Va banque

Okładka książki Va banque Magdalena Winnicka
Okładka książki Va banque
Magdalena Winnicka Wydawnictwo: Akurat Cykl: Grzechy krwi (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Grzechy krwi (tom 3)
Akurat
2023-01-18
2023-01-18

"Va banque" to trzeci tom serii "Grzechy krwi" autorstwa Magdaleny Winnickiej. Ta pełna emocji powieść przyciąga uwagę czytelników od pierwszych stron, obiecując niezapomniane wrażenia i niebezpieczną grę o najwyższą stawkę.

Fabuła rozpoczyna się od niespodziewanego zdarzenia podczas gali charytatywnej fundacji Tironów. Jesper, główny bohater, zostaje postawiony w sytuacji, w której musi wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę. Groźba wobec rodziny Jespera sprawia, że ta gra staje się niebezpieczna i pełna tajemnic. W chaosie i huraganie gwałtownych emocji rodzi się również nowe uczucie, które może zmienić losy bohaterów.

Magdalena Winnicka ponownie udowadnia swoje umiejętności pisarskie. Jej styl pisania jest dynamiczny, intrygujący i pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji. Autorka zgrabnie prowadzi czytelnika przez labirynt emocji i sytuacji, nie dając mu chwili wytchnienia. Czytelnik z zapartym tchem śledzi losy bohaterów, zastanawiając się, jakie będą konsekwencje ich decyzji.

Jednym z największych atutów powieści jest jej intensywność. Magdalena Winnicka doskonale oddaje napięcie i emocje, które towarzyszą bohaterom. Czytelnik jest wciągnięty w wir wydarzeń, nie mogąc oderwać się od lektury. Autorka potrafi skonstruować trzymającą w napięciu narrację, która sprawia, że strony przewracają się szybko, a czytelnik pragnie poznać kolejne rozwiązania zagadek i tajemnic. Jej styl pisania jest dynamiczny, wartki i pełen energii, co sprawia, że książkę czyta się szybko i z dużym zaangażowaniem.

Autorka ma zdolność do budowania napięcia i trzymającej w napięciu narracji. Jej zdolność do tworzenia zwrotów akcji i zaskakujących momentów sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od lektury. Magdalena Winnicka umiejętnie posługuje się cliffhangerami i wciągającymi zakończeniami rozdziałów, które skutecznie podtrzymują ciekawość czytelnika i sprawiają, że chce on poznać kolejne rozwiązania i przebieg wydarzeń.

Jednocześnie, autorka potrafi zręcznie operować językiem, tworząc obrazowe opisy i pełne emocji dialogi. Jej pióro jest precyzyjne i wnikliwe, umiejętnie oddaje psychologię bohaterów oraz ich wewnętrzne konflikty. Czytelnik może wczuć się w postaci, odczuwać ich uczucia i emocje, a to sprawia, że lektura staje się jeszcze bardziej fascynująca. Tekst jest klarowny i zrozumiały, co umożliwia płynne czytanie i przyspieszenie tempa.

Powieść "Va banque" to nie tylko historia akcji i emocji, ale również historia brutalnej miłości. Magdalena Winnicka wnikliwie analizuje złożoność ludzkich uczuć, pokazując ich różne odcienie i konsekwencje. Bohaterowie są głęboko zakorzenieni w rzeczywistości, co sprawia, że czytelnik może z nimi współczuć i utożsamiać się z ich dylematami. Choć „Va banque" jest częścią serii "Grzechy krwi", można ją czytać jako samodzielną powieść. Autorka wprowadza wystarczające tło i wyjaśnienia, aby czytelnik mógł zrozumieć fabułę i związki między bohaterami. Jednak dla tych, którzy śledzili poprzednie tomy, ta powieść będzie kolejnym emocjonującym rozdziałem ich przygody.

Podsumowując:

Dla osób, które lubią szybką i emocjonującą lekturę, powieści Magdaleny Winnickiej są idealnym wyborem. To powieść, która nie zawodzi czytelników. Pisarka wciąga ich w niebezpieczną grę o najwyższą stawkę, dostarczając niezapomnianych emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Jej pióro jest precyzyjne, dynamiczne i wciągające. Ta lektura jest obowiązkowa dla fanów mocnych wrażeń i miłośników historii pełnych niebezpieczeństwa i namiętności. „Va banque” to powieść, która zapada w pamięć i zostawia czytelnika z wypiekami na twarzy, oczekującego na kolejne tomy serii „Grzechy krwi". Gorąco polecam po nią sięgnąć!

