Rak piersi. Między ryzykiem a szansą

Okładka książki Rak piersi. Między ryzykiem a szansą Dariusz Michalik
Okładka książki Rak piersi. Między ryzykiem a szansą
Dariusz Michalik Wydawnictwo: BookEdit zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
BookEdit
2022-07-10
2022-07-10
medycyna rak piersi rak leczenie raka piersi

Okładka książki Radość z pisania numer 3 (3) 2022 Marcin Bartosiewicz, Olgierd Jaksztas, Kacper Kamieniarz, Kinga Leszczyńska, Daniel Leszczyński, Mateusz Libera, Marcin Bartosz Łukasiewicz, Dariusz Michalik, Kalina Sucharska
Radość z pisan... Marcin Bartosiewicz...

Niesamowicie dobra pozycja. Nie tylko dostarcza bardzo rzetelną wiedzę (i jak potrzebną w czasach, gdy tak wiele osób choruje),ale też podaje ją w taki sposób, że trudno się oderwać. Autor zdecydowanie powinien pisać książki motywacyjne, bo przedstawia cały proces terapii tak żywo, obrazowo i pozytywnie, że aż chciałoby się trafić na takiego lekarza! Bardzo dużo czasu poświęca na proste i dokładne wytłumaczenie, skąd bierze się ta choroba oraz jak ją najskuteczniej pokonać. Tak: pokonać, ponieważ - jak sam pisze - w leczeniu onkologicznym jest jak na wojnie: niektórzy przeżywają, niektórzy giną. A on chce, żeby jego pacjentki przeżyły. I przygotowuje je tak, aby oboje, zarówno lekarz jak i pacjentka odnieśli sukces, czyli pokonali przeciwnika. Bo jest to groźny przeciwnik, ale da się go pokonać, jeśli odpowiednio się do tego podejdzie. I to podejście właśnie robi różnicę. Ponieważ umysł człowieka jest przygotowany na sytuacje stresu, na sytuacje ekstremalne. Większość ludzi, po pierwszym szoku na wieść o chorobie, potrafi się błyskawicznie przestawić na tryb walki o siebie. Bierze się w garść i zaczyna działać. Bo gdy raz zacznie się leczenie, trzeba ściśle przestrzegać terminów, stanu własnego zdrowia (traci się odporność) i nie ma czasu na dywagacje, przemyślenia, czy krok w tył. Gdy raz zapadnie decyzja, należy z determinacją przeć do przodu. Z optymizmem i mocną wiarą, że się podoła. To daje szansę na wyleczenie, na życie bez choroby. I bez traumy. Na tej drodze nie można upaść ( a nawet jeśli się zdarzy, trzeba szybko się pozbierać),nie można się wahać. Trzeba pracować nad pozytywnym podejściem i nie dawać się kryzysom (bo te będą się zdarzać). Człowiek odpowiednio przygotowany, z odpowiednią motywacją, ma dużo większe szanse. Żeby skutecznie przejść leczenie, należy maksymalnie skoncentrować się na celu i dać z siebie wszystko. Gdy ktoś przyjmie rolę ofiary, nie podoła. Gdy zacznie się nad sobą użalać, polegnie. To jak w maratonie, nawet jeśli dystans wydaje się nie do pokonania, należy zacisnąć zęby i wycisnąć z siebie maksimum możliwości. Nie myśleć o słabości, myśleć o zwycięstwie.

Bardzo dogłębnie poruszona jest też tematyka rekonstrukcji piersi, która dla dużej części kobiet jest tematem esencjalnym. Chcą wrócić do normalnego życia i nadal czuć się kobieco. Autor przedstawia wszystkie rodzaje operacji, każdą z jej plusami i minusami (zagrożeniami, możliwymi komplikacjami). Nie ma na rynku drugiej takiej książki. Która tak lekko i gruntownie zarazem i z dużą dozą entuzjazmu przeprowadziłaby czytelnika przez temat przecież obiektywnie trudny! Znajdują się tam informacje, których często nie usłyszy się w szpitalu, bo w pośpiechu i nadmiarze pacjentów po prostu umykają lekarzom.

