Because of you

Okładka książki Because of you Izabella Nowaczyk
Okładka książki Because of you
Izabella Nowaczyk Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: You (Nowaczyk) (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
9788383204383
Liceum High School Przemoc

Całym sercem kocham tą dylogie 🫶🏻😻

Całym sercem kocham tą dylogie 🫶🏻😻

Muszę to przyznać. Szczerze pokochałam historię Oliviera i Leilii. Tak naprawdę to nie tylko ich, bo styl pisania Izabelli Nowaczyk też. Ksiażka niesamowita i świetna, a koniec rozdzierający serce. Nie jest to wybitny okaz polskiej literatury, ale mimo to, ta historia jest naprawdę warta przeczytania.

𝓡𝓮𝓬𝓮𝓷𝔃𝓳𝓪:
Gdy kupowałam tą książkę nie miałam wobec niej wysokich oczekiwań i szczerze mówiąc nie miałam jej w planie czytać. Jednak gdy przeczytałam tą historię stwierdziłam, że to jeden z moich najlepszych książkowych zakupów. A historia Oliviera i Lily, którą tak bardzo pokochałam znalazła się w moich najlepszych książkach 2023. Emocje towarzyszące przy czytaniu oraz sama opowieść jest bardzo wciągająca. Smutek, radość, oraz żarty bohaterów to właśnie to co urzekło mnie najbardziej w tej książce. Choć książka porusza różne problemy uśmiech nie schodził mi z twarzy, gdy Olivier powiedział coś słodkiego do Lily. Końcówka książki rozkruszyła moje serce na kawałeczki. Bardzo polecam i zachęcam do sięgnięcia.

𝓡𝓮𝓬𝓮𝓷𝔃𝓳𝓪:

Kolejne moje odkrycie z gatunku literatury młodzieżowej i do tego jakże udane! Cieszę się, że współcześni, młodzi autorzy chętnie poruszają trudniejsze tematy społeczne. W tym przypadku jest to alkoholizm, znęcanie się.
Uważam, że to bardzo udany debiut Pani Izabeli. Zabieram się za drugą część.

Uważam, że to bardzo udany debiut Pani Izabeli. Zabieram się za drugą część.

Fantastyczna. Bardzo podobał mi się cały motyw i wykreowane postacie. Było napięcie, było wzruszenie, NIE była to przegadana i nudna lektura! Szybko ją wciągnęłam. Jedynie nie podobał mi się wątek Victora, ale musiał się pojawić.

Pamiętam jak czytałam ją jeszcze na Wattpadzie I wyczekiwałam nowych rozdziałów. Historia która wciąga od pierwszych storn. Pokazuje miłość z innej perspektywy. Miłość nie zawsze jest słodka i kolorowa ta tutaj pokazuje że jest pełna poświęceń. Ale dzięki nim może koniec końców będzie szczęśliwa?
Przypadkowo na drodze Leili stanęło czterech chłopaków. A wśród nich Olivier Lane. Mimo początkowej niechęci do niego to z każdym przypadowym spotkaniem a później iej i planowanym dziewczyna zaczyna go lubić.
Między tym dwojgiem zawiazuje się przyjaźń. Dziewczyna wraz ze swoją przyjaciółką Amber która spotyka się z najlepszym przyjacielem Oliviera dołączają do ich paczki. Chłopak zaczyna ufać dziewczynie, niechce miłości jednak nic nie może na to poradzić że przy Leili czuje się zupełnie inaczej. Można powiedzieć że ich relacją zmierza w dobrym kierunku jednak wszystko się komplikuje przez jeden telefon. Tylko kto go wykonał?

Przypadkowo na drodze Leili stanęło czterech chłopaków. A wśród nich Olivier...

· ciężko jest nie przepaść dla niej.
· uświadamia wiele rzeczy.
· sceny 18+
· zakończenie jest smutne ALE jest druga część.
· jeśli zastanawiasz się nad przeczytaniem. to jest znak, że musisz to zrobić.
· problemy są pokazane w sposób realistyczny.
· pomiędzy dwoma głównymi bohaterami istnieje ogromny kontrast, aczkolwiek pomimo tego ciężko jest nie pokochać ich relacji czy ogólnie osobowości.

· ciężko jest nie przepaść dla niej.
· uświadamia wiele rzeczy.
· sceny 18+
· zakończenie jest smutne ALE jest druga część.
· jeśli zastanawiasz się nad przeczytaniem. to jest znak, że musisz to zrobić.
· problemy są pokazane w sposób realistyczny.

Książka super. Fajni bohaterowie z ciekawymi historiami. Polecam!

Książka super. Fajni bohaterowie z ciekawymi historiami. Polecam!

W ogóle nie mogłam wczuć się w historię i emocje bohaterów, momentami brakowało mi dokładniejszych opisów sytuacji. Dodatkowo książka nie zawiera ograniczeń wiekowych, a niektóre sceny są zdecydowanie 18+ lub chociaż 16+. DALEJ BĘDZIE SPOILER
Totalnie rozwaliła mnie scena gdy główni bohaterowie wyszli zapalić papierosa za knajpą. Jaka dziewczyna zgodziłaby się żeby chłopak po niecałym miesiącu znajomości (chyba miesiącu bo pogubiłam się w upływie czasu) zrobił jej przyjemność palcami w miejscu publicznym w środku dnia?! XD

Możliwy spojler!!!
Jedno spotkanie może zmienić wszystko. 17-letnia Leila Harris przekonuje się o tym, kiedy wraca z imprezy i przez przypadek trafia do owianego złą sławą, niebezpiecznego miejsca w Malibu. Tej nocy dziewczyna poznaje czterech chłopaków: Patryka, lucasa, Simona i Oliwiera. To właśnie ten ostatni wywróci jej życie do góry. Oliwier Lane z początku działa Leili
na nerwy, jednak nastolatka nie może zaprzeczyć, że chłopak ma w sobie coś, co bardzo ją przyciąga. Wkrótce Oliwier zaczyna coraz częściej pojawiać się w jej pobliżu, co sprawia, że-czy tego chcą, czy nie – nawiązuje się między nimi nić przyjaźni. Pewnego wieczoru Leila zabiera pijanego Oliwiera z baru chłopak celowo kieruje ich do zupełnie innego miejsca niż jego dom. Tego wieczoru wydarzą się rzeczy, które na zawsze przypieczętują ich znajomość. Ale czy to oznacza, że Oliwier jest chłopakiem dla niej?

Możliwy spojler!!!

• Do kupienia