Okładka książki Suplementy. Wszystko, co musisz wiedzieć, aby bezpiecznie i skutecznie wspierać swój organizm Paulina Ihnatowicz
Paulina Ihnatowicz Wydawnictwo: Znak zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Znak
2023-02-22
2023-02-22

Okładka książki Masz to we Krwi. Choroby autoimmunologiczne. Objawy, wskazówki, diety Natalia Czekalska, Paulina Ihnatowicz, Emilia Ptak
Masz to we Krw... Natalia Czekalska, ...
Okładka książki Masz to we krwi. Morfologia, Hashimoto, cholesterol. Wyniki, diety, wskazówki Paulina Ihnatowicz, Emilia Ptak
Masz to we krw... Paulina Ihnatowicz,...
Okładka książki Zupełnie inne spojrzenie na dietę lekkostrawną Paulina Ihnatowicz, Emilia Ptak
Zupełnie inne ... Paulina Ihnatowicz,...
Okładka książki Autoimmunologia - podróż po zdrowie Natalia Czekalska, Paulina Ihnatowicz, Emilia Ptak
Autoimmunologi... Natalia Czekalska, ...

Dobry poradnik dla osób wspierających swoje zdrowie suplementami. Chociaż niektóre kwestie poruszyłabym szerzej. Znajdziemy tutaj opisy różnych suplementów ziołowych, witqmi , minerałów, optymalne dawki, suplementację przy konkretnych chorobach i problemach. Spory minus za ostatni rozdział o tym jakie suplementy wybrać. Tak jak się obawiałam, zostały tam przedstawione produkty firmy dla której pracuje autorka i sama te suple tworzy. Szkoda, dla mnie to antyreklama, a jest naprawdę dużo dobrych produktów innych marek.

Z twórczością Pani Pauliny Ihnatowicz autorki książki pt. ''Suplementy. Wszystko, co musisz wiedzieć, aby bezpiecznie i skutecznie wspierać swój organizm'' miałam okazję do tej pory się zaznajomić nieco wcześniej. Przekonała mnie do siebie, że opisuje w niej to, czym ja interesuje, się na co dzień jest związane z dziedzin medycyny i zdrowia, które odgrywa najważniejszą rolę w naszym codziennym życiu.

Nie wszystka zdobyta nieco wcześniej przeze mnie wiedza na temat suplementów bywa w pełni zagwarantowana, gdyż nie ma się pewności, czy to, co się spożywa, daje poczucie tego, że mogę, czuć się zupełnie zdrowa stosując zasady w użyteczności ich w praktyce.

W ostatnim czasie dużo rozmawia się na temat suplementów i co przyczynia się na to, aby je stosować oraz z czego się składają i w jakich dawkach je przyjmować.

Uważam, że taka wiedza przekazana bezpośrednio od autorki może się wielu osobom przydać, choć wydaje się, że my sami wiemy, co spożywać i w jakich dawkach, ale niestety są to jedynie pozory, które doprowadzić nas mogą do zaszkodzenia sobie pomimo tego, że chcemy dobrze, a w praktyce szkodzimy sobie chcąc nie chcąc.

Autorka wyjaśnia, czym są, suplementy, jakie jest podejście społeczeństwa do ich stosowania, ale co najważniejsze nie zapomina o podaniu, jak wygląda skala ich zażywania.

Warto podkreślić, że nie każdy autor potrafi, dotrzeć do czytelnika w odpowiedni sposób korzystając, ze swej zawodowej wiedzy opierając ją również o inne źródła.

Prawdziwą sztuką jest zaskoczyć pozytywnie czytelnika, ale tak skutecznie przy okazji zainteresować tym, co było dla niego dotychczas obce o tym, czego nie wie na temat suplementów, które nie zawsze bywają zdrowe dla wielu zwolenników, którzy je chętnie spożywają.

Osobiście zwróciłam szczególną uwagę na informacje zamieszczone w tabelkach oraz na trzy interesujące mnie rozdziały.

