Miłość to nie grzech

Okładka książki Miłość to nie grzech Roma J. Fiszer
Okładka książki Miłość to nie grzech
Roma J. Fiszer Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna Cykl: Elwira i Krzysztof (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Elwira i Krzysztof (tom 2)
Wydawnictwo Luna
2022-07-27
2022-07-27

Znacie książkę "Szczęście pod świerkami"? Jeżeli tak, to koniecznie musicie przeczytać kolejną część, czyli "Miłość to nie grzech".

"Elwirę i Krzysztofa połączyła tragiczna historia miłości ich pradziadków, która narodziła się na pokładzie transatlantyku „Batory” podczas drugiej wojny światowej. Po rozwikłaniu tajemnicy ich relacji dziewczyna wydaje książkę o trudnych losach tego związku."

Poświęćcie tej książce dłuższą chwilę. Nie brakuje w niej bowiem historycznych ciekawostek, a uważam, że nad takimi należy przysiąść i skupić się trochę bardziej. Autorka posiada obszerną wiedzę na temat architektury czy wydarzeń w Gdyni, gdzie toczyła się fabuła książki. I ze względu na to historyczne zabarwienie, polecam tę pozycję zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom. Poza tym dużo tu wątków obyczajowych czy romantycznych. Klimatyczna leśniczówka opisywana przez Panią Romę, zachęca do dalszego przekładania kartek. Zgodzicie się ze mną, że książki, które przepełnione są codziennością i życiowymi sprawami czyta się najlepiej i najprzyjemniej. Przeczytajcie "Miłość to nie grzech". Polecam, jeżeli lubicie rodzinne, ciepłe powieści, przy których ciężko się nie wzruszyć.

Za egzemplarz dziękuję @wydawnictwoluna 📚

Z chęcią powróciłam do historii Elwiry i Krzysztofa.Co prawda samej wartkiej akcji w książce jest niewiele,ale czyta się bardzo przyjemnie. Mnie osobiście troszkę nudziły opisy miasta i wątki historyczne,ale z drugiej strony jest to bardzo ciekawe jeśli ktoś takie opisy lubi .Ja mimo wszystko dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy.A leśniczówka w Świerkach i jej otoczenie są bardzo klimatyczne.

Niezwykle chaotycznie napisana powieść: żarty wytłumaczone, akcja w domyśle, bohaterowie wykreowani w poprzednich tomach… zasypiałam po kilku akapitach: taka jest nudna!!!

Wciągnęła mnie od samego początku. Czuć, że to kontunuacja, ale cuć też, że to jest ta sama książka (tzn postacie dalej są charakterystyczne i mają swoje powiedzonka). Jeżeli będzie kolejna część, to z pewnością sięgnę. Chociaż i ta i poprzednia są według mnie zakończone.

Kochani wracamy do historii Elwiry i Krzysztofa. Połączyła ich tragiczna  miłość  kogoś innego, stara historia  nie dała tylko nowej znajomości. Dzięki temu, co się wydarzyło podczas drugiej wojny światowej na transatlantyku ,,Batory" i  miłości pradziadków  Elwira mogła  wydać książkę o tamtych zdarzeniach. Kobieta na  spotkaniu autorskim poznała rodzinę Krzysztofa, a On sam zajmuje  się swoją leśniczówką w Świerkach i tak sobie żyli aż do momentu, gdy Krzysztof zauważył jak dwaj mężczyźni, zaczęli się intensywnie kręcić z wykrywaczem metalu i nie dawało mu to spokoju.

Książka, w której znajdziemy ciekawe wątki, a nawet trochę historii opowiedzianej przez babcię Elwiry. Babcia opowiada, jak jej mąż umarł oraz jak wyglądała Gdynia za jej czasów. Zaciekawiły mnie te opowieści i cała historia starszej Pani. Mały wątek kryminalny wniósł coś nowego  i to, co się rozwijało z biegiem kolejnych stron.

Co wydarzyło się przed laty ?
Co znajdują mężczyźni ?
Co Elwira dowie się od swojej babci ?

Tego dowiecie się, czytając książkę.

💖

Miłość to nie grzech to kontynuacja losów Elwiry i Krzysztofa, poznanych w Szczęście pod świerkami.

Poznajemy dalsze perypetie bohaterów, towarzyszymy im w kolejnych blaskach i cieniach życia.

