Moonshine Kiss

Okładka książki Moonshine Kiss Claire Kingsley, Lucy Score
Okładka książki Moonshine Kiss
Claire KingsleyLucy Score Wydawnictwo: Editio Cykl: Tajemnicze miasteczko Bootleg Springs (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Tajemnicze miasteczko Bootleg Springs (tom 3)
Moonshine Kiss
Editio
2023-10-31
2023-10-31
2018-12-06
Krzysztof Sawka

Okładka książki Gin Fling Claire Kingsley, Lucy Score
Gin Fling Claire Kingsley, Lu...
Okładka książki Highball Rush Claire Kingsley, Lucy Score
Highball Rush Claire Kingsley, Lu...
Okładka książki Bourbon Bliss Claire Kingsley, Lucy Score
Bourbon Bliss Claire Kingsley, Lu...

Historia Cass i Bowiego jest chyba moją ulubioną ❤️

Historia Cass i Bowiego jest chyba moją ulubioną ❤️

"Moonshine Kiss. Tajemnicze miasteczko Bootleg Springs" to kolejna możliwość na przyjemnie spędzony czas w tym mieście. Miejsce to bez wahania można nazwać „domem”. A w domu? Znajdziesz mnóstwo miłości, ciepła, przytulności, ale oczywiście jak to w życiu bywa, zdarzą się również rodzinne sprzeczki, których czasami nie sposób uniknąć. Ta książka to opowieść, w której główne role odgrywają Cassidy i Bowie.

Co mogę o niej powiedzieć? Że była to piękna przygoda, taka, które się zapamiętuje, myśli się o nich. Historia, która powraca w myślach przy porannej kawie. To historia pełna wzlotów i upadków, ale po jej przeczytaniu wiesz, że było warto.

Jako rasowa czytelniczka z wieloletnim "doświadczeniem zawodowym": przywiązuje się do bohaterów książek, kocham ich nad życie, albo nienawidzę. Tutaj było podobnie. Zauroczyli mnie, być może swoją zwykłością, być może w tej zwykłości kryje się coś znacznie bardziej magicznego. A może sama w sobie zwykłość to magia?

W każdym razie, czy książkę polecam, nietrudno się domyślić. Zachęcam mocno, mocno do przeczytania. W końcu trzeba w życiu również prostych, lecz niezwykłych historii!

Pięknych nie (zwykłości) Wam życzę. 🌸

"Moonshine Kiss " autorstwa duetu Lucy Score i Claire Kingsley to już trzeci tom serii pod tytułem "Tajemnicze miasteczko Bootleg Springs". . Choć poprzednich nie czytałam, to na szczęście autorka postarała się by tego braku podczas czytania się nie odczuło ale zaległości warto nadrobić.
Małomiasteczkowy romans, w którym główną rolę gra Cassidy, którą targa wieczne uczucie do brata swojej najlepszej przyjaciółki - Bowiego,. On jednak , z dystansem podchodzącym do dziewczyny, nie bez powodu stara zachować się zdrowy rozsądek wobec Cassidy, którą traktuje jak siostrę....Do czasu kiedy to pewne wydarzenia sprawią, że uczucia obojga zmienią tok sprawy. Śledztwo, które prowadzi Casssidy w sprawie zaginięcia Callie Kendal odkryje niespodziewane tajemnice, jak i otworzy skrywane dawno uczucia.
Co takiego odkryje Cassidy? Czy dawno skrywane uczucie połączy dwoje przyjaciół?

Bardzo udana książka. Fantastyczni bohaterowie, jeszcze lepsze wątki, łącząca w sobie mnóstwo pozytywnych emocji. Lekka, pełna humoru jak też ciekawych i rozgrzewających do czerwoności momentów. Całość napisana jest przyjemnie i czyta się szybko.Bardzo mi się podoba, że książka ma krótkie rozdziały, dzięki czemu kartki jeszcze szybciej się przewracaja ;) Podczas czytania skupiamy się nie tylko na relacjach rodzinnych, przyjacielskich ale też na problemach bohaterów czy też samego miasteczka. "Moonshine Kiss" to doskonała propozycja na sobotnie popołudnie, a ja sama muszę szybciutko nadrobić poprzednie serie ;)