Książka składa się z 10 rozdziałów, estetycznie przedstawionej zastosowanej grafiki oraz czytelnego tekstu.

Każdy z czytelników znajdzie w tej książce coś odpowiedniego dla siebie.

Wydawnictwu Znak dziękuje za egzemplarz książki pt. ''Suplementy. Wszystko, co musisz wiedzieć, aby bezpiecznie i skutecznie wspierać swój organizm'' autorstwa Pani Paulina Ihnatowicz.

Polecam przeczytać ten poradnik.

Jeśli tak to jakie a jeśli nie to dlaczego? Znacie szkodliwość łączenia niektórych suplementów? Wiecie, że aby dobrze stosować suplementy należy to skorygować z zażywanymi przez nas lekami? Suplementy mają pomóc nam w niedoborach ale też nie można z nimi przesadzić. Sporą wiedzę na ich temat przedstawia nam książka autorstwa Pauliny Ihnatowicz.
Autorka za pomocą tabeli jak i kolorowych podkreślonych już części zaznacza nam to co najistotniejsze w temacie. Książkę możemy poczytać na kilka sposobów - od deski do deski lub po prostu zainteresowani danym suplementem tylko o nim. Dowiemy się o interakcji suplementów z lekami, które suplementy warto łączyć s które kompletnie nie warto bądź nie wolno!
To bardzo wartościowa książka w dobie pojawiającej się zewsząd fali suplementacji. Często w reklamach częściej pojawiają się suplementy niż leki. Warto jednak wiedzieć co i w jakim celu się suplementuje żeby marketing nie sprawił że dawkujemy sobie suplement którego nasz organizm nie potrzebuje 🙂
Polecam tą dawkę wiedzy ☺️

Autorka za pomocą tabeli jak...

"Suplement diety to środek spożywczy, który ma za zadanie uzupełnienie normalnych, codziennych posiłków.”
Zastanawiałam się czy brać książkę „Suplementy” do recenzji. Lecz z racji, że jest to dość gorący i kontrowersyjny temat to postanowiłam przekonać się na własnej skórze.
Jak oceniam pozycje autorstwa Pauliny Ihnatowicz?
Uważam, że to bardzo wartościowa książka.
Zawiera 10 rozdziałów, a w nich poruszane są kwestie wprowadzeń do suplementów i ogólnych informacji, obaleniu mitów, interakcji suplementów z innymi produktami, używaniu ich w codziennej diecie, we wspomaganiu z problemami, jakie suplementy dla kobiet w ciąży lub chorobach. Jeden rozdział został poświęcony suplementacji w przypadku nowotworów, który został opracowany przez Kamila Jędrycha, który zajmuje się onkologią.
Co na duży plus - znajdziemy tu naturalne przepisy na różne dolegliwości, z wykorzystaniem np. Kurkumy. Ostatni rozdział mówi o tym jak mądrze wybierać suplementy.
Autorka książki podkreśla na każdym kroku, jak ważne jest, by nie brać suplementów na własną rękę, tylko najpierw wykonać odpowiednie badania i spytać lekarza.
Sama zaznaczyłam w tej lekturze wiele cennych sugestii o które zapytam swojego lekarza😁 Polecam!

Jak oceniam pozycje autorstwa Pauliny Ihnatowicz?
Uważam, że to bardzo wartościowa...

Suplementy diety są to środki spożywcze, które mają uzupełnić codzienne posiłki. Są skoncentrowanymi źródłami witamin, składników mineralnych lub innych substancji. Ich przyjmowanie ma wywołać efekt odżywczy lub fizjologiczny. Słyszymy o nich coraz częściej, coraz więcej osób coś suplementuje, a wspomnianych produktów cały czas przybywa na rynku. Żeby nie mylić pojęć to nie są leki.

