Czekam na ciebie

Ilona Gołębiewska Wydawnictwo: Muza literatura obyczajowa, romans
Muza
2022-10-26
2022-10-26

Niestety.. była bardzo obiecująca a strasznie się wynudziłam. Rzeczywiście jest to ciepła, bardzo optymistyczna opowieść, jednak brakuje tam choćby jednego „zamieszania”. A tak, wszystko idzie jak z płatka, na każdy problem znajduje się rozwiązanie prawie od razu, znajdują się meble, praca, mieszkanie, awans.. A ten główny wątek z listem i szukaniem adresata i nadawcy też bardzo infantylny i nierealistyczny zupełnie. Nie przemawia do mnie niestety, stąd ocena 5/10.

Nudna bardzo.

Nudna bardzo.

Przepiękna powieść w klimacie świątecznym. To nie pierwsza książka tej autorki w mojej biblioteczce i znowu przeczytana w ekspresowym tempie. Wciągająca, relaksująca, barwnie opisana - czułam się jak Pani Ilona ,,że jestem obok bohaterów, uczestniczę w ich codziennym życiu”. Mimo wielu analogii i podobieństw pomiędzy tą książką, a powieścią ,,Ktoś mi bliski” to ta historia przypadła mi również do gustu.

Z pewnością to nie ostatnia książka autorki, która znajdzie swoje miejsce w mojej skromnej biblioteczce.
Wszystkich zachęcam to przeczytania, a Pani Ilonie życzę udanego kursu krawiectwa. Ja sama niedawno wzięłam w ręce szydełka mojej mamy i poczułam magię, czego również Pani życzę.

Pozdrawiam serdecznie
MarAgn

Ciepła opowieść o miłości, przyjaźni i ..... zaginionym liście, rozgrywające się w Warszawie w porze zimowo-świąteczna walentynkowej.
Zuza i Baśka to dwie młode dziennikarki, które razem pracują i się przyjaźnią. Jedna z nich na targu staroci kupuje starą toaletkę a w niej znajduje romantyczny list z lat 60. . Na kopercie znajduje się adres i Baśka postanawia sprawdzić czy jej adresat jeszcze żyje. Dzięki temu trafia na Antoniego 80-letniego krawca prowadzącego wielopokoleniową pracownię krawiecką w Warszawie i jest to początkiem wspaniałej opowieści i o przyjaźni i miłości.
Przyjemna lektura na zimowy czas, polecam ❤️

miłość rozpowszechniająca się jak wirus! I ten zaraźliwy entuzjam w pracy!!! Prawdziwa pandemia optymizmu😉 polecam na poprawę nastroju

NIEDORĘCZONY LIST

"Czekam na ciebie" Ilony Gołębiewskiej to już mój drugi tegoroczny audiobook. Ucieszyłam się, kiedy książka pojawiła się w zasobach Empik Go i postanowiłam po nią sięgnąć. I tym samym znalazłam się w stolicy, gdzie Baśka Werner i Zuza Marczak prowadzą poranny program telewizyjny "Witaj Warszawo". Ta pierwsza jest miłośniczką nowych historii i starych przedmiotów, ta druga to osoba ambitna, dla której liczy się przede wszystkim prawda. Dziewczyny darzą się przyjaźnią, wspólnie wynajmują mieszkanie i starają się jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Baśka jest miłośniczką przedmiotów z duszą. Kupno wiekowej toaletki na targu staroci to początek zupełnie nieprawdopodobnej historii związanej ze starym, tajemniczym listem ukrytym w szczelnie zamkniętej szufladzie. Baśka postanawia odnaleźć adresata tej korespondencji i w ten sposób odwiedzamy razem z bohaterką warszawską Pragę. To tutaj ma swoją siedzibę salon krawiecki Antoniego Szafira, tutaj też tradycja łączy się z nowoczesnością...

