Tajemnica woźnej Drucik

Okładka książki Tajemnica woźnej Drucik Alicja Sinicka
Okładka książki Tajemnica woźnej Drucik
Alicja Sinicka Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Detektywi z podstawówki (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Detektywi z podstawówki (tom 2)
Skarpa Warszawska
2023-05-17
2023-05-17

Świetna pozycja dla dzieci z podstawówki. Zwłaszcza chłopców zafascynowanych piłką nożną. Historia z wieloma odnośnikami do współczesności. Lekka, łatwa i przyjemna.

Kolejny tom przygód trójki młodych detektywów. Córce się podobało, przed jej zaśnięciem dyskutowaliśmy często, kto może być winny. Ja trafiłem, ona po fakcie twierdzi, że "w myślach" zawsze podejrzewała faktycznego winnego. Śmiem wątpić.
Już się mała nie może doczekać następnego tomu, to najlepsza rekomendacja.

Już się mała nie może doczekać następnego tomu, to najlepsza rekomendacja.

Pisanie thrillerów jest ciężką pracą, ale pisanie książek dla dzieci, i to w aranżacji kryminału to jest majstersztyk. Czytam razem z ośmioletnią córą:D

Nawet fajna, ale bardzo mało stron, a fabuła bardzo prosta.
Ja nie czułam klimatu, bo już jestem nastolatką, ale poleciłabym bardziej dzieciom w przedziale 6-8.
P.s. Lekko się czyta ;)

Nawet fajna, ale bardzo mało stron, a fabuła bardzo prosta.
P.s. Lekko się czyta ;)

Jak to jest być detektywem? Pewnie wielu z Was w dzieciństwie wyobrażało sobie taką pracę... Ja nie raz oddawałam się marzeniom i bujałam na skrzydłach fantazji rozwiązując tajemnice i zagadki otaczającego świata.

W podstawówce Kasi, Wojtka i Karola ma się odbyć turniej piłkarski, w którym można zdobyć prawdziwy puchar. Jednak gdy w szkole zaczynają dziać się dziwne rzeczy młodzi detektywi muszą znowu ruszyć do akcji! Czy nowa woźna coś ukrywa?

Wspaniała, pouczająca historia pełna zwrotów akcji i dobrego humoru :) Książka jest napisana bardzo przystęnym dla młodych ludzi językiem i cudownie wydana - twarda oprawka i duże litery, które nie męczą wzroku dziecka.
Alicja Sinicka pokazała, że umie pisać tylko fantastyczne kryminały dla dorosłych, ale też dla najmłodszych czytelników. Ja od zawsze uważałam ten gatunek literacki za jeden z najciekawszych i rozbudzających wyobraźnię. To świetna okazja żeby poćwiczyć umiejętność rozwiązywania zagadek!
Ogromnie polecam!

Książka dla dzieci z wątkiem detektywistycznym. Bardzo przyjemnie napisana, można razem z bohaterami spróbować rozwikłać kilka zagadek.

DETEKTYWI Z PODSTAWÓWKI
@alicja_sinicka
@skarpawarszawska

W podstawówce do której uczęszcza trójka przyjaciół Kasia, Karol i Wojtek zostaje zorganizowany turniej piłkarski. Głównym organizatorem jest znany na całym świecie piłkarz, który również przekazuje swój złoty puchar jako nagrodę dla zwycięzców. Jednak w szkole zaczynają dziać się dziwne rzeczy, w tym znika nagroda turniejowa. Dodatkowo w szkole pojawia się nowa tajemnicza woźna Janina Drucik, która wzbudza w dzieciach wiele emocji.
Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Czy tajemnica dziwnych wydarzeń zostanie rozwiązana?

Książka jest fenomenalna, ciekawa, edukacyjna i wciągająca. Dzieci były nią zachwycone, a i przyznam Wam się po cichutku, że ja również z wielką przyjemnością i zainteresowniem ją przeczytałam. Autorka trzyma czytelników w napięciu, ciągłym rozwojem sytuacji oraz świetnie żongluje emocjami. Ponadto Pani Alicja pokazuje dzieciom jak ważny jest sport, jak wspólny cel jednoczy. Należy jeszcze wspomnieć, że książka zawiera piękne ilustracje.
Ja, matka trójki dzieci jestem nią zachwycona, polecam wszystkim dzieciom i mamom, a my już zamawiamy poprzednie części.

DETEKTYWI Z PODSTAWÓWKI
@alicja_sinicka
@skarpawarszawska

Tajemnica Woźnej Drucik to idealna książka nie tylko dla młodych wielbicieli kryminałów, ale również dla fanów piłki nożnej. To już druga sprawa, która rozwiązuje trio szkolnych detektywów Kasia, Karol i Wojtek. Tym razem muszą znaleźć sprawcę sabotażu piłkarskiego turnieju. Z niecierpliwością czekałam na rozwiązanie tajemnicy oraz wyjaśnienie, co łączy szkolną woźną z gwiazdą piłki nożnej. Książka jest napisana zabawnym językiem. Dużym plusem są ilustracje Łukasza Silskiego, zwłaszcza podobizna Woźnej Drucik sprawiła, że poczułam gęsią skórkę.