Zaciekawiona poszerzeniem wiedzy w temacie suplementacji sięgnęłam po książkę Pauliny Ihnatowicz “Suplementy. Wszystko, co musisz wiedzieć aby bezpiecznie i skutecznie wspierać swój organizm”. Bardzo mnie zaskoczył ten poradnik, wszystko jest tutaj szczegółowo opisane. Jasno jest też opisany wpływ suplementów nasze organizmy i to kiedy je przyjmować. Autorka również opisuje jak wybierać suplementy. I ustanawia dekalog suplementacji.

Każdy z suplementów jest szczegółowo opisany jak działa, na co pomaga. W kolejnym rozdziale Paulina Ihanowicz rozwiewa wszelkie mity na temat suplementów. Przestrzega, że nie są one tym samym co leki. Opisuje również interakcje leków z suplementami. Kolejne rozdziały są najciekawsze, bo właśnie tam autorka opisuje najczęstsze problemy i suplementy, które możemy na nie zażyć. Są to między innymi takie problemy jak kłopoty z cerą, włosami, paznokciami, zaparcia, biegunka, bezsenność, brak energii, problemy z koncentracją.
Autorka porusza także temat suplementacji w ciąży i podczas wielu chorób: hashimoyo, Gravesa-Besedowa, Leśniewskiego-Klona, Insulinooporniści, nowotworów i kilku innych.

“Suplementy. Wszystko, co musisz wiedzieć aby bezpiecznie i skutecznie wspierać swój organizm” to rzetelny i szczegółowy opis wsztstkiego co jest związane z suplementacją i suplementami. Jest to świetna książka, z której jestem pewna że jeszcze nieraz będę korzystać.

„Suplementy (…)” to prawdziwa skarbnica fachowej wiedzy natemat składników wspomagających utrzymanie zbilansowanej diety. Paulina Ihnatowicz w bardzo przejrzysty sposób przekazuje nam wiele cennych wskazówek, popartych obszerną bibliografią oraz własnym doświadczeniem dietetyka.  W książce odnajdziemy mnóstwo wielkogabarytowych informacji dot. witamin, minerałów, żywności, suplementów, leków oraz ich wzajemnych interakcji. Całość przyswaja się z ogromnym zainteresowaniem i poczuciem kompetencji autorki. Propozycja ta, mimo potężnej dawki wiadomości, nie przytłacza. Jej pragmatyczny charakter sprawia, że z łatwością można wszystko sobie uporządkować i stosować w praktyce. Znajdziemy w niej wiele odniesień do życia codziennego i dowiemy się jak nie zagubić się w zatrzęsieniu środków leczniczych, oferowanych nam przez rynek farmaceutyczny. Ponadto poznamy recepty na skuteczne podtrzymanie swojego zdrowia. A co najważniejsze uzyskamy sugestie jak sobie nie zaszkodzić. „Suplementy (…)” to wyjątkowy, odżywczy podręcznik, który z pewnością zaabsorbuje wszystkich zainteresowanych tematyką medykamentów i racjonalnego odżywiania.
Polecam. Damiano

Paulina stworzyła kompendium wiedzy o suplementach. Myślę, że wiele osób już wie, ale dla tych, którzy jej nie znają, to powiem, że Paulina Ihnatowicz jest dietetyczką kliniczną i prekursorką dietoterapii w Polsce. Dodatkowo prowadzi swój profil na Ig, gdzie dzieli się swoją fachową wiedzą i to w sposób bardzo przystępny nawet dla nowych odbiorców.

I taka też jest właśnie jej książka. To świetna pozycja mocno wyczerpująca temat suplementów, zwłaszcza dla osób początkujących, które dopiero chcą zadbać o swój organizm, samopoczucie, zdrowie. To bardzo praktyczny poradnik, dzięki któremu poznajemy podział suplementów i ich właściwości, ale także mity, które krążą na ich temat w Internecie i w ogóle wśród ludzi.