Podkreślę po raz kolejny, że jestem wielbicielką powieści Ilony Gołębiewskiej począwszy od "Sagi o starym domu". Książka "Czekam na Ciebie" również wywarła na mnie ogromne wrażenie. Warszawa i stara Praga widziana oczami autorki pokrywa się kompletnie z obrazem, jaki nam w moim sercu. Klimat prawobrzeżnej Warszawy, a szczególnie okolic ulicy Targowej, dworca Wileńskiego, czy bazaru Różyckiego to nie zakorzenione w pamięci warszawiaków i turystów patologie i degeneracja, ale przede wszystkim stare kamienice, zakłady rzemieślnicze i usługowe z tradycją oraz historia wszechobecna niemal na każdym kroku. W te wiekowe zaułki dawno już wkroczyła nowoczesność w postaci odremontowanych domów, czy nowych biur, gdzie powoli nie ma miejsca dla starych zakładów rzemieślniczych. Dlatego tak bardzo spodobało mi się powołanie do życia pracowni krawieckiej Antoniego Szafira - osiemdziesięciolatka, który pomimo sędziwego wieku wciąż stoi na straży swojej firmy. A przeszłość właściciela, jego lata młodości i niespełniona miłość do Jadwigi stanowią idealne dopełnienie tematu. Pani Ilono, gratuluję pomysłu na fabułę - dla mnie strzał w dziesiątkę!

Powieść przepełniają emocje. Odnajdziemy tu smutek, nostalgię i melancholię poprzeplatane chwilami czystej radości, nadziei i szczęścia. Sentymentalizm kontrastuje z żywiołowością i energią bohaterek, a życiowe dramaty z czystą, szczerą i prawdziwą młodzieńczą miłością. Historia jest bardzo autentyczna, przemyślana w najdrobniejszych szczegółach. Mimo, że akcja rozgrywa się w okresie zimowym i około świątecznym nie na tu baśniowego klimatu, nieprawdopodobnych zdarzeń, a jedynie wiara i nadzieja w to, że miłość zawsze jest najważniejsza i to ona zawsze wygrywa.

Autorka wiele miejsca poświęciła przyjaźni międzypokoleniowej, budowaniu międzyludzkich relacji, spełnieniu zawodowemu i marzeniom, o które warto walczyć. "Czekam na Ciebie" to kolejna powieść Ilony Gołębiewskiej w moim dorobku czytelniczym i kolejna perełka nie tylko warta poznania, ale także polecenia. Dlatego jeśli lubicie zimowe opowieści z sentymentalną fabułą, interesującymi, dobrze wykreowanymi sylwetkami bohaterów i mnóstwem emocji to nie wahajcie się ani chwili. Ta powieść jest właśnie dla Was.

Tym razem słuchanie audiobooka czytanego przez Katarzynę Traczyńską to była sama przyjemność.

NIEDORĘCZONY LIST

Ciekawa fabuła przeplatająca teraźniejszość z przeszłością.

Ciekawa fabuła przeplatająca teraźniejszość z przeszłością.

Baśka i Zuza są redaktorkami w lokalnej telewizji. Swoją dociekliwość Baśka wykorzystuje, gdy w kupionej na targu staroci toaletce odnajduje list sprzed kilkudziesięciu lat. Postanawia odnaleźć jego adresatów. W ten sposób trafia do pracowni krawieckiej położonej w kamienicy na warszawskiej Pradze a prowadzonej przez Antoniego Szafira wraz z córką i wnuczką. Antoni w młodości zakochał się w Jadwidze, jednak dziewczyna zniknęła. Co tak naprawdę wydarzyło się przed laty?

Książkę czytałam w przychodni, będąc na badaniach. Tylko dlatego by zabić czas doczytałam ją do końca i nie odłożyłam po kilkudziesięciu stronach. Jakoś nie potrafię zrozumieć wysokich ocen tej książki, gdyż jak dla mnie wiało nudą i monotonią. W ogóle nie polubiłam głównych bohaterek Baśki i Zuzy. Troszkę zainteresowała mnie historia Antoniego i Jadwigi, jednak reszta była zupełnie bezbarwna. W tej opowieści najzwyczajniej czegoś brakuje więc nie jestem w stanie jej polecić.
Książkę oceniam na 4 pkt.

