Joy

Anna Kasiuk Wydawnictwo: Lipstick Books literatura obyczajowa, romans
Lipstick Books
2022-08-10
2022-08-10

Joy ma pecha, ma kiepskie relacje z rodzicami, nie ma szczęścia do mężczyzn.
"(...) ciepło, troskliwość i bliskość. Tego pragnęła, za tym tęskniła". Tego szuka u mężczyzn. Jednak wpada w poważne problemy, zostaje zmuszona do pracy w Venom (ekskluzywnym burdelu),czy uda jej się z tego wyplątać? Czy porzuci marzenia o studiach i animacji? Tego sami musicie się dowiedzieć.

Joy ma pecha, ma kiepskie relacje z rodzicami, nie ma szczęścia do mężczyzn.

Historia Joy jest niezwykle pouczająca.Ukazuje świat młodej,zbuntowanej osoby,która pragnie żyć na własnych zasadach.Nie myśli o konsekwencjach swoich czynów i działań.Bardzo zawiodłam się na zachowaniu bohaterki,ponieważ najbliższe osoby ostrzegały ją przed złem.Jednak Joy musiała brnąć w sieć zła i niebezpiecznych osób dla których liczyły się tylko własne przyjemności.
Autorka porusza ważny temat wykorzystywania niewinnych kobiet,które muszą pracować na korzyść innych osób.Jest to straszne,ponieważ w świecie dzieją się takie rzeczy.
Postać Rona zawiodła mnie,ponieważ dawał nadzieję na lepsze zakończenie a życie napisało swoją historię…

Jestem pod wrażeniem histori bohaterki,która mnie zaskoczyła i wciągła od pierwszej strony.
Gorąco polecam sięgniecie po ebooka tej historii.

Joy jest córką pastora, ma dwadzieścia jeden lat i niezbyt ciekawą przeszłość za sobą – chłopak zamknięty za handel narkotykami, a ona sama po odwyku. Pragnie wyrwać się z rodzinnego miasta, a przede wszystkim spod ręki swoich rodziców, dlatego kiedy tylko nadarza się okazja przenosi się do kuzynki do Chicago, aby tam studiować swoją ukochaną animację. Joy zamiast skupić się jednak na tym co najważniejsze, wciąż skupia się na czubku własnego nosa i kręci się wokół trzech facetów – Carlosa, Rona i Princa. Każdy z nich robi na niej wrażenie, jednak czy każdy z nich ma wobec niej czyste zamiary?

„Leżąca pod nim kobieta wiła się przy każdym ruchu, nie szczędząc mu odgłosów zadowolenia i patrząc prosto w oczy. Co ona w sobie miała, zastanawiał się, pragnąc jej z każdym kolejnym spotkaniem coraz bardziej. Jakich zaklęć użyła ta ruda piękność, że nie potrafił rozpocząć dnia bez myślenia o niej. Prowokowała i irytowała swoim zachowaniem. Kusiła wyglądem i odstraszała kartoteką, a jednak nie mógł się jej oprzeć.”

Niewątpliwie lubię twórczość Anny Kasiuk, gdyż jej książki się po prostu pochłania. W tym przypadku nie było inaczej, gdyż historia Joy wciągnęła mnie niemal od razu. Książka ta wywołała we mnie wiele emocji, ale najwięcej pojawiało się wśród nich irytacji. Nie macie pojęcia jak nasza bohaterka mnie denerwowała swoim zachowaniem. Dosyć często miałam ochotę stanąć tuż przed nią, chwycić za jej ramiona i mocno nią potrząsnąć, aby w końcu się ocknęła i dostrzegła to, co w życiu jest najważniejsze. Wyrwała się z rodzinnego domu, chcąc zacząć żyć na nowo, a tymczasem co rusz pakowała się w jakieś kłopoty. Dodatkowo kręcący się przy niej mężczyźni potrafili zawrócić jej w głowie w ułamku sekundy, a ona nieświadoma do końca ich zamiarów lgnęła do nich niczym ćma do światła.

Joy to dziewczyna, której w życiu z całą pewnością czegoś brakowało – poczucia bliskości drugiego człowieka, wsparcia, zrozumienia. Dlatego najpierw ucieka w narkotyki, imprezy, aż w końcu kończy na odwyku. Kiedy wydaje jej się, że stanęła na nogi, pragnie studiować ukochaną animację w Chicago. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że tak naprawdę jeszcze pewnie na te nogi nie stanęła. Jest zbyt łatwowierna, naiwna, a przede wszystkim widzi tylko swoją krzywdę. Nie rozumiałam, jak można być tak naiwną i zmieniać mężczyzn niczym kierunki wiatru. Dziś z tym, jutro z tamtym, co za różnica. Pod tym względem mnie wkurzała. Z drugiej strony poniekąd jej współczułam, a wręcz było mi jej i żal. Ciężko oceniać kogoś kogo się nie zna, prawda? Jak łatwo wtedy przypiąć mu odpowiednią dla nas łatkę, nie zastanawiając się nawet, co takiego spotkało w życiu tę osobę i dlaczego doprowadziło ją do tego miejsca.
Z męskich postaci polubiłam Rona oraz Carlosa, Prince od początku mi się natomiast nie podobał. Jedno jest jednak pewne, każdy z nich odegra w życiu Joy jakąś rolę i czegoś ją nauczy. Anna Kasiuk bowiem lubi pisać historie z drugim dnem, pokazując nam, że życie nie zawsze jest usłane tylko różami.

