Pisarka

Thriller Pisarka

Wyróżniona opinia i

Pisarka

przeczytanych książek 1145 napisanych opinii 1142

Pamiętam, jak parę lat temu zafascynowała mnie "Idealna", czyli literacki debiut Pani Magdy. Od tamtej pory mam na celowniku jej kolejne książki i gdy wpadła mi w ręce "Pisarka", nie wahałam się ani chwili. Nie chciałabym tu jednak porównywać obu historii, uważam to za bezsensowne, dlatego skupię się na "Pisarce".
Sam pomysł na fabułę uważam za intrygujący. Na co dzień raczej nie zastanawiamy się, jak może wyglądać życie autorów, a dzięki tej lekturze mamy jego namiastkę. Plusem są również krótkie rozdziały i historia pokazana z perspektyw kilku bohaterów, co dodaje całości dynamiki i sprawia, że lekko się ją czyta.
Mam jednak wątpliwości odnośnie bohaterów samych w sobie. Zabrakło mi głębi ich charakterów, według mnie zostali przedstawieni bardzo powierzchownie, jak gdybyśmy mieli do czynienia z ich obrazami z social mediów, a nie prawdziwymi osobami. Przez to książka straciła dla mnie sporo ze swojej wartości. Przeczytałam ją do końca, ponieważ jednocześnie nie nudziła, ale nie mogę uznać jej za chociażby ponadprzeciętną.

Sam pomysł na fabułę uważam za intrygujący. Na co dzień...

[RECENZJA]
PISARKA
Autor: Magda Stachula
Wydawnictwo: LUNA
Premiera: 14.06.2023

NAJWIĘKSZE DEMONY MIESZKAJĄ W TWOJEJ GŁOWIE

Główną bohaterką książki jest Laura Ruta poczytna pisarka thrillerów. Kariera autorki nabiera tempa, czytelnicy pokochali jej pióro, a kobieta świętuje kolejną premierę. Spotkania autorskie, wywiady, rozmowy. Życiem Laury interesuje się coraz więcej osób. Wkrótce kobieta dostaje tajemniczą przesyłkę, bez oznaczonego nadawcy. Do Ruty wracają wspomnienia i strach związany z wiadomością, którą dostała przez laty. Kto zna jej adres? Kto ponownie zagraża kobiecie? Czy bezpieczeństwo Laury jest zagrożone?

UKRADŁAŚ MI MOJĄ HISTORIĘ…

Kilka dni później kobieta nie wraca na noc do domu. Rozpoczyna się policyjne śledztwo. Media i czytelnicy przypisują zdarzeniu wiele hipotez. Być może to zaplanowany chwyt marketingowy dla zwiększenia sprzedaży książek. A może Laura została porwana przez psychofana? Co stało się z kobietą? Czy wciąż żyje?

Czytałam z dużym zaciekawienie. Finał historii mnie zaskoczył. Magda Stachula nie zawodzi, napisała kolejną znakomitą historią, pełną emocji, tajemnic i dusznej atmosfery. Trzyma w napięciu. Pokazuje kulisy pisarskiego świata, działań marketingowych i tworzenia historii. Dużą rolę odgrywa również przeszłość. Pojawi się wyraźny motyw zdrady, zazdrości, zemsty i obsesji. Rozdziały pisane są z perspektywy kilku bohaterów. Oprócz Laury do głosu dochodzi również jej mąż Sebastian, agent Artur oraz początkująca pisarka Joanna. Czy to ktoś z nich będzie starał się zaszkodzić Laurze? A może pojawi się ktoś zupełnie nowy? Zachęcam do przeczytania.

[RECENZJA]
PISARKA
Autor: Magda Stachula
Wydawnictwo: LUNA
Premiera: 14.06.2023

NAJWIĘKSZE DEMONY MIESZKAJĄ W TWOJEJ GŁOWIE

Od lat jestem wierną fanką stylu pani Magdy. Jej powieści wyróżniają się na naszym rynku wydawniczym. Autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu, zaciekawić, dozować emocje. Podobnie było w "Pisarce"; tajemnice, sekrety i panoszący się w każdym rozdziale niespokojny nastrój. Może nie jest to najlepsza powieść, ale pomysł na fabułę to strzał w dziesiątkę. Zabrakło mi przysłowiowej kropki nad i. Może nieco bardziej spektakularnego zakończenia? Niezależnie od tego zaliczam się do zwolenników pisarki.. ;)

Zawiść, żądza sławy i zdrada te 3 rzeczy okreslaja tę książkę.

Laura Ruta, autorka mrożących krew thrillerów, pochłania ją pisanie, spotkania autorskie, stawia to na pierwszym miejscu. Mogłoby się wydawać szczęśliwa i spełniona kobieta. Piękny dom, przystojny mąż i przyjaciółka i kariera, która pozwala spełniać marzenia. Wszystko z zewnątrz wygląda idealnie. Ale pewnego dnia autorka dostaje tajemniczą przesyłkę, która przypomina jej o wcześniejszym liście. A zaraz później kobieta znika bez śladu.