Po przeczytaniu "Gehenny" nie mogłam doczekać się, aż zabiorę się za "Va Banque". Zakończenie drugiego tomu sprawiło, że czułam ogromny niedosyt. Musiałam jak najszybciej dowiedzieć się, co Autorka zaplanowała dla naszych bohaterów i szczerze mówiąc, nie tego się spodziewałam. Liczyłam na historię Amiyi i Olafa, tego, jak radzą sobie z całą tą pokręconą sytuacją. W zamian dostałam więcej Jespera i jego nowej "znajomej". Na samym początku byłam trochę zła, że sprawy obrały taki, a nie inny tor, jednak zagłębiając się coraz bardziej w fabułę, poczułam, że właśnie tego mi brakowało. Autorka nie mogła pozostawić Jespera samemu sobie ze złamanym sercem, dlatego na jego drodze pojawiła się przeszkoda, a nawet i kilka...

Co to była za historia! Pełna emocji, rozterek, łamania serc i oczywiście zasad. Humoru również tu nie zabrakło, dzięki czemu często śmiałam się pod nosem. Jedną z najlepszych scenek moim zdaniem, była chyba akcja z pumą. Totalnie się tego nie spodziewałam! Były tutaj również boleśniejsze momenty, które sprawiały, iż serce się łamało. Fabuła po raz kolejny nie dawała chwili wytchnienia, dostarczając całej masy wrażeń. Docinki pomiędzy Jesperem a "Nasty" - jak przezywał kobietę bohater, były świetne! Oboje pomimo niechęci, a nawet wręcz nienawiści do siebie, jednocześnie odczuwali tajemnicze przyciąganie, dzięki czemu ich gra słowna była bardzo interesująca. Szczerze ciekawiło mnie to, jak potoczy się ich relacja, czy kobieta długo pożyje będąc więźniem Jespera, czy może dołączy w jego szeregi. Autorka tak poprowadziła ten wątek, iż ciężko było przewidzieć, co się stanie. Ta niepewność, która doskwierała mi przez większą część książki, jednocześnie podsycała mój apetyt na więcej. Bardzo się ucieszyłam, gdy pojawiła się informacja, odnoście "Finiszu" czyli ostatniego tomu serii. Niebawem się za nią zabieram, równocześnie obawiając się, że ciężko będzie mi się rozstać z bohaterami. Wszystko, co dobre kiedyś się kończy, prawda?

Po raz kolejny pióro Autorki wywarło na mnie ogromne wrażenie. Jest niezwykle przyjemne w odbiorze, delikatne, a w momentach, w których trzeba, również ostre. Pani Magdalena potrafi idealnie zagrać na moich emocjach i sprawić, bym nigdy nie miała dość. Teraz, jak i przy poprzednich tomach bawiłam się wspaniale i wiem, że czytając ostatni tom serii, również tak będzie. Obawiam się jednak, że historia, jak i rozstanie z bohaterami, z którymi zdążyłam się zżyć, połamie mi serce na miliony kawałków. Zwłaszcza wątek, który w "Va Banque" był najboleśniejszy. Droga Autorko, mam nadzieję, że oszczędzisz mi tego cierpienia i wszystko potoczy się tak, jakbym tego chciała. Nadzieja matką głupich, jak to mówią, ale mimo wszystko do ostatniej strony "Finiszu" będę ją mieć.

Niezmiernie dziękuję wydawnictwu oraz Autorce za kolejną cudowną i niezwykle przyjemną w odbiorze historię. Z całego serca polecam fanom mafijnych klimatów sięgnięcie po tę serię!

Śledzicie profil Magdaleny Winnickiej ? Wczoraj dodała informację sugerującą, że zbliża się finał serii Grzechy krwi. Jak dla mnie to świetna nowina, szczególnie, że jestem świeżo po trzecim tomie, który skończył się tak, że koniecznie szybko muszę poznać ciąg dalszy.