Co dla mnie było bardzo interesujące, znajduje się tu bardzo istotny rozdział o tym, jak prawidłowo przyjmować dane suplementy, by nie zaburzać ich wchłaniania, jak łączyć je z przyjmowanymi lekami czy żywnością i tu, mimo że wydawało mi się, że coś na ten temat już wiem, kilka informacji bardzo mnie zaskoczyło.

Ta książka to także odpowiedź dla nas na to, jak z pomocą suplementów, ale i codziennej diety, pomóc sobie w codziennych dolegliwościach, chorobach, w ciąży i znalazł się tu także niezwykle intrygujący, choć napisany już przez specjalistę z dziedziny onkologii, rozdział o wspieraniu organizmu w walce z nowotworem. A już kropką nad „i” okazał się rozdział z kilkoma przepisami na prawdziwe bomby witaminowe, które możemy przygotować sami w domu.

Podsumowując, uważam, że Paulina rewelacyjnie potrafi przekazywać swoją wiedzę. To skondensowany poradnik, który z pewnością rozwieje wiele wątpliwości i nakieruje nas, gdzie szukać odpowiedzi na różne dolegliwości, który warto mieć w swoich zbiorach, by zadać o siebie i także zmobilizować się w końcu do regularnego badania się. Polecam serdecznie!

I taka też jest właśnie...

"Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem suplementacji warto ocenić swój stan zdrowia i sposób żywienia, uwzględniając zażywane leki, współistniejące choroby, styl życia, stosowane używki i wiele innych aspektów."

Jak zamieściła na wstępie autorka przed każdym wdrożeniem suplementów, które mają przede wszystkim na celu wspomaganie organizmu i dostarczenie im konkretnych niedoborów należy wdrożyć dopiero po badaniach ogólnych i konsultacji z lekarzem.
Wszystko po to, aby wspomóc swój organizm i jego codzienne funkcjonowanie, a każdy jest inny, ma inny tryb funkcjonowania, dlatego nie warto samemu eksperymentować. Tym bardziej, że niektóre preparaty mogą zachodzić w niepożądane reakcje z zażywanymi lekami, bądź mogą być szkodliwe.

Pani Paulina Inhatowicz naprawdę szczegółowo i dosadnie tłumaczy każde zagadnienie. Do tego przekazuje w nasze ręce zalecane średnie zapotrzebowanie na podstawowe witaminy, które mają znaczący wpływ na nasz organizm, oparte na licznych wynikach badań. Oprócz tego opisuje i charakteryzuje każdą witaminę i składnik mineralny zamieszczając jej ogólne znaczenie dla organizmu oraz objawy jakie mogą towarzyszyć przy jej niedoborach oraz zamieszcza przykłady produktów w których znajdziemy powyższe witaminy i inne składniki mineralne potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.

Najciekawszy temat, który nieraz wprowadził we mnie zaskakujące informacje to 'suplementy diety a interakcje'. Należy zatem uważać i mieć wiedzę na temat oddziaływania na siebie używanych przez siebie suplementów z żywnością.
Wiedzieliście, że kurkuma, która to ma wiele właściwości prozdrowotnych, może wpływać na aktywność leków nasercowych, antybiotyków? A wiecie z czym nie wolno łączyć czosnku?

Oprócz interakcji zamieszczone są przykłady jak łączyć preparaty.

Ważny także rozdział o suplementacji podczas chemioterapii, u chorych na nowotwory i innych chorobach jak hashimoto, insulinooporności, Leśniewskiego-crohna.

"Prawidłowo skompomowana dieta powinna dostarczać odpowiednią ilość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, ponieważ nie są one wytwarzane przez organizm człowieka."

Dlatego uważam, że warto mieć książkę u siebie, ponieważ nie dość że jest ogromnym zbiorem wiedzy to dodatkowo wiele tłumaczy w prosty i dokładny sposób.
Polecam!

💊 "Suplementy. Wszystko, co musisz wiedzieć, aby bezpiecznie i skutecznie wspierać swój organizm" autorstwa Pauliny Ihnatowicz to obszerny poradnik, z którego dowiecie się wszystkiego na temat suplementów, oraz ich stosowania.

