Antykwariat dobrych życzeń

literatura dziecięca
Czytelnia
2023-09-15
2023-09-15

Cudowna historia. Czyta się ją/słucha się jej z dużym zainteresowaniem. Polecam.

Antoś wraz z rodzimi mają za zadanie posprzątać stary strych w domu babci chłopca. Nie wie, że jego rodzice mieli dla niego niespodziankę. Tymczasem, chłopiec odnajduje stare pamiętniki dziadka, a razem z nimi tajemniczy notatnik, który staje się początkiem spełnienia marzeń i… niesamowitej przygody.

,,Antykwariat dobrych życzeń” to niedługa lektura, z którą bardzo przyjemnie spędziłam czas. Mimo że jest to historia przeznaczona raczej dla młodszych czytelników, to i ja z ciekawością śledziłam losy bohatera. Autorka w uroczy i wzruszający sposób przedstawiła codzienne problemy młodych ludzi, ukazując magię dobrych życzeń, serdeczności i dobrego słowa. To historia o przyjaźni, rodzinie i marzeniach oraz życzliwości, wrażliwości i serdeczności okazywanej drugiemu człowiekowi. To także historia o codziennych problemach i dylematach oraz sprzeciwianiu się złym zachowaniom. Nie brakuje w niej trudnych tematów, ale przedstawionych w przystępny sposób, odpowiedni dla młodych czytelników. Nie tylko bawi, ale i uczy oraz zmusza do refleksji, ukazując dobre wzorce.
,,Antykwariat dobrych życzeń” to piękna, mądra i wzruszająca historia, ukazująca co tak naprawdę jest ważne. Świetna lektura na jeden wieczór – dla całej rodziny.

,,Antykwariat dobrych życzeń” to niedługa lektura, z którą bardzo...

Antoś z rodzicami co sobotę jeździł do dziadka i babci na wieś. Bardzo lubił te dni. Teraz kiedy dziadka zabrakło miał pomóc babci uporządkować strych. A na strychu, wiadomo, czają się skarby. I Antoś je znalazł. Były to brązowe zeszyty zapisane równym pismem przez dziadka i jeden zeszyt niebieski, na którym nie dało się pisać ani długopisem, ani ołówkiem, ani nawet piórem kulkowym. Tata powiedział, że musi znaleźć wieczne pióro. I tak Antoś trafił do antykwariatu. Pióro, które tam otrzymał, pisało w niebieskim zeszycie. Antoś umieszczał w tym zeszycie swoje marzenia, pragnienia dotyczące poznanego chłopca czy zaginionego pieska. I one się spełniały. Czy spełniały się wszystkie marzenia Antosia? Sprawdź. Przeczytaj. Dowiesz się, co w życiu jest najważniejsze, czy musimy dostać wszystko o czym sobie pomyślimy? Piękna książka dla małych czytelników i większych również.

Piękna historia, w sam raz dla dzieci. Książka czytana dzieciom do snu, tak je wciągnęła, że nie chciały jej odłożyć.

Opowieść o chłopcu w wieku szkolnym, dostaje tajemniczy zeszyt, który spełnia życzenia, acz tylko te które mają dobre i pomocne intencje dla innych. Historia uczy, że warto pomagać i czynić dobro.

To pięknie opowiedziana historia chłopca, który odnajduje dziennik dobrych życzeń i wpisuje w nim dedykowane innym osobom. O dziwo spełniają się do czasu, gdy w dzienniku pojawia się jego życzenie dla siebie… I wtedy dziennik znika. Ale o tym jaką radość przynosi spełnienie i dlaczego warto dobrze życzyć dowiecie się z tej książeczki. Spotkacie w niej przemiłych bohaterów, zaprzyjaźnicie się z nimi. Wyjątkowa to opowieść, w której świat rzeczywisty przenika się z baśniowym, ale czy spełnienie życzeń nie ma w sobie coś z baśni? Przeczytajcie ze swoimi dziećmi, albo sami po nią sięgnijcie. Takie powinny być książki dla dzieci. Ciepłe i mądre.