Uważam, że jest to książka prawdziwie godna polecenia, dla wszystkich chorujących lub opiekunów tychże. Bo czasem pacjent nie ma siły czytać lub książka dotrze do niego za późno. Wtedy rolę motywatora musi przejąć bliska osoba, na której pacjent będzie mógł się oprzeć.
I najważniejsze: rak piersi jest już dzisiaj w pełni wyleczalny. Chemia już nie jest traumatycznym przeżyciem. Czasy i leki się zmieniły. A na oddziale onkologicznym bywa nawet życzliwie i wesoło. Diagnoza już nie jest wyrokiem, a im wcześniej postawiona, tym lżejsze i szybsze leczenie. Czas odczarować ten lęk przed diagnozą.

Badajcie się, proszę, przy najmniejszej wątpliwości!

Dariusz Michalik „Rak piersi. Między ryzykiem a szansą”

Rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem złośliwym i główną przyczyną zgonów kobiet.

Niektóre zmienne i niekontrolowane czynniki ryzyka są związane z nowotworami piersi. Czynniki, których nie można zmienić, takie jak zmienne dziedziczne i genetyczne. Ponadto wczesna miesiączka, późna menopauza, stosowanie sztucznych hormonów, spożywanie alkoholu, otyłość i zmniejszona aktywność fizyczna to niektóre ze znanych czynników ryzyka raka piersi. Badania przesiewowe, takie jak mammografia, kliniczne badanie piersi, a następnie odpowiednie i terminowe leczenie, mają kluczowe znaczenie dla wczesnej identyfikacji przypadków.

Autor ze strony medycznej dostarcza nam wiedzy na temat ryzyka choroby nowotworowej i różnych sposobów leczenia. Doradza jak poradzić sobie z wrogiem, jak walczyć i mieć pozytywne nastawienie. Bardzo przydatna lektura dla kobiet. Wiele informacji można pozyskać. Zdecydowanie polecam! 💙

Dbajmy o swoje zdrowie. 🤗

Dariusz Michalik „Rak piersi. Między ryzykiem a szansą”

"Życie i śmierć nie podlegają w dużej mierze naszej kontroli. Umrzemy wszyscy. Nie potrafimy przewidzieć przyczyny naszej śmierci i jej zapobiec. Możemy jedynie podjąć pew ne działania, żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na niektóre choroby."

W ten wtorkowy wieczór przychodzę do Was z postem o książce, która jest niesamowicie wartościowa.
Myślę, że każdy z nas słysząc słowo rak, dostaje gęsiej skórki i ma czarne myśli. Przyznaję, jest to dla mnie temat ciężki, wciąż, wywołujący mnóstwo wspomnień i łzy.
"Rak piersi. Między ryzykiem a szansą" Dariusza Michalika z opracowaniem Ewy Sławińskiej to lektura, która rozjaśnia wiele mroków i poniekąd systematyzuje wiedzę na temat właśnie raka piersi.
Wielokrotnie słyszałam, że w chorowaniu ważne jest nastawienie. Ta książka poniekąd te słowa potwierdza.
Ciężko mi ją ocenić w sensie merytorycznym, nie znam się na tych wszystkich zagadnieniach, na możliwościach itp. ale napisana dla czytelnika, opracowana tak, by jak najwięcej z niej zrozumieć, zasługuje na maksimum.
Czy po jej przeczytaniu jestem chociaż trochę spokojniejsza? Tak. Chociaż wyleczalność taka piersi w Polsce nie jest zbyt wysoce zadowalająca, to wiedza o potencjalnym przeciwniku to już wiele. Mam nadzieję, że ani ja, ani Wy - Kochane moje nigdy nie będziecie się musiały z nim zmierzyć

Myślę, że każdy z...

Jest to książka z działu medycyny i tutaj tytuł daje jasny i klarowny przekaz czytelnikom, czego mają się spodziewać w środku. Co prawda treść została podzielona na kilka części w tym przypadku aż na osiem, a każda z nich rzuca światło na daną kategorię omawianego problemu. Moim zdaniem jest to ważna książka, która być może niektórym pozwala się zbliżyć do zrozumienia, czym tak naprawdę jest rak piersi, a co najważniejsze jak go leczyć. Autorem książki jest sam doktor nauk medycznych, chirurg onkolog. Także mamy tutaj dostęp do informacji z tak zwanej pierwszej ręki. Ciężko jest mi ocenić czy jest to dobra czy zła książka, uważam iż dla tych co chcą czegoś się dowiedzieć to sprosta ich wymaganiom.