Filomena Nastyńska, taka z pozoru nieszkodliwa kobieta, wdarła się w życie rodziny Torinów jak żywioł i narobiła ogromnego zamieszania. Żądza zemsty to niezwykle silne uczucie, przez które wielu traci zdrowy rozsądek. Kierując się nią, Filomena wywołała wręcz małą rewolucję, na gali charytatywnej Tironów. Jasper miał tam zaprezentować Amę jako swoją kobietę. Jednak po tych atrakcjach, taka wiadomość byłaby dla jego ukochanej zbyt wielkim zagrożeniem. Żeby ją więc chronić, wysyła Amiyę, dzieci i …Olafa do Miami. A sam postanawia zająć się…problemem.

Miał ją zabić, lecz postanowił się poznęcać, wyciągnąć informacje. Ile razy jeszcze zmieni decyzję o tym co począć z tą nieprzewidywalną kobietą ?

Czytając poprzednią część, nie wiedziałam już czy Amiya powinna być z Jasperem czy z Olafem. Taka patowa sytuacja - co by się nie wydarzyło, ktoś zostanie zraniony. Jednak autorka wpadła na pomysł wręcz genialny i wprowadziła do tej historii niezwykle wyrazistą i barwną bohaterkę, która może być brakującym elementem do ułożenia idealnego zakończenia dla naszej mafijnej rodzinki.

Ale żeby nie było za słodko, żeby nie było zbyt idealnie, dodaje tu pewne “rewelacje” na temat Kosty przez które zarówno wspomniana rodzina jak i ja jako czytelniczka, bałam się co przyniesie kolejny rozdział. Informacje szokujące i przerażające. Czy w takich okolicznościach jest jakakolwiek nadzieja na szczęśliwe zakończenie ? Zarazem wg mnie taki wątek jest dowodem na to, że Magda jako autorka nie trzyma się schematów co bardzo mi się podoba. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że aż nazbyt wiele mamy przewidywalnych książek. Ta do takich nie należy.

Nie tylko w tej kwestii Magdalena Winnicka straszy czytelnika. Czytając doszłam do wniosku, że autorka to kobieta, z która lepiej nie zadzierać. Jej znajomość wszelkich trucizn i toksyn, jest nieco niepokojąca ;) Lepiej przy takiej być …ostrożnym ;)

Ale Jasper też doskonale wie jak te trucizny stosować. Zna się też na torturach wszelkiego rodzaju i umiejętnie stosuje je na Filomenie. Stara się ją złamać i uzyskać informacje niezbędne by zadbać o bezpieczeństwo rodziny. Czy to jest jednak konieczne? I czy kobieta będzie w stanie mu to wybaczyć ?

Filomena to kobieta niezwykle silna, uparta i dumna. Nie szczędzi Jasperowi złośliwości i sarkazmu, nawet w najgorszych dla siebie momentach, dzięki czemu ta historia to gwarancja dobrej zabawy. Za wszelką cenę stara się nie okazywać słabości czym imponuje młodemu Tironie.

Uparci są w sumie oboje i od początku sobą gardzą tak bardzo, że dość długo nie dostrzegają wzajemnej fascynacji i faktu, że uczucia powoli ulegają zmianie… Ale w tle wciąż jest Amiya. Czy Jasper będzie w stanie oddać ją Olafowi? Zrezygnować z kobiety, którą tak długo uważał za miłość swojego życia ?

W tym wszystkim wspiera go Kosta, jest dla Jaspera autorytetem i głosem rozsądku. Może mężczyźnie uda się otworzyć mu oczy na pewne fakty ?

Dzieje się tu sporo. Może akcja nie pędzi tak jak we wcześniejszych częściach, pod tym względem jest spokojniej lecz z pewnością nie nudno. Tu autorka skupiła się bardziej na emocjach bohaterów i ich staraniach by uporządkować bałagan w ich życiu, rodzinie, co do łatwych nie należy. I gdy już wydaje się, że może być pięknie, wkradają się kolejne wątpliwości, kolejne sekrety wychodzą na światło dzienne i nie mam pojęcia co z tego wyniknie. Ale wszystko wskazuje na to, że niedługo będzie okazja się dowiedzieć.

