Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 34.90 zł

literatura polska święta Boże Narodzenie św. Mikołaj magia
literatura obyczajowa, romans
literatura polska święta Boże Narodzenie św. Mikołaj magia

Oficjalne recenzje i

Czy te święta można jeszcze uratować?

[ 3 ] Link do recenzji

Po pokoju kołysanek byłam bardzo rozczarowana tą książką. Momentami brak ciągłości w sytuacjach przyczyniwo-skutkowych. Bardzo rozczarowała też mnie i końcówka, ponieważ ona też jakby się z nikąd wytworzyła. Dla mnie to takie nieudane listy do m zebrane w książkę. Książka liznęła parę tematów, ale nad żadnym się nie pochyliła porządnie.

Miła książka. Czytało się szybko i z zainteresowaniem. Fabuła życiowa. Lekki język i fajne podsumowania autorek. Polecam np na weekend, czy po prostu dla „odmóżdżenia”.

Zero magii świątecznej w tej książki - nie polecam jeśli ktoś ma ochotę na świąteczną atmosferę - to w niej jej nie znajdziecie

Jedna z lepszych książek świątecznych przeczytanych przeze mnie w grudniu 2020roku. Zabawna, ciepła, wciągająca :)

Socha - królowa, nawet w świątecznej historii jest konkretna.
Nie ma litości i nie wszyscy bohaterowie żyją długo i szczęśliwie - i dobrze, kanalie trzeba tempie.

Wątek - jest ich kilka, kilka życiowych dramatów toczy się jednocześnie, ale finalnie okazuje się, że wszystkie mają swój morał - sprawiedliwości musi stać się zadość.

Każda z opowiedzianych tutaj historii...

Na półkach: , , , ,

W okresie przedświątecznym zewsząd jesteśmy bombardowani kolędami, świątecznymi piosenkami, ubranymi choinkami, słowem "magią świąt". A "Drogi święty Mikołaju" pokazuje, dzięki Matyldzie, że nic na siłę, że ów świąteczny nastrój należy poczuć samemu, a wówczas i Wigilia, i święta zostaną dla nas uratowane.
W książce poznajemy trzy pary: młodych narzeczonych, kochanków i...

Coraz bliżej święta, a skoro brak śniegu, a w koło wszystko kręci się wokół koronawirusa to nawet nie chce się sięgać po świąteczne opowiadania. Do tej książki zostałam jednak zachęcona przez koleżankę i przyznam, że nie żałuje. Duet Natasza Socha i Magda Mazur optymistycznie nastawił mnie do świąt i sprawił, że odrobina przedwigilijnej aury wypełniła moje myśli. Nie jest...

Naprawdę fajna i przyjemna, ale nie ckliwa powieść ze Świętami w roli głównej. Losy z pozoru obcych sobie ludzi, splatają się w różnych momentach w bardzo zgrabny sposób. Postaci bardzo prawdziwe, można się z nimi zaprzyjaźnić na czas czytania.
Polecam do przeczytania w grudniu.

Strasznie nudna. Nawet nie ciekawi co stanie się z bohaterami. Czekalam na rozwój akcji ale bezskutecznie.

Wiem, że zdań nie zaczyna się od "ale", ale muszę tak zacząć. Ale świetna książka. Świąteczna, przyjemna, po prostu ciepła i idealna na najbliższy czas. Poznajemy historię z trzech różnych perspektyw. Matyldy i Mikołaja, czyli samotnej mamy z synem, Karola i Karoliny, czyli dwójki młodych ludzi, którzy nie do końca są w stanie się porozumieć, oraz Renaty i Tomasza, których...

Dyskusje

• 2019