Fable of happiness, Book one

Trylogia Fable to jedna z najlepszych dzikich wersji retelling'u Pięknej i Bestii we współczesnym świecie jaką przyszło mi czytać w ostatnim czasie. To jedna z tych historii, które na tyle odciskają się w umyśle czytelnika, że nie dają o sobie zapomnieć.
Wraz z Fable autorka zabiera nas w dziewiczą podróż w nieznane, serwując mroczny i niebezpieczny romans z totalnym napięciem pomiędzy bohaterami, gdzie pożądanie i strach mieszają się pomiędzy stronami. I chociaż początek nie zwiastuje tej mroczności jaką polscy czytelnicy zdążyli poznać w twórczości autorki, to czym głębiej wchodziłam w fabułę tym owa mroczność zaczynała wypełzać na jej powierzchnię.

Być może zaskoczy Was tytuł tej książki "BAJKI O SZCZĘŚCIU", który w tej książce ma ukryte znaczenie, jednak tej historii daleko do bycia szczęśliwą bajką.

Ale zacznijmy od początku....

Gemma od młodych lat łaknie przygód. Do tego stopnia uwielbia wyprawy, wspinaczki, górskie wycieczki, że bierze udział w różnych wyzwaniach za które zdobywa pieniądze na dalsze wyprawy. Swoje wyprawy relacjonuje w social media i tak w wieku 26 lat osiąga sukces w tej dziedzinie. Można powiedzieć że zdobyła w życiu wszystko, oprócz miłości.
Teraz marzeniem Gemmy jest wybrać się na wyprawę dziewiczą, gdzie jeszcze nikt nie dotarł. Mało tego, ten kto pierwszy zdobędzie górę, będzie mógł nazwać ją swoim imieniem.
To co Gemma odkryje w tych górach na zawsze zmieni jej życie.
Główny bohater Kassen od 11 lat żyje w samotności pośród nieodkrytych przez cywilizację dzikich terenów Ameryki. Miejsce to kryje dużo tajemnic, a jedną z nich jest ogromna posiadłość z zewnątrz pokryta bluszczem i schowana w zaroślach. Jednak za jej drzwiami znajduje pałac z zapasem jedzenia i rosnących tam warzyw owoców i roślin jakie tylko można sobie wymarzyć. W mojej głowie od razu powstało sto pytań jak to możliwe?! Rozwiązanie tej zagadki okaże się być brutalną prawdą.
Jednak nie tylko mury tego zamczyska kryją przerażające tajemnice.
Od momentu w którym Gemma pojawia się niespodziewanie w życiu Kassena, naruszając jego prywatność, spokój i schronienie, mężczyzna toczy wewnętrzną walkę z samym sobą. Nie może pozwolić aby ktokolwiek odkrył to miejsce, jego istnienie i przeszłość którą tak skrupulatnie udało mu się utrzymać w ukryciu przez tyle lat. Zakopać głęboko w pamięci, sercu i duszy wydarzenia jakie nikomu nigdy się nie przyśniły, a przez które Kas wybrał samotność.
Połączyła ich dzikość. On przez wszystkie lata samotności stał się nieujarzmioną bestią w ludzkiej skórze. Miał w sobie nieokiełznaną prostotę i siłę, cechy które powoli wymierały we współczesny, cywilizowanym świecie a których Gemma podświadomie szukała u mężczyzn. Ona malutkimi gestami bezinteresownej dobroci dawała mu coś czego nie zaznał wcześniej.
Ich relacja przeradzała się od walki poprzez fascynację do kłębiących się uczyć, ktore powoli wypływały na powierzchnię z głębin ich serc i mieszały się z nienawiścią.
Uczyli się od siebie i siebie nawzajem leczyli.
Słuchajcie po kartkach tej historii się po prostu płynie, niczym po najwyższej fali adrenaliny. Byłam rozdarta emocjonalnie nad losem Gemmy oraz Kassena.
Ta trylogia to długa podróż bohaterów do spełnienia. Do odnalezienia miłości w najokrutniejszym z możliwych miejsc, ale paradoksalnie w najpiękniejszych dzikich terenach ziemi.
Ta książka jest pełna mroku, momentami pełna przerażających scen i opisów jakich Pepper Winters potrafi tylko dostarczyć, jednak całość daje obraz walki człowieka o szczęście, o wyrwanie się ze szponów demonów przeszłości, o odzyskanie siły i kontroli nad własnym życiem i pokonaniu przeciwności losu.
Będziecie doświadczać skrajnych emocji wobec głównego bohatera i leczyć swoje uczucia względem niego z każdym mijającym rozdziałem.
To historia również o poświęceniu, walce, wielkiej odwadze i empatii ze strony głównej bohaterki. Ona również przeszła boleśnie długą drogę, aby w końcu zaznać miłości tam gdzie nigdy nie spodziewała się jej odnaleźć.

Książka, która swoją zawartością wymusza na nas empatię. Wymusza na nas próbę analizy "co ja bym zrobiła? Jak bym się zachowała?"
Tego typu książki ciężko zaszufladkować. Nie jest to tylko romans, nie jest to tylko dark romans. Trzyma w napięciu, zaskakuje, jest przy tym bardzo pikantną historią z bólem w tle. Wielowarstwowa. Nie da się jej ocenić powierzchownie.
Cieszę się, że mogłam ją poznać dzięki @bbj_bookstagram (IG),która odkrywa perełki w świecie książek. Mam nadzieję, że ta seria będzie wyda w Polsce.

Cieszę...