Magdalena Winnicka i jej seria o tej szalonej rodzinie, wciągnęła mnie bardziej niż z początku sądziłam, że to możliwe. Wciąż, za każdym razem, przy każdym nowym tomie, jestem pod wrażeniem tego jakie postępy robi jako autorka, jak jej styl i talent robią się coraz bardziej imponujące. Przywiązałam się do tej rodziny i z przyjemnością śledzę ich losy. Wy również ? Jeśli nie znacie tej serii, serdecznie polecam. Warto dać się wciągnąć tej historii.

Dziękuję za egzemplarz do recenzji .

Gdy myśli się, że wszystko jest zaplanowane, przemyślane, przygotowane, to często los potrafi jednym niespodziewanym wydarzeniem popsuć szyki, zmienić kierunek. Jesper sądził, że dobrze przygotował się do gali charytatywnej fundacji, starał się mieć wszystko pod kontrolą zwłaszcza, że w jego fachu wrogów nie brakuje, którzy czekają tylko na jego słabszy moment. Tymczasem niczym huragan pojawiła się Filomena Nastyńska, która w akcie desperacji postanowiła się zemścić za bliską osobę, którą straciła. Jej zachowanie nie może pozostać bez konsekwencji. Tirona musi na nie odpowiedzieć, jest wściekły, chce aby cierpiała, ale… Nie spodziewa się jeszcze, jak wiele zamieszania ta drobna, charakterna kobieta wprowadzi w jego życiu.

Dwa wcześniejsze tomy tej serii wywarły na mnie pozytywne wrażenie, dlatego wiedziałam, że będę chciała poznać ciąg dalszy tej historii. Spodziewałam się wielu emocji i chciałam dowiedzieć się, jak rozwinie się dalsza relacja Jespera i Amiyi. Pisarka potrafi bowiem pozostawić czytelnika w takim momencie, że z niecierpliwością czeka się na kontynuację. Z ciekawością więc rozpoczęłam lekturę.

Wiadomo było, że jedną z głównych bohaterek tej części będzie pewna rudowłosa, wściekła kobieta, która pojawiła się niespodziewanie na scenie. Kim jest? Dlaczego zagroziła Tironie? Na odpowiedzi na te pytania przyjdzie nam trochę poczekać, gdyż karty jej historii odkrywane są stopniowo w trakcie lektury. Wiadomo, że to Filomena Nastyńska, córka przyjaciela Kostandina, co tym bardziej zadziwia. Jej motywy działania stanowią zagadkę, a gniew i desperacja z jaką postąpiła wywołują chaos i wciągają Jespera w niebezpieczną grę. W sumie nie tylko jego, ale jego rodzinę także. W tej części spotykamy też pozostałych, dobrze znanych już bohaterów. Można dowiedzieć się jakie komplikacje w ich relacjach się pojawiły i co dalej w sprawie Olafa i Amiyi.

Niestety postać Filomeny pomimo tego, że wyrazista to nie wzbudza zbyt wiele pozytywnych emocji. Jej działania są chaotyczne i odnosi się wrażenie, że sama do końca nie wie, czego chce. Ponadto swoim postępowaniem ściąga także niebezpieczeństwo na bliską osobę. Czuć natomiast, że między nią a Jesperem aż iskrzy niemal od samego początku. Jak to się mówi od miłości do nienawiści jeden krok. Czy to możliwe, że w drugą stronę jest tak samo? Ciekawie obserwuje się ich relację i poznaje skrawki jej przeszłości, ale w tym tomie najwięcej emocji wzbudza moim zdaniem inny wątek, o którym nie będę Wam pisała, by zbyt wiele nie odkryć. Napiszę tylko, że zagranie va banque ma podwójne znaczenie.

„Va banque” to kolejny, pełen emocji i charyzmatycznych bohaterów tom serii „Grzechy krwi”. Dzieje się dużo, jest ciekawie, wzruszająco, ale też zabawnie. Autorka wie, jak poprowadzić akcję, by skutecznie przykuć uwagę czytelnika i zachęcić do sięgnięcia po kolejne jej książki.

Uwielbiam rodzinę Tirona. Każda kolejna książka przynosi kolejny zupełnie inny wątek. Choć muszę przyznać, że nie wszystkie tomu przypadły mi do gustu. I mam na myśli tu obie serii z historią rodziny Tirona. Czy historia Jasper przypadła mi do gustu?

