Czyste intencje

Okładka książki Czyste intencje Charlaine Harris
Okładka książki Czyste intencje
Charlaine Harris Wydawnictwo: Word Audio Publishing International Cykl: Lily Bard (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Lily Bard (tom 3)
Shakespeare's Christmas
Word Audio Publishing International
2022-10-19
2022-10-19
Ewa Penksyk-Kluczkowska
Charliane Harris Lily Bard

Eeee?

Generalnie książka jest spoko - polubiłam się z nimi i jestem dla Lily Bard, bo to strasznie fajna babka jest i to na dodatek z takim nietypowym zawodem jak na kryminały i do praktycznie samego końca było dobrze, ale o co chodzi z tym zakończeniem? Audiobook był skopany, czy faktycznie książka urywa się w połowie zdania i nic nie podsumowuje?! Cokolwiek dobrego miałabym do powiedzenia o tym tomie, zakończenie całkowicie to skopało. Szkoda, bo byłam podekscytowana kolejnymi przygodami Bard, a zostałam z niesmakiem i rozczarowaniem.

Eeee?

Charlaine Harris
"Czysta jak łza"
"Czyste szaleństwo"
"Czyste intencje"
Nieraz opisując dobre książki skandynawskie, piszę, że jest to sensacja w iście amerykańskim stylu.
A tutaj jest cykl powieści amerykańskich chyba bardziej w brytyjskim stylu. Głowna bohaterka to sprzątaczka, która poza działalnością zawodową, rozwiązuje zagadki kryminalne. A więc zdecydowanie nie mój styl powieści.
A jednak, książki są napisane tak dobrze, że nie mogłam się oderwać. Główna bohaterka jest niezwykle interesująca. Pozostałe osoby w powieściach też. Świetnie wyszła ta seria i zachęcam do lektury ;)
Polecam!

Charlaine Harris
"Czysta jak łza"
"Czyste szaleństwo"
"Czyste intencje"

Książka "Czyste intencje" Charlaine Harris jest trzecim tomem cyklu "Lily Bard". Po dwóch poprzednich tomach koniecznie chciałam poznać dalsze losy wojowniczej bohaterki. W tej części dużo się dzieje. Nasza Lily wybiera się w rodzinne strony. Dlaczego? Jej siostra wychodzi za mąż. Pytanie: czy do tego ślubu dojdzie? Przekonacie się, czytając lub tak jak ja słuchając książki "Czyste intencje".
Autorka Charlaine Harris tym razem porządnie wstrząsa swojego czytelnika. Ten tom wydaje mi się brutalniejszy od pozostałych. Słuchałam go z zapartym tchem. Jak zwykle bałam się o naszą Lily. Dziewczyna potrafi wpakować się w niezłe tarapaty. Można powiedzieć tam, gdzie ona się pojawi, znajdą się i zwłoki.
Tak tym razem nie zabraknie ofiar. Jest ich kilka. Komu tym razem tak bardzo podpadli?
Detektyw Jack również będzie miał ręce pełne roboty. Musi odnaleźć zaginione dzieci. Dlaczego to właśnie on podjął się tego zadania?
Wracając do wesela, czy nasz bohaterka miała ochotę w nim uczestniczyć? Po tym, co przeszła w poprzednich tomach, raczej wątpię, ale czego się nie robi dla własnej siostry.
Ciekawa i oryginalna fabuła. Mocna kobieca postać. Wartka akcja. Czego chcieć więcej?
Jeżeli lubicie kryminały, to nie możecie przegapić tego tytułu.

Najlepsza spośród 3 które dotychczas przeczytałam. Zagadka morderstw ciekawa i wciągająca mimo iż domyślałam się rozwiązania. Naciągane i mało realne było iż nagle tak wielka liczba osób ginie gdy tylko pojawia się Lily i Jack - ale taki styl pisania ma autorka.
Pomijając fakt iż całe przygotowania do ślubu były takie amerykańskie/przesadzone/bezsensowne :D

Niby trudno tej książce coś zarzucić. Wartka akcja, konsekwentnie budowane napięcie, ale... I właśnie o to ale chodzi. Tak książka jest niewiarygodna, a główna bohaterka sztuczna i nieprawdziwa. Może to kwestia odmienności realiów, może tłumaczenia, tym niemniej nie budzi u ona szczególnie pozytywnych odczuć. Ot opowiastka o porwanym dziecku... prawie z happy endem, czego się można było spodziewać biorąc pod uwagę autorkę.

Płyciutkie, słabiutkie, kiepściutkie. Szkoda czasu.

Płyciutkie, słabiutkie, kiepściutkie. Szkoda czasu.

Kolejna genialna częśc o przygodach lily Bard stowrzone przez Ch. Harris. Kolejny tom i kolejna zbrodnia i tajemnica, po którą warto sięgnąć. czas przy mniej spędzony nie jest marnotractwem.

Podobała mi się najbardziej z dotychczas przeczytanych książek o Lily Bard. To zdecydowanie zasługa interesującej zagadki kryminalnej, z którą zmierzyła się bohaterka.

No i trzecia część za mną. Romans Jacka i Lily kwitnie, a ludzie wokół padają jak muchy.

Zdecydowanie ciekawa pozycja, która doskonale ukazuje, oprócz oczywiście sprawy kryminalnej, relacje rodzinne. Jest całkowitą prawdą, że jesteśmy traktowani przez pryzmat naszych doświadczeń, nawet tych, które już dawno zostawiliśmy za sobą.

• Kryminał
  • Charlaine Harris