Jest to klimatyczna, ciepła historia. Autorka otula nas słowem i sprawia, że czytając przenosimy się do innego świata. Nie zabrakło tu opisów Gdyni widzianej kiedyś. Jeśli lubicie czy znacie to miasto to fajnie przenieść się w czasie.

Książkę czyta się bardzo fajnie, przyjemnie, szybko. Jeśli lubicie książki obyczajowe z historią i tajemnicą w tle to jak najbardziej polecam Wam ten tytuł.

Mężczyzna jest leśniczym. Podczas rutynowego obchodu lasu trafia na dwóch mężczyzn rozmawiających po niemiecku. Mają wykrywacze metalu i wykopują tajemnicze skrzynie.
Kim oni są i czego tam szukają?
Przekonajcie się sami, a ja gwarantuję, że nie rozczarujecie się.
"Miłość to nie grzech" to obyczajówka połączona z romansem, a także z wątkiem kryminalnym. Historia tej powieści przenosi nas do wspomnień babci Elwiry, która przypomina jak zginął jej ukochany mąż. Starsza pani snuje intrygujące opowieści, a my czytelnicy możemy dowiedzieć się różnych ciekawych historycznych ciekawostek.
To bardzo klimatyczna, ciepła i rodzinna powieść z pięknymi opisami Gdyni kiedyś i obecnie.
Jeśli lubicie książki o wydarzeniach z przeszłości to tutaj babcia Elwiry wbije Was w fotele swoimi wspomnieniami oraz opowieściami.
Autorka ma fajny styl i sprawiła, że nie mogłam oderwać się od tej książki.
Fani rodzinnych powieści obyczajowych będą zachwyceni i wzruszeni.
Czeka Was niesamowita przygoda.
Polecam z całego serca!

"Miłość to nie grzech" to kontynuacja książki "Szczęście pod świerkami" oraz dalsze perypetie Elwiry i Krzysztofa. Połączyła ich tragiczna historia miłości ich pradziadków, która wydarzyła się na statku "Batory" podczas drugiej wojny światowej. Elwira wydaje książkę o trudnych losach tego związku. Podczas spotkania autorskiego dochodzi do spotkania z rodziną Krzysztofa....

Nie spodziewałam się, że kiedyś przyjdzie mi zrecenzować publicznie książkę ale Monika mówi, że nam odpowiedzieć szczerze, bo to jest najważniejsze, więc spróbuję.
Pisarkę bardzo lubię, jest to już trzecia książka, którą przeczytałam i kolejny raz autorka spełniła moje oczekiwania.
Elwira właśnie wydaje swoją debiutancką książkę w której opisała historię miłości pradziadków podczas drugiej wojny światowej. Kobieta jest w związku z Krzysztofem, który z zawodu jest leśniczym.
Bardzo lubi spotkania z babcią, gdzie podczas rozmów chętnie wysłuchuje wspomnień o tym jak kiedyś wyglądała Gdynia. Ceny sobie wspólnie spędzony czas i to, że mają siebie.
Elwira zaprasza do leśniczówki swoich przyjaciół, aby razem spędzić czas.
Dzieci Elizy i Maxa zaczynają dostrzegać, że życie w rzeczywistości może być bardziej ciekawe niż ich tablety.
Podczas ich odwiedzin Krzysztof zauważa podejrzanych mężczyzn z wykrywaczami metalu, co bardzo go niepokoi.
Czego oni szukają i kim tak naprawdę są?
Tego dowiecie się jak przeczytacie całą książkę 😇

Jeśli potrzebujecie oderwać się od rzeczywistości to, to będzie świetna lektura.
Lekka, przyjemna, napisana prostym językiem przez, co czyta się błyskawicznie.
Opisy Gdyni są bardzo ciekawe i zachęcające do odwiedzenia tego miasta. Bardzo lubię takie podróże czytelnicze jeśli sama nie mogę gdzieś pojechać.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

