Harry Potter: Magiczny almanach

Media Rodzina
2023-10-10
2023-10-10
harry potter fantasty

Świetne kompendium wiedzy dla fanów świata Harrego Pottera. Przeżyj lekcje zielarstwa, eliksirów, opieki nad magicznymi stworzeniami i inne. Złóż wizytę w Zakazanym Lesie, na ulicy Pokątnej, w Banku Gringotta i w Ministerstwie Magii. Poznaj zakamarki Hogwartu i Hogsmade. Te i inne atrakcje czekają na Ciebie...odkryj wszystko na kartach Almanachu.

Lubicie wciąż na nowo odkrywać ulubione serie?

Ja tak, dlatego gdy dowiedziałam się o publikacji nowej książki z potterowego uniwersum wiedziałam, że szybko wyląduje na mojej półce!

"Harry Potter: Magiczny almanach" to bardzo kolorowa, pełna magii książka. Najważniejsze momenty, postacie i przedmioty z całej serii o Harry'm Potterze zostały tu przypomniane i opisane na nowo. Każda strona jest pełna historii magii i wiedzy z tego świata.

Bardzo przyjemnie spędziłam czas z tą książką. Jako fanka uniwersum odświeżyłam sobie całą serię sięgając zaledwie po jedną książkę. W dodatku pięknie i solidnie wydaną!

Dla nieco starszych czytelników Autorzy przygotowali niejeden wykres czy mapę, które pomagają usystematyzować zdobytą wiedzę w nieco inny sposób. Różnorodność form przekazu w tej książce sprawia, że każda kartka była nową przygodą.

Czym jest Czara Ognia? Kto założył Hogwart? Czemu feniksy się spalają?

To tylko kilka z wielu pytań, na które znajdziemy odpowiedź w almanachu! Opisom towarzyszą też cytaty wyjęte wprost z książek z serii.

Jeżeli chcecie na nowo poczuć ten dreszcz ekscytacji, który towarzyszył Wam podczas pierwszego spotkania z książkami J.K.Rowling to ta pozycja idealnie się do tego nada!

Lubicie wciąż na nowo odkrywać ulubione serie?

Książka ze względu na swoją cenę oraz zawartość zdecydowanie wyłącznie dla fanów serii. Almanach to pięknie ilustrowany zbiór ciekawostek o świecie oraz postaciach z uniwersum HP. Plansze są pięknie ilustrowane, bardzo często opatrzone cytatami z książek, ale..
No właśnie, czy 150zł okładkowe jest warte tego, aby mieć ilustracje wszystkich patronusów albo różdżek postaci? Czy dwustronicowy opis głównych postaci, np. Rona i Hermiony wymieniający ich zasługi albo przykłady złamania regulaminu przez wymienionego bohatera jest obowiązkowe? Myślę, że w pierwszej kolejności lepiej zakupić wersje ilustrowane HP lub (jeśli ktoś zna inne języki) edycję Minalima albo chociaż przejść się do księgarni stacjonarnej i przejrzeć co możemy znaleźć w środku za podaną cenę.

Owszem książka jest niesamowicie ładna, ale w zasadzie nie wnosi nic nowego i z tego tytułu odjęłam jedną gwiazdkę; druga poleciała za jej drukowanie w Chinach.

Bardzo dobra pozycja dla każdego Potterhead, piękne ilustracje oraz ciekawe informacje. Dbałość o każdy szczegół, widać ogrom pracy włożonej w tą pozycję. Świetne dopełnienie całości serii o HP.

Fantastyczna. Mimo , że wiele rzeczy już wiedziałem to nie przeszkadzało mi to czytać. Na plus również świetne ilustracje. Pozycja obowiązkowa dla fanów Harrego Pottera

Almanach to książka w starym stylu. Włożono w nią mnóstwo wieloosobowej pracy. Każda strona to inny świat. Nawet gdy większość informacji już się zna, to nadal encyklopedyczna forma i rysunkowe ujęcie przepięknie je podsumowuje i zbiera. Warto mieć, nie tylko przeczytać ale wracać do niej co jakiś czas. Kryje wiele niespodzianek i jest w stanie zająć na długie godziny. Nieprzekonanych do uniwersum HP jest w stanie zjednać a fanów ukoi. Kojarzy mi się z albumami z okienkami z lat 70/80 i książkami polskiej ilustratorki Nikoli Kucharskiej.

Super sprawa dla Potteromaniaków. Warta swojej ceny. Polecam

Super sprawa dla Potteromaniaków. Warta swojej ceny. Polecam

Po prostu wspaniała rzecz dla fana Harr'ego Pottera. Pięknie wydana z mnóstwem informacji, w których można zatonąć. Myślę, że każdy zainteresowany przepadnie w niej na kilka godzin, wyszukując nowe to szczegóły. Kompendium wiedzy o świecie czarodziejów. Niezmiernie cieszę się, że jestem jej posiadaczką :D

Nie jest to rzecz, którą koniecznie trzeba mieć. Ale jeśli już ją macie będzie bawili się świetnie studiując świat HP.

Fajna książka z ciekawostkami

Fajna książka z ciekawostkami