Filemona pragnie zemsty na Jasperze. Zaplanował sobie ją ale wszystko poszło nie tak. Jasper jest odpowiedzialny za śmierć jej ukochanego, z którym ma syna. Kiedy jej plany nie wypalają a jej los jej s rękach Jaspera pragnie tylko jednego. Wszystko się zmienia, gdy Jasper zmienia nastawienie i zaczyna zdobywać jej serce. Czy Filomena zapomni o zemście? Czy ulegnie Jaspersowi? Co tak naprawdę się pojawi między nimi?

Napaść na Jespera poznaliśmy w poprzednim tomie. Tu mamy kontynuację już bardziej rozwiniętą sceny. Jasper zamierza złamać Filomenę i dowiedzieć się z kim współpracuje. Chce się także dowiedzieć kogo zabił, że kobieta chce go za to zabić. Szybko jednak przekonuje się wszystko, co planowała dla niej nie wykona. Co takiego ma w sobie Filomena, że Jasper zmienia zdanie? Jakie nowe plany ma wobec niej?

Muszę powiedzieć, że ta historia ma w sobie coś, co sprawia, że ciężko się od niej oderwać. Autorka ma fenomenalny styl , który sprawia, że książkę się pochłania. Pojawiają się nowi bohaterowie. Relacja między Jasperam, Amy i Olafem w końcu zostaje doprowadzona do końca. Mamy tu nowe wątki, dużo emocji i Kostę w zupełnie innej odsłonie. Postacie są świetnie wykreowane. To są mocen i silne charaktery. Zwłaszcza Filomena pokazała swoją siłę i determinację. Nie poddaje się mimo tego, co ją spotkało. Potrafi się przeciwstawić, nie ufa od razu a jej reakcje na sytuacje są nie tylko naturalne ale i pełne emocji.

Dużym plusem są wątki poboczne. Autorka nie skupia się tylko a relacji głównych bahterów ale i tych pozostałych. Mamy tu wiec relacje Jaspera z ojcem czy matką. Wątek oddania Amy Olafowi. Brakuje tylko rozwinięcia wątku Laili, ale myślę, że pojawi się jej historia w jednym z kolejnych tomów, lub będzie osobny cykl. W książce nie zabraknie ciekawych i dość burzliwych dialogów, tajemnic, nowych wątków, które nie do końca są nam wyjaśnione. Jasper ma plan co do Filomeny. Nie zdarza nam autorka dokładnie jaki, ale plan ten doskonale rozumie Kosta. Jasper też próbuje się dowiedzieć kim był partner Filomeny. Czy ta wiedza zmieni wszystko? Jaki będzie to miało wpływ na wszystko?

Plusem tej historii jest wielowątkowość, rozdziały pisane nie tylko z punktu widzenie Jaspera czy Filomeny ale także pozostałych bohaterów. Taki pełny obraz punktu widzenia daje nam zupełnie wyjątkową historię. Polubiłam Filomenę, za jej upór, wytrwałość, determinacje . Ten tom to mieszanka wybuchowa charakterów, świetna i dynamiczna akcja, perfekcyjnie wykreowane postacie. To także zakończenie, które zaskakuje, intryguje, wprowadza chaos do historii. Powoduje, że czytelnik chce więcej i będzie niecierpliwie czekał na ciąg dalszy. Polecam

Tak długo wyczekiwana przeze mnie książka, po "Gehennie". Ten czas czekanie to była prawdziwa gehenna :P No, ale w końcu jest! Nastał moment, że mogliśmy zagrać "Va banque" wraz z Magdaleną Winnicką oraz bohaterami grzechów krwi :) Czy warto było tyle czekać? I tak, i nie.... Już Wam mówię dlaczego!