Bardzo dobra książka, a raczej przewodnik po świecie leczenia raka piersi. Mogę tylko powiedzieć, że takie książki warto czytać bo wiedza w nich zawarta jest bezcenna. Książkę czyta się bardzo szybko i czytając skupiamy się na tym o czym pisze autor. Autor uświadamia czym tak naprawdę jest rak i jakie ryzyko niesie ze sobą nowotworów. Rozdziały opisane od leczenia po badania. Profilaktyka, czynniki ryzyka, zachorowania, diagnostyka, leczenie, rekonstrukcja i wiele innych cennych informacji. Ta książka ma w sobie wiele cennych informacji o raku piersi. Nie da się tego opisać w kilku zdaniach. To ogrom wiedzy w świecie leczenia raka. Człowiek zasługuje na pomoc od lekarza. Poznajemy metody walki z chorobą. Podejmowanie trudnych decyzji. Mamy tu ogrom wiedzy onkologicznej. Nowoczesne sposoby leczenia. Jak i obalanie mitów. Są też częste pytania zadawane przez pacjentki. Jak sobie radzić z rakiem. Informacje w tej książce są bardzo przydatne. Każdy powinien przeczytać kobieta jak i panowie również. Książka medyczna na wysokim poziomie. Autor pisze bardzo ciekawie, ciężko się oderwać. Wszystko wyjaśnione dokładnie i nie ma problemu ze zrozumieniem trudnych medycznych zagadnień. Mamy też i badania autora. Relacje pacjentów. Różne analizy. Ale jednak rak atakuje niespodziewanie i nie jest to łatwa choroba, brak słów jakie to jest trudne. Mimo że temat trudny to takie książki powinno się czytać i mówić o nich głośno. Dla mnie ta książka jest dużym zaskoczeniem, ale informacje które teraz mam, mogą się przydać. Wiele się dowiedziałam o czym tak naprawdę nie miałam pojęcia. Mamy też ciekawostki które mnie zaskoczyły. No ale nie zdradzę wszystkiego, koniecznie przeczytajcie książkę, bo naprawdę warto. Polecam!!!

11 lipca odbyła się premiera książki “Rak piersi. Między ryzykiem a szansą”, autorstwa doświadczonego chirurga onkologa, dr. Dariusza Michalika i dr n. hum. Ewy Sławińskiej. To profesjonalny przewodnik po świecie leczenia raka piersi.
Książka jest napisana w stylu poradnika wiec dość łatwo i dobrze się czyta.
Autor podnosi czytelniką świadomość ryzyka jakie niesie ze sobą nowotwór, który najczęściej występuje jako złośliwy. Zachęca pacjentki do zapoznania się z metodami walki i do podejmowania świadomych decyzji odnośnie leczenia.
Przedstawia swą wiedzę onkologiczną oraz nowoczesne sposoby leczenia a zarazem obala mity. Zawarte są w treści pytania pacjentek jakie najczęściej padają u lekarza odnośnie nowotworu. Głównym jednak naciskiem w książce jest przedstawienie perspektywy przeżywania choroby, nastawienia i radzenia sobie z nią.
Uważam, że jest to dobra książka i polecam ją każdej kobiecie. Moja wiedza się poszerzyła w zakresie raka piersi ale abym ani Ja ani nikt z Was nie musiał wykorzystywać w życiu.

Pamiętajcie kobiety o profilaktyce 🤗

Książka jest napisana w stylu poradnika wiec dość łatwo i dobrze się czyta.
Autor podnosi czytelniką świadomość ryzyka jakie niesie ze sobą...

Tym razem będzie nieco poważniej. To moja pierwsza książka medyczna z można rzecz kategorii stricte naukowej. Zabrałam się za nią z czystej chęci dowiedzenia się czegoś więcej na ten powszechny, a zarazem poważny temat.

Jak napisałam wyżej książka naukowa to pewnie myślicie, że nudna jak podręcznik szkolny. Nic bardziej mylnego! Autor nie nudzi kolejnymi formułkami wyciętymi z encyklopedii, ale za to prowadzi nas etapami po owym temacie.

Książka jest podzielona na rozdziały przez co Autor każdemu tematowi w nich omawianych daje należyte miejsce i długość.

W książce znajdziemy oczywiście spostrzeżenia i badania samego Autora, ale także relacje pacjentów, analizy, a nawet tło historyczne tego zagadnienia. Miejscami możemy wpaść na intrygującą ciekawostkę.

