This Poison Heart. Zatrute serce

Okładka książki This Poison Heart. Zatrute serce Kalynn Bayron
Okładka książki This Poison Heart. Zatrute serce
Kalynn Bayron Wydawnictwo: Moondrive Cykl: This Poison Heart (tom 1) fantasy, science fiction
This Poison Heart (tom 1)
This Poison Heart
Moondrive
2022-10-31
2022-10-31
2021-06-29
Alka Konieczka

niby wszystko fajne, akcja coś się dzieje, ale też czuję jakby ta książka była zlepkiem popularnych motywów- dom odziedziczony znikąd, bohaterka mająca pewne moce, których nie umie kontrolować, nawiązania do mitologii i to wszystko jest fajnie, ale czy nie jest tego zbyt dużo i moim zdaniem końcówka trochę psuje efekt, ja wiem, że to pierwsza część, ale można było zrobić coś innego niż to co się tam dzieje, może sięgnę po drugą część, jeszcze nie zdecydowałam. to nie jest wybitna pozycja, ale na pewno przyjemna na te ciepłe dni.

Uwielbiam mitologie grecką zatem nie mogłam przejść obok tego tytułu obojętnie i powiem wam, że świetnie się bawiłam. Początek troszkę był dla mnie przydługawy jednak końcówka nadrobiła wszystko! Ostanie 80/50 stron było niesamowite, mnogość zwrotów akcji i zaskoczeń była ogromna. Nie mogę się doczekać 2 tomu 🙌🏻🤎

DNF
Nie moje klimaty

DNF
Nie moje klimaty

Nie spodziewałam się tak świetnej książki. Bo po poprzednim spotkaniu z autorką nie byłam jakoś bardzo zachwycona.

Świat, który tu został zawarty na pozór jest zwyczajny, lecz nie dajcie się zwieść. Magiczne umiejętności, niewyobrażalne rośliny i mitologiczny zakątek. Niekiedy się zaskoczyłam i to pozytywnie. To jest coś czego chciałam, a nawet nie wiedziałam.

Wielkim plusem są tu relacje bohaterów. Szczególną uwagę poświęcamy matkom i córce. Uważam, że to jest wzór. Jest tam zrozumienie, miłość, akceptacja, szczerość i coś czego nie potrafię opisać. W gratisie są też ich cringowe teksty, ale to nadaje większej autentyczności, bo często jak rodzie próbują być młodzieżowi to tak to wychodzi. W przypadku tekstów Briseis, to były one od czasu do czasu niezrozumiałe dla mnie. Podobał mi też się tu wątek przyjaźni, zarówno tej prawdziwej jak i nieszczerej. Zawarto tu również szczyptę wątku romantycznego i mam nadzieję na jego rozwinięcie.

Występuje tu wiele opisów. Nie są nieciekawe, z tym nie mam problemów. Natomiast można się pogubić. Nierzadko zdanie jest rozciągnięte na trzy czy cztery linijki. Przez co gubiłam się. A można by je na spokojnie oddzielić kropkami. Minusem też jest to, że zdarzało się, że wypowiedzi nie zaczynają się od myślników. Miesza to w głowie.

Plusy✅️:

• bardzo długie zdania
• niedokładna korekta
• dziwne teksty bohaterki

Wielkim...

Taka sobie . Co prawda ma fajne skojarzenia,estetykę itd. ale przez 3/4 książki nic się nie dzieje :(

Polecam potencjalnym autorom książek w kategorii: jak nie pisać. To się chyba ma prawo podobać tylko osobom nie czytującym albo czytającym tak mało, że ulotka lidla się im podoba. Ale momenty były w miarę udane, więc powiedzmy że względnie zwróciła się wartość papieru.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Nowa książka autorki, która dała nam ,,Cindarella is dead".
Opowiada ona o pewnej dziewczynie, nie takiej zwykłej! Bowiem potrafi kierować roślinami, a także przywracać zeschnięte do życia. Co jednak pokaże jej ciało, gdy zostanie przez przypadek pocięta nożykiem z trującym sokiem na sobie? Co na to wszystko powiedzą jej dwie mamy? Czy przeprowadzka rozwiąże ich problemy? A może właśnie to dopiero ich początek? I co do jasnej anielki ma z tym wszystkim wspólnego mitologia gracka?
Odpowiedzi na te wszystkie pytania odkryjecie podczas czytania.
Ja od swojej strony bardzo ją polecam, jest napisana miłym językiem, czasami przemycając żarty. Jednak uważam, iż nie jest ona dla młodszej młodzieży ze względu na dość drastyczne sceny, które będą się działy wraz z rozwojem akcji

Nowa książka autorki, która dała nam ,,Cindarella is dead".

Bardzo ciekawa, coś zupełnie nowego na rynku 'powieści magicznej', zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Informacje jakie zebrała autorka o roślinach, cały pomysł na fabułę - coś niesamowitego!

Nie ma słów, które oddałyby to, jakie emocje towarzyszyły mi przy czytaniu tej książki. 🤧 Autentycznie nie byłem w stanie wydukać jednego, składnego zdania po jej zakończeniu. Tyle różnych emocji, od złości, rozpaczy, po radość. To, czego doświadczyłem z tą książką, było niesamowite. 🥺 Nie byłem w stanie się od niej oderwać, do chwili przeczytania ostatnich słów..