Książki z tej serii skupiają się głównie na wątku miłosnym, ale równie istotne są te dotyczące więzi rodzinnych, sprawy zaginionej dziewczyny oraz stylu życia w małym miasteczku. I nie inaczej jest w przypadku Moonshine Kiss, skupia się na emocjach, naszych wyborach i ich konsekwencjach. Pokazuje również, jak wielką moc mają słowa i nasze pragnienie, by być akceptowanym oraz szanowanym. To też próba poradzenia sobie z własnymi emocjami oraz dojrzenie do tego, by potrafić łączyć obowiązki z prywatnym życiem. Śmiało mogę napisać, że to romans, któremu nic nie brakuje, a do tego pochłania bez reszty i przenosi do świata postaci.

Całość na

Książka to trzeci tom cyklu Tajemnicze miasteczko Bootleg Springs i muszę nadrobić pozostałe dwie części a będą kolejne. Takie cykle uwielbiam, gdy można czytać jej samodzielnie i nie odczujemy braku poprzednich, ale mimo to wiem ze warto bo obraz pełniejszy.

Cassidy od dziecka była zauroczona jednym z braci swojej przyjaciółki. W zasadzie razem dorastali bo jak to bywa w małych miasteczkach wszyscy o wszystkich wszystko wiedza. Jednak Bowie złamała serce Cass jednym zdaniem. Zawiedziona wyjechała na studia, po czym wróciła do miasteczka. Tu pracuje jako zastępczyni szeryfa ale chce by ja nie oceniano z perspektywy jej ojca, który jest tu nadal szeryfem. Wszystko się zmienia, gdy w miasteczku zostaje wznowione śledztwo w sprawie zaginięcia Callie. Dowody wskazują na ojca Bowiego. Cassidy jest rozdarta zwłaszcza gdy jej kompetencje zostają podważone. Czy będzie musiała wybierać między przyjaźnią z rodziną Bodin a dobrem śledztwa? Jakie napotka przeszkody? Czy dowody, jakie zdobędzie wniosą coś do śledztwa?

Bowie od lat darzył uczuciem Cassidy. Na początku tłumił w sobie wszystko bo to przyjaciółka jego siostry, znał ja od dziecka i traktową jak drugą siostrę. Gdy to się zmieniło nie umiał tego wyznać. Kiedy zdobył się na odwagę, by jej to wyznać, usłyszał od jej ojca prośbę. Czy Bowie dobrze zrozumiał intencje szeryfa? Po latach wszystko się wyjaśnia ale, czy nie jest za późno? Czy Cassidy darzy go jeszcze tym uczuciem, czy to tylko przyjaźń?

Historia ciekawa, wciągająca, czyta się ja naprawdę z przyjemnością. Polubiłam Cass od pierwszych stron. Głowna bohaterka jest uparta, inteligentna i ma we krwi bycie policjantką. Może dlatego, że jej ojciec od lat jest szeryfem i zna to od każdej strony. Jednak ma coś, co w tym zawodzie jest wazne bezstronność. Wie kiedy musi milczeć jednocześnie jest lojalna wobec własnych zasad. Jednocześnie walczy z uczuciami, które po latach nie zniknęły. Bowie to mężczyzna, który ma w sobie dużo sprzeczności. Ma mocny charakt4er ale czasem robi coś na odwrót niż mówi. Jest lojalny wobec swojej rodziny . Dla nich zrobiłby wszystko. Nie miał łatwego dzieciństwa a mimo to poradził sobie doskonale. Chociaż trochę mi nie pasuje do pełniącego zawodu.

Fabuła świetnie poprowadzona, osobiście uwielbiam gdy w książce mieszają się motywy. Tu mamy romans z wątkiem kryminalny, chociaż może należałoby powiedzieć wątek kryminalny z wątkiem romansu. Zależy kto jak to uzna za odpowiednie bo oba watki doskonale się mieszają. Do tego dodać kilka fajnych bohaterów, zgromadzenia mieszkańców za plecami szeryfa. I ten małomiasteczkowy urok, gdzie nic się nie ukryje. Książka na początku zapowiadał się niepozornie ale potem akcja przerodziła się w coś, co uwielbiam. Do tego mamy sporo zabawnych scenek, pikanterii i emocji. Z przyjemnością sięgnę po poprzednie tomu jak i po następne. Ciekawi, jakie tajemnice kryje małe miasteczko i jej mieszkańcy? Jeśli tak to zapraszam do lektury tej serii. Polecam.