Akcja powieści toczy się dosyć szybko, a wydarzenia nie raz wywołają w nas oburzenie. Nie chcę zdradzać nic więcej z fabuły, którą moim zdaniem powinniście poznać sami. Czyta się szybciutko, gdyż autorka ma przyjemny styl pisania. Historia sama w sobie może być przestrogą dla wielu z nas, abyśmy nie popełniali podobnych błędów. Nie ukrywam, że zakończenie mnie zaskoczyło, bo prawdę powiedziawszy spodziewałam się troszkę innego.

"Joy" to historia dziewczyny, która w swoim życiu odrobinę się pogubiła. To także historia, która pokazuje nam, że nie warto wierzyć ledwo co poznanym ludziom, którzy myślą, że na ładne oczy są w stanie zauroczyć nas w jednej chwili. Nigdy bowiem nie wiadomo, kto z nich może okazać się naszym wrogiem. Zachęcam do przeczytania.

🖤Nie miała wyboru, do swoich dwudziestu pierwszych urodzin musiała mieszkać z rodzicami, którzy narzucali srogie zasady choć nie było tak zawsze. Rodzice zmienili swoje juz i tak srogie podejście i zaufanie do córki gdy zaczęła spotykać się z Damianem, imprezy, narkotyki i sex. Musieli zareagować bo nie zapowiadało się, że córka się opamięta...Świat Joy rozpadł się na kawałki po skazaniu Damiana, a ona trafiła na odwyk oraz terapię...
Obecnie nic jej nie powstrzyma przed wyprowadzką do Chicago aby zacząć studia na wymarzonym kierunku jakim jest animatorstwo.
W Chicago przy Lincoln Park, Joy zamieszkała z kuzynką- Briana, z którą szybko znalazła wspólny język. Jeszcze tego samego dnia po przyjeździe w życiu Joy pojawił się Carlos, a zaraz za nim w kolejnych dniach Ron oraz Prince. Carlos to latynos oraz student, który dodatkowo zajmuje się „handlem”, Ron jest komisarzem dla którego praca jest niezmiernie ważna. Prince to bogaty, przystojny amant, który potrafi dać kobiecie to czego potrzebuje, zwłaszcza gdy ma wobec niej dalekosiężne plany...

🖤Na wstępie chcę bardzo podziękować wydawnictwu @lipstickbooks za udostępnienie mi ebooka i danie szansy zrecenzowania go za nim jeszcze pojawił się w sprzedaży.
Z @annakasiuk_author mam styczność pierwszy raz choć z tego co sprawdzałam jej dorobek książkowy jest całkiem okazały. „Joy. Przyjemność” to nie romans mafijny, które tak namiętnie czytam oraz nie znajdziemy tutaj ckliwych miłosnych uniesień. Choć nie zabraknie tu scen pełnych pożądania. Książka opowiada o młodej dziewczynie, która uważa, że jako jedyna na świecie została bardzo skrzywdzona. W Chicago chce zacząć żyć. Szuka zainteresowania, choć praktycznie ono samo ją znajduje, a gdy już znajdzie się osoba, która zwróci na nią uwagę oddaje się jej w całości- serce, duszę, ciało. Chce czuć się kochana, ważna, rozumiana.
Moim zadaniem takie osoby są bardzo podatne na sugestie oraz „czarowanie” przez płeć przeciwną- na dowód tych słów jest ta historia. Wiele emocji wzbudziła we mnie Joy, ale najczęściej była to irytacja. Momentami miałam ochotę nią potrząsnąć aby się obudziła. Co do spotkanych mężczyzn Carlos, Ron oraz Prince to każdy z nich na swój sposób był wyjątkowy i każdy bardzo nią zainteresowany. Tylko czy w każdym przypadku to zainteresowanie było prawdziwe? Nie będę opisywać relacji między nimi bo nie chce zdradzać całej historii, ale muszę wypowiedzieć się o zakończeniu książki. Niby każdy wątek został zamknięty, ale czuje niedosyt, a może po prostu nie takiego zakończenia chciałam? I czy została wykorzystana tylko przez jednego mężczyznę? Myślę, że ta książka może być też przestrogą dla wielu kobiet.