Trzeci, ale poniekąd szósty (bynajmniej dla mnie) tom tego cyklu to prawdziwy rollercoaster emocji i wydarzeń. Nic z tego co się tutaj dzieje nie jest oczywiste i kompletnie nie można przygotować się na to co Magda nam zaserwowała, a zaserwowała wiele i to bardzo intensywnie.
Przygody naszego "trójkąciku" nieco się komplikują (jeśli myślicie, że bardziej już nie można, to uwierzcie, autorka udowadnia, że można :P). Na scenę wkraczają nowi bohaterowie. Szczególnie jedna istota, bardzo temperamentna narobi niemałego chaosu w tej części. Chciałoby się powiedzieć, że poniekąd Magda spełniła moje oczekiwania, ale.... No właśnie tutaj nastaje to "ale". Za zakończenie tej książki miałam ochotę sama zastosować niemałe tortury na autorce, natomiast doszłam do wniosku, że to musi poczekać. Musi poczekać minimum do pojawienia się kolejnego tomu, bo jak tak można! W takim momencie? Cholera no! Tak się nie robi! Ja już zażalenie do Magdy złożyłam i chcę jak najszybciej kontynuację ;-(

Także podsumowując, jeśli chodzi o tę część to tak, było warto czekać, bo była fenomenalna, i nie, nie warto było czekać, bo dostałam wybrakowany egzemplarz :P hahahhaha :D

Trzeci, ale poniekąd szósty (bynajmniej dla mnie) tom tego cyklu to...

🔥Magdalena Winnicka "Va Banque"
Wyd. @muza 🔥
-------------------------------------------
Kolejna część serii Grzechy mafii.
Kiedy trwa gala charytatywna fundacji Tironow dochodzi do zdarzenia w którym Filomena probuje zabić Jespera. Ten oczywiście nie może jej tego darować i przetrzymuje ją w sposób brutalny i chce wyciągnąć z niej potrzebne informacje. Ona jednak nie chce ich podać a całość planu nagle ulega zmianie. Jespera coraz bardziej czaruje postać dziewczyny. Pragnie dowiedzieć się o niej prawdy i wpada na pomysł, że pomoże mu w pewnym planie. Od tego momentu znajomość dwojga zaczyna się zmieniać. Czy Filomena i Jesper będą mieli możliwość na własne szczęście i miłość ?
Nie mogłam się doczekać tej części 🤭Ta seria to najlepsza seria mafijna jaką kiedykolwiek czytałam i od pierwszej książki pokochałam tą rodzinę w całości. Szczególnie Koste, którego autorka w tej części musiała ruszyć nie tak jak powinna czym łamie mi serce . Ale Jesper widać też potrzebował spotkania innej osoby niż Amiya. To właśnie Filomena zmieni jego nastawienie i życie. Jeżeli szukacie czegoś co na zawsze zostanie w waszej pamięci to zapraszam właśnie tutaj do świata Kosty 😈Uwierzcie, że nie będziecie chcieli tego kończyć i ciągle będzie wam ich mało. Co część to więcej emocji, zwrotów akcji i niespotykanych uczuć . Tutaj nie ma czasu na nudę . Tu po prostu nie można nadążyć za tym co się dzieje i mamy moc emocji. Magdalena wie jak wciągnąć czytelnika po uszy🤭 Ta seria jest po prostu stworzona perfekcyjnie w każdym calu. To jest coś bez czego nie obejdzie się żaden molik książkowy. 🤭 Najbardziej uwielbiam w tych książkach to jak każdy z członków rodziny się przekomarza i tworzy niezapomniane chwile. Jeden tekst tutaj rozwalił mnie na łopatki i wywołał we mnie uczucie i wzruszenia i uczucie śmiechu ale to już będzie wiedzieć tylko osoba ,która zna całość o co mi chodzi ❤️

🔥Magdalena Winnicka "Va Banque"
Wyd. @muza 🔥
-------------------------------------------
Kolejna część serii Grzechy mafii.

Cześć , chciałam pochwalić się , że" Va Banque " #magdalenawinnicka już przeczytałam , a premiera już jutro !
Jestem mega szczęśliwa , bo Autorka napisała milion razy lepiej niż sądziłam , chce więcej takich książek !!❤️❤️

#współpracareklamowa z #wydawnictwomuza

Jesper odsunął od siebie miłość swojego życia w ręce Olafa , swojego przyjaciela . Mimo tego , że wiedział , iż coś między nimi iskrzy . Dla wszystkich to była próba . Czy pozwolą sobie na miłość w tym czasie ?
Czy jednak Amija zda sobie sprawę , że jej ukochany to właśnie Jesper , z którym jest od dzieciństwa?

W rodzinie Tironów stała się tragedia , choroba Kosty wstrząsnęła wszystkich , choć sam Boss próbował udawać , że nic się nie dzieje , to dobry aktor !