2056

Na półkach: , , , , , , , ,

Czas wrócić do Bootleg Springs i zobaczyć, jak kolejne z rodzeństwa Bodine ciężko upada. Kocham tę serię.
Bardzo podobała mi się historia Bowiego i Cassidy. To opowieść o młodzieńczej miłości, drugiej szansie i dążeniu do tego, czego chcesz od życia. Ta dwójka to uparte postacie i kilka razy miałam ochotę mocno nimi potrząsnąć. Obydwoje mieli wiele historii i bagażu do pokonania z przeszłości oraz pewną ingerencję w teraźniejszość. Jesteśmy też coraz bliżej odkrycia, co stało się z Callie Kendall i jaką rolę tak naprawdę odegrała w tym rodzina Bodine. (Ja zaczynam się już domyślać co takiego się stało.) Drugoplanowi bohaterowie tej serii są jednymi z najlepszych, o jakich czytałam i dodają humoru i autentyczności miastu i jego historii. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co te dwie autorki szykują dla June Tucker i pozostałych dwóch chłopców Bodine.

Przyjaciele, którzy stają się rodziną i miasto, które dba o swoje marki, sprawiają, że Bootleg Springs to miejsce, które bardzo chętnie bym odwiedziła. Z niecierpliwością czekam na kolejną książkę z tej serii.

Kolejna książka z tej serii, przy której to spędziłam bardzo miło czas. Nie mogę się doczekać poznania całościowej tajemnicy, ponieważ jest to bardzo ciekawy wątek ze strony autorki, kiedy to w każdej kolejnej części dostajemy tycie okruchy do poznania całości. Bohaterowie z tego tomu dość szybko przypadli mi do gustu, a szczególnie super sprawą były wstawki z życia innych bohaterów, których mieliśmy okazję poznać wcześniej. Fajnie było zobaczyć, co u nich słychać.

Fajnie wrócic do bohaterów Bootleg Springs, fajni bohaterowie i szybko sie czyta.
Czekam na kolejnego z braci :)

Czekam na kolejnego z braci :)

Straszliwie się wynudziłam i już zaczyna mnie drażnić nierozwiązane śledztwo, w każdym tomie tej serii jest coś tam w tym temacie wspomniane ale dosłownie 1 malutki krok do przodu, reszta wiruje wokół relacji i naciąganych kłótni.

To było moje pierwsze spotkanie z Lucy Score i po waszych recenzjach innych powieści tej autorki miałam nadzieję na dobrą zabawę, czy moje oczekiwania zostały spełnione?
💙Historię rozpoczyna retrospekcja, w której poznajemy dziewiętnastoletnią wtedy Cassidy i jej uczucia względem brata najbliższej przyjaciółki, Bowie Bodine’a. Cassidy jest zakochana, a Bowie wysyła jej sprzeczne sygnały. Ostatecznie chłopak stwierdza, że Cassidy jest dla niego jak siostra, auć… Kilka lat później Cassidy jako zastępczyni szeryfa i próbuje rozwiązać sprawę w która wplątana jest rodzina Bodiego…
Czy tajemnica śmierci młodej dziewczyny z miasteczka Bootleg Springs zostanie rozwikłana❓
Czy uczucie Cassidy i Bowie zmieni się z przyjaźni w miłość❓
💙Chociaż motyw from friends to lovers nie należy do moich ulubionych, to w tej książce mnie oczarował. Pięknie się to tutaj rozwinęło i naprawdę zostało poprowadzone z sensem. Mieszkańcy Bootleg Spiring tworzą fantastyczne tło dla romantycznego wątku, szczególnie świetna kreacja siostry Cassidy, która przywodzi mi na myśl Sheldona Coopera. Do tego dochodzi ciekawy wątek kryminalny nadający smaczku całej historii. Wszystko to sprawia, że przy lekturze tej książki świetnie się bawiłam! Jeśli nie lubicie długich opisów, to jest to idealna propozycja dla was. Jest tu dużo dialogów i bywa zabawnie.