[RECENZJA]
TAJEMNICA WOŹNEJ DRUCIK
Autor: Alicja Sinicka
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Premiera: 17.05.2023
Tom 2, seria: Detektywi z podstawówki

Alicja Sinicka – autorka znana gównie z thrillerów dla dorosłych, napisała drugą już książkę dla dzieci. W 2022 roku ukazała się pierwsza część serii DETEKTYWI Z PODSTAWÓWKI – TAJEMNICA DYREKTORA BĘBENKA. Tym razem młodzi Czytelnicy wraz z bohaterami odkrywać będą TAJEMNICE WOŹNEJ DRUCIK.

WCIĄGAJĄCA, ZABAWNA I PEŁNA ZWROTÓW AKCJI HISTORIA SZKOLNYCH PRZYJACIÓŁ, DLA KTÓRYCH PRAWDA JEST ZAWSZE NAJWAŻNIEJSZA.

Akcja książki dzieje się w Szkole Podstawowej imienia Czesława Miłosza. Właśnie trwają przygotowania do turnieju piłkarskiego zorganizowanego przez znanego piłkarza Radosława Mieczyka. Nagrodą główną jest złoty puchar. Okazuje się, że w trakcie imprezy puchar znika. Kasia, Karol i Wojtek wznawiają posiedzenia biura detektywistycznego KASZ i HEN. Dzieciaki chcą odnaleźć sprawcę kradzieży. Pierwsze podejrzenia padają na Janinę Drucik. Woźna ostatnio zachowywała się dość podejrzanie i była bardzo zainteresowana wydarzeniem sportowym. Czy to kobieta ukradła puchar? Czy detektywom uda się poznać prawdę i odzyskać nagrodę? Jaką tajemnicę skrywa woźna?

"WSZYSTKO JEST KWESTIĄ CHĘCI. JAK SIĘ NAPRAWDĘ CZEGOŚ CHCE, TO MOŻNA GÓRY PRZENOSIĆ, A JAK SIĘ NIE CHCE, TO I GRUDKA PIASKU W BUCIE BĘDZIE DUŻYM PROBLEMEM." – motto życiowe jednego z bohaterów.

Jestem po raz kolejny zachwycona małymi detektywami. Jest to zdecydowanie lektura dla małych i dużych Czytelników. Do tego bardzo podoba mi się oprawa graficzna. Ilustracje wykonał Łukasz Silski. Książka jest w twardej oprawie, duży druk i przyjemna dla oka czcionka. Od razu po wzięcu egzemplarza do ręki przypomniały mi się książki, które ja sama otrzymywałam jako nagrody do świadectwa na zakończenie roku szkolnego.

Książka po brzegi wypełniona jest wartościami i ciekawymi tematami. Autorka nie moralizuje bohaterów, a przez to też Czytelników, ale pokazuje jak warto postępować, podaje wskazówki oraz promuje pozytywne zachowania. Alicja Sinicka tym razem postawiła na wydarzenie sportowe, a sport to też rywalizacja, współpraca, emocje związane ze zwycięstwem, ale i przegraną, jednoczenie i wspólne działanie by osiągnąć cel i wygrać. Dzieciaki wspólnie się uzupełniają w drodze do zwycięstwa. Uczą się też przeżywać emocje, radzić sobie ze stresem. Bardzo podobało mi się również nakreślenie takiego tematu jak powrót do korzeni. Radosław Mieczyk jest wychowankiem szkoły w której dzieje się akcja książki. Mężczyzna jest aktualnie sportowcem znanym na całym świecie. Zdecydował się jednak wrócić do miejscowości w której się urodził i promować aktywność fizyczną oraz wspierać lokalnych młodych sportowców. Autorka pokazuje też trochę blaski i cienie popularności. Podobały mi się również wyjaśnienia oraz wprowadzenie do słowniczka małych czytelników różnych zwrotów np. konferencja prasowa, autobiografia, dmuchać na zimne.

Seria dedykowana jest dla uczniów młodszych klas szkoły podstawowej, mniej więcej 1-4. Myślę, że przy lekturze świetnie będą bawić się również dorośli i z przyjemnością wrócą chociaż na chwilę do wspomnień i szkolnej ławki. A przede wszystkim będą ciekawi rozwiązania kryminalnych zagadek i poznania tajemnic głównych bohaterów. Serdecznie polecam!

[RECENZJA]
TAJEMNICA WOŹNEJ DRUCIK
Autor: Alicja Sinicka
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Premiera: 17.05.2023
Tom 2, seria: Detektywi z podstawówki

Gdy byłam małą dziewczynką, właśnie takie książki czytałam. Świetny kryminał dla dzieciaków. Choć czytałam ją z bratanicą bo sama raczej nie sięgam po literaturę dla dzieci, to muszę przyznać, że niezle bawiłam się przy tej historii. Bardzo polecam, książka będzie idealna dla młodszych dzieci ale też dla młodzieży.

• Wyzwanie LC 2023
  • Chcę kupić