Because of you

Okładka książki Because of you Izabella Nowaczyk
Okładka książki Because of you
Izabella Nowaczyk Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: You (Nowaczyk) (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa

Tytuł: Because of you
Autor: Izabela Nowaczyk
Wydawnictwo: Niezwykłe
Recenzja:
,,Jeśli tego potrzebujesz, będę dla ciebie cierpiała, bo właśnie tym jest miłość. Poświęceniem".
Bardzo długi zwlekałam z kupieniem tej książki i trochę żałuję haha. Coś mnie tchnęło i od razu po kupieniu zaczęłam czytać. Pochłonęłam tę historię w dwa dni i muszę przyznać, że bardzo miło się zaskoczyłam!!
Jest trochę niedociągnięć, ale mimo wszystko jest to idealna młodzieżówka na takie wiosenne dni, w których czujemy już powiew lata. W pewnym momencie zadałam sobie pytanie o czym tak naprawdę jest ta książka. Because of you to historia o miłości, przyjaźni i grupie młodych ludzi, którzy mają do podjęcia mnóstwo trudnych decyzji. Pojawia się też wątek problemów rodzinnych, zdrowia psychicznnego, zaburzeń odżywiania. Mimo to poznajemy również ludzi, którzy niosą pomoc, skutki złych decyzji, ale również sposoby ucieczki od problemów.
Leila a tak w zasadzie Lily jest osobą o czystym i nieskazitelnym sercu. Dziewczyna robi wszystko by dogodzić innym i być przy nich w trudnych chwilach, lecz gdzieś między tym wszystkim gubi siebie. Olivier Lane wyciąga do niej rękę i pokazuje, że to najwyższy czas by zadbać o siebie, przyszedł czas by to ona zgodziła się na pomoc innej osoby.
Pokochałam postać Oliviera. Zdecydowanie przepadłam w opisach jego osobowości. Zaznaczyłam pełno świetnych tekstów i cytatów z jego udziałem. To jaki on jest troskliwy i opiekuńczy w stosunku do Lily jest niesamowite. Takiego chłopaka to ze świecą szukać haha. Mało tego robi wszystko by zapewniać młodszemu bratu dzieciństwo pełne miłości i spokoju, chroni go tak bardzo jak może, co pokazuje jego rodzinną stronę. Chłopak jest skory do walki z najstraszniejszymi potworami.
Po prostu kocham takie klimaty i książka zdecydowanie przypadła mi do gustu, do tego stopnia, że potrzebuję drugiego tomu na wczoraj haha.
Polecam wszystkim fanom młodzieżówek i osobom, szukającym nowego książkowego męża.
,,Kiedyś byliśmy na placu zabaw ostatni raz i o tym nie wiedzieliśmy - wyszeptałam. - Nie chcę się starzeć. Chcę na zawsze pozostać siedemnastolatką."
Ocena: 4.5/5

bardzo mi się podobała, kocham twórczość izki

bardzo mi się podobała, kocham twórczość izki

Ta książka rozwaliła mnie na milion kawałeczków. Nie mogę przestać płakać😭❤️

Ta książka rozwaliła mnie na milion kawałeczków. Nie mogę przestać płakać😭❤️

Czytanie tej książki to udręka. Historia z potencjałem, ale napisana w tak fatalny sposób, że ciężko przez nią przebrnąć. Niektóre twory z Wattpada powinny na nim pozostać..

kocham całym sercem tą serię <3

kocham całym sercem tą serię <3

Całym sercem kocham tą dylogie 🫶🏻😻

Całym sercem kocham tą dylogie 🫶🏻😻

Muszę to przyznać. Szczerze pokochałam historię Oliviera i Leilii. Tak naprawdę to nie tylko ich, bo styl pisania Izabelli Nowaczyk też. Ksiażka niesamowita i świetna, a koniec rozdzierający serce. Nie jest to wybitny okaz polskiej literatury, ale mimo to, ta historia jest naprawdę warta przeczytania.

𝓡𝓮𝓬𝓮𝓷𝔃𝓳𝓪:
Gdy kupowałam tą książkę nie miałam wobec niej wysokich oczekiwań i szczerze mówiąc nie miałam jej w planie czytać. Jednak gdy przeczytałam tą historię stwierdziłam, że to jeden z moich najlepszych książkowych zakupów. A historia Oliviera i Lily, którą tak bardzo pokochałam znalazła się w moich najlepszych książkach 2023. Emocje towarzyszące przy czytaniu oraz sama opowieść jest bardzo wciągająca. Smutek, radość, oraz żarty bohaterów to właśnie to co urzekło mnie najbardziej w tej książce. Choć książka porusza różne problemy uśmiech nie schodził mi z twarzy, gdy Olivier powiedział coś słodkiego do Lily. Końcówka książki rozkruszyła moje serce na kawałeczki. Bardzo polecam i zachęcam do sięgnięcia.

𝓡𝓮𝓬𝓮𝓷𝔃𝓳𝓪: