Suplementy od A do Z

Publicat
2022-10-26
2022-10-26
Zdrowie Suplementy Suplementy diety

Od razu na wstępie zaznaczam, że ja całej tej książki od deski do deski nie przeczytałam. Żeby była jasność! Zajęłam się przeczytaniem tych suplementów, które mają dla mnie znaczenie aktualnie - witamina C, kwasy Omega, Czarnuszka, Ashwaganda i wiele innych. Byłam ciekawa ich i tego jakie mają działanie. Nie ukrywam, że będę do niej na pewno nie raz wracać. Każdy z suplementów jest bardzo rzeczowo i jasno opisany. Książka jest przejrzysta i czytelna. Nie ma natłoku treści. Ogromna dawka wiedzy o ziołach, roślinkach, kwasach tłuszczowych, minerałach i witaminach. Z książki również dowiadujemy się o tym jak wpływa na nas niedomiar lub nadmiar niektórych z suplementów. To naprawdę istotne. Bardzo ważne jest to aby stosować te suplementy, które znajdziecie w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Kiedy tylko będę potrzebować mam wszystkie informacje w jednym miejscu i z pewnego źródła. Na pewno będę wracać do niej :)

Książka dobra dla 50 letniej Grażynki. Nie dowiedziałem się nic nowego, dużo populizmów i ogólników, a zero konkretów. Idealnym przykładem jest podrozdział o cholinie, która sama w sobie nie jest suplementem. Suplementem jest np alphagpc będący właśnie prekursorem acetylocholiny. Mało wiedzy, nie polecam.

Nie jest tajemnicą, że Polacy kochają suplementy diety i rynek ten ma się u nas dobrze. Niestety, mimo ogromnej popularności zażywania preparatów uzupełniających dietę, nadal brakuje w społeczeństwie wiedzy na temat tego, jak powinna wyglądać rozsądna suplementacja – z tego powodu uważam, że pojawienie się na polskim rynku wydawniczym książki „Suplementy od A do Z” jest strzałem w dziesiątkę.

W książce zebrano zwięzłe opisy 49 suplementów diety z podziałem na m.in. witaminy, minerały oraz zioła. Poprzedza je bardzo ważny wstęp, który podkreśla różnice między suplementami diety a lekami oraz wypunktowuje zasady rozsądnej suplementacji.

Dla poszczególnych suplementów (w zależności od ich rodzaju) znajdziecie krótki opis jego właściwości, źródeł w diecie, informacje o tym kto jest narażony na niedobory, jakie są skutki wystąpienia niedoborów oraz jak można zbadać poziom danego składnika w organizmie. Co bardzo istotne – dla każdego omawianego suplementu znajdziecie informacje na temat tego, czy zawierające go substancje aktywne mogą wchodzić w reakcje z lekami lub żywnością, komu preparat może zaszkodzić oraz jakie mogą być skutki uboczne suplementacji (lub przyjmowania danego składnika w nadmiarze).

📌Dla kogo jest ta książka?
Polecam tę książkę przede wszystkim tym, co mają niską świadomość dotyczącą żywienia i/ lub suplementów diety (innymi słowy tym, co zajadają suplementy jak cukierki i nie wiedzą, że jeśli są one stosowane w sposób nieodpowiedni i niedostosowany do stanu zdrowia to mogą mieć również negatywne konsekwencje zdrowotne).

📌Komu książka raczej się nie przyda?
Uważam, że książka niekoniecznie nada się dla specjalistów – książka nie ma charakteru stricte naukowego w związku z czym ciężko pewne informacje zweryfikować (niewiele cytowań),zwłaszcza, że wiedza ciągle podlega aktualizacji. Informacje są podane też w sposób bardzo ogólny, bez zagłębiania się w szczegóły, zatem nie jest to materiał z pomocą którego pogłębimy posiadaną już wiedzę.

Recenzja została sporządzona i opublikowana na IG @ironwis w zamian za egzemplarz recenzencki od wydawnictwa Publicat.

Dodatkowe przemyślenia: w książce brakuje poruszenia tematu niedoborów subklinicznych.