,,Antykwariat Dobrych Życzeń" to pozycja idealna do samodzielnego czytania przez dzieci w młodszym wieku szkolnym, ale również do odkrywania jej tajemnic drogą słuchania tekstu czytanego przez rodzica czy dziadków, również młodszym pociechom. Książka z ważnym przesłaniem, a zatem głęboka w treści, skłaniająca do refleksji nad takimi kwestiami jak: więzi rodzinne, relacje międzypokoleniowe, rola wspomnień, kwestia dobra i właściwych postaw wobec drugiego człowieka czy postrzegania samego siebie właśnie na tym tle.

Kasia Keller zaprasza czytelników do świata Antosia, który podczas sprzątania strychu u babci odkrywa pamiątki po ukochanym dziadku i natrafia na prawdziwy skarb, za pomocą którego dokonuje niezwykłych zmian nie tylko w swoim, ale przede wszystkim innych - życiu. Rezolutny chłopiec, będący świadkiem krzywd wyrządzanych pewnemu pierwszoklasiście czy sympatycznej ekspedientce pragnie, by ich okrutny los uległ zmianie, w czym pomaga tajemniczy artefakt. Moc spełniania przezeń życzeń obwarowana jest jednak poważną przesłanką, wymagającą wyzbycia się egoizmu, a kierowania dobrym sercem.

Ważną postacią w tej opowieści jest starszy antykwariusz, a sam wątek, w którym bierze udział, stanowi okazję do zaznajomienia małych czytelników z rolą i niezwykłością miejsca, jakim jest antykwariat i jego zasoby.

Jeśli zatem szukacie dla swoich milusińskich historii, która ich zaciekawi i pochłonie bez reszty, a przy tym podkreśli wartość więzi rodzinnych, przyjaźni i troski o innych, to ,,Antykwariat Dobrych Życzeń" będzie doskonałym wyborem. Jest też spora szansa na to, że wasze dzieci, podobnie jak Antoś, zapragną prowadzić własny pamiętnik i utrwalać w nim swoje wspomnienia. Życzę im tego gorąco!😉

Kilka dni temu nie mogąc zasnąć poszukiwałam na Storytel książki, która przyniesie rozluźnienie, złagodzi emocje.

Zdałam się na propozycję i okładkę, która będzie miała to coś co przykuje moją uwagę. I tak natrafiłam na audiobooka powieści dla dzieci "Antykwariat dobrych życzeń" autorstwa Kasi Keller, której książki uwielbiam 📚

Antoś, główny bohater bardzo lubił się uczyć, ale szczególnie wyczekiwał soboty, bo to właśnie wtedy wraz z rodzicami udawał się w odwiedziny do babci mieszkającej na wsi.

W planach mieli sprzątanie strychu, który był ukochanym miejscem zmarłego dziadka. Doskonale wiemy, że takie miejsca skrywają niekiedy sekrety, tajemnice przeszłości i inne ciekawostki.

Podczas sprzątania udaje im się znaleźć wiele pamiątek, a wśród nich pamiętnik. Okazuje się, że nie jest zwyczajny, ponieważ potrzeba specjalnego pióra, aby móc w nic cokolwiek napisać.

Wszystkie drogi prowadzą do pana Anatola, który prowadzi antykwariat. Do miejsca w którym chciałabym się znaleźć i spotkać takiego pana, który potrafi tak opowiadać i czynić dobro.

Jakie przygody czekają na Antosia i kolegę poznanego w szkole, z którym nie chciano się bawić?

Co kiedy okazuje się, że zapisane w pamiętniku słowa spełniają się w rzeczywistości?

Jak wybrać sprawy ważne, aby mogły się zrealizować?

To książka wyśmienita do wspólnego czytania z dzieckiem.

