jak ulżyć ukochanej w cierpieniu? Seks. I tak bez końca.

Jak już myślałam, że autorka zagłębi się w emocje bohaterów, nada większy sens tej całej klątwie, momentalnie zrujnowała moje nadzieje.

Aczkolwiek nie da się zaprzeczyć, że bardzo dużo tu się dzieje. Pomijając tę erotykę, mamy tu sporo zwrotów akcji, szokujących odkryć, pełnych napięcia i niepewności chwil. Lochy królestwa demonów skrywają więźniów mogących okazać się takim strzałem w kolano dla Doliona. Jego ignorancja i nadmierna pewność siebie to coś co warto wykorzystać przeciwko niemu. Czy Finley się to uda? Z pewnością nie zrobi tego w pojedynkę. Jednak ma wiernych i lojalnych przyjaciół, na których zawsze może polegać.

Większość książki jest pisana z perspektywy samej Finley. Znacznie więcej niż w poprzednich częściach mamy tu Hadriela i Leali i to z ich opowiadań zazwyczaj dowiadujemy się jak ciężko Nyfainowi znieść rozłąkę z jego towarzyszką, jak panicznie boi się, że do niego nie wróci tym bardziej, że na horyzoncie pojawia się konkurencja. I mimo, że sam kazał jej nie wracać, znaleźć szczęście u boku innego, który będzie miał jej więcej do zaoferowania niż zrujnowane i obciążone klątwą królestwo, który będzie lepszy niż oznakowany bliznami smok bez skrzydeł. Mimo to zazdrość i chęć dominacji jest nie do okiełznania.

Sam Nyfain jest w tym tomie wg mnie pokazany jako niby taki bohater z jednej strony, który tak wiele poświęcił żeby ratować Wyvern. Ale zarazem sam, bez niej jest wyjątkowo słaby, co mnie niezmiernie irytowało. Są chwile gdy ich wzajemna wiara w siebie, gotowość by zrobić wszystko by ratować siebie, dodać pewności jak ważni są dla siebie, jest naprawdę ujmująca. Gdyby autorka nie sprowadzała wszystkiego do tego prymitywnego wręcz pociągu seksualnego, gdyby więcej było zwykłych emocji, mniej pożądania, byłby naprawdę super.

W książce jest nie mało humoru i jak chwilami bywa zabawny tak też momentami irytujący czy żenujący. Strasznie mnie tu drażniły przydomki jakie Finley nadawała bohaterom, których imion nie znała. W tych momentach humor był wyjątkowo niskich lotów jak na mój gust.

Tak więc Kochani, książka a w sumie seria, nadal jest taka, że ciężko ją i polecić i odradzić. Nie każdy ją polubi, nie każdy będzie w stanie nawet przeczytać do końca. Kwestia gustu. Ja się uparłam, że poznam całość i z przymrużeniem oka, potrafię czerpać przyjemność z jej czytania. Na swój sposób ją polubiłam mimo, że tak się zawzięcie jej czepiam. Coś mimo wszystko w sobie ma i po tak zaskakującym zakończeniu, już nie mogę się doczekać finału, bo z tego co się orientuję, ostatni, czwarty tom wciąż przed nami.

Dajcie znać czy znacie tę serię, co o niej sądzicie.

Dziękuję za egzemplarz do recenzji Wydawnictwu Nowe Strony.

• Przeczytane 2023