Szybko się czyta. Przewidywalna. Coś na miarę miłosnej opowiastki z gazety. Taka "słodko- pierdząca" historia dla naiwnych.

❄️❄️❄️❄️❄️ RECENZJA ❄️❄️❄️❄️❄️

Ilona Gołębiewska " Czekam na ciebie "
@ilona_golebiewska

Wydawnictwo: Akurat
@wydawnictwomuza

❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️

"Czasami tak bywa. Okazuje się, że miłość to za mało... Nagle zaczyna się liczyć wiele innych spraw. Praca, inni ludzie, zobowiązania, strach o przyszłość. Albo jeszcze prościej. Bywa tak, że ludzie boją się zawalczyć o własne szczęście... "

Tajemnicza, wzruszająca i pełna emocji historia o tym, że zawsze warto pielęgnować napotkaną miłość i walczyć o najskrytsze marzenia. Bo w życiu liczy się tylko to, co daje nam szczęście – przytulny dom, rodzina, przyjaciele i radość z każdego dnia.

Powieść opowiada on o losach kilku bohaterów, którzy próbują odnaleźć szczęście w życiu.. Każda z opowieści jest unikalna i wciągająca..
Ta historia jest naprawdę wzruszająca i pełna emocji.. Pokazuje, jak ważne w życiu są miłość, przyjaciele i rodzina.. Każdy z bohaterów próbuje znaleźć swoje miejsce na ziemi i spełnić swoje marzenia.. Fabuła jest pełna niespodziewanych zwrotów akcji, co sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od książki..
Każdy z bohaterów ma swoją własną historię, która jest interesująca i emocjonująca..

"Jak się kogoś kocha, to się o niego dba - odpowiedziała wnuczka, a jemu tym samym skończyły się argumenty..."

Zimowa sceneria Warszawy, zaginiony list i historia miłości, która miała swój początek w pracowni krawieckiej na Pradze to elementy, które sprawiają, że chce się poznać dalszy ciąg wydarzeń.. A kulisy pracy w telewizji to dodatkowy smaczek, który wzbogaca całą historię..

Baśka Werner i Zuza Marczak to dwie przyjaciółki, które pracują w programie telewizyjnym Witaj, Warszawo! Baśka jest ciekawa świata i uwielbia poznawać nowe historie.. Zuza jest ambitna i zawsze chce odnaleźć prawdę..
Antoni Szafir to bohater listu, który Baśka odnalazła w zabytkowej toaletce.. W młodości zakochał się w Jadwidze, ale z różnych przyczyn ich miłość nie została spełniona..

Baśka i Zuza to dwie niezwykle ambitne kobiety, które w swojej pracy dają z siebie wszystko.. Antoni to doświadczony krawiec, który prowadzi rodzinny biznes..
Każdy z bohaterów ma swoją własną historię, a ich losy są ze sobą powiązane..

Baśka Werner i Zuza Marczak pracują razem w porannym programie telewizyjnym Witaj, Warszawo! Pewnego dnia Baśka kupuje na targu staroci zabytkową toaletkę i odkrywa w niej list, który nigdy nie został wysłany.. W liście napisanym kilkadziesiąt lat temu odkrywa historię miłosną Antoniego Szafira, który w młodości zakochał się w Jadwidze. Niestety, na drodze do ich szczęścia stanęli źli ludzie, a Jadwiga wraz ze swoją rodziną zniknęła z dnia na dzień.

Czy Antoni odnajdzie swoją ukochaną po latach? A co z listem, który Baśka znalazła?
Co zrobią z tą informacją Baśka i Zuza?

❄️❄️❄️❄️❄️ RECENZJA ❄️❄️❄️❄️❄️

Ilona Gołębiewska " Czekam na ciebie "
@ilona_golebiewska

Wydawnictwo: Akurat
@wydawnictwomuza

❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️

• Świąteczne
  • Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Czekam na ciebie