Autor w przystępny sposób wskazuje nam etapy wykrycia raka, leczenia, stopnie choroby, a także skutki danego leczenia.

Jednym zdaniem kompendium wiedzy godne polecenia.

Bardzo, bardzo dziękuję @bookedit.pl za egzemplarz! 🤗🤗🤗

Ostatnio dotarła do mnie jedna z książek, w której poruszone zostały niezwykle ważne kwestie, dotyczące raka piersi.
Od ryzyka zachorowania, przez diagnoze, sposoby leczenia, rekonstrukcje piersi, aż po powrót do pełni zdrowia.

Autorem książki jest doktor nauk medycznych, chirurg onkolog z ponad trzydziestoletnim wykształceniem.

Spodziewałam się, że książka zostanie napisana dość trudnym, medycznym językiem, ale tak nie jest. Wszystko zostało opracowane w sposób jasny i zrozumiały. Całe mnóstwo wiedzy medycznej związanej z rakiem piersi, diagnostyką i leczeniem.

Postawiona diagnoza nie zawsze musi oznaczać nadejście śmierci, utratę bliskiej osoby. Samo "Rak Piersi" brzmi groźnie, jest on bardzo podstępną chorobą i niestety dla niego nie ma znaczenia, czy jesteśmy aktywni fizycznie, czy preferujemy siedzący tryb życia. Czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Atakuje organizm niespodziewanie, stawia ogromne wyzwanie, zmusza do walki. Często słyszymy lub czytamy na forach internetowych, że ta osoba umarła na raka, co jest błędne, gdyż nie umiera się na raka, a z powodu jego powikłań.

Dowiedziałam się również kilku nowych ciekawostek, o których być może również nie miałaś/eś nigdy pojęcia:

Częste latanie samolotem sprzyja zachorowaniu na raka piersi.

Dziewczynka, która zaczyna miesiączkować na bardzo wczesnym etapie dojrzewania, przed dwunastym rokiem życia, również może znaleźć się w grupie zwiększonego ryzyka. Podobnie jak kobieta, która urodziła pierwsze dziecko po trzydziestce.

Wpływ na zachorowanie ma również wzrost kobiety. W tym wypadku dotyczy to kobiet 170cm i więcej.🤔

Przyznam, że nadal jestem zaskoczona.
Książka z pewnością zaspokoiła moją ciekawość, ale też wzbudziła chwilowy niepokój. Książka powinna trafić w ręce wielu kobiet oraz mężczyzn. Dowiesz się z niej między innymi:

Jakich błędów nie należy popełniać, gdy już poznasz diagnozę.

Jak często powinno się robić mammografie piersi i czy mastektomia jest najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą na pozbycie się niechcianego intruza, a także wiele więcej.

Spodziewałam się, że książka zostanie...

Dzisiaj przychodzę z książka z działu medycznego.
„Rak piersi między ryzykiem a szansa” Dariusz Michalika ciężko mi pisać o ten książce, że jest świetna i polecam, bo jest to książka w której poruszany jest temat trudny, bolesny, nieprzyjemny. Lecz uważam, że mówienie o tym głośno jest bardzo ważne.
W książce tej znajdziecie informacje na temat najnowszej wiedzy medycznej i leczenia onkologicznego. Opisana jest też procedura co robić jeżeli znajduje się ktoś w grupie ryzyka. Autor w „łatwy” i zrozumiały sposób opisuje cały proces kancerogenezy, oraz opisuje możliwości pokonania raka, również niezłośliwego. Przedstawia alternatywy z jakich można skorzystać po leczeniu, bo jest to bardzo ważne. Zwraca również uwagę na styl życia jaki jest prowadzony. Uważam, że jest to dobra i wartościowa pozycja. Oby Wam i Waszym bliskim nie była potrzebna taka wiedza, ale jak już się zdarzy, to tutaj znajdziecie wskazówki jak stawić czoła tej chorobie.

A Wy Kochane Kobiety, pamiętajcie o profilaktyce, bo ja osobiście uważam to najlepsze co możemy zrobić dla siebie.

Dzisiaj przychodzę z książka z działu medycznego.
W książce tej znajdziecie informacje na temat najnowszej wiedzy medycznej...

• Od wydawnictwa
  • Na czytniku