Czy interesują Was książki na tematy zdrowotne? Mnie bardzo, bo zdrowie jest najważniejsze i warto dowiadywać się, co można zrobić lepiej w tym temacie. ❤️ Ostatnio Wydawnictwo Publicat wydało bardzo ciekawą książkę, która może się przydać właściwie każdemu: "Suplementy od A do Z".
To szczegółowa publikacja o suplementach, która wyjaśnia czytelnikom, czym są suplementy, czym się różnią od leków, jakie mają właściwości oraz jak je bezpiecznie stosować. W dzisiejszych czasach niestety ludzie nie orientują się zbyt dobrze w tym temacie, dlatego takie książki mogą się naprawdę przydać. Ludzie często kupują suplementy nie sprawdzając informacji na temat ich składu czy pochodzenia. Ta książka może bardzo pomóc, a pamiętajmy że suplementy podajemy również dzieciom, tym bardziej warto się orientować w tym temacie. 👍
Książka przedstawia informacje na temat witamin, minerałów, multiwitamin, kwasów tłuszczowych, ziół oraz innych suplementów. Autorka Magdalena Łyszczek pomaga wybrać najlepsze suplementy tak, aby sobie ani dzieciom nie zaszkodzić, dokładnie opisuje skutki niedoboru i nadmiaru suplementów oraz w jakiej formie i dawkach zażywać. Jest to kompendium wiedzy na ten temat, które zdecydowanie warto przeczytać. Książka napisana jest zrozumiałym językiem oraz zawiera tabele z dawkowaniem. Polecam lekturę tej książki, aby poszerzyć swoją wiedzą zdrowotną, to z pewnością zaowocuje w codziennym życiu! ❤️ Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/11/suplementy-od-do-z.html

Zapraszam dziś na recenzje świetnej książki. Jestem pod jej ogromnym wrażeniem. Znakomita dawka wiedzy! Na pewno będę do niej wracać, gdyż autorka zawarła w niej najważniejsze informacje na temat suplementów, oparte najnowszymi badaniami.
💊
Osobiście jestem zmuszona zażywać suplementy, a książka ta rozjaśnia wiele tematów i daje mi praktyczne wskazówki jakich używać, a czego się wystrzegać. Autorka ponadto dokładnie przybliża zasady dobrego odżywiania, a ta kwestia jest dla mnie bardzo ważna.
💊
Dowiedziałam się masę ciekawych informacji, o których nie miałam pojęcia. Autorka pokazuje nam dokładnie informacje na temat witamin, minerałów, kwasów tłuszczowych, ziół i roślin, a także innych suplementów. Miło jest dowiedzieć się czegoś nowego i używać tej wiedzy w praktyce. Znajdziecie masę ciekawostek, które zaskoczą nie jednego czytelnika. Najlepiej kupować suplementy, które są w wykazie GIS. Jest też czarna lista, której należy unikać!
Autorka dokładnie opisuje skutki niedoboru i nadmiaru każdego suplementu oraz w jakiej formie i dawkach zażywać. Jest to kompendium wiedzy na temat suplementacji. Autorka zaznacza, że bardzo zdrowe są orzechy brazylijskie ale garściami to lepiej ich nie jeść, można się doprowadzić do selenozy. Dwa orzeszki dziennie wystarczą by zachować balans. Wiele praktycznych wskazówek znajdzie każdy.
💊
Rozdziały poświęcone kwasom tłuszczowym oraz ziołom i roślinom okazały się dla mnie najbardziej pomocne i dostarczyły mi ciekawych i potrzebnych informacji.
💊
Książka napisana jest przystępnym i zrozumiałym językiem. Znajduje się w niej wiele tabel z prawidłowym dawkowaniem. Informacje są czytelne i łatwe do przyswojenia.
Na pewno będę wracać do książki.

💊

Każdy z nas na pewno zna jakieś suplementy diety. Ale jakie są i czym różnią się od leków? Jakie mają właściwości? Oraz przede wszystkim jak mądrze je stosować? Na te pytania znajdziemy właśnie odpowiedzi w tej książce.

Całość przygotowana jest w bardzo przystępny i przejrzysty sposób. Ogrom wiedzy podzielony jest na kilka działów- witaminy, minerały, multiwitaminy, kwasy tłuszczowe, zioła oraz inne suplementy

Przy każdym widzimy rolę w organizmie danej witaminy, jej źródła w pokarmie , zapotrzebowanie, skutki nadmiaru i niedoboru oraz interakcje z lękami.

To kompleksy zestaw wiedzy dla każdego, kto w swojej diecie korzysta z licznych ziół czy wiatamin, suplementów diety. Pomaga wybrać najlepsze i pomoc sobie, a nie zaszkodzić.

Suplementy diety... Chyba temat znany każdemu.
Każdy z nas choć raz w życiu sięgnął po jakiś suplement... Bo tak... Bo mam niedobory..
Bo ten suplement wspomoże...

Co da ta książka?
💊 Zrozumiesz, czym różni się lek od suplementu diety.
💊 Poznasz witaminy, minerały.
💊 Poznasz adaptogeny.
💊 Poznasz roślinne suplementy wspomagające.
💊 Dowiesz się jakie zapotrzebowanie dobowe jest na dany składnik odżywczy.
💊 Dowiesz się, kiedy warto sięgnąć po daną substancję.
💊 Przeczytasz o bezpieczeństwie danego suplementu.