💊 Paulina Ihnatowicz jest dietetykiem ze specjalnością dietetyki klinicznej i sportowej. Szczególnie interesują ją przypadki autoimmunologiczne, gdyż sama cierpi na chorobę Hashimoto. Jest również autorką innych książek o tematyce zdrowotnej, oraz ebooków.

💊 Stosujecie suplemety?
Ja odkąd zrobiłam badania, i okazało się, że mam duży niedobór witaminy D3 zaczęłam interesować się suplementami. Cierpiałam na różnego rodzaju dolegliwości, które przeszkadzały mi w normalnym funkcjonowaniu, i nawet myślałam, że jestem poważnie chora. Po dwóch tygodniach suplementacji dużymi dawkami witaminy D3 większość moich dolegliwości ustała, i byłam zszokowana, jak szybko wróciłam do normalności. Dlatego widząc tą książkę, nie mogłam przejść wobec niej obojętnie.

💊 Książka jest podzielona na dziesięć rozdziałów, z których dowiecie się jak mądrze wybierać suplementy i czym się przy tym kierować, jakie stosować przy różnych chorobach, oraz w ciąży, jak łączyć suplementy z ziołami, oraz które powinny się znajdować w codziennej diecie.
Jest też osobny rozdział na temat suplementacji w przypadku nowotworów.
Mamy tu również różnego rodzaju przepisy na przeziębienie, wzmocnienie, oraz odporność, które możemy przygotować sami.
Autorka przybliża nam witaminy i składniki mineralne, oraz opisuje ich działanie i znaczenie dla naszego organimu.
Pamietajmy jednak, że suplementacja jest rzeczą indywidualną, i powinniśmy najpierw zrobić badania, aby określić niedobory, i w ten sposób dobrać odpowiednią suplementację.

Dla mnie ten poradnik jest kopalnią wiedzy i cieszę się, że na niego natrafiłam.
Jest to książka do której na pewno będę często wracać, i uważam, że każda osoba powinna się w nią zaopatrzyć.

"Ślachetne zdrowie, nikt się nie dowie,
Jako smakujesz aż się zepsujesz..."

W dzisiejszych czasach żywność jest sprzedawana głównie w marketach a zawartość witamin czy składników mineralnych znacznie bardziej uboga niż kiedyś. To sprawia, że w naszych organizmach brakuje surowców potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Często narzekamy na złe samopoczucie i chcemy poprawić jakość naszego życia sięgając po gotowe rozwiązania, czy suplementy, które oferują nam reklamy, polecają celebryci czy influencerzy. Tylko jak w gąszczu specyfików wybrać ten, który może nam pomóc?

@paulina.ihnat dietetyczka, popularyzatorka wiedzy o zdrowym stylu życia oraz świadomym odżywianiu, oddaje w nasze ręce kompendium wiedzy o suplementach, gdzie znajdziemy wszystko co powinniśmy wiedzieć aby bezpiecznie wspierać nasz organizm. Wybierając dany preparat warto kierować się jego składem, który powinien być jak najkrótszy, bez zbędnych dodatków czy wypełniaczy. Autorka daje wskazówki co warto wprowadzić do codziennej diety oraz jak łączyć aby działanie było najskuteczniejsze. Zażywanie suplementów ma na celu przede wszystkim profilaktykę i aby najlepiej dobrać preparat, warto wykonać badania czy skonsultować się z dietetykiem bądź holistycznym lekarzem.

Z dużym zainteresowaniem przeczytałam ten poradnik, gdyż od jakiegoś czasu zgłębiam temat suplementacji i na pewno będę do niego często wracać a Wam polecam mieć go na uwadze.
Dbajmy o zdrowie bo jak nie my to kto?!

"Ślachetne zdrowie, nikt się nie dowie,
Jako smakujesz aż się zepsujesz..."

• Wydawnictwo Znak
  • Chcę