Hellish Desire - edycja specjalna

Okładka książki Hellish Desire - edycja specjalna Weronika Plota
Okładka książki Hellish Desire - edycja specjalna
Weronika Plota Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Hellish (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Hellish (tom 2)
NieZwykłe
2024-02-16
2023-06-21

Jest jakieś 10 razy lepsza od 1 cz. Jak w pierwszej części nie działo się praktycznie nic w tej dostajemy bardzo dużo scen spicy oraz scen akcji co bardzo dobrze działa na dynamikę książki. Nie jest nudnym zapychaczem z scenami które nie mają sensu i są robione na siłę tylko widać, że tym razem książka jest lepiej dopracowana i o wiele lepiej się czyta, a dzięki językowi jakiem pisze Wera można bardzo łatwo się wciągnąć w ten świat i przeczytać bardzo szybko tą książkę. Ja przeczytałam ją w kilka godzin.

Miałam nie sięgać do 2 części, ale ta historia tak wkradła się do mojej głowy, że nie mogłam się powstrzymać i sięgnęłam po II tom.
Szczerze, to nie jest to najlepsza książka, tak samo jak pierwsza część, ale to jak wciąga i zakorzenia się w psychice. Masz ochotę czytać to i czytać, a jak nie czytasz to myślisz o tym.
Zazdroszczę Aurorze przyjaźni z Issaciem. Tego jak są do siebie przywiązani i jak on zawsze wie co powiedzieć.

Książka pokazuje dwa oblicza miłości. Pierwsze, które pokazuje jak miłość potrafi dodać skrzydeł i jak pomaga stać się lepszą wersją siebie. Drugie, które pokazuje, że człowiek zatraca się w sobie i pozostaje w nim tylko mrok i nienawiść.

Zanim sięgnę po III tom, to teraz na prawdę robię przerwę, na przetrawienie tego wszystkiego.

Zazdroszczę Aurorze przyjaźni z Issaciem. Tego jak są...

🪽„Hellish Desire” to 2 tom serii Hellish od @helliautorka. Książka opisuje dalsze losy Aurory i Nicholasa. Tym razem autorka bardziej skupia się na relacjach bohaterów i towarzyszącym im emocjom. Odnoszę jednak wrażenie, że przez to ucierpiała fabuła. Akcja nie jest już tak dynamiczna jak w pierwszym tomie. Niektóre wątki na siłę są przeciągane, a kwestie dialogowe parokrotnie powtarzane. Mam mętlik w głowie po przeczytaniu tej książki, choć jest lepsza od pierwszej części, to w dalszym ciągu tragikomedia.

👩🏽Aurora staje się młodą, samodzielną kobietą, która otoczona przyjaciółmi, stara się żyć od nowa. Usilnie próbuje zapomnieć o Nicholasie. Ale czy to możliwe? Zemsta napędza ją i trzyma w ryzach. Ma misję, którą systematycznie realizuje.
🧑🏻Nicholas odrzucony przez Aurore, odsuwa się w cień, wyjeżdża. Tęsknota za przyjaciółmi i ukochaną bardzo mu doskwiera. Dodatkowo poczucie winy zaprowadza go w mroczne otchłanie jego umysłu. Dostaje jednak „znak” i postanawia wrócić do życia Aurory. Ale czy ona go przyjmie?
Oboje się zmienili. Nicholas z tajemniczego, opanowanego i silnego chłopaka, zmienia się w rozhisteryzowanego i pełnego sprzeczności. Gotowy jest oddać duszę za Aurorę. Jego poświęcenie i oddanie ma udowodnić jej ile dla niego znaczy. Aurora staje się „niezniszczalna”, pozbywa się swoich fobii, nie jest już naiwna. Choć on jest jej największym koszmarem, to tylko on potrafi wyzwolić w niej ikrę. Przekraczają wspólnie swoje granice. Lecz czy to wystarczy?

Książka przesączona destrukcją, obłudą i toksycznymi relacjami. Złagodzone jest to jednak tym razem przemyśleniami bohaterów. Jesteśmy w stanie poznać ich przeszłość, motywy i emocje. Można by powiedzieć, że 2 tom serii jest więc już idealny? Jest akcja, intrygi, emocje, a opisy są głębsze.🤞🏼
No cóż…
W mojej ocenie za dużo się dzieje. Po pewnym czasie byłam już zmęczona „materiałem”. Zapewne dwa tomy pod rząd, to dla mnie za dużo. Zakończenie po raz kolejny mnie zaskoczyło, ale do kolejnej części wrócę dopiero po dłuższej przerwie.

Ocena: 💙💙💙🤍🤍
💋💋Do usłyszenia!💋💋

Mam ogromny problem z tą książką. Niestety przez pierwszą część, miałam co do niej ogromne nadzieje, a mocno się zawiodłam. Przez prawie połowę książki zmuszałam się, aby ją przeczytać do końca. Odniosłam wrażenie, że w tej części, autorka mocno skupiła się na emocjach i relacjach między bohaterami, a nie na samej akcji ( w pierwszym tomie działo się bardzo dużo). Nie przepadam za postacią Aurory, natomiast uwielbiam postać Nikolasa i Isaaca. Tak naprawdę całą historię naprawiło kilka ostatnich rozdziałów, w której było tej fabuły więcej.