Jestem przekonana, że będzie to fantastyczny czas, aby wspólnymi siłami móc przeżywać przygody Antka i jego najbliższych.

Co więcej można rozmawiać na tak wiele tematów, które autorka umiejętnie przekazuje czytelnikowi.

Audiobook fenomenalnie czyta Jacek Bończyk, dodatkowe efekty dźwiękowe sprawiają, że zostajemy wciągnięci w sam środek fabuły.

Jeśli szukacie idealnego prezentu na Mikołajki, koniecznie zapiszcie sobie ten tytuł 📖 Polecam z całego serca ❤

Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Czytelnia 🙂
Moja ocena 10/10

Antoś, główny bohater bardzo lubił się...

Świat z zasady dobry czy może zły jest? Jak to rozumiecie? Czego wolicie trzymać się?

„Antykwariat dobrych życzeń” Kasia Keller.

Antoś razem z rodzicami udaje się do domu babci na wieś. Ważnym elementem dnia mają być porządki na strychu, który przez całe życie był królestwem zmarłego dziadka.

Ku wielkiemu zaskoczeniu, przypadkowo odnajdują tajemniczy skarb… którym jest sekretny dziennik.

Tak rożny od pozostałych pamiętników, wymaga dodatkowo specjalnego pióra. Jego poszukiwania kierują chłopca do antykwariatu Pana Anatola.

Spisane treści nabierają dziwnej mocy, a nowi znajomi Antosia stają sie dla niego ważnymi osobami.

Czy zapisane życzenie może zrealizować się w rzeczywistości ?
Czy koniec czegoś to zawsze początek czegoś innego ?
Czy dobro zwycięża zło ?

Nowe oblicze Kasi, pełne wrażliwości i pięknej codzienności. Historia nie jest skomplikowana ani długa a zawiera w sobie ogrom pozytywnych wrażeń i przyjemnych doznań.

Otula i daje nadzieje. Otwiera oczy i przybliża do drugiego człowieka.
Ciekawa opowieść pokazuję, że nasz świat to ja i Ty. Ludzie.

Tylko od nas zależy jakie relacje będą między nami i co nawzajem możemy sobie dać.
Pokochałam Antosia, jego naturalność i dziecięcą mądrość. Już nie mogę doczekać się jego następnej przygody.

„Antykwariat dobrych życzeń” Kasia Keller.

Ku wielkiemu zaskoczeniu, przypadkowo odnajdują tajemniczy skarb… którym...

Niezaprzeczalnym atutem literatury dziecięcej jest magia przenikająca wiele książkowych stron i wiele zapisanych w nich historii. To ona dodaje wyjątkowości wszystkim opowieściom. Ona umiejętnie łączy fikcję z rzeczywistością i to właśnie ona wtóruje wszelkim marzeniom książkowych bohaterów.
"Antykwariat dobrych życzeń" Kasi Keller to książka, w której owej magii z pewnością nie brakuje. Znaleziony na strychu przez kilkuletniego Antka niebieski zeszyt, staje się źródłem wielu dobrych uczynków. To za jego sprawą Antek z mamą trafia do sklepu papierniczego, a później do Antykwariatu Pana Anatola. Pragnienia chłopca, zapisane za pomocą wiecznego pióra, szybko odzwierciedlają się w realnym życiu dopóty, dopóki chłopiec skupia się na innych.
Gdy jednak pragnie czegoś dla siebie, spotyka go rozczarowanie. O czym pomyślał Antek? Czy niebieski zeszyt naprawdę ma magiczną moc?
Ciepła, wciągająca od pierwszych stron opowieść zaciekawi czytelników w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Wartościowa to książka, z ważnym przesłaniem nie tylko dla naszych pociech.
Cudowne ilustracje zmalowała Natalia Berlik.
Polecam Waszej uwadze.

"Antykwariat dobrych życzeń" Kasi Keller to książka, w której owej magii z...

• Audiobooki
  • Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Antykwariat dobrych życzeń