Drogi święty Mikołaju #2 Kto naprawi tę gwiazdkę?

Okładka książki Drogi święty Mikołaju #2 Kto naprawi tę gwiazdkę? Magda Mazur
Okładka książki Drogi święty Mikołaju #2 Kto naprawi tę gwiazdkę?
Magda Mazur Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekkie literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Lekkie
2022-11-10
2022-11-10
9788367502078
literatura polska święta Boże Narodzenie św. Mikołaj magia

Okładka książki Drogi święty Mikołaju #1 Jak uratować święta? Magda Mazur, Natasza Socha
Drogi święty M... Magda Mazur, Natasz...
Okładka książki Drogi święty Mikołaju Magda Mazur, Natasza Socha
Drogi święty M... Magda Mazur, Natasz...

"DROGI ŚWIĘTY MIKOŁAJU #2 KTO NAPRAWI TĘ GWIAZDKĘ" - tom 2 - MAGDA MAZUR

Książka choć już nie w duecie z Nataszą Sochą, to jest kontynuacją perypetii bohaterów z poprzedniej części, choć głownie jednej. Pokazuje jakie wyzwania niesie samotne macierzyństwo. Akcja dzieje się dwa lata później. Renata ma mieć spotkanie z ważnym klientem, lecz akurat tego dnia nie ma kto zaopiekować się jej dwuletnim synkiem. Wszystko przez niezapowiedzianą wizytę swojej mamy, która powoduje, że opiekunka chłopca się zwalnia.
Co to przyniesie i jak się skończy, warto sięgnąć po nią, Naprawdę zaskakuję chociaż w nieoczywisty sposób. Tutaj także gładko się przez nią przechodzi,
jak i słucha.

OCENA 09/10
145/23 (06/12) ( 29/23 świąteczna)
ilość stron: 400
data wyd: 10.11.2022
czas przewidziany czytania: 06 h 40 min.
Czas słuchania: 07 h 29 min
lektorzy empik: Ryciak Kamila
Anastazja
Skończona 16.12.2023 (słucha) 2/2

"DROGI ŚWIĘTY MIKOŁAJU #2 KTO NAPRAWI TĘ GWIAZDKĘ" - tom 2 - MAGDA MAZUR

„czasem los stawia nas w sytuacji, której nie mogliśmy wcześniej przewidzieć”

Od wydarzeń z pierwszego tomu pt. "Jak uratować święta?" z serii "Drogi Święty Mikołaju", minęły trzy lata i ponownie przychodzi czas, by ratować zbliżające się święta. W życiu bohaterów zaszły zmiany, ale nie u każdego pozytywne, więc ponownie możemy im towarzyszyć w drugiej części pt.: "Kto naprawi Gwiazdkę?"

Spotykamy w niej starych znajomych takich jak Renata Wrzos i jej despotyczna matka Lucyna, Karolinę i Karola, ale też dochodzą nowe osoby. Jest wśród nich Alicja i Maciej Wierzbiccy, którzy są małżeństwem od 13 lat. Alicja to przykład typowej "Matki Polki", dla której najważniejsze jest dobro dzieci i męża. Jej potrzeby i pragnienia schodzą zawsze na dalszy plan. Pracuje w stacji telewizyjnej TV Image, gdzie prowadzi program na temat zdrowego odżywiania, ale sama nie jest wiarygodna dla widzów, gdyż ma nieco więcej kilogramów, niż powinna. Przeszkadza to nowej szefowej stacji, Karina Horwath, która zwalnia Alicję bez żalu. Maciej jest dziennikarzem muzycznym w niszowej, ale popularnej stacji radiowej. To sprawia, że rzadko jest w domu, ale to mu odpowiada, gdyż może poczuć się wolnym i niezależnym, Ma zupełnie odmienne podejście do rodziny, niż jego żona. Kiedyś wybrał ją spośród wielu innych dziewczyn, które chętnie usidliłyby przystojnego licealistę, ale on postanowił, że jego żoną będzie właśnie Anna, która nie jest może zbyt atrakcyjna, ale za to gwarantuje mu wierność i wdzięczność, że to na nią zwrócił uwagę, a nie na bardziej atrakcyjne koleżanki.