Najnowsza powieść od autorki Anny Kasiuk. Pierwsza moja, bo niestety nie miałam wcześniej kontaktu z poprzednią twórczością.
-------------------------------------
Joy to młoda 21 letnia dziewczyna, córka pastora. Była w związku z dilerem narkotyków, którego później aresztowali, a ona trafiła na odwyk. Jej ojciec przez to wszystko chce bardziej ją kontrolować na każdym kroku.
Joy chce się wyrwać ze swojego małego miasteczka i z nadopiekuńczości pastora, więc gdy ma możliwość studiować w Chicago zgadza się, pomimo, że ma mieszkać u kuzynki z którą dogadał się ojciec.
W Chicago Joy poznaje trzech facetów Carlosa - zabawnego i wyluzowanego, Rona - pana policjanta, który jest skryty i małomówny oraz Prince'a - przystojniaka, który umie oczarować. Wszyscy trzej są nią zauroczeni, a ona nie może się zdecydować. Mówi, że czuje coś do jednego, a sypia z innym. Ona jedna, ich trzech, czy wybór będzie właściwy?

Jak potoczą się Jej losy?
Czy zaufa odpowiedniemu facetowi?
Czy Jej niezdecydowanie przysporzy jej kłopotów?

Historia jest ogólnie krótka, a każdy bohater jest wykreowany na swój sposób, ale mówiąc szczerze od początku zachowanie Joy mnie irytowało ...  Nie wyciągała wniosków ze swoich błędów. Rozchwiana emocjonalnie, szuka bliskości, bezpieczeństwa i zainteresowania od innych, ale nie dawała nic od siebie, tłumacząc swoje zachowanie przeszłością...
Pomimo zachęcam do przeczytania historii Joy

-------------------------------------

Ojj.. słabiutka, słabiutka. 3/10
Ale to była tragedia. Tego się nie dało czytać (przekartkowywałam do trochę).
Studentka po przejściach (narkotyki , imprezy, chłopak, i ojciec pastor, a i psychiatryk) . I zamiast uczyć się na błędach to żyje roszczeniowo, wpada w kłopoty puszczając się z kim się da a później ma pretensje do wszystkich tylko nie do siebie.
Szkoda czasu na to.

Ojj.. słabiutka, słabiutka. 3/10
Ale to była tragedia. Tego się nie dało czytać (przekartkowywałam do trochę).
Szkoda czasu na to.

Joy nie wie czego chce, pragnie odmienić swoje otoczenie, wyrwać się z rodziny i postanawia wyjechać z ze swojego miasta i trafia do kuzynki.

Kobieta jest niezdecydowana! Widać, że brakuje jej w życiu jakiejś stałej, czegoś pewnego oraz opieki i czuje się bardzo samotna i zagubiona w tym wszystkim. Gdy nagle wokoło niej pojawia się kilku facetów, to nie wie kogo ma wybrać, jest niezdecydowana i cały czas zmienia zdanie.

Książka jest ciekawie napisana i mi osobiście podobała się ta historia. Szybko się ją czyta, mamy i coś namiętnego i pikantnego i wątek lekko kryminalny i mocniejszy. Ja lubię takie połączenia i na pewno nie jest tu nudny i ckliwy romans. Polecam!

Jestem fanką romansów i erotyków, więc jak zobaczyłam, że wychodzi kolejny, to od razu sięgnęłam po książkę. 😊😊

Historia bardzo mi się podobała i lubię, jak dużo się dzieje i tutaj zdecydowanie to mamy. Autorka wprowadziła też sporo bohaterów i poza główną bohaterką Joy, mamy też sporo o kuzynce dziewczyny oraz o trzech mężczyznach, którzy zaczynają się obok niej kręcić czyli o Carlosie, Ronie i Princie. Każdy zupełnie inny, z innym podejściem i osobowością. Czy zagubiona dwudziestojednolatka odnajdzie tutaj swoją miłość? Nie chcę zdradzać Wam za dużo, ale na pewno nie będziecie się nudzili! 😊

Ten e-book poleciła mi moja przyjaciółka i zdecydowanie lektura bardzo mi się podobała. Książkę szybko się czyta, a bohaterowie mają ciekawe i mocne osobowości. Dzięki temu, że jest ich tutaj naprawdę sporo to w książce cały czas coś się dzieje i nie ma czasu na nudę. Joy, która jest główną bohaterką wzbudza skrajne emocje, bo czasami podejmuje pochopne i lekkie decyzje, ale dzięki temu całość nabiera pikanterii i charakteru. Polecam osobom, które lubią sięgać po romanse i erotyki. Mi książka bardzo się podobała.

Moje pierwsze spotkanie z autorką i bardzo się cieszę, że trafiłam na jej książkę. Wciągnęła mnie od pierwszych stron! 😍

Młoda i pochopnie podejmują decyzję, dziewczyna chce rozpocząć nowe życie. Może nam się wydawać to banalnie proste i łatwe, ale zdecydowanie takie nie jest. Trafia do swojej kuzynki, która twierdzi, że jest tancerką w teatrze. Czy oby napewno? Jak szybko się okaże nie, a Joy po raz kolejny podejmuje błędne wybory i pokazuje jak bardzo zagubiona i samotna jest w swoim życiu.

Dla mnie była to książka z “drugim dnem”. Autorka dobrze zbudowała całość i po lekturze możemy wyciągnąć kilka ważnych wniosków. Zachęcam Was do poznania historii Joy i poznaniu jej losów. 😍

• Egzemplarz recenzencki
  • Czekam cierpliwie:)