Podręczna z dużą ilością wiedzy.
Niejeden z czytających tą recenzje powinien mieć ją w zasięgu ręki.
Czy to jutro, czy za tydzień czy za rok, dla siebie, mamy, teściowej, sąsiadki... Zawsze pomocna!

Ja osobiście polecę ją niejednemu mojemu pacjentowi, tak profilaktycznie, warto wiedzieć co nie co więcej. 😁

Polecam, Hania. ☺️

Suplementy diety... Chyba temat znany każdemu.
Bo ten suplement wspomoże...

Co da ta książka?
💊 Zrozumiesz, czym różni się lek od suplementu diety.
💊 Poznasz witaminy, minerały.
💊 Poznasz adaptogeny.
💊 Poznasz roślinne suplementy wspomagające.
💊 Dowiesz się jakie zapotrzebowanie dobowe...

Kochani czy bierzecie na codzień jakieś witaminy?
Wyobraźcie sobie, że w I kwartale 2022 r. W wyniki badania przeprowadzonego przez OSAVI wyszło, że 2/3 Polaków zażywa suplementy diety. Ilość ta jest przerażająca! Jeżeli jesteś w tych ci zażywają jakieś suplementy, to warto zwrócić uwagę na to czy bierzesz przede wszystkim odpowiednie produkty i czy tak ja prawdę ich potrzebujesz.
Magdalena Łyszczek, jest dietetykiem i napisała książkę „Suplementy od A do Z” i muszę Wam powiedzieć, że ta książka jest świetna zarówno pod względem przejrzystości jak i wiedzy merytorycznej. Ja sama przez ostatnie lata szukałam informacji ba temat suplementów w różnych źródłach a tutaj jest to w jednym miejscu. Magda w swojej książce świetnie opisała każdy suplementy diety, podając wartości zalecane dla każdego wieku oraz płci, jako że autorka jest dietetykiem zwraca też uwagę na to co powinnismy jeść i w jakiej ilości aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie potrzebnych nam składników odżywczych.
W tej książce znajdziesz też informacje:
•o diagnostyce jaką należy wykonać
•o przyczynach niedoborów
•o skutkach przedawkowania suplementów
•o interakcjach jakie mogą występować między suplementami
•a także świetne porównanie dostępnych preparatów na naszym rynku
Moi mili ta książka to „encyklopedia” świetnie napisana, zawierająca niesamowitą wiedzę, która przyda się każdemu. Bo jak już decydujesz się na branie jakiś suplementów to warto robić to rozsądnie. Ja bardzo się cieszę, że w końcu na naszym rynku wydawniczym pojawiła się tak potrzebna książka. Dlatego bardzo Wam ją polecam, a Tobie Magda gratuluje że podjęłam się napisania tak wymagającej i potrzebnej książki.

Kochani czy bierzecie na codzień jakieś witaminy?

Reklamy, artykuły (często sponsorowane),a nawet celebryci - podsuwają nam suplementy na każdą życiową niedogodność. Wydawać by się mogło, że są one panaceum na każdą dolegliwość. Czy jest tak naprawdę?
Dowiecie się z książki Magdaleny Łyszczek pt. "Suplementy od A do Z", prawdziwej skarbnicy wiedzy na temat temat. Dzięki tej pozycji zdobędziecie wiedzę czym są suplementy i jakimi zasadami należy się kierować w poszukiwaniu specyfiku dla siebie.
Znajdziecie też odpowiedzi na pytania: dlaczego warto kupować je z apteki? czy można przedawkować? jak dobrać dawkę?
Dobrać odpowiedni preparat - pomogą Wam obszerne i szczegółowe rozdziały o dostępnych na rynku witaminach, minerałach, kwasach tłuszczowych, ziołach i roślinach oraz innych suplementach. Każdy fragment, dedykowany jednemu składnikowi, dostarczy nam rzetelnej informacji, jaka jest jego rola w organizmie, źródła w diecie, zapotrzebowanie, skutki niedoborów i przedawkowania oraz interakcje z lekami i innymi substancjami.
Wszystkie przytoczone dane oparte są na źródłach naukowych, a książka ma potężną bibliografię.
To rzetelne i wyczerpujące kompendium wiedzy o suplementach. Znakomita pozycja dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie w sposób mądry i skuteczny. Bardzo polecam!

Kompendium wiedzy nie tylko dla takich jak ja. Trochę ciekawostek. Nie żałuję zakupu.

• Popularnonaukowe
  • Zdrowie