Losy Alicji i Macieja obserwujemy naprzemiennie z pozostałymi osobami, gdyż autorka zachowała sposób prowadzenia naszej uwagi wzorując się na pierwszym tomie serii. Mamy, wiec także narrację trzecioosobową, dzięki której poznajemy też historię pozostałych postaci, także tych drugoplanowych.

Warto tu zwrócić uwagę na to, że "Kto naprawi tę gwiazdkę?" jest solowym debiutem pani Magdy Mazur, której udało się utrzymać dobry poziom w tworzeniu kontynuacji, dzięki czemu nie jest odczuwalny brak pióra pani Nataszy Sochy, z którą powstała pierwsza część serii. W równie zgrabny i przystępny sposób połączyła historię kilku osób, dając nam bogactwo wrażeń i przyjemność czytania. Poruszyła przy tym istotne, życiowe problemy związane z wiernością, wybaczaniem, relacjami międzyludzkimi, macierzyństwem i godzeniem roli matki z życiem zawodowym, ale też ważnymi wyborami, poszukiwaniem własnej drogi o określeniem, co jest ważne w drodze do szczęścia. W opowiedzianych historiach ukazała przekrój charakterów, osobowości, stylów życia, radzenie z problemami, podejście do nich. Podążając za kolejnymi epizodami, spędzamy czas w różnych środowiskach i miejscach, przenosząc się nawet do urokliwej Toskanii.

"Kto naprawi tę gwiazdkę?" jest wprawdzie bardziej powieścią obyczajową, niż typową świąteczną, ale Pod warstwą zwyczajnych, ludzkich problemów skrywa się głębsze przesłanie uświadamiające, że życie jest nieprzewidywalne i nie raz zaskakuje pojawiającymi się sytuacjami. Pokazuje, że nasze życie zależy od decyzji, jakie podejmujemy i co dla nas jest najważniejsze.

Książkę przeczytałam, dzięki księgarni Bonito

i portalowi Dobre Chwile, na którym znajduje się moja dłuższa recenzja

„czasem los stawia nas w sytuacji, której nie mogliśmy wcześniej przewidzieć”

❄️ RECENZJA ❄️

Tytuł: Drogi Święty Mikołaj " # 2
Kto naprawi tę gwiazdkę?
Autor: Magda Mazur
Wydawnictwo:@lekkiewydawnictwo

Serdecznie dziękuję @lekkiewydawnictwo za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej książki 🥰 to była czysta przyjemność ❤️

#współpracareklamowa

To druga część przebojowego " Drogiego Świętego Mikołaja", z miłością, skandalami, podkastami oraz Toskanią na drugim planie 😊

Nie będe zdradzać fabuły książki, gdyż byłby to spojler pierwszej części 😊 Są to po prostu dalsze losy bohaterów z części pierwszej ☺️ Dołączają do nich Alicja i Maciej. Alicja przed świętami traci pracę i martwi się o przyszłość swojej rodziny. Wszystko jest na jej głowie,a jej mąż Maciej nic sobie z tego nie robi bo wiecznie nie ma go w domu bo pracuje coraz więcej.
Kto w tym roku może spodziewać się podarków , a na kogo czeka rózga? Czy Alicja dowie się co tak naprawdę oznaczają nadgodziny jej męża?

Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki 🥰 Z wielką ciekawością śledziłam dalsze perypetie bohaterów. Przeżywałam ich rozterki z którymi musieli się zmagać. To bardzo ciekawa świąteczna historie 😊
Wiele można się z niej nauczyć.
Tak się jakoś utarło,że w Boże Narodzenie ludzie mają być szczęśliwi. Powinni skakać z radości na widok choinki,karpia, nucić pod nosem kolędy i na siłę cieszyć się,że cały dom pachnie piernikami. A przecież tak wiele osób nie ma ochoty udawać, że święta to najpiękniejszy okres w całym roku. Mają prawo przeżywać go po swojemu.
Zawsze lubiłam święta,ale odnoszę wrażenie że od kilku lat tracą na swojej magii. A ja nie chcę żeby ktoś tego ode mnie wymagał. Najważniejsze to czuć się dobrze i w zgodzie ze sobą. Boże Narodzenie to rzeczywiście jeden z Najpiękniejszych okresów w roku. Pod warunkiem że nikt niczego nam nie narzuca.