Porwanie Filomeny trochę odsunęło Jespera od myśli , że jego ojciec może umrzeć .
Paskuda (Filomena ) powinna już dawno umrzeć z jego rąk, ale coś go powstrzymuje , jest zagubiony .

Filomena , która była odważną kobieta , w jednej chwili stała się marionetką , która pod wpływem Jespera robiła , to co chciał . Wiedziała , że umrze , ale nienawiść, za to co jej zrobił , była większa niż sam strach , dlatego tak bardzo udawała " niezniszczalną" , a jej teksty sprawiały , że Jesper był zdumiony , iż nawet w takiej sytuacji potrafi utrzymać swoją dumę . To jednak sprawiało , że Tirona , aż za bardzo polubił Paskudę , to jednak nie znaczy , że jej nie zabije ! Sam Jesper twierdzi , że miał w gronie swoich ofiar dużo takich " lubianych " lecz sytuacja zmuszała go do zabicia ich .
Ale czy polubił Paskudę , aż tak bardzo , żeby ją oszczędzić , czy coś między nimi może być ?
No i... Czy Jesper będzie w stanie ujawnić tajemnice , która spowodowała , że Filomena targnęła się na swoje życie atakując rodzinę Tironów ?

Grzechy krwi jest najlepszą serią mafijną jaką do tej pory czytałam 😍😍😍😍

#współpracareklamowa z #wydawnictwomuza

Wydawnictwo: Akurat
@wydawnictwomuza

@grzeszne_ksiazki
♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️

" Korciło mnie, żeby chociaż połamać jej wszystkie palce, ale na razie wolałem uciec się do tak zwanych białych tortur, czyli takich, które nie zostawiają widocznych śladów.."

" Va Banque " to trzeci tom seri " Grzechy krwi "

Książka pełna niespodziewanych zdarzeń, akcji, emocji nad którymi trodno zaplanować..
Poraz kolejny autorka dostarcza nam niesamowitych wrażeń od której jest się ciężko oderwać.. Śledzimy historię Jaspera i Filemony ale również Olafa i Amaiyi..
Książka pisana z perspektywy kilku bohaterów..
Postać Filemony nie podbiła mojego serca, wręcz przeciwnie, jest zbyt niezdecydowana i chwiejna jak chorangiewka..
Chociaż przyznam że liczyłam na inne działania bohaterów.. Tu jestem trochę zawiedziona..
Ale zobaczymy co przyniesie kolejna część..

Znowu wkraczamy do niebezpiecznego świata mafii, gdzie najwyższa kara czeka tych którzy zagrażają rodzie Tironów..

Nigdy niczego nie da się zaplanować bez konplikacji, tak jak w przypadku Jaspera i Amaiya.

Filemona Nastyńska córka przyjaciela Kosty ..
Jeden nieprzemyśleny I bezmyślny róch, który właśnie popełniła Filemona ..
Zaślepiona gniewam I nienawiścią zaatakowała Jaspera na gali charytatywnyn i zagroziła jego rodzinie i za to musi ponieść konsekwencje.. Dziewczyna zostaje uwieziona i tortowana, ale się nie poddaje..

Jasper jest rozdarty między Amą a przyjacielem Olafem.. Nie wie co ma zrobić i nie chce tkwić w niezdrowym trójkącie...
Wszystko jeszcze bardziej się komplikuje za sprawą rudowłosej dziewczyny Filemony, która śmiała zatakować go na gali charytatywnej..
Jasper chce wydobyć od dziewczyny informacje, ale ta milczy jak zaklęta.. Mężczyzna jest coraz bardziej zaintrygowany dziewczyną, która pomimo tortór dalej jest twarda i się nie poddaje..

Jak zakończy się trójkąt między Olafem, Amaiya i Jasperem?
Czemu Filemona zaatakowała Jaspera?
Jakie tajemnice skrywa dziewczyna?
Co wyniknie między Filemoną a Jaspetem?

♣️♣️♣️ Recenzja ♣️♣️♣️

@wydawnictwomuza

@grzeszne_ksiazki
♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️

" Va...

Kolejna historia o rodzinne Toronow. Mimo, że cukierkowa i mało mafii w mafii podobała mi się. Polecam

• Kupić
  • Od wydawnictwa

Dodaj cytat z książki Va banque