Poddaję się. Nudna seria. Tu nic się nie klei.

Poddaję się. Nudna seria. Tu nic się nie klei.

Dalej czekam na te uczucie wow ale po skończeniu tomu bylo tylko takie "neh może być". Książka do przesłuchania ale bez jakichś emocji 🤷‍♀️ i do zapomnienia. Takie same odczucia by mi pewnie towarzyszyły gdyby ktoś mi czytał instrukcje obslugi pralki 🤷‍♀️ Nie wiem po co marnuje czas i słucham 3 tomu 🤦‍♀️, moze spodziewam sie jakiegoś pozytywnego zaskoczenia 🤔 Wiadomo - do trzech razy sztuka.

Widać znaczną poprawę w umiejętnościach pisarskich u autorki, opisy są dokładniejsze a fabuła bardziej rozwinięta. Tak jak autorka napisała we wstępie treści nie są odpowiednie dla osób poniżej 18 roku życia jest dużo niepokojących wydarzeń i scenek. Same wydarzenia są ciekawsze niż w poprzedniej książce. Rodzi się dużo pytań które mają znaleźć odpowiedź w kolejnej części. Trzyma w napięciu. Polecam!

zaczynam serie bo zaintrygowała mnie ostatnia książka Weroniki P. Tak troche od końca ale ciekawość wygrywa . Tom drugi jest przegadana Arora marzy ,rozważa ,przemyślą ,tęskni On marzy ,żałuje ...... i tak przez 3/4 treści .albo kreujemy bohaterów na twardych płatnych zabójców ,ludzi którzy nie boja sie ojca mordercy psychopaty albo romantycznych dzieciaków . brak mi tu ogna który zapowiada autorka ,znajduje tu tylko płomyczek

Pierwszą część trylogi hellish czytałam dość dawno i fajnie było mi wrócić do tej historii. Strasznie podoba mi się pismo Weroniki (o czym być może wspominałam już w recenzji pierwszej części),pomaga mi szybko przebrnąć przez fabułę. Jest naprawdę takie, że czyta się szybko i przyjemnie. Nie zawiodłam się czytając jak i po przeczytaniu drugiego tomu Hellish. Postawa Nicholasa wobec Aurory jest cudowna, to jak chcę, aby była bezpieczna. Aww.. Co prawda bohaterka zawsze musi postawić na swoim, ale to taki szczegół. Zakończenie po raz kolejny mnie zaskoczyło, prawda o matce Nicholasa i matce Aurory.. Nie spodziewałam się tego, chyba nikt się tego nie spodziewał.. Muszę jak najszybciej zakupić finałowy tom trylogii i poznać zakończenie historii Aurory i Prezesa Firmy Pogrzebowej (XD MUSIAŁAM).

Macie osobę dla której zrobicie wszystko? Nawet gdybyście mieli skoczyć za nią prosto w ogień?

Nicholas Scoot taką osobę miał. Nawet po trzech latach bez siebie jest w stanie zrobić dla niej wszystko. Tylko czy ta osoba zrobiłaby to samo?

Ten tom był odrobine gorszy (pewnie przez to że był dosyć krótki) ale nadal go bardzo uwielbiam. W tej części zdecydowanie możemy zaobserwować dużą zmianę stylu pisania Weroniki i to jak fabuła wskoczyła na wyższy poziom.

Zdecydowanie moją ulubioną postacią jest Nicholas, skradł moje serce. Jest to bohater który się boi, boi się ponownej utraty bliskiej mu osoby czyli Aurory. Pochłonięty mrokiem zanika przy Aurorze. Uwielbiam że w końcu poznajemy jego perspektywę i poznać to co siedzi mu w głowie i o jego uczuciach.

Issac to totalny słodziak. To jak wspierał Aurorę >>>. Myślę że każdy potrzebuje takiej osoby który będzie ją wspierał.

Styl pisanie Werki tak jak pisałam przeszedł duży Glow up i szczerze przyznaje że tego się nie spodziewałam. Wcześniej już był świetny i bardzo wciągający a tu nagle jest jeszcze lepszy i dopracowany. Zdecydowanie należą się Weronice brawa za tak dopracowane książki. Jeżeli nadal nie przeczytaliście tej trylogii a chcecie to kupcie od razu 3 tomy bo jak was pochłonie to nie wytrzymacie.

W hellish Desire możemy odczuć wiele emocji. Zaczynając po śmianiu się kończąc na wielkim rollercoasterze emocjonalnym. Nie byłam na to gotowa i jak będziecie to czytać to przyszykujcie zdecydowanie chusteczki i psychikę.

• Romans

Weronika Plota Hellish Desire Zobacz więcej