Polecam serdecznie ❤️

❄️ RECENZJA ❄️

Tytuł: Drogi Święty Mikołaj " # 2
Kto naprawi tę gwiazdkę?
Autor: Magda Mazur
Wydawnictwo:@lekkiewydawnictwo

#współpracareklamowa

Dowcipna świąteczna książka, choć dla bohaterów ten czas to okres życiowych zawirowań. Renata, przebojowa prezeska w korpo a równocześnie samotna matka orientuje się w pewnym momencie, że dziecko to coś więcej niż projekt realizowany przez nianie. Alicja traci pracę, ale odnajduje swoją zawodową niszę w internecie. Przy okazji porządkuje swój życie małżeńskie. Karolina i Karol, para od czasów szkoły, też muszą odpowiedzieć na pytania o swój związek. Takie życiowe, każdy, a z pewnością każda, z nas się odnajdzie w czytanych historiach. Siła w naszej niedoskonałości, szczególnie przed świętami, kiedy nie damy się zmanipulować oczekiwaniom innych. I dlatego w tym roku nie umyję okien, choć zmienię firanki 😉 wreszcie głośno mówię, że nie lubię połączenia kiszonej kapusty i grzybów. I nie będzie pierogów, które kompletnie mi nie wychodzą i nikomu nie smakują

Magda Mazur zabiera nas w świąteczną opowieść o grupie ludzi, których życia (choć już skomplikowane) komplikują się jeszcze bardziej przy okazji świątecznych zawirowań. Drogi Święty Mikołaju #2 czyta się tak jak pierwszą część - szybko, lekko, a jednocześnie z zapartym tchem i nie mogąc doczekać się zakończenia, które zaskakuje. Serdecznie polecam obie części na spokojny weekend przy choince.

Nie dla wszystkich święta bożego narodzenia to cudowny czas pełen spokojnych chwil z rodziną. Dla niektórych to pełen zawirowań i szaleństwa okres, w którym stare konflikty wracają jak bumerangi a nowe wyrastają z pod ziemii. Bohaterowie Magdy Mazur znajdują swoje własne definicje magii świąt, a dla każdego ta powieść kończy się inaczej. Serdecznie polecam.

Książka o świętach, ale nie do końca. Tak naprawdę o relacjach, o skomplikowanych zawiłościach dorosłego życia i świątecznego szaleństwa. Pojawiają się dalej bohaterowie z pierwszej części (na co przyznam, że bardzo czekałam, bo poprzednia książka pozostawiła mnie w napięciu ;) ) i przedstawiani są nam nowi - z zupełnie nowymi problemami, z którymi chyba każdy może się utożsamić. Serdecznie polecam tym, którzy twierdzą, że nie lubią gwiazdkowych powieści, bo ta reprezentuje sobą znacznie więcej.

Bardzo dobra książka, przypomina nam co w życiu jest ważne. Każdy z bohaterów jest zupełnie inny i każdy przedstawia inny, własny punkt widzenia. U mnie wylądowała w mące przy pieczeniu piernika, ale i tak świetnie się czytało ;) Książka trzyma w napięciu do ostatnich stron.

Przyjemna książka, genialny komentarz naszych czasów i tego, czym dzisiaj jest gwiazdka i o co tak naprawdę w niej chodzi. Polecam.

Pierwsza część dużo fajniejsza. Nie wiem czy był to dobry pomysł wrócić do tej historii. Nie wciągnęła mnie.

• CzytamzLegimi/ EmpikGo

Magda Mazur Drogi święty Mikołaju #2 Kto naprawi tę gwiazdkę? Zobacz więcej