"Miłość to nie grzech" to kontynuacja poprzedniego tomu autorki, Romy Fiszer, zatytułowanego "Szczęście pod świerkami".
🌲 Elwira i Krzysztof stanowią szczęśliwą parę. Widują się kiedy tylko mogą. Elwira musi dzielić czas jeszcze na babcię i pracę. Wydaje także książkę o miłości pradziadków na statku Batory. Z babcią ciągnie długie dysputy na temat starej Gdyni. Dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy. W Uroczysku natomiast pojawia się dwóch tajemniczych mężczyzn. Obserwuje ich z ukrycia Krzysztof. Jak się okazuje są to Niemcy, którzy przeszukują teren wykrywaczami metalu. Pewnego dnia leśniczy widzi jak pakują do auta stare skrzynie. Tymczasem w domku Elwiry trwa remont...
🌲Przyznam szczerze, że bardzo czekałam na kontynuację pierwszej części. Liczyłam na spektakularne dla obyczajówek wątki i jakieś zwroty akcji. Czy się zawiodłam? Książkę czyta się super. Język jest sprawny i wiedzie czytelnika przez kolejne strony. Jednak...
Napiszę szczerze: mimo objętości i prawie pięciuset stron nie dzieje się zbyt wiele, za to jest za wolno i zdecydowanie jakby za słodko. Mamy remont domu, sąsiedzkie i przyjacielskie spotkania, uroczystość z okazji wydania książki bohaterki i przygotowania do ślubu. W tym wszystkim pojawia się wątek "kryminalny" dotyczący tajemniczych Niemców w lesie i historyczny: historia starej Gdyni opowiadana przez babcię bohaterki.
Tak. Uważam, że można byłoby spokojnie skrócić treść, zmniejszyć objętość. Zabrakło mi tutaj trochę jakiegoś konkretnego zwrotu akcji, a najmniej ciekawy dla mnie okazał się wątek historyczny. Nie, że nie lubię. Jednak tutaj z taką ilością szczegółów i wspomnień okazał się mimo wszystko mało interesujący i trochę taki "znowu". Z drugiej strony, czytając, warto na to właśnie zwrócić uwagę. Autorka wykonała kawał solidnej pracy wnikając w archiwa i wiadomości historyczne dotyczące Gdyni. Widać kawał dobrej pracy. Szkoda tylko, że jak dla mnie to połączenie okazało się lekko niefortunne. Za dużo i za "drobno". Oj, potencjał historyczny był genialny!
🌲 Podsumowując. Naprawdę czyta się super i myślę, że dla osób znających Gdynię i okolice, zainteresowanych historią, stanowić będzie genialną lekturę. Również dla tych, których interesują etapy przebudowy domku, na tle słodkich rozmów bohaterów. Mnie ten tom do końca nie przekonał.
Może za dużo oczekiwałam po pierwszeh części? Albo nie trafiłam z tym w swój gust? Nie wiem...

🌲Podobnie odebrała lekturę moja starsza ciocia. Co prawda, nie udało mi się skusić jej do napisania kilku słów, ale również stwierdziła, że gdyby nie ta Gdynia to ...byłoby lepsze...

„Miłość to nie grzech, ale… życie… to też nie grzech.”

Udana, wciągająca kontynuacja, dalsze lasy Elwiry i Krzysztofa, których połączyła miłość ich pradziadków. Elwira wydaje książkę o przejmujących losach swoich przodków. Kobieta stara się jak najczęściej zaglądać do babci mieszkającej w Gdyni i bywać u ukochanego w leśniczówce. Ich miłość kwitnie, planują wspólną przyszłość. Podczas spotkania autorskiego dochodzi do spotkania jej rodziny z rodziną Krzysztofa. Jego finał jest zaskakujący dla wszystkich. Krzysztof trafia w lesie na dwóch mężczyzn z wykrywaczem metalu, ci rozmawiają po niemiecku. Kim są i czego szukają?

Wielowątkowa, złożona akcja powieści intryguje i wzbudza delikatny niepokój. Ciekawie, autentycznie ukazani bohaterowie, to ludzie jakich mijamy w naszej codzienności. Razem z nimi przemierzałam ich życiowe ścieżki, stali mi się bliscy. Ponownie przenosimy się do przeszłości, tym razem dostajemy wspomnienia babci Elwiry – Łucji. Kiedy to w latach siedemdziesiątych, w Gdyni podczas protestów robotniczych zginął jej mąż Ignacy. Na duży plus zasługuje intrygujący wątek kryminalny.

Klimatyczna, niespieszna, wciągająca opowieść. Czytanie było przyjemnością i odskocznią od codzienności. Obyczajowość, spora dawka historii, tajemnice z przeszłości, miłość i przytulna leśniczówka. Serdecznie polecam.

„Miłość to nie grzech, ale… życie… to też nie grzech.”

• NieNie❗❗
  • Proza
  • 52 książki (2022)
  • Romans
  • Obyczajowe
  • Przeczytane w 2022

Dodaj cytat z książki Miłość to nie grzech