Kto za tym stoi? Fanki, mąż, przyjaciółka a może agent autorki? A może jeszcze ktoś inny?

Historia opisana została z perspektywy 4 osób, wszystkie te osoby są w jakiś sposób ze sobą powiązane.

Wciągająca i miejscami zaskakująca i chwilami trzymająca w napięciu. Może nie do końca powiedziałabym, że to thiller, ale czytało się to bardzo dobrze. Styl autorki jest lekki. A fabuła ciekawa i wciągająca. Ukazuje nam kulisy świata autorskiego. Pokazuje, że nie wszystko jest takie, jak my to widzimy.
Polecam na jesienny wieczór ❤️

Zawiść, żądza sławy i zdrada te 3 rzeczy okreslaja tę książkę.

Ponownie udane spotkanie z twórczością Magdy Stachuli. Jest tutaj wszystko, z czego autorka jest znana: niepokojący klimat, narracja z punktu widzenia poszczególnych postaci, nie brak tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. Do samego końca. To była udana lektura.

Dobry pomysł na fabułę. Bardzo ciekawy początek. Każdy bohater ma "coś za uszami". Każdy coś ukrywa. Niestety - zakończenie trochę rozczarowuje.

Świat artystyczny wydaje się wielu osobą prawie że rajem, jednak czy każdy potrafi się w nim odnaleźć czy splendor sława są warte swojej ceny. Pisarka uświadamia nam że każdy sukces jest okupiony wyrzeczeniami. Czasami trzeba się wyrzec przyjaciół czasami rodziny a czasami samego siebie. Żeby dotrzeć na szczyt potrzeba uporu i bezwzględności. Ze szczytu łatwo spaść i jest się tam bardzo samotnym nie można być pewnym kto jest naszym przyjacielem a kto tylko nas wykorzystuje. Główna bohaterka jest właśnie takim człowiekiem sukcesu któremu ktoś zaczyna grozić. Pytanie kto jest wrogiem kto przyjacielem dręczy i nie pozwala spokojnie pracować.
Muszę się przyznać że z opinią o tej książce mam spory problem bo z jednej strony podobała mi się przeczytana w dwa wieczory. Co prawda w byciu wciągającym wirem przeszkadzała mi nieco forma książki każdy rozdział pokazuje nam historię oczami innego bohatera. Osobiście nie przepadam za takim prowadzeniem opowieści. Sama historia jest ciekawa wielowątkowa. U tu pojawia się problem bo książka zupełnie nie pasuje mi do gatunku troszkę mało tu strachu grozy mroku. Mamy za to psychologiczne rozważania o zdradzie, dążeniu do wyznaczonych celów. Dochodzenie w kryminalnej sprawie też jest lekko mdławe. Mało dokładnie pokazane bez zwrotów tajemnicy.

Książkę polecam tym czytelnikom którzy lubią mix gatunków, zapaleni miłośnicy gatunku mogą się poczuć nieco rozczarowani.

„Pisarka“ to historia pełna niewiadomych i domenie z przeszłości. Jest to Thriller o Laurze, która jest autorka powieści . Po premierze jednej z książek dostaje ona dziwna przesyłkę i wszytsko się zaczyna na dobre. Strach Laury , a później jej nagle porwanie. Czy ktoś postanowił ja zabić, a może to tylko taki chwyt marketingowy ? Czy historia skończy się pozytywnie , a może nie poznamy prawdy? Tego i wiele więcej histori jaka kryje się za tym poznacie czytając ta książkę. Polecam

Cenię twórczość Pani Magdy. Jednak "Pisarka" to nie to, czego się spodziewałam. Od początku mnie nie porwała, Już w samym opisie okładkowym jest zapowiedź czegoś, co wcale nie zdarza się na początku. I czytelnik czeka na to, cco było zapowiedziane, a samo wydarzenie po prostu - pyk i koniec.
Nie odczułam wcale budującego się napięcia, niestety.
Szczerze, czułam się, jakbym czytała wywody nastolatków...zbyt banalna historia, samo wyjaśnienie motywów porywacza/ki nie trzyma się kupy.... Nawet przez chwilę nie czułam się, że czytam thriller, bardziej jakaś obyczajówka z maleńkim wątkiem kryminalnym.
Zdecydowanie poprzednie powieści, jak "Nieobliczalna" czy seria "Oszukana" są bardziej mroczne. "Pisarka" aż nazbyt banalna.

Nie odczułam wcale budującego się napięcia, niestety.
Szczerze, czułam się, jakbym...

Wyjątkowo przeciętna historia, która mnie nie porwała. Spodziewałam się mroku, emocji i zawirowań akcji, a dostałam tyle co nic

• Przeczytane 2023
  • Audiobooki